• -

„POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI” – JUBILEUSZ 140-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

Category : Bez kategorii

RAMOWY PROGRAM OBCHODÓW JUBILEUSZOWYCH

            Głównym zamierzeniem obchodów jubileuszowych w naszej szkole jest, obok pamięci, złożenie hołdu naukom przyrodniczym. Maria Skłodowska-Curie, nasza patronka, zrewolucjonizowała naukę. Jej odkrycia wpłynęły na współczesny świat – dały podwaliny pod rozwój medycyny nuklearnej, fizyki jądrowej, chemii, astronomii.

            Wraz z uczniami szkoły poprzez Festiwal Nauki [Life Science] wkroczymy do laboratorium tej wielkiej uczonej, którym stanie się w trakcie wydarzeń jubileuszowych nasza szkoła. Dzieci, realizując projekty badawcze, będą uczyły się planowania i realizowania działań, kategoryzowania, generalizowania, projektowania i dokumentowania. Wspólnie z uczniami szkół noszących imię patronki stworzą i przeprowadzą konferencję naukową. Będą także realizowały przedsięwzięcia związane z szeroko rozumianą profilaktyką chorób nowotworowych.

            Przestrzeń i czas [1876 r. – 2016 r. – ….] są wymiarami, w których będziemy „podróżować” ku przyszłości. Marzenia uczniów poznamy w trakcie Festwiwalu Twórczości Dziecięcej [Science-fition space opera]. Te marzenia oraz odkrycia badawcze uczniów zamkniemy w Kapsule Czasu – dla następnych pokoleń dzieci, które w przyszłości (..)

prolog- zawiązanie akcji

  • maj 2016 r. – Turniej międzyszkolny o puchar dyrektora SP nr 124 w Krakowie;
  • czerwiec 2016 r. – odsłonięcie pamiatkowego muralu w budynku przy ul. Weigla 2

(projekt i realizacja – nasi uczniowie wspólnie z Domem Kultury Dwór Czeczów);

rozwinięcie akcji

  • 09.-10.10.2016 r. – Life Science z udziałem uczniów wszystkich oddziałów. Realizacja projektów badawczych przez każdą z klas. Konkurs na najlepszy projekt i jego realizację w kl. 0-3 i 4-6;
  • 09.2016 r. – Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych z udziałem absolwentów SP nr 124 w Krakowie;
  • 10.2016 r. – uczniowska konferencja naukowa (z udziałem szkół noszących imię patronki) – Powrót do przyszłości – wokół radu i polonu;
  • 09.-15.10.2016 r. – Koalicja dzieci do walki z chorobami nowotworowymi– cykl spotkań, warsztatów, happeningów, konkursów związanych z profilaktyką raka oraz akcja chartatywna na rzecz dzieci z chorobą nowotworową;
  • 09.-15.10.2016 r. – Science-fiction space opera– Festiwal Twórzości Dziecięcej (literackiej, plastycznej, technicznej itp.);
  • 10-31.10.2016 r. – Pamiętamy! – odwiedzenie grobów zmarłych uczniów, pracowników szkoły;

punkt kulminacyjny

  • 7 listopada 2016 r. – Zakopujemy Kapsułę Czasu;

rozwiązanie akcji, epilog

  • 7 listopada 2016 r. – W szkolnym laboratorium – uroczyste, interaktywne spotkanie społeczności szkolnej z udziałem zaproszonym gości w siedzibie SP nr 124 w Krakowie przy ul. Weigla 2.

Dyrekcja


  • -

MAJOWA ŁĄKA

Category : Konkursy

majowa łąka


  • -

  • -

KONKURS PLASTYCZNY

Category : Konkursy

„Jak widzę Kraków”

Uczniowie z klas młodszych brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Jak widzę Kraków?”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 111 w Krakowie pod patronatem Rady Dzielnicy XII.Bez tytułu

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w dniu 11 czerwca na „Festynie szkolnym”.

