• 0

KONKURS POEZJI OJCA ŚWIĘTEGO I O OJCU ŚWIĘTYM

Category : Konkursy

„Młodzi ludzie chcą być dobrzy…i lubią, gdy się im o tym przypomina
Potrzebują tego tak samo, jak kwiaty porastające góry łakną wody i słońca…
Jan Paweł II

Konkurs recytatorski ”Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty” poświęcony był pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Był on dla uczestników i słuchaczy okazją do chwili refleksji i zadumy nad przesłaniami Papieża Polaka płynącymi wprost z wierszy napisanych Jego ręka i ręką innych autorów o Nim. Celem konkursu, który miał miejsce w Katolickim Domu Kultury EDEN było inspirowanie dzieci i młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa Jana Pawła II i innych poetów, wyrażenie wdzięczności i szacunku Papieżowi, umożliwienie uczestnikom prezentacji swoich umiejętności. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na dwie grupy wiekowe O-III i IV-VI.
Oceniało ich jury, w pracach którego uczestniczyły: Biernat Marta, Kumon Barbara, Leszczyńska-Lenda Anna. Po wspaniałych recytacjach uczestników, które zrobiły olbrzymie wrażenie na wszystkich obecnych w KDK EDEN jury udało się na naradę. Podczas prac jurorskich dzieci i ich opiekunowie śpiewali ulubioną pieśń Papieża Polaka, do której akompaniował na pianinie p. Stanisław Kumon.

W kategorii klas O-III najlepszą recytatorką była Oliwia Osadcow (klasa 0), miejsce drugie zajęli Klara Weichönig (klasa I b) i Mateusz Gaweł (klasa III a), a miejsce trzecie Zuzanna Olejniczak (klasa III a), wyróżnienie otrzymała Dominika Piłat (klasa III a).

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsca zajęły Anna Lewińska i Karolina Palonek (obie z klasy V b), drugie miejsce zajęli Aleksandra Wiśniewska (klasa IV a) i Łukasz Babicz (klasa VI b), a miejsce trzecie Katarzyna Michałek (klasa VI b), wyróżnienie przyznano Agnieszce Wiśniewskiej i Julii Wołek (obie z klasy IV a). Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe oraz słodycze. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami uczestnictwa i drobnymi nagrodami.

Życzymy dalszych sukcesów młodszym i starszym uczestnikom konkursu- uczniom Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie.

Do kolejnej edycji konkursu zapraszamy już w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowca kl. I b


  • -

„MOTYWY ROŚLINNE” KONKURS PLASTYCZNY

Category : Konkursy

Organizatorem konkursu był Osiedlowy Klub Kultury „Przewóz” (jednostka organizacyjna Domu Kultury „Podgórze”w Krakowie). Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Miał on na celu kształcenie wyobraźni plastycznej oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec świata przyrody. Przedmiotem konkursu były motywy roślinne. Prace mogły być wykonane dowolna techniką. Jury zwracało uwagę na kreatywność, ciekawą formę oraz pomysłowe transformacje motywów roślinnych.
Wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 22 marca 2011 roku w OKK PRZEWÓZ podczas imprezy „Wiosna radosna”. Podczas tego spotkania uczniowie klasy I b odebrali dyplom-wyróżnienie grupowe dla całej klasy.

Tekst i zdjęcia wychowawca klasy I b Marta Biernat


  • 0

Sukces naszej Uczennicy

Category : Konkursy

uczennica klasy 4c
Zuzanna Godula

zajęła I miejsce
w VIII Krakowskim Konkursie Recytatorskim
w kategorii klas IV-VI

Uczennicy i Rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów


  • 0

„Zielona szkoła „- wspomnienia.

Category : Aktualności

W dniach od 18.03 do 24.03.2011 roku uczniowie z klasy  II a i II b Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie przebywali na śródrocznym wypoczynku w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce.W wyjeździe wzięło udział 35 dzieci z obu klas. W trakcie trwania turnusu uczniowie realizowali program kształcenia i wychowania zgodnie z planem wychowawczo – dydaktycznym . Program zajęć przygotowany przez kadrę wychowawców placówki , w której dzieci przebywały był o profilu rekreacyjno – sportowym. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach kształtujących i rozwijających zainteresowania oraz zdolności poznawcze. Brali udział w zajęciach plastycznych, muzycznych, tanecznych , a także sportowych, które rozwijały ich kreatywność i postawę twórczą. Przebywając w Porąbce uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajoznawczo – turystycznych okolicy , tradycji i kultury regionu, zabytków i pomników przyrody oraz historii miejscowości.
Wychowawczyni klasy II b po powrocie do szkoły poprosiła uczniów o napisanie opowiadania z pobytu na „zielonej szkole”.
Oto ich wypowiedzi :
Zuzia Słobodzian : Najbardziej podobała mi się ciekawa wycieczka na najstarszą betonową zaporę w Polsce , zbudowaną na rzece Sole. Byliśmy też w Izbie Regionalnej , gdzie pokazany był strój , w którym dawniej chodziła góralka mieszkająca w Porąbce. W muzeum widzieliśmy także piękne obrazy przedstawiające kapliczkę i tartak.
W ostatni dzień wzięliśmy udział w marszu po okolicy na orientację. Trasa była oznaczona strzałkami i bibułkami . Pytania , na które odpowiadaliśmy drużynowo były o przyrodzie, udzielaniu pierwszej pomocy i dotyczyły bezpieczeństwa na drodze. Wieczorem tego dnia w świetlicy oglądaliśmy film pt” Shrek ” część IV. Każde dziecko zabrało swoją poduszkę i koc , aby mogło wygodnie obejrzeć film na dobranoc.

