• -

„Projekt okładki ulubionej książki” – organizator: Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 117 w Krakowie. [12 prac z klas 3-6] Laureat: Pałka klasa 5c, wyróżnienie: Stanisław Hajdo klasa 3b

 „Krakowski spacer z wierszem: konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych” – organizator: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krakowie. [1 uczeń z klasy 5b] Jakub Sikora – drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych

 „Mój przyjaciel z ulubionej książki” – organizator: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – oddział w Krakowie [5 prac z klas: Weronika Grochal – 1a, Jakub Donatowicz – 1b, Dominik Matanyj – 2b, Filip Gastoł –  2b, Marcin Sagan – 3b] – wyróżnienie: Filip Gastoł z klasy 2b

 „Małopolski Konkurs Pięknego Czytania” – 5 edycja – organizator: Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – oddział w Krakowie udział wzięło 85 uczniów klas 1- 6. Szkołę, w etapie międzyszkolnym, który odbędzie się 7 marca 2012 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, reprezentować będą: Amelia Madej z klasy 1c i Agnieszka Pałka z klasy 5c

 „Szkolny konkurs pięknego czytania po angielsku” – w konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas 4-6. Organizatorzy konkursu: bibliotekarz oraz nauczyciele języka angielskiego. Finał konkursu odbędzie się 1 marca 2012. Do finału przeszło 10 uczniów. Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wyjazd na ciekawą lekcję języka angielskiego w Young Learners Resource Center w Krakowie ul. ks. F. Blachnickiego 1.

 mgr Lilianna Majda – Niezgoda


  • -

8 LUTEGO 2012

Category : Bez kategorii

08.02.2012 – nauczyciel bibliotekarz wraz z p. Barbarą Faron zorganizował wyjazd razem z grupą kółka teatralnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących na ul. Tynieckiej 6
w Krakowie. Nasi uczniowie wystawili jasełka dla uczniów szkoły. Po przedstawieniu uczniowie z klas IV – VI [22 uczniów] uczestniczyli w warsztatach nauki pisania i czytania alfabetu Braille’a, które przeprowadziła p. Magdalena Gatlik – nauczyciel bibliotekarz pracujący z osobami niewidomymi, na co dzień.
Dla naszych uczniów była to bardzo ciekawa lekcja – uczyli się pisać litery alfabetem Braille’a, próbowali odczytywać krótkie teksty, oglądali książki drukowane dla niewidomych, a także dowiedzieli się jak należy właściwie pomagać w życiu codziennym osobie niewidomej, gdy ta zwróci się z prośbą o pomoc lub gdy zauważymy, że czuje się ona niepewnie lub jest zdezorientowana. Biblioteka szkolna wzbogaciła swoje zbiory o książkę napisaną dla osób niewidomych i słabowidzących. Wszyscy czytelnicy będą mogli poćwiczyć czytanie „palcami” a nie tylko wzrokiem.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


