• -

KLASA 1 A POZNAJE KOSMOS

Category : Aktualności

Lapbook to innowacyjne narzędzie, które łączy zabawę z nauką. Właśnie w taki sposób uczniowie klasy 1 a utrwalali swoją wiedzę na temat kosmosu. Każdy uczeń wykonał własny lapbook, w którym umieścił wiadomości o kosmosie, najciekawsze informacje o planetach i gwiazdach, łączył obrazki z nazwami obiektów. Zanim jednak uczniowie wykonali swoje lapbooki, obejrzeli film edukacyjny na temat kosmosu, poznali planety w układzie słonecznym i porównywali ich wielkości. Rozmawialiśmy o lotach w kosmos oraz pracy astronautów. Była to dla uczniów niezwykła i fascynującą podróż po kosmosie.

mgr Barbara Pacura


 • -

WIZYTA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM – 3A

Category : Aktualności

Klasa 3a przeniosła się w czasie i znalazła się w dawnej szkole z początku XX w. Powrót do świata drewnianych ławek, tornistrów, tabliczek do pisania i kałamarzy, w którym bardzo dobry uczeń mógł spędzić trzy lata w tej samej klasie wywołał wiele emocji. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne. Podczas zajęć uczniowie pisali kredą na tabliczkach, poznali zabawy uczniów sprzed 100 lat oraz kary, jakie czekały na uczniów, gdy złamali obowiązujące w szkole zasady. Mogli też poczuć na własnej skórze karę klęczenia na grochu. Dowiedziały się jakie były sposoby organizacji nauki, poznali uczniowskie skarby oraz podjęli edukacyjne wyzwania. Poznali pracę nauczyciela i wyzwania z jakimi musiał sobie wtedy radzić. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń spróbował swoich sił w pisaniu piórem maczanym w kałamarzu.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

SPOTKANIE WIGILIJNE W KL. 3A

Category : Aktualności

Jak co roku w naszej klasie kultywujemy tradycje Bożego Narodzenia. Wspólne spotkanie wigilijne, składanie życzeń, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek sprawia, że ten dzień jest wyjątkowy. Również odwiedziny naszej koleżanki Nadii oraz urodziny Tymka i Ani dostarczyły nam dużo radości i dobrych emocji.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

WIGILIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej klasie wspólną Wigilię klasową. Uczniowie zasiedli przy stołach zakrytych białymi obrusami, na których czekały smakołyki. W blasku choinki składaliśmy sobie wzajemnie najlepsze życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki a przygrywał nam na ukulele uczeń naszej klasy – Miłosz. Rozmawialiśmy o tym, jak w  rodzinach odbywa się wieczerza wigilijna i jakie tradycyjne potrawy pojawią się na świątecznych stołach. Rodzice przygotowali dla wszystkich uczniów cudwne stroiki świąteczne.

Bardzo wesoło i miło spędziliśmy ten klasowy, przedświąteczny czas.

fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

JASEŁKA – KLASA 3 A

Category : Aktualności

Jasełka 2023

W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich uczniów klas 1-3, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 3a pod opieką pani Renaty Tylek- Bebej. W pięknie udekorowanej sali w dniu 21 grudnia widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię biblijnych wydarzeń sprzed 2000 lat w nietypowy sposób. Czasy dawne mieszały się z dzisiejszymi. Mali aktorzy pokazali nam czym jest Boże Narodzenie. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi pastorałkami, tańcem, radością, wzruszeniem.

Wieczorem dzieci z przejęciem wypowiadały swoje kwestie na przedstawieniu dla Rodziców. Wspaniałe stroje, światła, lampiony, muzyka, swoboda i radość z występu sprawiły uśmiech na twarzach członków rodziny, burzę oklasków oraz podziękowanie za niezwykły wieczór.

