• -

KLASA 1 A – WSPOMNIENIA Z POBYTU NA ZIELONEJ SZKOLE W CZASŁAWIU

Category : Aktualności

Klasa 1 a podczas pobytu na zielonej szkole w Czasławiu. Tu świetnie się bawiliśmy : karmiliśmy zwierzątka, piekliśmy podpłomyki, strzelaliśmy z łuku, rozpalaliśmy ogniska, poznawaliśmy egzotyczne zwierzęta, jeździliśmy konno, strzelaliśmy z pistoletów wodnych, bawiliśmy się na sianie, Zwiedziliśmy również Kopalnię soli w Bochni oraz uczestniczyliśmy w warsztatach zorganizowanych przez Straż Pożarną w Dobczycach. Pięć dni upłynęło szybko, ale miło do nich wracamy wspomnieniami.

artykuł : mgr Barbara Pacura


 • -

ALICJA ĆWIK FINALISTKĄ MAŁOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO
W ROKU SZKOLNYM 2023/ 2024

Uczennica klasy 7B – Alicja Ćwik, została tegoroczną Finalistką Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.

Dzięki swojej ciężkiej pracy i determinacji, Alicja zdobyła 81 punktów na 100 możliwych – jest to ogromny sukces!

Alicji i Jej Rodzicom serdecznie gratulujemy tak znakomitego wyniku!

Kto wie, może w przyszłym roku Alicja będzie świętować zdobycie tytułu Laureatki?

Mocno trzymamy kciuki!

mgr Małgorzata Żelawska


 • -

 • -

 • -

„KRÓLESTWO ZAKRĘCONEGO CZASU, CZYLI BAJKA O MĄDRYCH DZIECIACH”

Category : Aktualności

Udział klas 1 – 3 w spektaklu profilaktycznym „Królestwo zakręconego czasu, czyli bajka o mądrych dzieciach”. Spektakl opowiadał historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w sytuacjach, w których może znaleźć się każdy z młodych widzów. Uczniowie poznali również zagrożenia czyhające na dzieci tj. hejt, nieprawdziwe treści, ośmieszanie i poniżanie innych, umawianie się przez Internet z nieznajomymi, umieszczanie danych wrażliwych na portalach społecznościowych.

Autor : mgr Barbara Pacura


 • -

„CYBERPRZEMOC”

Category : Aktualności

Klasa 1 a na spotkaniu z przedstawicielami Straży Miejskiej, które odbywało się  pod hasłem „Cyberprzemoc” .  Pułapki czyhają na dzieci nie tylko na ulicy, ale też w sieci. Uczniowie poznali zasady umożliwiające bezpieczne korzystanie z Internetu.

autor : mgr Barbara Pacura


 • -

KWIETNIOWE WARSZTATY TEATRALNE KLASY 1 A

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


 • -

 • -

SPOTKANIE Z AFRYKĄ

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 3 a mieli przyjemność gościć na zajęciach dziadków swojego kolegi Tadzia, którzy są podróżnikami i od lat przemierzają Afrykę. Swoją pasją zarażają dzieci pokazując im piękno dzikiej przyrody, zwyczaje ludzi zamieszkujących ten kontynent. Wszyscy z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści, zwłaszcza, że czytaliśmy lekturę „Afryka Kazika”, oglądaliśmy zdjęcia oraz przedmioty, które dziadkowie Tadzia przywieźli ze swoich licznych podróży. To była wspaniała lekcja o Afryce. Dziękujemy 💚🩷🧡

Renata Tylek-Bebej


 • -

KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA PODOPIECZNYCH MIEJSKIEGO CENTRUM OPIEKI W KRAKOWIE

Category : Aktualności

Już kolejny raz uczniowie klasy 3a oraz dzieci z klas 1-3 uczęszczające na świetlicę przygotowały piękne kartki świąteczne dla osób starszych przebywających na oddziałach MCO przy ul. Wielickiej. 

Podziękowania za wielkie serce❤️ zaangażowanie dla dzieci i pań ze świetlicy. 