  • -

21 – 25 LISTOPADA 2011

Category : Bez kategorii

W dniach 21 – 25 listopada 2011 roku trwały Obchody Dnia Pluszowego Misia: dla uczniów klas 0-3 oraz ich rodziców zorganizowane przez bibliotekarza
i przeprowadzone wraz z wychowawcami klas 0-3 oraz świetlicą szkolną.
W obchodach i towarzyszących imprezach, konkurach wzięło udział bezpośrednio 96 uczniów oraz 15 rodziców.
Z tej okazji zaproponowano i przeprowadzono:
– Konkurs plastyczny pt „Portret ukochanego Misia” dla klas 0-3.
Dzieci wykonały dowolną techniką przepiękne prace plastyczne. Były wśród nich rysunki misiów, wyklejanki, postaci misia z modeliny, masy solnej, kartonów, styropianu, materiału itp. Ze wszystkich prac złożonych na konkurs przygotowana została wystawa „W krainie misiów” na holu głównym szkoły, a plakaty przygotowane przez uczniów w klasach ozdobiły salę gimnastyczną.
– Konkurs czytelniczy dla klas II i III ze znajomości lektury „Kubuś Puchatek”. Konkurs rozgrywał się w dwóch etapach:1. – etap test ze znajomości lektury
2. – etap finałowy dla 8 najlepszych uczniów z klas 2 i 3 [po dwóch uczniów z każdej klasy].
Test rozwiązywali wszyscy uczniowie z klas 2 i 3. Jury, które sprawdzało prace było pod wielkim wrażeniem tak dobrej i dokładnej znajomości tekstu „Kubusia Puchatka”. W drugim etapie, który rozegrał się na sali gimnastycznej, przy licznej widowni klas drugich i trzecich, rywalizowali między sobą finaliści etapu klasowego, czyli dwóch uczniów, którzy z rozwiązanego testu osiągnęli największą liczbę punktów w danej klasie. Finał składał się z siedmiu konkurencji o różnym stopniu trudności. Były to: „krzyżówka”, „kalambury słowne”, „do kogo należą przedmioty?…”, „zagadki”, „mapka”, „dorysuj z zamkniętymi oczami ogon Kłapouchego”, „pokoloruj postaci
z książki”. Punkty dla swoich zawodników zdobywały także klasy. Dla nich przewidziana została konkurencja polegająca na wysłuchaniu opisu postaci
i poprawnej odpowiedzi – kogo ten opis dotyczył. Była to świetna zabawa dla całej publiczności.
– Konkurs dla rodziców – „Mój pluszowy Miś” – konkurs plastyczny lub literacki.
Rodzice, również przystąpili do konkursów. W konkursie plastycznym wykazali się talentami malarskimi, pomysłowością w wykonaniu prac i pełnym zaangażowaniem
w realizacji tematu konkursowego. Wykazali też ogromne talenty literackie.
Do konkursu literackiego zgłoszone zostały 4 prace. O ich kunszcie można się przekonać czytając utwory zamieszczone poniżej. Autorkami prac są: p. Ewa Wiercichowska-Banach, p. Urszula Trzebunia, p. Anna Kowalska, p. Jadwiga Madej
-Wystawa ukochanych maskotek misiów.

   MIŚ – PRZYJACIEL RODZINY

    MÓJ PLUSZOWY MIŚ

MIŚ

ZAPOMNIANY MIŚ

Uczniowie przynieśli pluszowe maskotki misiów różnych rozmiarów, koloru
i gatunków oraz książki i czasopisma o tematyce misiowej, które posłużyły do wykonania szkolnej wystawy na terenie szkoły i w bibliotece szkolnej.
W ostatnim dniu obchodów zostały ogłoszone wyniki wszystkich konkursów
i wręczone przez p. Dyrektor Ewę Kazberuk nagrody. Oczywiście galę uświetniły występy klas. Można było usłyszeć znane piosenki: „Jadą, jadą misie” czy „Pluszowe niedźwiadki”
Impreza wszystkim się bardzo podobała i w jej przebieg bardzo mocno zaangażowali się rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Szkoła w tych dniach naprawdę należała do pluszowego misia. Duże podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów za pełne zaangażowanie, zrozumienie i zabawę. Wszystkim Rodzicom organizator imprezy przyznał nagrodę: Dyplom dla Rodziców.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