Oliwka Nocoń : W Porąbce podobały mi się piesze wycieczki . Zwiedziliśmy najstarszą w Polsce zaporę betonową na Sole. Byliśmy też w Izbie Regionalnej , gdzie były zgromadzone stare zabawki, stroje, obrazy i inne przedmioty drewniane używane przez górali beskidzkich. Słyszeliśmy także o trzystuletniej jodle, które rośnie w lesie w Porąbce i jest  pod ochroną , bo jest pomnikiem przyrody.

Kasia Furmańska : Na zielonej szkole w Porąbce podobały mi się spacery po najbliższej okolicy. Najbardziej podobała mi się piesza wycieczka nad zaporę i marsz terenowy po okolicy. Zwiedziliśmy też Izbę Regionalną w Porąbce , w której zgromadzone zostały rzeźby , drewniane przedmioty i inne rzeczy , których dawniej używali górali w życiu codziennym. W Porąbce podobały mi się też piękne widoki , a zwłaszcza góry Beskidy .

Iga Stasiak : Pobyt na ” zielonej szkole ” spędziłam bardzo dobrze. Były organizowane różne i ciekawe zajęcia i wycieczki , konkursy i zabawy. Na jednej z wycieczek zwiedziliśmy najstarszą zaporę w Polsce. Do domu Wczasów Dziecięcych przyjechały też dzieci z Cieszyna . Cieszę się , że w Porąbce poznałam nowe koleżanki i kolegów.

Kinga Małczyk : Pobyt na ” zielonej szkole ” spędziłam wspaniale. Były tam organizowane różne konkursy i ciekawe zajęcia. Z koleżankami doskonale bawiłam się w pokoju. Wymyśliłam zabawę „Otwórz szafę gniotem ” Posiłki , a było ich pięć w ciągu dnia były przepyszne i wszystkim smakowały. Na spacerach szukaliśmy oznak wiosny .Widzieliśmy także trzystuletnią jodłę – pomnik przyrody. Zapoznałam się z dziećmi z Cieszyna.

Szymon Ostroga : W Porąbce było fantastycznie. Widzieliśmy Kapliczkę Św. Urbana , która jest zabytkiem . W drodze do kościoła z dala zobaczyliśmy górę Żar, na której jest elektrownia wodna. W Izbie Regionalnej mogliśmy zobaczyć herb Porąbki i inne obrazy przedstawiające życie górali beskidzkich. W pierwszy dzień wiosny zauważyliśmy rosnące w ogródkach wiosenne kwiaty : przebiśniegi , pierwiosnki , krokusy. W tym dniu śnieg stopniał , a słońce pięknie zaświeciło i było bardzo miło.

„Zielona szkoła ” dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i nauczyła samodzielności w podejmowaniu decyzji w wielu sytuacjach . Dostarczyła wspaniałej zabawy . Dzieci wróciły zadowolone, a niektóre czekają już na kolejny klasowy wyjazd.

Tekst i zdjęcia : wychowawca klasy II b Jadwiga Puto


  • 0

KONKURS PLASTYCZNY „PTAKI”

Category : Konkursy

Dwór Czeczów, jednostka organizacyjna Domu Kultury Podgórze zorganizowała konkurs plastyczny, którego tematem były ptaki. Celem konkursu była artystyczna interpretacja wspaniałych naszych „skrzydlatych przyjaciół”-tych co bujają z radosnym ćwierkaniem, krakaniem i jazgotem w przestworzach lub zamieszkują na łąkach, stawach, a może mieszkają gdzieś w zagrodach lub egzotycznych krajach. Mile widziane były prace przedstawiające te ptaki, które istnieją tylko w snach, fantastyczne, wymyślone lub znane z baśni i różnych opowieści. Technika wykonania była dowolna, co stworzyło możliwość powstania przepięknych i pomysłowych prac plastycznych. Wernisażowi wystawy w Dworze Czeczów, który miał miejsce
22 marca 2011 roku towarzyszyły odgłosy ptaków. Podziwiając prace laureatów mieliśmy wrażenie, że jesteśmy w wiosennym parku czy w lesie.
Przed rozdaniem nagród dzieci i ich opiekunowie obejrzeli spektakl teatralny pt.„Zalogowany” w wykonaniu aktorów Teatru Moralites.