Oto nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:

  1. Aleksander Baran kl.1a
  2. Piotr Pater kl. 1a
  3. Gabriela Hreczańska kl. 1a
  4. Łukasz Klimek kl. 1a
  5. Filip Pociecha kl. 1b
  6. Natalia Wincencik kl. 3a
  7. Joanna Mikuła kl. 3a
  8. Barbara Madej kl. 3a
  9. Kacper Lewiński kl. 3a
  10. Bartosz Kania kl. 3a
  11. Szymon Król kl. 3a
  12. Mateusz Sikora kl. 3a

Organizatorzy podziękowali wychowawcom klas za wspaniałe przygotowanie i zachęcenie uczniów do udziału w konkursie.

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Opracowanie artykułu Renata Tylek- wychowawca klasy 1a


  • -

MAŁY MISTRZ

Category : Aktualności

W dniu 15 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zawodach sportowych w związku z realizowanym w naszej szkole programie „Mały Mistrz”.MAŁY MISTRZ

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy.

Głównymi celami stawianymi przed programem Mały Mistrz są:

  • Poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej i umiejętności ruchowych uczniów klas I-III.
  • Wsparcie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego w zaplanowaniu i przeprowadzeniu ciekawych zajęć wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej.
  • Promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową.
  • Monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I-III szkół podstawowych.
  • Określenie preferencji w wyborze aktywności fizycznej uczniów.
  • Zachęcenie uczniów do podejmowania nowych form aktywności fizycznej.

Uczniowie klasy I „a” i  I „b” wykazali się umiejętnościami sportowymi w zakresie skoku, skoku w dal, biegu z przeszkodami, chodzie na szczudłach, biegu z ringo na czas. Wszyscy chętnie uczestniczyli w zabawie sportowej. Na zakończenie dzieci mogły jeszcze korzystać z innych sprzętów sportowych. Było dużo emocji i radości. Dopisała piękna pogoda.

Program w roku szkolnym 2015/2016 realizowały panie Jadwiga Puto i Renata Tylek.

Zdjęcia i opracowanie artykułu: Renata Tylek


  • -

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH DO OGRODZIEŃCA

Category : Aktualności

W poniedziałek 13 czerwca klasy pierwsze pojechały na wspólną wycieczkę do Parku Ogrodzieniec. Dzieci miały możliwość obejrzeć Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych oraz Park Rozrywki. W wycieczce towarzyszyli dzieciom rodzice oraz wychowawcy: Renata Tylek, Jadwiga Puto i Beata Chromy.

W Parku Miniatur dzieci obejrzały rekonstrukcje 17 Zamków Jurajskich, które zostały pomniejszone 25 razy od oryginałów oraz repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza.

Na terenie Parku Doświadczeń Fizycznych dzieci zobaczyły 35 urządzeń, dzięki którym dowiedziały się jak działają podstawowe prawa fizyki. Rzeczy, które na pozór wydają się niemożliwe- staja się w Parku Doświadczeń możliwe!

Na zakończenie dzieci korzystały z różnych zabaw w Parku Rozrywki. Na tym bajkowym placu zabaw można było bawić się w jednym z największych zamków dmuchanych w Polsce, pojechać Karuzelą Wiedeńską. Były huśtawki i zjeżdżalnie oraz inne atrakcje. Super zabawa była zagwarantowana przez wspaniałą pogodę, która nam dopisała.

Przed wyjazdem dzieci kupiły pamiątki. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

Zdjęcia z wycieczki oraz opracowanie artykułu -Renata Tylek


  • -

UCZEŃ KLASY II B WYRÓŻNIONY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM „KANGUR”

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’ cieszy się od lat popularnością w naszej szkole. W tym roku szkolnym na poziomie klas drugich wzięło udział 23 uczniów. W ciągu 70 minut uczestnik miał do rozwiązania 21 zadań o różnym stopniu trudności /7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów/. W momencie rozpoczęcia konkursu uczeń w tej kategorii otrzymywał 21 punktów, a maksymalnie mógł uzyskać 105 punktów. Za brak odpowiedzi otrzymywał zero punktów, za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymywał punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

            Wśród uczniów klas drugich na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy II b MIKOŁAJ CZECHOWICZ, który uzyskał 70,75 punktów i otrzymał wyróżnienie.