  • -

4 LISTOPADA 2012

Category : Bez kategorii

Już po raz 15. odbyły się Targi Książki w Krakowie. Uczniowie klas 6 i 5 – wraz z nauczycielem bibliotekarzem wybrali się na tą imprezę, która trwała od 3 do 6 listopada. Odwiedziło Targi 539 wystawców, ponad 400 autorów oraz prawie 35 tysięcy zwiedzających.
Każdy z uczestników naszego wyjazdu, miał swój plan hali targowej oraz wypisane godziny i zaznaczone stoiska zbiórek całej grupy. Spotykaliśmy wielu znanych ludzi na Targach: o. Leona Knabita, aktora Artura Barcisia, który chętnie pozował do zdjęć oraz podpisywał swoją książkę. Spotkaliśmy także byłą modelkę i celebrytkę Agnieszkę Maciąg. Mieliśmy okazję kupić całe mnóstwo książek, po bardzo atrakcyjnych cenach – trudno czasem było się zdecydować na konkretny tytuł. Pełni wrażeń i mocno zmęczeni targowym gwarem, ale zadowoleni, wróciliśmy do domu.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci – Joanną Krzyżanek
Grupa uczniów – sympatyków biblioteki szkolnej, spotkała się w Dworze Czeczów z P. Joanną Krzyżanek. Dzieci rozmawiały z autorką na temat swoich ulubionych książek, które przyniosły z sobą na spotkanie. Autorka dzieliła się z nimi refleksjami na temat swoich ulubionych książek z dzieciństwa, oraz opowiadała o swoim pisarstwie.
Zrobiła także uczestnikom, niespodziankę. Wśród wszystkich rozlosowane zostały jej książki, które P. Joasia podpisała. Zbiory biblioteki szkolnej też wzbogaciły się o kolejną pozycję na „Półkę z autografem”.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z książkami Joanny Krzyżanek i poznania bliżej twórczości i samej postaci autorki.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


  • -

3 LISTOPADA 2012

Category : Bez kategorii

Spotkanie z autorką książek dla dzieci – Joanną Krzyżanek
Grupa uczniów – sympatyków biblioteki szkolnej, spotkała się w Dworze Czeczów z P. Joanną Krzyżanek. Dzieci rozmawiały z autorką na temat swoich ulubionych książek, które przyniosły z sobą na spotkanie. Autorka dzieliła się z nimi refleksjami na temat swoich ulubionych książek z dzieciństwa, oraz opowiadała o swoim pisarstwie.
Zrobiła także uczestnikom, niespodziankę. Wśród wszystkich rozlosowane zostały jej książki, które P. Joasia podpisała. Zbiory biblioteki szkolnej też wzbogaciły się o kolejną pozycję na „Półkę z autografem”.
Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z książkami Joanny Krzyżanek i poznania bliżej twórczości i samej postaci autorki.

mgr Lilianna Majda – Niezgoda


  • -

WALENTYNKOWA AKCJA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

Category : Aktualności

10 lutego 2012r. Dzieci ze ,, Szkolnego Koła Caritas ‘’ istniejącego w SP Nr 124 w Krakowie od roku szkolnego 2011/2012 – przeprowadziły akcję :

Walentynki dla każdego – i małego i dużego !

Pomysłodawcami akcji były Dzieci z klasy III ,, a ‘’ , które należą do ,, Szkolnego Koła Caritas ‘’ i opiekun świecki koła z ramienia szkoły – p. mgr Katarzyna Ptak.

Celem akcji było promowanie ,, uśmiechu u wszystkich ‘’ , wprowadzenie dobrego , miłego nastroju , wsparcie pozytywnej samooceny  i obrazu własnej osoby – u dzieci poprzez propagowanie hasła :

Walentynki dla Wszystkich , a nie tylko dla wybranych !!!

10 lutego Dzieci ze ,, SKC ‘’ już wczesnym rankiem – jeszcze przed lekcjami – stanęły przy wejściu do szkoły ze stosownym plakatem: (zdj.Walentynki 1) Inne spośród nich z ogromnym zaangażowaniem rozdawały wszystkim wchodzącym do szkoły – własnoręcznie zrobione serduszka na których widniały przyjemne słowa w formie wierszyków: (zdj.Walentynki 2) , (zdj.Walentynki 3).

SKC ma za zadanie kształcić postawę miłości bliźniego poprzez szlachetną i bezinteresowną pracę na rzecz innych.

mgr Katarzyna Ptak


  • -

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU ZEROWEGO W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE

Category : Bez kategorii

Rekrutacja w formie elektronicznej do oddziału zerowego w Szkole Podstawowej Nr 124 zostanie uruchomiona 1 marca 2012r. i potrwa do 2 kwietnia 2012r.

