• -

WARSZTATY CERAMICZNE I KONKURS „NIE TYLKO GARNKI Z GLINY LEPIĄ”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy drugiej „b” wzięli udział w warsztatach ceramicznych w Dworze Czeczów prowadzonych przez panią Łucję Korzec. Projekty glinianych wyrobów przygotowane zostały w domu. Na warsztatach powstały formy przestrzenne: koty, świnka, lew, zajączki, biedronka, szczurek, nabądź, ślimak, wianuszki z roślinnymi motywami, ramki, korale. W czasie trwania zajęć uczniowie zapoznali się z różnymi technikami kształtowania gliny, pomalowali przedmioty, a pani Łucja wypaliła je w piecu i poszkliwiła nam te cudeńka. Prace wysłaliśmy na konkurs „Nie tylko garnki z gliny lepią”, którego organizatorem był Osiedlowy Klub Kultury Soboniowice, jednostka organizacyjna Domu Kultury PODGÓRZE.

Prace uczniów zostały docenione przez jury, laureatami konkursu zostali: Szymon Gwizdowski (III miejsce) i Andrzej Jakosz (wyróżnienie). Wręczenie nagród miało miejsce 24 listopada 2011 r. w Osiedlowym Klubie Soboniowice. Poprzez udział w ceramicznych warsztatach i konkursie rozbudziliśmy wrażliwość artystyczną i nasz zapał twórczy.

Marta Biernat,

wychowawca klasy II b


  • -

KONKURS PLASTYCZNY „MARIA SKŁODOWSKA – CURIE KOBIETA NAUKOWIEC”

Category : Konkursy

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Klub Kultury ISKIERKA (placówkę Domu Kultury Podgórze) oraz Radę Dzielnicy IX M. Krakowa

Celem konkursu było wyszukiwanie i promocja talentów plastycznych dzieci i młodzieży w wieku 6 – 19 lat. Na konkurs były przyjmowane prace plastyczne z zakresu rysunku, malarstwa oraz grafiki komputerowej.

Nasi uczniowie wykazali się pomysłowością i z wielkim zaangażowaniem wykonali wspaniałe, ciekawe prace, bo przecież Maria Skłodowska – Curie to patronka naszej szkoły!!!

NAGRODY otrzymali:

1 miejsce: Aleksandra Woźniak z klasy 1a

2 miejsce: Julia Grandys z klasy 3 b

3 miejsce: Julia Nowak z klasy 1b

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

Julia Kania z klasy 1a

Dominik Matanyj z klasy 2 b

Uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy podczas kameralnej uroczystości rozdania nagród w dniu 25.11 w Domu Kultury ISKIERKA.

Wszystkim laureatom oraz wychowawcom (p. Miłaszewska, p. Puto, p. Biernat i p. Tylek), którzy przygotowali dzieci do konkursu GRATULUJEMY !!!

Praca Oli Woźniak otrzymała I miejsce w konkursie!

Praca Julki Kani

Zdjęcia z rozdania nagród

 

 

opracowała

Renata Tylek


  • -

„WRZOS I LAWENDA”

Category : Konkursy

Organizatorem konkursu plastycznego „Wrzos i lawenda” był Osiedlowy Klub Kultury PRZEWÓZ-jednostka organizacyjna Domu Kultury PODGÓRZE w Krakowie. Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Przedmiotem konkursu był wrzos i lawenda w rozmaitych artystycznych transformacjach-jako krajobrazy prowansalskie, angielskie, polskie, jako motywy kwiatowe lub jako wariacje na temat koloru (szeroka gama fioletu). Konkurs miał na celu kształcenie umiejętności operowania kolorem. Prace mogły być wykonywane dowolna techniką. Powstały „dzieła” z papieru, bibuły, gazet, materiału oraz malowane farbami, rysowane kredkami, pastelami. Uczestnicy wyczarowali przepiękne krajobrazy i super abstrakcje wykazując się kreatywnością i umiejętnością operowania kolorem.