             Serdecznie gratuluję Mikołajowi i Rodzicom tak znaczącego sukcesu.

                                                                                             Wychowawca Ewa Miłaszewska


  • -

WARSZTATY TEATRALNE ORAZ DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II B

Category : Aktualności

8 czerwca w Dworze Czeczów odbyły się otwarte warsztaty teatralne, podsumowujące całoroczną pracę dzieci pod kierunkiem pani Małgorzaty Karpowicz-Dukat, aktorki współpracującej z Teatrem Groteska. Dla Rodziców uczniowie przygotowali scenkę z bajki „Kopciuszek” i „Śpiącej Królewny”. Każde dziecko miało możliwość samodzielnego wyboru roli dla siebie, w której czuło się najlepiej. Był Kopciuszek, Śpiąca Królewna, siostrunie, zła wróżka i Śmieszka, król, królewicz, błazny, klauny. Mogły poczuć się prawdziwymi aktorami w pięknych strojach teatralnych na scenie i w blasku świateł. Doskonale poradziły sobie z graną przez siebie postacią, za co otrzymały gromkie brawa.

            W drugiej części przedstawiły montaż słowno – muzyczny z okazji Dnia Mamy i Taty. Były to wzruszające wiersze i piosenki, w których dziękowały Kochanym Rodzicom za miłość i opiekę, jednocześnie przepraszały za kaprysy i wybryki. Po czym wręczyły samodzielnie wykonane prezenty i złożyły życzenia.

Wychowawca Ewa Miłaszewska


  • -

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM

Category : Konkursy

Klaudia Sadowska, uczennica klasy 4b, zdobyła wyróżnienie w konkursie literackim „Bohater jakiego jeszcze nie było”, adresowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.  Konkurs miał na celu wykreowanie w opowiadaniu postaci nowego bohatera i chociaż konkurencja była duża, Klaudia doskonale wywiązała się z tego zadania.

Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 w Krakowie. Patronat nad konkursem objęło „Miasto Dzieci”.

Klaudii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich!

BOHATER_LOGO CAM00195

mgr Barbara Faron


  • -

Zarządzenie nr 19/2014/15

Category : Bez kategorii

Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (z późn. zm.)

dot.: wzmocnienia warunków bezpieczeństwa i porządku publicznego
1. Zobowiązuję wszystkich pracowników szkoły – nauczycieli, pracowników AO do zachowania zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia oraz w przypadku zauważenia nieznanych pojazdów, porzuconych paczek i bagaży na terenie obiektów szkoły, a także w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności do natychmiastowego powiadomienia dyrekcji szkoły lub, w przypadku braku takiej możliwości, do zawiadomienia policji.
2. Pracowników obsługi zobowiązuję do kontroli osób, ktore są im nieznane, a wchodzą na teren szkoły. Osoba taka winna zostać wylegitymowana, dane osobowe zapisane w księdze wejść wraz z okresleniem celu wizyty. W razie watpliwości, co do prawdziwości charakteru wizyty należy skontaktować się z dyrekcją szkoły. W razie braku możliwości kontaktu należy odmówić osobie wejścia na teren szkoły.
Zarzadzenie wchodzi do użytku z dniem 22.12.2015 r.

Kraków, dn. 21.12.2015 r.

Dyrekcja


  • -

  • -

„ KRAINA ZAKRĘCONEGO CZASU ” spotkanie ze Strażnikami Miejskimi

Category : Aktualności

14 Czerwca w MDK Dwór Czeczów uczniowie klas 0 – III przenieśli się w wyjątkowy świat bajkowej krainy za sprawą krakowskich Strażników Miejskich.

