• -

XI FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK !!!

Category : Aktualności

Już po raz jedenasty 27 stycznia 2012 roku odbył się w naszej szkole

Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Organizatorami tej wyjątkowej imprezy były panie:

Monika Tarsa, Renata Tylek, Marta Biernat i Magdalena Zadwórna.

Do finału zakwalifikowało 61uczniów (w tym 18 solistów, 8 duetów i 9 trio), którzy przeszli wcześniejsze eliminacje. Uczniowie wykazali się dużym talentem muzycznym.

Całą imprezę prowadziła rozpoczęła i prowadziła p. Monika Tarsa, której pomagały uczennice z klasy 5c- Zuzanna G. i Karolina F. oraz  p. Renata Tylek, która czuwała również nad oprawą muzyczną. Za fotorelację z Festiwalu odpowiedzialna była p. Marta Biernat.  Piękną dekorację przygotowały organizatorki konkursu.

Przewodniczącą jury została p. Magda Zadwórna, w skład którego weszli: p. Monika, p. Liliana i p. Kamil Syc. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych.

Jak co roku tradycją jest śpiewanie kolęd przez rodziców i nauczycieli. Tym razem p. dyrektor wylosowała kolędę  „Przybieżeli do Betlejem”. Występ ten najbardziej cieszy uczniów naszej szkoły.

Na zakończenie pani Dyrektor  odczytała werdykt jury i wręczała dyplomy i nagrody uczniom.

 

KLASY 1-3

 

 I MIEJSCE

solistka z klasy 3b –  Oliwia M.

 

II MIEJSCE

            solistka z klasy 1a- Aleksandra M.

            trio z klasy 2b-  Jagoda M., Kajetan S.t, Michał S.

 

III MIEJSCE

solistka z klasy 1a – Nikola D.

                       solistka z klasy 1b – Ania D.

 

WYRÓŻNIENIA

                   solistka z klasy 3a – Gabriela B.

             solistka z klasy 3b – Julia G.

 

KLASY 4-6

 

I MIEJSCE

duet z klasy 4a – Dawid P. i Mateusz G.

 solistka z klasy 5a  – Faustyna M.

 

II MIEJSCE

solistka z klasy 5a – Aleksandra K.

solistka z klasy 5c – Weronika K.

 

III MIEJSCE

solistka z klasy 4a – Alicja T.k

solistka z klasy 4b – Klaudia D.

 

WYRÓŻNIENIA

   solistka z klasy 5b – Karolina S.

   duet z klasy 4b – Jacek N. i Jakub A.

 

DYPLOM SZCZEGÓLNEGO UZNANIA JURY PRZYZNAŁO

MAŁYM ARTYSTOM Z „ZERÓWKI” –

dla: Aleksandry S., Magdaleny T., Łucji B.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

 Sprawozdanie opracowała mgr Renata Tylek
Fotorelację wykonała mgr Marta Biernat


 • -

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE II A i II B

Category : Aktualności

W dniu 23 stycznia 2012 roku  miała miejsce klasowa uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Był to jeden z najbardziej rodzinnych dni w naszej szkole, raz ze względu na zaproszonych gości, a dwa na dostojne miejsce, w którym się odbyło – Dwór Czeczów (za co jesteśmy ogromnie wdzięczni pani kierownik Magdalenie Piędel). Do obchodów tego święta uczniowie klas drugich przygotowywali się cały miesiąc. Z tej okazji dzieci zaprezentowały program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Marty Biernat i Katarzyny Kerep. Uczniowie mogli pochwalić się umiejętnościami aktorskimi w przygotowanym spektaklu. Treść recytowanych wierszy i piosenek była prezentowana tak pięknie, że niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku. Dziadkowie nagrodzili dzieci gromkimi brawami. Po zakończonym programie artystycznym dzieci złożyły życzenia i wręczyły przygotowane własnoręcznie upominki – drzewka miłości i serduszka z masy solnej. Wywołały one wiele uśmiechu. Na zaproszonych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez niezastąpionych rodziców, za co im serdecznie dziękujemy. Myślę, że wszyscy na długo zapamiętają ten wieczór pełen miłych wrażeń.