Laureatami tego konkursu zostali następujący uczniowie naszej szkoły:
Styś Igor z klasy I a, opiekun Kerep Katarzyna
Trzebunia Maja z klasy I a, opiekun Kerep Katarzyna
Orczyk Aleksandra z klasy I a, opiekun Kerep Katarzyna
Pieprzyk Aleksandra z klasy I a, opiekun Kerep Katarzyna
Łopuch Jan z klasy I a, opiekun Kerep Katarzyna
Szot Kajetan z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Dąbrowska Oliwia z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Nowak Monika z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Kowalska Kamila z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Chachlowski Kacper z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Marzec Jagoda z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Pater Patrycja z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Matanyj Dominikz klasy I b, opiekun Biernat Marta
Weichönig Klara z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Słomak Michał z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Kapera Przemysław z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Wincencik Adrian z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Ryś Kacper z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Ślusarczyk Piotr z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Psyk Zuzanna z klasy I b, opiekun Biernat Marta
Kostrzewa Hubert z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Olejniczak Zuzanna z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Gaweł Sebastian z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Krzyżkowski Kamil z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Michalik Gabriela z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Tomczyk Alicja z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Michałek Justyna z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Kornaszewska Weronika z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Nowak Anna z klasy III a, opiekun Tylek Renata
Paranyan Dawid z klasy III a, opiekun Tylek Renata

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca klasy I b


  • 0

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Category : Aktualności

Na poniedziałek, na 21 marca, każda klasa miała przygotować wiosenne kanapki dla nauczycieli, recytację wiersza wybranego przez przewodniczącego klasy i modelkę lub modela na pokaz Flowers Fashion. Każda klasa na trzeciej lekcji miała robić kanapki. Część dla siebie, a najlepsze dla nauczycieli. Na czwartej lekcji klasa mogła zrobić próbę wylosowanego przedstawienia. Na piątej klasy nareszcie mogły wyjść na salę gimnastyczną. Gdy wszyscy już siedzieli na ławkach, dwie dziewczyny z klasy 6a rozpoczęły przemowę: poinformowały o tym, co będzie podczas tego show. Po ich przemówieniu pani Monika Tarsa przedstawiła jurorów, którymi było 10 nauczycieli. Każdy nauczyciel reprezentował inną kuchnię. Pani Dyrektor miała kuchnię polską. Były też inne kuchnie, np. japońska, indyjska, włoska i węgierska. Później kelnerzy lub kelnerki z różnych klas wyszli z tacami, na których znajdowały się przygotowane kanapki.
Następnie odbyły się przedstawienia. Klasa 4a miała prezentację o buraku, klasa 4b o ogórku, 4c o witaminach, 5a o chrzanie, 5b o arbuzie, 6a o pomidorze, a klasa 6b o różnych warzywach. Potem odbył się pokaz modelek. Każda klasa miała jedną modelkę. Tylko 6a się wyróżniła, ponieważ miała modelkę i modela. Po ogłoszeniu wyników pani Tarsa powiedziała, że wygrała klasa 6b. Był też dyplom dla najlepszego modela lub modelki. Ten dyplom dostał Dominik Kusion z klasy 6a. Chociaż na tym apelu dużo było niegrzecznych osób, to udało nam się powitać wiosnę dobrze i wesoło.

Ola T., koło redakcyjne


  • 0

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI DNIA KOBIET

Category : Aktualności

W dniu 8 marca z okazji Dnia Kobiet odbyło się walentynkowo-kobiece przedstawienie pt. ,,Psoty Amora’’. Cała szkoła została zwolniona z trzeciej lekcji. Występ organizowało koło teatralne.
Na początku osoba prowadząca zapytała czy na sali są wszystkie klasy. Potem zaczęło się przedstawienie reżyserowane przez panią Barbarę Faron, w którym w większości zagrali uczniowie klasy 6b oraz cztery osoby z klasy 5a. W przedstawieniu występowało tu bardzo wiele zabawnych scen z życia nastolatków. Głównym tematem przedstawienia było to jak Amor zamiast użyć strzały obsłużył się żółtą piłeczką w wyniku tego wszyscy się w sobie zakochali. Spektakl powstał z połączenia dwóch scenariuszy – z okazji Dnia Zakochanych i Dnia Kobiet. Dzieliła je piosenka. W pierwszej części scenariusza zabawne było to, iż w pewnej kwestii padło imię pewnego piosenkarza – Justina Biebiera, a w drugiej to, że przedstawiono prawdziwe oblicze kobiety. Członkowie koła teatralnego włożyli dużo trudu w to, aby przedstawienie się udało. Zaskakujące było między innymi to, że chłopcy z klasy 5a, którzy występowali na końcu, nauczyli się roli w godzinę. Dostali oni rolę tuż przed występem i nie mieli oni żadnej próby! Ale na szczęście wszystko się udało, mimo iż tematyka przedstawienia była trudna w odbiorze. Najbardziej spodobał nam się występ wokalny Łukasza B. z 6b , wykazał się dużą odwagą wychodząc na scenę. Przedstawienie było bardzo udane ponieważ wszystkim się podobało.

Koło redakcyjne


Archiwa