W czasie spektaklu teatralnego dzieci uczyły się w jaki sposób należy przechodzić bezpiecznie przez ulicę, dlaczego nie należy głaskać obcych psów jakie może mieć to konsekwencje oraz jaka jest pozycja bezpieczna gdyby pies jednak zaatakował.

Uczniowie przypominali sobie poznane również na lekcjach rady, iż nie należy niczego brać od osób nieznajomych oraz kogo w takich sytuacjach należy powiadomić.

Strażnicy Miejscy w sposób bardzo ciekawy i na wesoło uświadamiają dzieciom jak wiele zagrożeń może czyhać na dziecko ale również pokazują w jaki sposób można im zaradzić.

Spektakl powstał we współpracy z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK w ramach programu „Bezpieczny Kraków”.

20160614_101450Wychowawca Klasy II a – Barbara Pacura


  • -

SUKCES W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

Wojciech Durbas, uczeń klasy 4a, został laureatem ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Torowisko to nie boisko” na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei.

Konkurencja była bardzo duża, a zespół Kolejowego ABC wybrał tylko dziesięciu laureatów konkursu. Wyławiając najlepsze prace brano pod uwagę kryteria, takie jak kreatywne podejście, estetyka wykonania i pomysłowe hasło, a organizatorzy konkursu docenili innowacyjne podejście naszego Młodego Artysty do wykonanego zadania.

A co do powiedzenia na temat swojego sukcesu ma Wojtek?

„Zaczęło się od spotkania z Panią Moniką Tarsą na pierwszym piętrze. Pani zapytała, czy mógłbym namalować plakat na temat bezpieczeństwa na kolei. Zgodziłem się. Gdy wróciłem do domu, od razu zabrałem się do roboty. Najpierw robiłem próbny rysunek, później zacząłem prace na konkurs. Zajęło mi to dwa popołudnia. Kredki, ołówek i strugaczka były w ciągłym ruchu. Gumka oczywiście też. Było to bardzo przyjemne, a zarazem pracochłonne. Oddałem prace Pani.

Po kilkunastu dniach Pani Monika Tarsa powiedziała, że zostałem laureatem i że wybrano tylko dziesięć prac w Polce! Byłem zaskoczony. Każda z Pań bardzo mnie chwaliła. Rodzice oczywiście też”.

W ramach konkursu zespół Kolejowego ABC odwiedził dziesięć wyróżnionych szkół, w tym naszą placówkę w dniu 19 maja 2016 roku i przeprowadził prelekcję dla naszych uczniów, a nasza szkoła uzyskała „Certyfikat za uczestnictwo w konkursie na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei”.

 mgr Barbara Faron


  • -

ZDOBYLIŚMY III MIEJSCE W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Category : Aktualności

6 czerwca  dziewięciu uczniów z klasy II a i II b

reprezentowało naszą szkołę w turnieju, którego organizatorami byli :

Straż Miejska Miasta Krakowa

oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 3.

Rozgrywki odbyły się na „Orliku” przy ul. Strąkowej 3.

Nasi drugoklasiści dzielnie wywalczyli aby wejść do ścisłego finału.

8 czerwca ten sam skład zawodników z klas II

rozegrał dwa mecze z reprezentantami SP 40 oraz SP 53.

Niestety pierwszy mecz przegraliśmy.

Była to doświadczona drużyna szkolna składająca się z chłopców z klas trzecich.

Jednak mecz drugi okazał się dla naszych reprezentantów niesamowitym sukcesem.

Mecz zakończył się wynikiem 2 : 2. Bramki zdobyli : Mikołaj C. I Kacper S.

O zwycięstwie zdecydowały rzuty karne.

Bramki zawodowo bronił Filip Ł.

Po zaciętych rozgrywkach uplasowaliśmy się na trzecim miejscu.

Naszą szkołę reprezentowali :

Piotr  Basista

Dawid  Czaplak

Mikołaj  Czechowicz

Kacper Łojszczyk

Filip Łuszczek

Wiktor Nitecki

Aleksander  Skrzela

Kacper  Sobas

Jakub Tomera

Dziękujemy za wszelkie wsparcie oraz pomoc w organizacji transportu na zawody.

