• -

GIGANCI MATEMATYKI Z KLASY III ,,C” (WYCHOWAWCA:KATARZYNA PTAK): HANIA KORZENIOWSKA, WOJTEK JAROSZ, MIKOŁAJ TOMCZYK – NAGRODZENI W ,,KANGURZE”

Category : Konkursy

W roku szkolnym 2016/2017 wynik predestynujący do nagrody w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur Matematyczny”uzyskali następujący uczniowie klasy III,,c”: Hania Korzeniowska – Wynik BDB, Wojtek Jarosz – Wyróżnienie, Mikołaj Tomczyk – Wyróżnienie.

W konkursie o którym mowa można zostać nagrodzonym jako LAUREAT, można uzyskać WYNIK BDB, jak również można zdobyć WYRÓŻNIENIE.

Dla tych, którzy jeszcze ,,nie zarazili się ,,KANGUREM”” informujemy, że konkurs ten ma charakter jednorazowego testu i że na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Konkurs przeprowadzany jest aż w sześciu kategoriach: „Żaczek” – klasy 2. szkół podstawowych; „Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych; „Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych; „Kadet” – klasy I i II gimnazjów; „Junior” – klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III zasadniczych szkół zawodowych; „Student” – klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

W przyjaźni więc z ,,KANGUREM” można dorastać, zmieniać się, rozwijać.

Test konkursowy w kategorii „Maluch”, który rozwiązywali Hania, Wojtek i Mikołaj zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie w tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia Konkursu 24 punkty; maksymalnie może więc uzyskać 120 punktów(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

Do każdego zadania w każdej kategorii dołączonych jest 5 odpowiedzi oznaczonych literami A, B, C, D, E, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik Konkursu otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie(Regulamin Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”).

W bieżącym roku szkolnym uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym ,,Kangur Matematyczny” w czwartek 16 marca 2017r.

Potem musieli wykazać dużo cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki, by w końcu móc delektować się sukcesem, a teraz jeszcze trochę muszą poczekać na ,,Uroczyste podsumowanie XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” ”, które odbędzie się 19 czerwca 2017 roku na Uniwersytecie Jagiellońskim
w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki.

Na uroczystość zaproszeni są Laureaci i uczestnicy, którzy uzyskali Wynik Bardzo Dobry.

Osobom, które zdobyły Wyróżnienie – nagrody zostaną doręczone do szkoły.

Uczniowie klasy III,,c” doskonale wiedzą jaką frajdę daje rozwiązywanie tych nietypowych ,,zadań kangurkowych” i że często wystarczy tylko umieć coś zauważyć, a nie wykonywać karkołomne obliczenia.

Rozwiązanie czasami jest ,,na wyciągnięcie ręki”.

Hania, Mikołaj i Wojtek są uzdolnieni matematycznie, ale mają świadomość, że aby osiągnąć sukces nieraz trzeba mocno się natrudzić i naprawdę lubić to, co się robi 🙂

Gratuluję Rodzicom Hani, Wojtka i Mikołaja osiągnięć Ich dzieci, a dzieciom życzę, by pielęgnowały tą roślinkę jaką jest talent i wyhodowały z niej piękny, dorodny kwiat 🙂

mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia

20170515_113455


  • -

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNA PISANKA”

Category : Konkursy

Uczniowie klas I-III wzięli udział w wielkanocnym konkursie, w którym należało zaprojektować i własnoręcznie wykonać pisankę. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 162 w Krakowie. Miło mi poinformować, iż laureatami pierwszego miejsca zostali uczniowie klasy I a, a wyróżnienie otrzymała Julia Szumny z klasy II a. Pierwszaki stworzyły wiosenną kompozycję ze styropianowych jajek, które ozdobili według własnych pomysłów i powstały cudowne wielkanocne, kolorowe pisanki oraz kurki, zajączki, a nawet smok i świnka. Wszystkie prace zostały umieszczone w koszyku, do którego dołączony był wiersz napisany przez ciocię Norberta za co bardzo dziękuję.

Gratuluję, poniżej relacja z wręczenia nagród.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


  • -

FOTOREPORTAŻ Z WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSIE PLASTYCZNYM „WIELKANOCNA KARTKA DLA ŻOŁNIERZY WOJSK SPECJALNYCH”

Category : Konkursy

mgr Marta Biernat


  • -

SUKCESY UCZNIÓW KLASY III „C” (WYCH.KATARZYNA PTAK) W KONKURSIE PLASTYCZNYM ,,KRAKÓW I BIEŻANÓW W CZASACH ŻYCIA MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy III,,c” wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Kraków i Bieżanów w czasach życia Marii Skłodowskiej-Curie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 124 im. Marii Skłodowskiej-Curie wraz z Radą Rodziców oraz Centrum Kultury Podgórza – Dworem Czeczów.

Konkurs został zorganizowany z okazji 150-lecia urodzin Patronki Szkoły. Był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie, a jego celem było ,,przybliżenie uczniom życia codziennego w Krakowie i Bieżanowie w czasach życia Patronki Szkoły.”

Prace konkursowe miały mieć format A3 i mogły być wykonane dowolną techniką.

Uczniowie klasy III,,c” na swoich pracach ukazali obiekty architektoniczne, które w latach życia Marii Skłodowskiej-Curie lub nawet wcześniej pojawiły się na terenie Bieżanowa oraz ludność zamieszkującą te okolice w strojach z tamtych czasów, a także pojazdy, które wtedy występowały
i którymi przemieszczali się ludzie.

Trzecioklasiści starali się więc odtworzyć kształt Dworu Czeczów, którego historia sięga XV wieku, a obecny kształt nadano mu w XIX wieku, kościoła pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który istniał w Bieżanowie od 1422 r. , Pomnika na Wzgórzu Kaim upamiętniającego walki prowadzone o wzgórze, pomiędzy armią austro-węgierską, a rosyjską w okresie I wojny światowej w grudniu 1914r.

Innym istotnym elementem, który udało się uczniom klasy III,,c” zobrazować, było powstanie Klubu Sportowego ,,Bieżanowianka” w 1925r. (oficjalna data powstania – wtedy to drużyna piłkarska o tej nazwie po raz pierwszy przystąpiła do rozgrywek w krakowskiej klasie ,,C”).

Dzieci sportretowały przedstawicieli ludności żydowskiej licznie występującej na tych terenach
w okresie życia Marii Skłodowskiej – Curie.

Spośród pojazdów uczniowie narysowali wozy zaprzężone w konie, jak również stare samochody.

Wśród uczniów kasy III,,c”, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym
,,Kraków i Bieżanów w czasach życia Marii Skłodowskiej-Curie” największe uznanie
u jurorów uzyskały prace :

HANI KORZENIOWSKIEJ i NATALII OLEJNICZAK,
które uplasowały się na solidnym III miejscu.

Pozostałe prace uczniów naszej klasy otrzymały tytuł ,,prace wyróżnione”, a ich autorami są:Angelika Klimas, Wiktoria Pushtinkov, Oskar Gawor, Wiktoria Wolny, Mateusz Jamróz, Mikołaj Tomczyk, Kinga Noszczyńska, Wojciech Jarosz, Adrian Kleszcz, Jakub Popek, Wiktoria Gawlik, Natalia Gnela, Igor Gołda, Maria Szecówka.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat historii naszej najbliższej okolicy.

20170503_174259

Zdjęcie mgr Katarzyna Ptak


Archiwa