Mamy nadzieję, że Kochani Dziadziusiowie odwiedzą nas znowu za rok!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

ŚWIETO BABCI I DZIADKA W KLASIE I B

Category : Aktualności

20 stycznia późnym popołudniem, uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią zaprosili do Dworu Czeczów dostojnych gości Babcie i Dziadków. Sala balowa była pięknie udekorowana, a blask świateł wprowadził wszystkich w podniosły i radosny nastrój. W wygodnych fotelach zasiedli dziadkowie i rodzice.

Dzieci powitały licznie zgromadzonych gości, a potem każde recytowało swoje, oryginalnie przygotowane podziękowania. Dziękowali za miłość, troskę, opiekę, wspólnie spędzone chwile na wycieczkach i zabawach oraz pyszne obiadki. Po czym bezpośrednio podchodziły z własnoręcznie wykonanymi laurkami całując w policzek babcię i dziadka.

Następnie zaprosiły na przedstawienie jasełkowe.

                  Nie zabrakło wzruszeń i gromkich braw po kolędach i pastorałkach w wykonaniu aniołków, Józefa i pastuszków. Wszystkie dzieci wspaniale się zaprezentowały, swoim występem i kulturalnym zachowaniem okazali Babciom i Dziadziusiom wdzięczność i szacunek.

Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na smaczne ciasta.

Bardzo dziękuję dzieciom oraz Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów i słodkiego poczęstunku, a także Pani kierownik Magdalenie Piędel i obsłudze za zawsze otwarte serce i nieocenioną pomoc.

Wszystkim Dziadkom życzę jeszcze raz zdrowia, miłości i wielu radości.

                                                                                                                   Ewa Miłaszewska

                                                                                                                   wychowawca klasy I b


 • -

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE I A

Category : Aktualności

Uczniowie razem z wychowawczynią zaprosili swoich kochanych dziadków na swój występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbył się w naszej szkole w samo południe 20 stycznia 2012 roku. Licznie zgromadzeni goście zasiedli w pięknie udekorowanej sali i podziwiali popisy swoich wnucząt. Czekały na nich wiersze, piosenki i tańce w wykonaniu dzieci. Dziadkowie nie kryli łez wzruszenia, a po każdej prezentacji były brawa. Dzieci wspaniale się spisały, bo przecież babcie i dziadkowie to najlepsza publiczność!!!
Po występie goście zostali zaproszeni do klasy. Tam dzieci złożyły życzenia i wręczyły dziadziusiom i babciom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki.
Oczywiście na wysokości zadania stanęły również mamy oraz babcie, które przygotowały słodki poczęstunek.
Wszyscy byli radośni i zadowoleni !!!


Opracowała Renata Tylek
Zdjęcia wykonała p. Jadwiga Michalik


 • -

MAŁOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Category : Konkursy

PAMIĘCI TYCH, KTÓRZY WALCZYLI O WOLNĄ I DEMOKRATYCZNĄ POLSKĘ-30. ROCZNICA OGŁOSZENIA STANU WOJENNEGO W POLSCE

Konkurs był przedsięwzięciem edukacyjnym realizowanym w formie plastycznej dla uczniów szkół podstawowych objętych działaniem Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Kraków Podgórze.

Celem konkursu było rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej dzieci, propagowanie i rozwijanie zainteresowań tematyką najnowszej historii Polski. Uczestnicy konkursu wykonali dowolną techniką plastyczną indywidualne prace. Liczyła się estetyka   i oryginalne ujęcie tematu. Temat konkursu nie był łatwy, bo uczniowie nie pamiętają wydarzeń sprzed 30. lat, trudno im przyjąć, że w najnowszej historii Polski były takie tragiczne dni. Po wprowadzeniu przez wychowawców do tematu powstały prace plastyczne przedstawiające: walki z ZOMO, obrady „okrągłego stołu”, telewizyjne wystąpienie Wojciecha Jaruzelskiego, krzyże przy Stoczni Gdańskiej, znicze przy Kopalni Wujek. Komisja konkursowa doceniła dzieło artystyczne Oliwki Dąbrowskiej z klasy II b. Zajęła ona II miejsce w tym  konkursie,a ponieważ miał on zasięg wojewódzki jest to duże osiągnięcie i prestiż dla uczennicy.