Komisja konkursowa nagrodziła uczniów naszej szkoły, należą do nich:

Nikola Dąbrowska I miejsce (kl. I a, opiekun Renata Tylek)

Kajetan Szot I miejsce (kl. II b, opiekun Marta Biernat)

Oliwia Szewczyk II miejsce ( kl. I b, opiekun Ewa Miłaszewska)

Aleksandra Michalik II miejsce (kl. I a, opiekun Renata Tylek)

Klara Weichönig II miejsce (kl. II b, opiekun Marta Biernat)

Gabriela Markowska wyróżnienie (kl. I b, opiekun Ewa Miłaszewska)

Jagoda Marzec wyróżnienie (kl. II b, opiekun Marta Biernat)

Michał Słomak wyróżnienie (kl. II b, opiekun Marta Biernat).

Rozdanie nagród nastąpiło 19 XI 2011 roku w OKK PRZEWÓZ w czasie wieczoru francuskiego „La vie en rose”. Nagrodzonym gratuluję!!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


  • -

KONKURS PLASTYCZNY „LIŚCIASTE STWORKI”

Category : Konkursy

Tematem konkursu „Liściaste stworki”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 117 w Krakowie przy współudziale Dzielnicy XII było przedstawienie fantastycznej postaci lub zwierzęcia przy użyciu liści, traw, różnego rodzaju materiałów przyrodniczych. Jury brało pod uwagę oryginalność, zgodność tematyczną, pomysłowość oraz samodzielność wykonanej pracy.

Uczniowie naszej szkoły zostali laureatami tego konkursu, należą do nich:

Wiktor Nawrot z klasy I a, opiekun Renata Tylek

Weronika Grochal z klasy I a, opiekun Renata Tylek

Filip Gastoł z klasy II b, opiekun Marta Biernat,

Kamila Kowalska z klasy II b, opiekun Marta Biernat,

Dominik Matanyj z klasy II b, opiekun Marta Biernat.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów w konkursach !!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


  • -

LOKALNI PATRIOCI NAGRODZENI

Category : Konkursy

Święto Niepodległości już za nami, ale warto jeszcze raz zatrzymać się na tym, jak ten dzień przeżywały dzieci i młodzież z Bieżanowa. Jak się okazuje młode pokolenie nie zapomina o swojej ojczyźnie. Uczestnicy konkursu poezji patriotycznej wykazali się dużym poczuciem świadomości narodowej i niemałą odwagą. Jakub Godula, Zuzanna Godula i Agnieszka Wiśniewska zostali zwycięzcami tegoż konkursu, który zorganizowała pani Anna Leszczyńska-Lenda, prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Krakowie-Bieżanowie. Konkurs odbył się w dniu w dniu 9 listopada 2011 roku w Katolickim Domu Kultury EDEN.

Konkurencja była silna, bo w szranki stanęło kilkunastu uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

W kategorii uczniów klas I-III:

I miejsce: Jakub Godula, uczeń klasy III b

II miejsce: Nikola Dąbrowska, uczennica klasy I a

III miejsce: Aleksandra Michalik, uczennica klasy I a

III miejsce: Filip Gastoł, uczeń klasy II b

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Zuzanna Godula, uczennica klasy V c

I miejsce: Agnieszka Wiśniewska, uczennica klasy V a

II miejsce: Anna Lewińska, uczennica klasy VI b

III miejsce: Karolina Sąsiadek, uczennica klasy V a

III miejsce: Aleksandra Wiśniewska, uczennica klasy V a

W kategorii gimnazjum:

wyróżnienia: Katarzyna Michałek oraz Klaudia Żak.

Uczestnicy konkursu byli oceniani przez jury w składzie: Marta Biernat, Barbara Kumon, Anna Leszczyńska-Lenda.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe: książki, płyty CD, materiały plastyczne. Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów pierwszych miejsc była recytacja wierszy przy Pomniku Pod Orłem w dniu 11 listopada w czasie obchodów Święta Niepodległości.

