• -

FESTIWAL LITERATURY DLA DZIECI!

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych, uczniów i rodziców oraz grupy zorganizowane przez nauczycieli, do wzięcia udziału w piątej odsłonie Festiwalu Literatury dla dzieci Edycja 2018 Cuda i widy! Przed nami 6 dni literackich atrakcji, niesamowitych warsztatów, spotkań i spektakli. Akcja zaczyna się 20 listopada i trwa do 25 listopada bieżącego roku.

Celem działań festiwalu jest „wychować pokolenie świadomych i aktywnych czytelników.”

Zapisy na wszystkie atrakcje wymagające rejestracji ruszyły! Jak rezerwować? Dowiecie się tego pod adresem festiwalu: http://fldd.pl/2018/program/id,693-wydarzenia_festiwalowe_krakowie.html  lub pośrednio u bibliotekarza naszej szkoły.

Organizatorami tegorocznej, edycji festiwalu jest Fundacja Burzy Mózgów oraz Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.


  • -

DRODZY UCZNIOWIE!

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie w raz z Filiami ogłosiła konkurs! W ramach uczczenia obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszają uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych do udziału w Międzyfilialnym Konkursie Literackim pn. „Ta, co nie zginęła”.

Zadanie: Samodzielnie napisanie wiersza nawiązującego do rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedmiotem wiersza może być postać lub wydarzenia historyczne. Utwór może zawierać dowolną liczbę znaków i strof.

Forma i termin: Prace należy przekazać w formie elektronicznej (plik doc. lub PDF) oraz drukowanej do 13.11 nauczycielowi bibliotekarzowi.

Z pośród prac jury wyłoni trzy najlepsze, którym przyzna I, II i III miejsce. Dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie przygotowane zostaną dyplomy uczestnictwa, a na zwycięzców czekać będą nagrody.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 5 grudnia 2018 r.

Regulamin i pytania: Regulamin konkursu znajduje się w bibliotece szkolnej. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować do nauczyciela bibliotekarza.


  • -

KONKURS – „DRZEWO RECENZJI – WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ..”

Drodzy Uczniowie!

Zapraszam serdecznie wszystkich uczniów chętnych do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu „DRZEWO RECENZJI – WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ..” organizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich wraz
z Wojewódzką Biblioteką Publiczną.  Zadaniem uczestników jest napisanie recenzji książki wybranej przez uczestnika z poniższej listy tytułów:

Dla uczniów klas III –VI:

  1. Marcin Szczygielski, „Arka Czasu”, Instytut Wydawniczy Latarnik
  2. R. Palacio, „Cudowny chłopak”, Wydawnictwo Albatros
  3. Asa Lind, „Piaskowy wilk”, Wydawnictwo Zakamarki
  4. Marcin Kozioł, „Skrzynia władcy piorunów”, Wydawnictwo Pruszyński i S-ka
  5. Martin Widmark, Helena Willis, „Tajemnica mody”, seria Biuro detektywistyczne Lassego i Mai, Wydawnictwo Zakamarki
  6. Małgorzata Musierowicz, „Ciotka zgryzotka”, Wydawnictwo Akapit Press

Dla uczniów klas VII:

  1. Paweł Beręsewicz, „Wszystkie lajki Marczuka”, Wydawnictwo Literatura
  2. Antoni Libera, „Madame”, Wydawnictwo Znak
  3. Barbara Faron, Agnieszka Bukowczan–Rzeszut, „Siedem śmierci. Jak umierano
    w dawnych wiekach”, Wydawnictwo Astra
  4. Barbara Kosmowska, „Pozłacana rybka”, Wydawnictwo Literatura
  5. Małgorzata Warda, „Rebeliantka”, Wydawnictwo Media Rodzina
  6. Małgorzata Musierowicz, „Ciotka zgryzotka”, Wydawnictwo Akapit Press

Jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 5 prac. Najlepsze recenzje z naszej szkoły wyłoni komisja powołana przez bibliotekarza.

OSTATECZNY TERMIN DOSTARCZENIA PRAC UPŁYWA Z DNIEM 10 KWIETNIA 2018 ROKU.

Wszelkich szczegółowych informacji (regulamin, warunki uczestnictwa) na temat konkursu udziela bibliotekarz.

Zakończenie Konkursu, przyznanie nagród i wyróżnień odbędzie się 23 kwietnia 2018 r.
o godzinie 10:00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Pozdrawiam i zapraszam do uczestnictwa

Bibliotekarz Aleksandra Rąpała


  • -

ROZKOCHAJ SIĘ W CZYTANIU CHALLENGE!

Drodzy uczniowie,  czy znajdzie się wśród Was jakiś śmiałek, który odważy się podjąć nie lada zadanie? Uczniowie! Pani z biblioteki „rzuca Wam rękawicę” i zachęca do podjęcia bibliotecznego challenge! Chętnych zapraszam do biblioteki po szczegóły wyzwania.

.mgr Aleksandra Rąpała


  • -

DRODZY UCZNIOWIE!

Serdecznie zapraszam Was wszystkich do odwiedzin biblioteki, gdzie można nie tylko wypożyczyć lekturę, ale również zrelaksować się i skorzystać z czytelni (ul. Weigla), a także obejrzeć wystawę komiksu „Komiks – Świat przerysowany”.

mgr Aleksandra Rąpała


  • -

SZANOWNI PAŃSTWO!

W grudniu 2017 roku, Rada Rodziców zakupiła 3 nowe regały do biblioteki przy ulicy Weigla 2. Regały są nie tylko funkcjonalne i pojemne ale również poprawiły estetykę biblioteki. Biblioteka składa ogromne podziękowania.

mgr Aleksandra Rąpała


  • -

MAŁOPOLSKI KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Szanowni Państwo!

23 stycznia 2018 roku odbył się etap szkolny XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania dla klas 1-7 organizowany przez Towarzystwo Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Krakowie wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie. Wydarzenie miało miejsce w Sali Balowej w Dworze Czeczów.

Zadaniem każdej klasy było wyznaczenie jednego reprezentanta do wzięcia udziału w rywalizacji. Do konkursu przystąpiło 13 uczestników z przygotowanym przez siebie tekstem.Czytający oceniani byli przez jury w składzie: nauczyciel Brygida G, nauczyciel Wiesław Kiełbasa, bibliotekarz Aleksandra Rąpała oraz przedstawiciel Dworu Czeczów Izabela. Jury wyłoniło 4 finalistów, którzy spróbują swych sił w finałowym etapie międzyszkolnym.

Reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 124 zostali:

Patrycja Klejdysz z klasy Ic

Filip Łuszczek z klasy IVa

Jakub Klejdysz z klasy Va

Kacper Klara z klasy VIb

Etap międzyszkolny odbędzie się 7 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie o godzinie 9:00.

Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela bibliotekarz Aleksandra Rąpała.

JURY: nauczyciel Brygida Grela, nauczyciel Wiesław Kiełbasa, Izabela Gajewska-Dziuban (z Dworu Czeczów) oraz bibliotekarz Aleksandra Rąpała

opracowanie: mgr Aleksandra Rąpała


Archiwa