Bardzo się cieszymy i gratulujemy sukcesu !!!

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

WSPOMNIENIA Z WIGILII KLASOWYCH 2011/2012

Category : Aktualności

(FOTO-ADMIN)


 • -

PROGRAMY DODATKOWE W KTÓRYCH UCZESTNICZY SZKOŁA W ROKU SZKOLNYM 2011/12

Category : Bez kategorii

 klasy 0-3 

 • „Twórczo odkrywam świat ”
 • „ Nie pal przy mnie, proszę ”
 • „ Świerszczykowy klub pożeraczy liter ”
 • „ Szkoła bez przemocy ”
 • „ Rozwijanie logicznego myślenia ”
 • „ Żyję zdrowo, zdrowo się odżywiam ”
 • „ Szkoła z pasją ” w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom ”
 • „ Krakusek ”
 • „ Bezpieczny klub Puchatka ”
 • Uczniowie klas 0-3 biorą udział w konkursach organizowanych przez Domy Kultury, w konkursach międzyszkolnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Są to konkursy wiedzy , recytatorskie, plastyczne i matematyczne.

klasy 4-6 

 • Szkoła bez  przemocy – celem programu jest przeciwdziałanie przemocy w polskich szkołach przez zwiększenie świadomości problemu , jakim jest przemoc szkolna oraz dostarczanie szkołom systemowych narzędzi umożliwiających jej skuteczne zapobieganie. W tym roku hasłem VI edycji programu z uwagi na nadchodzące w Polsce Mistrzostwa Europy w piłce nożnej jest – kibicujemy fair play.. ( Szkoła uczestniczy w programie od czterech lat)
 • Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń –  Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja. Konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa uczniów
 • Trzymaj Formę – program ten ma za zadanie kształtowanie prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. ( Szkoła uczestniczy w programie od trzech lat)
 • Program Edukacyjny z zakresu profilaktyki antynikotynowej pt. ,, Znajdź właściwe rozwiązanie” – celem głównym programu jest zapobieganie palenia tytoniu wśród uczniów starszych klas szkół podstawowych i gimnazjum
 • Projekt „Prawidłowe zachowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia”.

                                                                                          opracowała mgr Helena Mentel i mgr Monika Kasprzyk

 


 • -

JASEŁKA W KLASIE IA

Category : Aktualności

W środę 21.12 2011 rodzice uczniów klasy 1a przygotowali dzieciom klasową wigilię. Były słodkie ciasteczka, czekoladki, pierniczki i soczki dla dzieci przyniesione przez rodziców.

Pierwszoklasiści natomiast pod okiem wychowawczyni  Renaty Tylek przygotowali dla gości jasełka.  Wspaniały występ uczniów przeplatany był kolędami i pastorałkami. Uczniowie ubrani w piękne stroje recytowali wiersze i wprowadzili rodziców w świąteczny nastrój. Swoim występem uczniowie przybliżyli narodzenie Dzieciątka Jezus w Betlejem. Były piękne anioły, które zachwycały śpiewem i tańcem, pastuszkowie i królowie niosący dary, gwiazdeczki. Całość dopełniała bardzo ładna dekoracja na sali gimnastycznej.

Po występie były życzenia i  wspólne łamanie się opłatkiem. Świąteczny nastrój dopełniła choinka i kolędy na ekranie multimedialnym. Uczniowie pięknie się postarali i sprawili swoim najbliższym mnóstwo wrażeń, wzruszeń i przyjemności.