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałych recytacji, szczególne podziękowania kieruję do organizatorki konkursu pani Anny Leszczyńskiej-Lendy oraz koleżanek-nauczycielek, które swoją pracą służą dzieciom, a także zachęcają do uczestnictwa w kulturze. W tym roku uczestnicy konkursu byli przygotowani przez: Katarzynę Ptak, Barbarę Kumon, Lidię Salawę, Renatę Tylek, Martę Biernat, Ewę Miłaszewską, Barbarę Czarnecką.

mgr Marta Biernat


  • -

Z ŻYCIA KLAS TRZECICH…

Category : Aktualności

28 października 2011r. klasy trzecie były na spotkaniu z Panią Haliną Dulembą

– członkinią Stowarzyszenia Miłośników

Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego

i Artystycznego LUD – ART.

Pani Halina zajmuje się haftowaniem.

Spotkanie odbyło się w Dworze Czeczów. Dzieci miały możność zobaczenia strojów ludowych i posłuchania na temat zwyczajów w dawnej Polsce.

 

                     Katarzyna Ptak


  • -

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Category : Aktualności

18 ,19 i 20 października 2011r. gościem klas 0-3 była Pani Anna Kisiel – pełniąca funkcję strażnika miejskiego.

     Rozmowa Dzieci z Panią – strażnikiem miejskim dotyczyła zachowywania zasad bezpieczeństwa na drodze.

 Katarzyna Ptak


  • -

PRZYGOTOWANIA DO NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W BIEŻANOWIE

Category : Aktualności

Aby godnie obchodzić Święto Niepodległości w dniu 9 października 2011 roku uczniowie klasy II a i II b pod opieką swoich wychowawców posprzątali teren wokół Pomnika Pod Orłem w centrum Bieżanowa.

Poniżej prezentuję fotoreportaż z tego przedsięwzięcia, równocześnie dziękując drugoklasistom za zaangażowanie.

 Marta Biernat,

wychowawca klasy II b


  • -

WIZYTA W MANUFAKTURZE SŁODYCZY

Category : Aktualności

CIUCIU” to nazwa manufaktury produkującej słodycze, która położona jest w Krakowie przy ul. Gołębiej 3. Jest to najmniejsza w Polsce fabryka słodyczy, którą może odwiedzić każdy – i mały i duży! Nie mogło tam zabraknąć łasuchów z Bieżanowa- uczniów klasy II a i b, którzy odwiedzili to miejsce 10. 2011 roku. Uczniowie mogli zobaczyć cały proces powstawania łakoci, poczęstować się gotowym, jeszcze ciepłym cukierkiem, a nawet zabrać do domu paczuszkę gotowych wyrobów. Produkcja jednego rodzaju cukierków trwa około pół godziny. W asortymencie manufaktury jest szeroki wachlarz cukierków i lizaków w różnych kształtach, wielkościach i smakach. Ta jedyna, niepowtarzalna fabryka cukierków jest warta odwiedzenia.

Polecamy łasuchy z klas drugich!!!

Marta Biernat, wychowawca klasy II b


  • -

WIEDŹMY I WIEDŹMINKI KONKURS PLASTYCZNY

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I.Gałczyńskiego przy ul. Beskidzkiej w Krakowie zorganizował konkurs plastyczny „Wiedźmy i wiedźminki”, na który uczestnicy mieli przygotować kukiełki, pacynki lub lalki przedstawiające strachy, wiedźmy, złe i dobre duchy. Prace mogły być wykonane z różnych materiałów (słoma, tkanina, gałęzie itp.). Jury przy ocenie prac brało pod uwagę poziom artystyczny, inwencję i pomysłowość, różnorodność użytych materiałów. Doceniono czarownice uczniów naszej szkoły.

Nagrody otrzymali:

Nawrot Wiktor z klasy I a, opiekun Tylek Renata

Gastoł Filip z klasy II b, opiekun Biernat Marta

Nowak Monika z klasy II b, opiekun Biernat Marta

Marzec Jagoda z klasy II b, opiekun Biernat Marta.

Wyróżnienie przyznano:

Śniegoniowi Szymonowi z klasy II b, opiekun Biernat Marta.

Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 27 X 2011 roku w MDK przy ulicy Beskidzkiej. Gratulujemy !!!