Serdecznie dziękujemy również Rodzicom w/w uczniów a zawodnikom  życzymy wielu sukcesów !!!

Wychowawca Klasy II a – Barbara Pacura


  • -

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW TEATRALNYCH KL.II,,C’’(WYCH.KATARZYNA PTAK)

Category : Aktualności

Uczniowie klasy II,,c’’w roku szkolnym 2015/2016 uczęszczali na warsztaty teatralne do Dworu Czeczów z częstotliwością 1/miesiąc.

Warsztaty prowadziła pani Małgorzata Karpowicz-Dukat (aktorka związana z Teatrem Groteska).

8 czerwca o godz.16.30 odbyły się warsztaty otwarte w których jako widzowie mogli uczestniczyć rodzice uczniów.

Naszą przygodę z warsztatami teatralnymi rozpoczęliśmy od pracy z lalkami bunraku . Lalki te wywodzą się z teatru japońskiego, a nazwa bunraku pojawiła się w XIX w.(źródło:Wikipedia).

Lalki te są duże i ciężkie. Do animacji ich potrzebnych jest parę osób. Dzieci animowały lalkę w kilkuosobowych grupkach. Każdy z uczniów był odpowiedzialny za obsługę innej części korpusu lalki.

Było to dla dzieci nie lada wyzwanie. Przede wszystkim uczniom nie wolno było być na scenie ,,prywatnymi’’- śmiać się, wykonywać zbędnych ruchów manipulacyjnych np. przy swojej garderobie.

Poza tym należało być ,,skupionym’’ i nauczyć się patrzeć w kierunku, gdzie unoszona jest obsługiwana przez aktora ręka postaci lub patrzeć tam, gdzie odwraca się cała animowana lalka.

Uczniowie by prawidłowo obsługiwać postać musieli się zgrać w swoich grupkach, skoordynować ruchy i uważnie słuchać poleceń prowadzącej. Szczytem umiejętności było tu wykonanie z lalką bunraku – okrążenia na scenie. Pomimo usiłowania synchronizacji rzadko której grupce udała się ta trudna sztuka.

Na kolejnych zajęciach dzieci uczyły się pracy z maskami. Ona również nie należała do najłatwiejszych zwłaszcza, że uczniowie mogli patrzeć jedynie przez usta nałożonej na siebie maski.

Ale i te umiejętności udało się w pewnym stopniu opanować.

Na innych zajęciach dzieci wcielały się w rolę postaci z różnych znanych baśni: w rolę Czerwonego Kapturka i Wilka , Śpiącej Królewny, Wiedźmy, Kopciuszka, Złych Sióstr, w rolę Błaznów i Klaunów.

I te role były trudne i wymagające : np. należało się na zawołanie zaśmiać lub zrobić ,,phi! ’’, ,,żółwika’’ albo zaimprowizować taniec do słyszanej melodii.

Warsztaty uwieńczone zostały – otwartym pokazem dla Rodziców, którzy mogli podziwiać rozwinięte już aktorsko i oswojone ze sceną swoje dzieci.

Katarzyna Ptak


  • -

DZIEŃ RODZINY W KL.II,,C’’(WYCH. KATARZYNA PTAK)

Category : Aktualności

Dzięki bardzo owocnej współpracy dyrekcji  SP Nr 124 w Krakowie z kierownictwem Domu Kultury ,,Podgórze’’- Dwór Czeczów wiele imprez: Ślubowanie Pierwszoklasistów, zabawa karnawałowa, Dzień Babci i Dzień Dziadka – jak również w tym przypadku : Dzień Rodziny kl.II,,c’ ’mogły się odbyć w pięknych wnętrzach tego obiektu – w sali balowej.

Wychowawca korzystał też z  fachowej pomocy pracowników Domu Kultury – Dwór Czeczów – przy sprzęcie nagłaśniającym oraz upięciu dekoracji za co składa serdeczne podziękowania kierownictwu i zespołowi Dworu Czeczów.