 

Opracowała Renata Tylek-wychowawca klasy 1a.

Zdjęcia wykonała p. Agnieszka Nawrot.


 • -

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY PT. „PROJEKT ZNACZKA POCZTOWEGO Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

Category : Konkursy

Organizatorem tego konkursu był Klub Osiedlowy Kostrze, placówka podległa Domowi Kultury Podgórze. Na konkurs spłynęło 310 prac z całej Polski szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz świetlic , a także ośrodków kultury.
Celem konkursu było zainspirowanie dzieci i młodzieży do podejmowania
różnorodnych działań plastycznych, kontynuowanie polskich tradycji Świąt
Bożego Narodzenia na różnych płaszczyznach sztuki i rozwijanie zdolności plastycznych. Komisja konkursowa oceniła oryginalność ujęcia tematu, estetykę wykonania pracy, ogólny wyraz artystyczny i samodzielność.
Uczniowie z naszej szkoły licznie wykonali piękne prace, które zostały
wysłane na konkurs . Jedynie  Staś Hajduk uczeń kl. III b otrzymał
wyróżnienie za pracę, na której przedstawił choinkę bożonarodzeniową, a pod nią leżące prezenty. Praca ta została wykonana techniką malarską, gdzie użyte zostały pastele olejne.

Gratulujemy Stasiowi sukcesu i zachęcamy do udziału w innych konkursach. Opiekunem artystycznym była p. Jadwiga Puto, która otrzymała Dyplom uznania za przygotowanie uczniów do tego konkursu .

Tekst i zdjęcia: Jadwiga Puto


 • -

WARSZTATY PIERNIKOWE

Category : Aktualności

14 grudnia klasa I b uczestniczyła w interaktywnych warsztatach piernikowych w Galerii Krakowskiej.

Akcja ta ma miejsce po raz kolejny i jest przeznaczona dla dzieci powyżej 7 roku życia. Jest organizowana przez Muzeum Piernika z Torunia i trwa od 2 do 23 grudnia.

Podczas warsztatów dzieci poznały historię, legendy, a także sekrety powstawania pierników. Spotkali tu Mistrza Piekarskiego, któremu złożyli przysięgę, a Korzenna Wiedźma zaprosiła do wypieku ciastek. Samodzielnie przesiewali mąkę, a miód, cynamon, trochę gałki muszkatołowej i pieprzu rozgniatali w moździerzu. Tak wyrobione ciasto odciskali w odpowiednio przygotowanych formach, które najpierw smarowali olejem. Gotowe pierniki zostały włożone do pieca, a Mistrz Piekarski opowiedział dzieciom legendę o Bogumile i królowej pszczół. Każdy z gości zabierał na pamiątkę zrobiony przez siebie piernik.

Dzieci były zachwycone zajęciami, bo prócz samodzielnej pracy przy wypieku, były ubrane w fartuch i czapkę kucharską na głowie.

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA ŚWIĄTECZNA”

Category : Konkursy

Dom Kultury „Podgórze” zaprosił do udziału w IX edycji konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną ozdobę świąteczną.

Ozdobę można było wykonać jako wiszącą lub stojącą, w dowolnej technice,

a jej wymiary nie powinny przekraczać 20 centymetrów.

Prace oceniane były w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – wychowankowie ośrodków szkolno-wychowawczych,

Kategoria II – wychowankowie przedszkoli,

Kategoria III – uczniowie klas I-III szkół podstawowych,

Kategoria IV – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

Jury oceniało pomysłowość, oryginalność, estetykę i staranność wykonania samodzielnie wykonanych prac.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, a są to uczniowie klasy I b:

Oliwia Szewczyk – III miejsce

Oliwia Stopa – wyróżnienie

Mateusz Krzak – wyróżnienie

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach. Wystawę prac pokonkursowych można oglądać w DK Podgórze do 30 stycznia 2012 roku.

                                                                           Wychowawca klasy I b

                                                                           Ewa Miłaszewska


Archiwa