 

Marta Biernat

wychowawca klasy II b

 


  • -

WAKACJE W DRODZE – KONKURS FOTOGRAFICZNY

Category : Konkursy

Konkurs był adresowany do wszystkich fotografujących. Tematem miały być wakacyjne wycieczki, podróże, wędrówki, górskie wyprawy itp. Przewidziane były dwie kategorie wiekowe uczestników: dzieci do lat 14 oraz młodzież i dorośli. Fotografie, które wykonali uczniowie przedstawiały między innymi: ludzi, krajobrazy, zabytki, przyrodę ożywioną i nieożywioną. Każdy mógł dostarczyć maksymalnie 3 zdjęcia. Finał konkursu i rozdanie nagród odbyło się 6 X 2011 roku w Dworze Czeczów, który był organizatorem tego konkursu.

Nagrodzeni to uczniowie klasy II b: Kapera Przemysław (I miejsce) oraz Kowalska Kamila (wyróżnienie).

Gratuluję!!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


  • -

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA NIEPOŁOMOCE

Category : Aktualności

W dniu 14 października 2011 roku uczniowie klas drugich pojechali na wycieczkę do Nadleśnictwa Niepołomice. Tuż obok siedziby Nadleśnictwa powstała Izba Leśna, którą zwiedzaliśmy w czasie wycieczki. Obejrzeliśmy film o zwierzętach i roślinach Puszczy Niepołomickiej. Zobaczyliśmy wystawę, na której zgromadzono zwierzęta, które są mieszkańcami lasu. Przygotowana ekspozycja oraz technika audio-wizualna pozwoliła drugoklasistom zrozumieć procesy zachodzące w środowisku leśnym oraz powiązaniu między gatunkami roślin i zwierząt występujących w Puszczy Niepołomickiej. Po prelekcji wybraliśmy się „w teren”, aby podejrzeć jakie zmiany zachodzą jesienią w lesie. Ta część wycieczki stanowiła główną atrakcję wśród uczestników. Nieco zmarznięci wróciliśmy do szkoły, aby plastycznie przedstawić wrażenia z wyjazdu za miasto.

mgr Marta Biernat


  • -

KASZTANOLUDKI I INNE JESIENNE STWORKI – KONKURS PLASTYCZNY

Category : Konkursy

Uczestnicy konkursu przygotowali prace przestrzenne na powierzchni A4 (lub większej), na której znajdowały się elementy stojące. Prace miały być wykonane z jesiennych owoców, takich jak: kasztany, żołędzie, jarzębina, kolorowe liście itp. Kryterium oceny był poziom artystyczny, inwencja twórcza i pomysłowość w wykonaniu. Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury

im. K. I. Gałczyńskiego z siedzibą w Krakowie przy ul. Beskidzkiej.

W dniu finału konkursu laureaci wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których mieli wykonać czarodziejskie różdżki. Powstały przepiękne prace, które można było zabrać ze sobą do domu, co bardzo wszystkich ucieszyło.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to uczniowie klasy I a, prace wykonali pod opieką swojej wychowawczyni Renaty Tylek.

Groblicki Jakub (nagroda)

Nawrot Wiktor (wyróżnienie)

Śliwiak Natalia (wyróżnienie).

 

Marta Biernat

wychowawczyni klasy II b


  • -

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. Z tej okazji uczniowie klasy II a i II b pod opieką wychowawczyń: Biernat Marty i Kerep Katarzyny przygotowali montaż słowno-muzyczny. Wszyscy byli ubrani na galowo, co podniosło rangę wydarzenia. Po apelu, za który otrzymali gromkie brawa drugoklasiści wręczyli dyrekcji szkoły, nauczycielom, paniom z obsługi słoneczniki, które wykonali samodzielnie na zajęciach plastycznych.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


  • -

STWORZENIA FANTASTYCZNE

Category : Aktualności

Laureaci konkursu plastycznego

„Stworzenia fantastyczne”

Osiedlowy Klub Kultury Przewóz w Krakowie był organizatorem

ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Stworzenia fantastyczne”

             Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów szkół podstawowych i średnich. Miał na celu kształcenie wyobraźni plastycznej. Przedmiotem konkursu były stworzenia fantastyczne – smoki, jednorożce, strzygi, dziwolągi, hybrydy i inne stwory zrodzone przez wyobraźnię. Prace mogły  być wykonane  dowolną techniką (ołówek, kredki, pastele, farby, wyklejanki, tkanina).Jury zwracało uwagę przede wszystkim  na kreatywność oraz ciekawą formę wykonania.

           Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów  miało miejsce 27 października o godz. 15.00 w OKK Przewóz,  podczas imprezy halloweenowej „Kto się lubi bać?”

Na konkurs wpłynęło 600 prac z całego kraju .Przy ocenie wprowadzono kategorie tematyczne, a w ich obrębie – wiekowe.

Kategorie główne to : „Dziwolągi i potwory”, „Smoki”, „Duchy

i strachy”, „Jednorożce”.

Spośród uczniów Szkoły Podstawowej Nr 124 nagrody w kategorii :

„Dziwolągi i potwory” – zdobyły :

I miejsce Kamila Kowalska – uczennica klasy II b

( wychowawca : mgr Marta Biernat )

Oto praca Kamili :

I miejsce – Łucja Daniec – uczennica klasy III a

( wychowawca : mgr Katarzyna Ptak )

Praca tej uczennicy :

II miejsce  Gabriela Bolanowska – uczennica klasy III a

( wychowawca : mgr Katarzyna Ptak )

A oto praca tej uczennicy :

Pozostałe nagrodzone prace wyglądały tak…


Naszym wybitnym uczennicom serdecznie gratulujemy !

 Opracowała mgr Katarzyna Ptak


  • -

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Category : Aktualności

Czytająca szkoła”

Zaangażowane osoby :

Lider akcji : Katarzyna Ptak – realizuje program kampanii

w klasie III a

Pani Katarzyna Kerep – realizuje program kampanii w klasie II a,

Pani Marta Biernat – realizuje program kampanii w klasie II b,

Pani Jadwiga Puto – realizuje program kampanii w klasie III b,

Panie : Brygida Grela , Helena Mentel i Pani Madzia Gawin

realizują program kampanii – w świetlicy szkolnej

 

Program akcji „Cała Polska czyta Dzieciom”

realizowany jest w SP Nr 124 od października 2011r.

i polega głównie na codziennym , głośnym czytaniu Dzieciom literatury dostosowanej do możliwości percepcyjnych

i zainteresowań Dzieci w klasach 0-3.

Wychowawca klasy III a zaprosił do udziału w kampanii : nauczycieli, „panią ze szkolnego sklepiku”, rodziców uczniów oraz inne osoby związane ze środowiskiem szkolnym.

W październiku czytały uczniom klasy III a następujące osoby :

Pani Lidia Salawa – 13.10.2011r. Pani ze sklepiku” – Pani Madzia Duda – 17.10.2011r.

Ks. Krzysztof Piechowicz – 18.10.2011r.Pani Bożenka Nosek – Mama Oliwii – 25.10.2011r.opracowała mgr Katarzyna Ptak

 


  • -

ZIELONA SZKOŁA W DUSZNIKACH ZDROJU

Category : Aktualności


Uczniowie klas: 5b,5c,6a,6b przebywali w dniach 26.09.- 01.10.2011r.

w Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju.

Podczas pobytu realizowali zajęcia zgodnie z programem edukacyjno- wychowawczym, którego celem było: poznanie kultury i obyczajów regionu dolnośląskiego, zdobywanie i rozwijanie wiedzy historycznej, geograficznej, przyrodniczej, językowej, ćwiczenie sprawności fizycznej oraz umiejętności współżycia w grupie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach kształtujących i rozwijających zainteresowania oraz zdolności poznawcze. Brali udział w zajęciach; plastycznych, muzycznych, tanecznych, sportowych. Integracji zespołów klasowych sprzyjały wspólne wycieczki, zabawy, konkursy, gry rekreacyjno- sportowe.