Fotogaleria: mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A-PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Category : Aktualności

Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy od dekorownia sali skrzatami bożonarodzeniowymi, tworzyliśmy kartki świąteczne, prace plastyczne ze św.  Mikołajem, choinkę z naszych kolorowych dłoni, śnieżne kule oraz ozdoby świąteczne. Wspólnie ubraliśmy klasową choinkę. W kolejnych dniach dzieci uczyły się wielu polskich kolęd i pastorałek. Uczniowie wraz z rodzicami nie zapomnieli również o potrzebujących. Przez wiele dni do klasy spływały różnorodne produkty żywnościowe biorąc ucział w akcji ” Szlachetna paczka”. Zbierali suchą karmę, posłania, zabawiki, kuwety, koce i przysmaki dla kotków i piesków znajdujących się w krakowskim schronisku – „Gwiazdka dla zwierzaka”. Uczniowie wykonywali również kartki świąteczne dla starszych, często samotnych podopiecznych ZOL-u przebywających w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie.

Już nie możemy się doczekać kiedy zasiądziemy do klasowej wigilii.

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


 • -

🎄KARTKA DLA SENIORA🎄🌟

Category : Aktualności

Już kolejny raz uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej Nr 124 wykonali przepiękne kartki świąteczne dla podopiecznych Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej.

Kartki zostały dostarczone starszym osobom przebywającym w ZOL-u.

Sprawiły Im wiele radości❤️

Dziękuję za wspaniałą inicjatywę, zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli.

 ✨🌟🫶❣️🫶✨🌟

Opiekun akcji: Renata Tylek-Bebej


 • -

GRUDNIOWE WARSZTATY TEATRALNE- KLASA 3A W AKCJI🙂

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A NA WYCIECZCE W APILANDII – INTERAKTYWNYM CENTRUM PSZCZELARSTWA

Category : Aktualności

Poprzez naukę i zabawę odkrywaliśmy największe tajemnice świata pszczół. Wykonywaliśmy świece z wosku pszczelego, poznaliśmy tajniki pracy pszczelarza, a także próbowaliśmy słodkich pyszności z miodu. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się czym różnią się od siebie miody, jak smakuje kolorowy pyłek kwiatowy i czym jest „chlebek pszczeli”. Nasze świece, własnoręcznie zrobione z wosku pszczelego, zabraliśmy ze sobą do domu jako pamiątkę z tej wspaniałej wycieczki.

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

KLASA 1 A – GRUDNIOWE WARSZTATY TEATRALNE

Category : Aktualności

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

„ŻYCZENIE”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 1a , 1b oraz 3a otrzymali w prezencie od Mikołaja bilety do kina na film Walta Disneya pt.: ” Życzenie”. Teraz wiemy, że marzenia mają wielką moc 😉

Fotorelacja : wychowawcy kl. 1 a, 1 b , 3 a.


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


 • -

ANDRZEJKOWA ZABAWA W KLASIE 1 C

Category : Aktualności

fotorelacja: mgr Katarzyna Kerep


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3B

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Tańczymy, wróżymy i dobrze się bawimy 🙂

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

WARSZTATY TEATRALNE FOTORELACJA KLASA 3A

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A I 1 B W EKOSPALARNI

Category : Aktualności

Wycieczka klasy 1 a i 1 b do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. W Ekospalarni  uczniowie mogli zobaczyć cały cykl technologiczny  przekształcania odpadów w  energię elektryczną oraz  energię cieplną.  Mamy nadzieję, że wizyta ta skłoni uczniów do większego zaangażowania w segregację odpadów w swoich domach.

mgr Barbara Pacura


 • -

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 3A

Category : Aktualności

W piątek 24.11 do klasy zawitały misie- te małe i duże i razem z

dziećmi „usiadły” w ławkach. Dzieci obejrzały prezentację, z

której dowiedziały się w jaki sposób ponad 100 lat temu powstał

pomysł na pluszowego misia, poznały gatunki niedźwiedzi występujące na

świecie oraz znane filmowe misie. Następnie dzieci rysowały przygodę

swojego misia na rolce filmowej. Zrobiliśmy również wspólne zdjęcie z

🐻 Misiami.