Od 1 marca 2012r. na stronie internetowej Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa http://www.portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce ( po prawej stronie ) rekrutacja do przedszkoli – portal dla rodziców dostępne będą :

-druk karty zapisu,

-druk deklaracji.

Rodzice / opiekunowie dzieci wypełniają w formie elektronicznej kartę zapisu. Osoby nie mające dostępu do Internetu mogą wypełnić ja odręcznie – karty od 1 marca 2012r. będą dostępne w szkole.

Niezależnie od sposobu wypełnienia karty zapisu ( odręcznie bądź w formie wydruku komputerowego ) należy złożyć ją w szkole pierwszego wyboru.

Nie złożenie w terminie do 2 kwietnia 2012r. wypełnionej karty zapisu do szkoły spowoduje nie uczestniczenie dziecka w rekrutacji. Zgodnie z art.19 ust.1 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz.U z 2004r. Nr 256 poz.2572 późn. zm.) oraz w związku z art. 18 tejże ustawy, który nakłada na rodziców dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu / przedszkolnemu między innymi obowiązek:

-dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem dziecka do szkoły/przedszkola,

-zapewnienia regularnego uczęszczania dziecka na zajęcia szkolne/przedszkolne,

-zapewnienia dziecku warunków umożliwiających przygotowanie się do zajęć szkolnych/przedszkolnych,

-powiadomienia szkoły obwodowej o formie spełniania obowiązku szkolnego/przedszkolnego i zmianach w tym zakresie.

Zapisu lub podania informacji do jakiej innej szkoły niż do naszej obwodowej placówki będzie uczęszczać Państwa dziecko należy dokonać w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 lub telefonicznie (12) 658-34-19.

                                                                                    Serdecznie zapraszamy !

Dyrekcja


  • -

BAL KARNAWAŁOWY

Category : Aktualności

W mroźny ranek, 8 lutego 2012 roku klasy 0-3 naszej szkoły uczestniczyły w niecodziennej imprezie, jaką był Bal Karnawałowy.  Zabawa odbyła się w zabytkowym Dworze Czeczów, w sali balowej, ozdobionej kolorowymi balonami.
Wszystkie dzieci zostały powitane przez prowadzącego DJ-a, w rytmie poloneza rozpoczęły zabawę. Piękne stroje księżniczek, Batmanów, czarownic, zwierzątek, sportowców zachwycały rodziców i nauczycieli. Dzieci brały również udział w konkursach m.in.: tańcu na gazecie, z balonem, z jajem strusia, w których musiały wykazywać się szybkością i sprytem. Każdy uczestnik za swoje osiągnięcia otrzymał nagrodę w postaci słodyczy. Jednak mróz spłatał nam figla, w najlepszym momencie wspólnej zabawy nastąpiła poważna awaria energetyczna, która spowodowała brak prądu w najbliższej okolicy. Jednak panowie DJ-e stanęli na wysokości zadania, organizując kolejne konkursy i zabawę przy dźwiękach pianina. Na zakończenie balu wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w rytmie cha-chy ( czaczy ), idąc gęsiego w dużym kole.
Zabawa bardzo się udała, czego potwierdzeniem była radość na twarzach naszych dzieci i miłe słowa uznania.

Opracowała Ewa Miłaszewska
Zdjęcia Marta Biernat


  • -

WYDARZENIA Z ŻYCIA ZERÓWKI

Category : Aktualności

JASEŁKA

Jedną z najstarszych polskich tradycji Bożonarodzeniowych, jest przedstawienie historii narodzenia Bożego Dzieciątka. 

W ramach spotkania kolędowego przy żłóbku, dzieci z  klasy zero przygotowały jasełka o narodzeniu Bożej Dzieciny. 