Nasza impreza klasowa odbyła się 30 maja 2016r. , a rozpoczęła o godz.17.30. W programie występu uczniów klasy II,,c’’ były wesołe piosenki oraz jedna bardzo wzruszająca. Wprowadzenie do całości zrobili : Amelia Tomalczyk i Wojciech Jarosz.

Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom dwa przedstawienia.

Pierwsze z nich zrealizowano na podstawie opowiadania Małgorzaty  Musierowicz pt.,,Rybka’ ’. Rzecz jest o chłopcu, który ,, nie lubił być grzeczny’’. Prawdziwe utrapienie miała z nim babunia, której jego zachowanie natychmiast ,,szkodziło na serce’’ i zaraz ,,siadała w fotelu trzymając się za serce’’. Rodzice również nie mogli dać sobie rady z niesfornym synem, przez którego mama nawet płakała, a tata ,,przekładał Rybkę przez kolano…’’. Sytuacja zmieniła się dopiero wówczas, gdy Rybka mógł doświadczyć złego zachowania najbliższych – na własnej skórze. Wtedy to jego świat ,,stanął na głowie’’, bo nagle nikt nie troszczył się o niego, a jego najbliżsi robili to ,,co im się podobało’’.

W rezultacie zrozpaczony Rybka stwierdza ,,-Przecież tak nie można…(…)-Bo… bo… trzeba liczyć się z innymi…’’. Następnego dnia po przebudzeniu zauważa, że  chociaż wszystko wróciło do normy i ,,jest takie zwyczajne i miłe’’,  ,,to wczorajsze to nie był sen’’. ,,Ma na to dowody’’-,,Po pierwsze-kaktus tkwi w nowej, czerwonej doniczce’’, ,,A po drugie – w całym domu nie ma ani odrobiny truskawkowych konfitur’’. W postać Rybki wcielił się Przemysław Florkowski, rolę Babuni zagrała Kinga Noszczyńska, a Rodzicami Rybki byli: Hanna Korzeniowska i Oskar Gawor.

Drugie przedstawienie miało tytuł ,,Darować czas rodzicom’’. Głównym jego bohaterem był również chłopiec – Tomek. Prawdziwym zmartwieniem tego dziecka było to, że rodzice ,,nigdy nie mieli dla niego czasu’’ i dopiero Czarodziej z wahadłowego zegara dał mu receptę na poradzenie sobie z tym problemem. Chłopiec dowiedział się, że ,,Czasu się nie kupuje, czas się darowuje’’ i aby go zyskać Tomek powinien ,,Od jutra zmienić swoje zachowanie. Pomagać swoim rodzicom, robić wszystko, co chłopiec w jego wieku może robić’’, a ,,Wówczas zobaczy , że jego rodzice będą mieli więcej czasu dla niego i dla siebie. Czas, który im podaruje pomagając im, oddadzą mu, nie wyniszczając siebie’’. Chłopiec ,,przemyślał to, co powiedział mu czarodziej i wziął się do pracy’’.

Scenariusz tego przedstawienia opracowała p. Małgorzata Kozłowska na podstawie opowiadania Bruno Ferrero pt.,,Darować czas rodzicom’’.

Rolę Tomka odegrał Igor Gołda, Mamą była Wiktoria Gawlik, Tatą – Łukasz Nowak , Kolegą Michałem-Bartosz Młynarczyk , a Koleżanką Moniką-Wiktoria Pushtinkov, Czarownicą – Maria Szecówka , a Czarodziejem z wahadłowego zegara – Adrian Kleszcz.

Program artystyczny dzieci w Dniu Rodziny – zakończyły wygłoszone przez Natalię Olejniczak – ,, z głębi serca płynące – najpiękniejsze życzenia’’ oraz wręczenie rodzicom prezentów w postaci wykonanych przez dzieci ,, Albumów dla Rodziców ‘’ – w których poczyniły one dla nich – osobiste wyznania.