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI I ZMYSŁÓW WOMAI

Category : Aktualności

W dniu 21 XI uczniowie klasy 2b i 3a odwiedzili wystawę pt. „W stronę światła”. Wystawa jest kolekcją wszelkiego rodzaju eksperymentów naukowych, dzięki którym dzieci dowiedziały się jakie reguły rządzą światem wokół nas. Czy dźwięk może mieć swój własny kształt? A cień, jakiego jest koloru? Jak przy pomocy, zdawać by się mogło, zwykłych okularów odwrócić świat do góry nogami? Spróbowały także wykreować świat własnymi rękoma, a dzięki magicznemu piaskowi zmieniającemu kolory stworzyły góry, jeziora, doliny…

mgr Monika Stachura

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 B W FABRYCE BOMBEK

Category : Aktualności

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość własnoręcznie stworzyć małe arcydzieło. Poznały sposób tworzenia baniek ich kształtów i malowania oraz zwiedziły fabrykę. To było ciekawe doświadczenie.

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

JESIENNE INSPIRACJE – PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW KLASY 3A

Category : Aktualności

Malujemy, tworzymy, jesteśmy kreatywni i twórczy pod kierunkiem naszej wychowawczyni. Wykorzystujemy przy tworzeniu naszych prac różne techniki oraz jedną z najbardziej barwnych porę roku- piękną polską jesień i jej dary.

mgr Barbara Pacura


 • -

KLASY 1 – 3 UROCZYŚCIE OBCHODZĄ ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Category : Aktualności

W dniu 9 listopada klasy 1-3 uczciły pamięć wydarzeń związanych rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący historii rozbiorów Polski oraz tego w jaki sposób Polska odzyskała niepodległość. Następnie odśpiewaliśmy w postawie na baczność nasz hymn narodowy. W części artystycznej   każda z klas wykonywała  przygotowaną na tę uroczystość pieśń lub piosenkę patriotyczną.  Ze wzruszeniem słuchaliśmy utworów poetyckich recytowanych przez uczniów klas 1-3. Uczestnicząc  w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce.

B.Pacura


 • -

KLASA 1 A I 1 C Z WIZYTĄ W FABRYCE BOMBEK

Category : Aktualności

6 listopada klasy 1 a i 1 c odwiedziły fabrykę manufaktury baniek w Wieliczce i wzięły udziału w świątecznych warsztatach bombkowych, na których  tworzyły własne ozdoby bożonarodzeniowe. W trakcie zajęć dzieci nauczyły się jak zrobić swoją własną, unikalną bombkę na choinkę pod profesjonalnym okiem doświadczonych dekoratorek. W trakcie suszenia ozdób świątecznych uczniowie obejrzeli film prezentujący etapy powstawania bombek – od projektów wykonanych przez grafików, przez rzeźby plastelinowe, po odlane formy gipsowe i aluminiowe. Zobaczyli proces srebrzenia baniek, lakierowania i dekorowania. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci otrzymały bombki, które same wcześniej wykonały.

B. Pacura


 • -

KLASA 1 B W MŁODZIEŻOWYM OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM

Category : Aktualności

6 listopada klasa 1 b była na zajęciach edukacyjnych w Planetarium w Niepołomicach. Przeżyły tu ciekawą podróż przez Układ Słoneczny, zobaczyły budowę planet oraz widok nocnego nieba i zjawisk jakie możemy na nim obserwować. Wykonały tez paszport planetarny, kto wie, może kiedyś się przyda:)

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

POZNAJEMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO Z UDZIAŁEM FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

Category : Aktualności

30 października klasy 1 – 3 gościły przedstawicieli Straży Miejskiej. W każdej klasie funkcjonariusze prowadzili zajęcia profilaktyczne, które dotyczyły przygotowania uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz  kształtowania poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Uczniowie poznali  zalety korzystania z elementów odblaskowych. Utrwalili wiedzę na temat numerów alarmowych oraz znaków drogowych. Dowiedzieli się jak unikać różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

B. Pacura


 • -

PIERWSZE WARSZTATY TEATRALNE KLASY 1 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

POMYSŁOWE PRACE PLASTYCZNE WYKONANE W GRUPACH Z DARÓW JESIENI

Category : Aktualności

Autorzy – uczniowie klasy 3 a

mgr Renata Tylek – Bebej


Archiwa