Podczas turnusu uczniowie zrealizowali zajęcia tematyczne:

Edukacja regionalna:

-lekcja muzealna w Muzeum Papiernictwa (warsztaty papiernicze, poznanie historii papierni)

-zwiedzanie Skansenu Ginących Zawodów (warsztaty toczenia na kole garncarskim naczyń z gliny)

-zwiedzanie zabytkowej ambony w kościele św. Piotra i Pawła

-poznanie legend Ziemi Kłodzkiej

-wycieczka piesza na Górę Pustelnika

Edukacja patriotyczna:

-pamiątki po F. Chopinie,( wybitna postać i jej rola w dziejach uzdrowiska

i kraju)

-słuchanie utworów muzycznych w Dworku Chopina

Edukacja przyrodniczo- ekologiczna;

-spacery w Parku Zdrojowym (właściwości wód mineralnych)

-spacer nad Czarny Staw (obserwacja zmian w przyrodzie)

-wycieczka piesza do ośrodka jazdy konnej „ Panderoza” (jazda konna)

-wycieczka piesza na Ptasią Górę do schroniska pod Muflonem (warstwy lasu)

-wycieczka autokarowa do Parku Zdrojowego i Pijalni Wód w Kudowej Zdroju

Edukacja zdrowotna:

-zajęcia sportowe (mini olimpiada, gry i zabawy na boisku oraz placu zabaw)

-smakowanie wód mineralnych

-wycieczki piesze po okolicy

Zajęcia integracyjne:

-ognisko (pieczenie kiełbasek, śpiewanie piosenek turystycznych)

-„Mam talent” (prezentacja uzdolnień)

-dyskoteka

-konkursy, gry i zabawy, zajęcia świetlicowe.

W trakcie pobytu w Dusznikach Zdroju uczniowie mieli możliwość poznania walorów krajobrazowo- turystycznych okolicy, tradycji i kultury regionu, zabytków i pomników przyrody, historii uzdrowiska.

Lidia Salawa


  • -

KONKURS PLASTYCZNY „BARWY JESIENI”

Category : Konkursy

Dom Kultury w Soboniowicach zorganizował X edycję konkursu plastycznego pt. „Barwy jesieni”. Konkurs był adresowany do dzieci szkół podstawowych. Piękno barw jesieni stanowiło inspirację do wykonania pracy plastycznej dowolną techniką w formie płaskiej.

Wśród 434 nadesłanych prac plastycznych, w konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych oraz ośrodków kultury z różnych regionów małopolski.

Laureaci naszej szkoły:

– II miejsce uczeń klasy I b Jakub Basista

– wyróżnienie uczeń klasy I a Krystian Karasiński

Serdecznie gratuluję naszym laureatom i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Opracowała

Ewa Miłaszewska

wychowawca klasy I b


  • -

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH 2011- ŚWIĘTO KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ

Category : Aktualności

14 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych naszej szkoły.

Już po raz drugi ta niecodzienna uroczystość miała miejsce w Dworze Czeczów. W wyjątkowej sali balowo-widowiskowej uczniowie klasy I a, I b i I c powitali dyrekcję szkoły, nauczycieli, rodziców oraz księdza.

Wprowadzenie sztandaru rozpoczęło podniosłą uroczystość. Dzieci odśpiewały hymn narodowy, po czym zaprezentowały część artystyczną. Wyraźna i głośna recytacja wierszy oraz radosny śpiew dzieci uzupełniło charakter pięknego przedstawienia.

Wreszcie nadeszła oczekiwana chwila. Pani dyrektor symbolicznym kluczem przepasanym czerwoną kokardą pasowała dzieci na pełnoprawnych uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 124. Po czym na sztandar szkoły złożyły akt ślubowania. Zobowiązały się być dobrymi uczniami i obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Po oficjalnej części klasy udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uroczystość ślubowania przygotowały wychowawczynie: Barbara Czernecka, Ewa Miłaszewska i Renata Tylek.


Opracowała Ewa Miłaszewska


Archiwa