Po gorących buziakach i przytulasach  – nasi goście ze swoimi pociechami przeszli do sali w pobliżu, gdzie odbyła się taka nasza mała uczta.

                                   Katarzyna Ptak


  • -

ZAPROSZENIE

Category : Bez kategorii

piknikrodzinny

001

Do udziału  Pikniku Rodzinnym , który odbędzie się w dniu 10 czerwca 2016 r.  zaprasza również Szkoła Językowa Emerald proponując liczne atrakcje dla uczniów SP124!!

                                                Zapraszamy

                                                               P. dyr.     Dominika Mardyła


  • -

„3D – PAPIEROWE RZEŹBY” konkurs origami

Category : Konkursy

27 kwietnia 2016 roku w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada odbyło się uroczyste spotkanie laureatów konkursu origami „3D – PAPIEROWE RZEŹBY” oraz wystawa najciekawszych prac. Wśród dumnych laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Marta Surlas (klasa 4a). Jury konkursu, który był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, doceniło nie tylko zdolności manualne, ale i precyzję wykonania i oryginalność pomysłu.

Wszechstronnie utalentowanej Marcie gratulujemy sukcesu, zwłaszcza że konkurencja była bardzo duża!!!

CAM00191

Mgr Barbara Faron


  • -

WARSZTATY KOLEJOWE ABC

Category : Aktualności

W dniu 19 maja 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z pracownikami kolei. Lekcja Kolejowego ABC była formą nagrody za zwycięstwo jednego z uczniów – Wojciecha Durbasa (klasa 4a) w ogólnopolskim konkursie na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei. Jednocześnie należy zaznaczyć, że nasza placówka uzyskała „Certyfikat za uczestnictwo w konkursie na plakat i hasło promujące bezpieczeństwo na kolei”.

Organizatorem konkursu był Urząd Transportu Kolejowego, który prowadzi kampanię edukacyjną Kolejowe ABC, spełniającą funkcję nauki zasad bezpieczeństwa oraz upowszechniania ogólnej wiedzy oraz umiejętności przydatnych nie tylko osobom korzystającym z usług transportu kolejowego.

mgr Barbara Faron


  • -

DZIEŃ DZIECKA KLASY II,,C’’(WYCH.KATARZYNA PTAK)

Category : Aktualności

Uczniowie klasy II,,c’’ Dzień Dziecka spędzili na zajęciach warsztatowych w Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND mieszczącym się w Krakowie przy ul. Aleja 29 Listopada 170.

Dzieci skorzystały z oferty edukacyjno-rozrywkowej pt. „Niezwykły Świat Wynalazków” .

Projekt ten składał się z trzech części zajęciowych:

– Prelekcji z wynalazków,

– Zespołowego konstruowania wynalazków,

– Zabawy w strefie interaktywnej.

Podczas prelekcji ,,Mali Odkrywcy’’ zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków takich jak np. samolot, telefon, żaglówka, amortyzatory. Mogły też dowiedzieć się, co to jest ,,patent’’. Dzieci bardzo chętnie rozmawiały z prowadząca – dzieląc się swoją wiedza i uzupełniając ją.

Następnie na drugą część zajęć uczniowie przeszli do innej sali – piętro niżej, gdzie czekały już na nich stanowiska do zespołowego konstruowania wynalazków. Dzieci zgodnie z instrukcją obrazkową wyświetlaną na monitorze laptopów – skonstruowały katapultę, którą następnie samodzielnie wypróbowały – wypuszczając z niej kulkę do ułożonych w wieżę plastikowych kubeczków. Niektórym nawet udało się  zburzyć wspomnianą wieżę.

W strefie interaktywnej drugoklasiści mogli stoczyć walkę sumo, spróbować być nieukąszonym przez kobrę, przetestować szybkość dzięciołów, kierować pociągami, podrażnić byczka czerwoną płachtą, ułożyć z pomocą robota – kostkę Rubika, pograć w cymbergaja, posterować samochodem terenowym, dźwigiem, postrzelać gole i zrobić wiele, wiele jeszcze innych rzeczy ćwicząc przy tym między innymi orientację przestrzenną i precyzję. A wszystko to za pomocą eksponatów z klocków Lego.