Koordynator akcji: Renata Tylek-Bebej


 • -

„SZLAKIEM KOPCÓW KRAKOWSKICH”

Category : Aktualności

W ramach kółka geograficznego uczniowie klasy 5c uczestniczą w cyklu wyjść terenowych „ Szlakiem kopców krakowskich”. Za nami już 3 wyjścia i 3 kopce, tj. Kopiec Kraka, Wandy i Piłsudskiego. Przed nami kolejne 2 – Kościuszki oraz najmłodszy i jednocześnie najmniejszy, piąty kopiec – Jana Pawła 2. W trakcie naszych wyjść chcemy łączyć przyjemne z pożytecznym, więc łączymy kopce ze świetną zabawą na kolejnych placach zabaw, które w Krakowie przyciągają dzieci nawet z najodleglejszych dzielnic. Możemy śmiało z uczniami polecić plac zabaw w Parku Bednarskiego w Starym Podgórzu czy w Parku Decjusza w Woli Justowskiej.

Opracowanie: Sławomir Gierek


 • -

 • -

1 A I 3 A  NA SPOTKANIU Z AUTOREM KSIĄŻEK

Category : Aktualności

4 marca klasa 1 a i 3 a wybrały się do Dworu Czeczów na spotkanie autorskie z Januszem Sepiołem – architektem, urbanistą, historykiem sztuki oraz autorem książek. Uczniowie podczas spotkania wysłuchali wielu wierszy o zwierzętach domowych i leśnych czytanych przez p. Janusza z jego tomiku poezji ” Sierściaki i inne” . Malowali farbami postacie zwierząt. Otrzymali również od autora książki z wierszykami wraz ze specjalną dedykacją i podpisem autora.

Przygotowała: mgr Barbara Pacura


 • -

KLASA 1 A POZNAJE KOSMOS

Category : Aktualności

Lapbook to innowacyjne narzędzie, które łączy zabawę z nauką. Właśnie w taki sposób uczniowie klasy 1 a utrwalali swoją wiedzę na temat kosmosu. Każdy uczeń wykonał własny lapbook, w którym umieścił wiadomości o kosmosie, najciekawsze informacje o planetach i gwiazdach, łączył obrazki z nazwami obiektów. Zanim jednak uczniowie wykonali swoje lapbooki, obejrzeli film edukacyjny na temat kosmosu, poznali planety w układzie słonecznym i porównywali ich wielkości. Rozmawialiśmy o lotach w kosmos oraz pracy astronautów. Była to dla uczniów niezwykła i fascynującą podróż po kosmosie.

mgr Barbara Pacura


 • -

WIZYTA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM – 3A

Category : Aktualności

Klasa 3a przeniosła się w czasie i znalazła się w dawnej szkole z początku XX w. Powrót do świata drewnianych ławek, tornistrów, tabliczek do pisania i kałamarzy, w którym bardzo dobry uczeń mógł spędzić trzy lata w tej samej klasie wywołał wiele emocji. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne. Podczas zajęć uczniowie pisali kredą na tabliczkach, poznali zabawy uczniów sprzed 100 lat oraz kary, jakie czekały na uczniów, gdy złamali obowiązujące w szkole zasady. Mogli też poczuć na własnej skórze karę klęczenia na grochu. Dowiedziały się jakie były sposoby organizacji nauki, poznali uczniowskie skarby oraz podjęli edukacyjne wyzwania. Poznali pracę nauczyciela i wyzwania z jakimi musiał sobie wtedy radzić. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń spróbował swoich sił w pisaniu piórem maczanym w kałamarzu.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

SPOTKANIE WIGILIJNE W KL. 3A

Category : Aktualności

Jak co roku w naszej klasie kultywujemy tradycje Bożego Narodzenia. Wspólne spotkanie wigilijne, składanie życzeń, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek sprawia, że ten dzień jest wyjątkowy. Również odwiedziny naszej koleżanki Nadii oraz urodziny Tymka i Ani dostarczyły nam dużo radości i dobrych emocji.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

WIGILIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej klasie wspólną Wigilię klasową. Uczniowie zasiedli przy stołach zakrytych białymi obrusami, na których czekały smakołyki. W blasku choinki składaliśmy sobie wzajemnie najlepsze życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki a przygrywał nam na ukulele uczeń naszej klasy – Miłosz. Rozmawialiśmy o tym, jak w  rodzinach odbywa się wieczerza wigilijna i jakie tradycyjne potrawy pojawią się na świątecznych stołach. Rodzice przygotowali dla wszystkich uczniów cudwne stroiki świąteczne.

