• -

WIELKI SUKCES UCZNIA KLASY 4B – SARIANA BĘTKOWSKIEGO

15 września uczeń klasy 4b Sarian Bętkowski stratował w wyścigach kartingowych SKC Junior Cup, które odbywały się na Słowacji na torze Slovakia Karting Center. Są one zaliczane do międzynarodowej klasyfikacji SWS (SODIWSERIES). Sarian uczestniczył w nich już drugi raz (po raz pierwszy w sierpniu). Podczas ostatniego startu Sarian brał udział w dwóch wyścigach. Pierwszy wyścig ukończył na 3. miejscu zdobywając brąz. Natomiast w drugim wyścigu pokazał na co go stać i w pięknym stylu zajął 1.miejsce, zdobywając złoto.

Zawody te zawsze mają taką samą formę, tj.:  3 razy trening, kwalifikacje i wyścig finałowy. Następnie odbywa się kolejny wyścig,  w którym miejsce startowe jest ustalane na podstawie wyników z pierwszego wyścigu.

W tych 4 wyścigach Sarian zajął kolejno 1,2,3 i 1 miejsce startując z zawodnikami ze Słowacji, Węgier i Polski. Ponadto uczeń klasy 4b co tydzień startuje w podobnych zawodach zaliczanych do serii SWS w Polsce: Skawina ( 06.09.20r – 4 miejsce- Finał A) Rzeszów ( 20.09.20r- 6 miejsce -Finał A) Tarnów
( 27.0920r- 3 miejsc- Finał B 2 miejsce- FinałB).

Obecnie Sarian jest na 10. miejscu w Polsce według tej klasyfikacji SWS.