Na koniec tak bardzo udanej zabawy – dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i gadżety z klockiem Lego. Mogły też zakupić sobie np. jakąś figurkę Lego w sklepiku lub coś do przekąszenia w mini bufecie. Dzieci z klasy II ,,c’’ w Dniu Dziecka spędziły więc czas bardzo miło i pracowicie.

Katarzyna Ptak


  • -

NAGRODA W KRAKOWSKIM KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM

Category : Konkursy

Uczeń klasy 4a Szymon Tomera zdobył nagrodę w Krakowskim Konkursie Literacko-Plastycznym „A JA WOLĘ MEGO TATĘ…” (część literacka), organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada wspólnie z Biurem Pełnomocnika PMK ds. Rodziny Urzędu Miasta Krakowa.

Ideą konkursu wpisanego w kampanię „Kraków stawia na rodzinę” było podkreślenie roli rodziców w życiu każdego dziecka. Szymon w formie rozprawki, w bardzo oryginalny i wymowny sposób zaprezentował portret swojego Taty, a jury doceniło jego inwencję twórczą. Finał z uroczystym wręczeniem nagród odbył się na Bulwarze Czerwieńskim 22 maja 2016 roku podczas „Święta Rodziny Krakowskiej”.

Szymonowi życzymy dalszych sukcesów, a Rodzicom gratulujemy wspaniałego Młodego Człowieka, który potrafi docenić Ich troskę i przedstawić swoje uczucia w pięknej literackiej formie!

2016-05-31 21-38-40 CAM00171

mgr Barbara Faron


  • -

SUKCESY UCZNIÓW KLASY II,,C’’ (WYCH. KATARZYNA PTAK) W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ,,KANGUR MATEMATYCZNY’’

W czwartek 17 marca 2016r. w budynku SP Nr 124 w Krakowie – przy ul.Sucharskiego dzieci z klas drugich wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny’’- odpowiadając na pytania testowe w kategorii ,,Żaczek’’.

Wśród uczniów klas drugich w Konkursie wzięło udział 23 dzieci z naszej szkoły. Miały one rozwiązać 21 zadań o różnym stopniu trudności(7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). W chwili rozpoczęcia konkursu uczeń uczestniczący w tej kategorii otrzymywał 21 punktów. Maksymalnie mógł uzyskać w konkursie 105 punktów. Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych było 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna była poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymywał zero punktów, za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymywał punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. Uczniowie na rozwiązanie testu mieli 75 minut.

Wyniki Konkursu przyszły do szkoły pod koniec maja. Okazało się, że wśród uczniów klas drugich – najwyższy wynik uzyskał MIKOŁAJ TOMCZYK z klasy II,,c’’, a na trzecim miejscu uplasował się JAKUB POPEK z klasy II,,c’’.

Wymienieni wyżej uczniowie otrzymali WYRÓŻNIENIE w Konkursie.

Według Regulaminu Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” uchwalonego

20 maja 2015 roku przez Zarząd Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznychkażdy uczeń zgłoszony do Konkursu otrzyma nagrodę uczestnictwa , natomiast Komitety Regionalne przyznają następujące rodzaje nagród:

*nagrody dla laureatów Konkursu

*nagrody za bardzo dobry wynik w Konkursie

*nagrody za wyróżnienie.

Międzynarodowy Konkurs ,,Kangur Matematyczny’’ cieszy się od lat popularnością w SP Nr 124 w Krakowie. Z roku na rok przybywa uczestników Konkursu i osób nagrodzonych. Mamy wielu utalentowanych uczniów.

Serdecznie gratuluję Rodzicom dzieci, które wzięły udział w Konkursie!

zdj¦Öcie 2 (1)zdj¦Öcie 2 (2)

Katarzyna Ptak


Archiwa