Bardzo wesoło i miło spędziliśmy ten klasowy, przedświąteczny czas.

fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

JASEŁKA – KLASA 3 A

Category : Aktualności

Jasełka 2023

W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich uczniów klas 1-3, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 3a pod opieką pani Renaty Tylek- Bebej. W pięknie udekorowanej sali w dniu 21 grudnia widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię biblijnych wydarzeń sprzed 2000 lat w nietypowy sposób. Czasy dawne mieszały się z dzisiejszymi. Mali aktorzy pokazali nam czym jest Boże Narodzenie. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi pastorałkami, tańcem, radością, wzruszeniem.

Wieczorem dzieci z przejęciem wypowiadały swoje kwestie na przedstawieniu dla Rodziców. Wspaniałe stroje, światła, lampiony, muzyka, swoboda i radość z występu sprawiły uśmiech na twarzach członków rodziny, burzę oklasków oraz podziękowanie za niezwykły wieczór.

Fotogaleria: mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A-PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Category : Aktualności

Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy od dekorownia sali skrzatami bożonarodzeniowymi, tworzyliśmy kartki świąteczne, prace plastyczne ze św.  Mikołajem, choinkę z naszych kolorowych dłoni, śnieżne kule oraz ozdoby świąteczne. Wspólnie ubraliśmy klasową choinkę. W kolejnych dniach dzieci uczyły się wielu polskich kolęd i pastorałek. Uczniowie wraz z rodzicami nie zapomnieli również o potrzebujących. Przez wiele dni do klasy spływały różnorodne produkty żywnościowe biorąc ucział w akcji ” Szlachetna paczka”. Zbierali suchą karmę, posłania, zabawiki, kuwety, koce i przysmaki dla kotków i piesków znajdujących się w krakowskim schronisku – „Gwiazdka dla zwierzaka”. Uczniowie wykonywali również kartki świąteczne dla starszych, często samotnych podopiecznych ZOL-u przebywających w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie.

Już nie możemy się doczekać kiedy zasiądziemy do klasowej wigilii.

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


 • -

🎄KARTKA DLA SENIORA🎄🌟

Category : Aktualności

Już kolejny raz uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej Nr 124 wykonali przepiękne kartki świąteczne dla podopiecznych Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej.

Kartki zostały dostarczone starszym osobom przebywającym w ZOL-u.

Sprawiły Im wiele radości❤️

Dziękuję za wspaniałą inicjatywę, zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli.

 ✨🌟🫶❣️🫶✨🌟

Opiekun akcji: Renata Tylek-Bebej


 • -

GRUDNIOWE WARSZTATY TEATRALNE- KLASA 3A W AKCJI🙂

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A NA WYCIECZCE W APILANDII – INTERAKTYWNYM CENTRUM PSZCZELARSTWA

Category : Aktualności

Poprzez naukę i zabawę odkrywaliśmy największe tajemnice świata pszczół. Wykonywaliśmy świece z wosku pszczelego, poznaliśmy tajniki pracy pszczelarza, a także próbowaliśmy słodkich pyszności z miodu. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się czym różnią się od siebie miody, jak smakuje kolorowy pyłek kwiatowy i czym jest „chlebek pszczeli”. Nasze świece, własnoręcznie zrobione z wosku pszczelego, zabraliśmy ze sobą do domu jako pamiątkę z tej wspaniałej wycieczki.

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

KLASA 1 A – GRUDNIOWE WARSZTATY TEATRALNE

Category : Aktualności

Fotorelacja: mgr Barbara Pacura


 • -

„ŻYCZENIE”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 1a , 1b oraz 3a otrzymali w prezencie od Mikołaja bilety do kina na film Walta Disneya pt.: ” Życzenie”. Teraz wiemy, że marzenia mają wielką moc 😉

Fotorelacja : wychowawcy kl. 1 a, 1 b , 3 a.


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 1 A

Category : Aktualności

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


 • -

ANDRZEJKOWA ZABAWA W KLASIE 1 C

Category : Aktualności

fotorelacja: mgr Katarzyna Kerep


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3B

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Tańczymy, wróżymy i dobrze się bawimy 🙂

mgr Renata Tylek-Bebej


Archiwa