Na przedstawienie zaprosiliśmy gości, którzy mogli podziwiać umiejętności najmłodszych uczniów szkoły.                                                                                                                 

 

 

 

 

Młodzi aktorzy zachwycili widownię, która w skupieniu obejrzała odegrane scenki.

 

 

 

 

 

 

Występ podsumowano gromkimi brawami, co małym aktorom sprawiło ogromną radość.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To dla nas wszystkich dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy  najwspanialsze wspomnienia z dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Dzieci z grupy „0” przygotowały z tej okazji program słowno-muzyczny, który zaprezentowały przed zaproszonymi Babciami i Dziadkami 23.I.2012 roku. Po przywitaniu gości, uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Na twarzach publiczności można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek oraz medali z modeliny, wręczone przez wnuków. Po występie wnuczęta zaprosiły gości na słodki poczęstunek.  Chwile przy ciasteczku były okazją do rozmów w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu i  bliższego się poznania.

 

 

 

ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE, TROCHĘ LEPIEJ LUB TROCHĘ GORZEJ..

 27. I. 2012 w naszej szkole już po raz jedenasty odbył się Finał Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Podczas eliminacji z grupy zero  zaprezentowały się dwa zespoły dwa zespoły trzyosobowe oraz duet w wykonaniu rodzeństwa.

Trio nr 1 : Marta Surlas, Aleksandra Czop, Weronika Batko

Trio nr 2 : Magdalena Tomczyk, Łucja Bochenek, Aleksandra Szybalska

Duet Michał Frontczak  wraz z siostra Agatą z klasy VI

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury podjęło decyzję, iż z klasy „0” do finału przechodzi trio Magdalena Tomczyk, Łucja Bochenek, Aleksandra Szybalska. Dziewczynki  zaśpiewały pastorałkę z repertuaru Arki Noego pt. „Narodził się w stajence”. 

Również w czasie występu finałowego dziewczęta zaśpiewały pięknie, profesjonalne zachowanie się na scenie przed dużą publicznością wzbudziło podziw jury. Pomimo najmłodszego wieku, dziewczynki poziomem nie odbiegały od pozostałych wykonawców. 

 Ich starania i talent  został doceniony przez jury. Uczennice klasy „0” otrzymały dyplom szczególnego uznania.

 

 

 

 

 

 

 

 

    

mgr Magdalena Zadwórna


  • -

ODSŁONIĘCIE KĄCIKA POŚWIĘCONEGO PATRONCE SZKOŁY

Category : Aktualności

Kolejnym ważnym dla społeczności szkoły wydarzeniem była uroczystość odsłonięcia kącika poświęconego patronce szkoły. Dzień ten na pewno wpisze się w historię szkoły. Uroczyste odsłonięcie tablicy z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie odbyło się 1 lutego 2012 roku.. Na tę niecodzienną uroczystość przybyli uczniowie klas O-III, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele-wychowawcy. Odsłonięcie kącika poprzez przecięcie biało-czerwonej wstęgi dokonali: pani dyrektor Ewa Kazberuk i najmłodszy uczeń szkoły Kacperek Wtorek-pięcioletni zerówkowicz.
Oprawę plastyczną kącika stanowią najładniejsze portrety Marii Skłodowskiej-Curie wykonane na zajęciach przez uczniów klas 0-III. Uczniowie, których prace zostały wyróżnione to: Kinga Lewińska, Jagoda Marzec, Maja Trzebunia, Aleksandra Litwin, Joanna Kotarba, Anna Daniec, Zuzanna Słobodzian, Iga Stasiak, Patrycja Kocaj, Wiktoria Materna, Weronika Batko, Kacper Krzeczkowski, Wiktoria Zalewska, Karolina Mazgaj, Andrzej Jakosz, Natalia Szymańska. Uroczystość przygotowały pp. Marta Biernat i Jadwiga Puto, przy wystoju plastycznym pomagała p. Brygida Grela.
Dzień ten był ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Zostanie on na długo w pamięci nas wszystkich.


Marta Biernat
wychowawca klasy IIb


Archiwa