• -

DZIEŃ RODZINY W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W dniu 20 czerwca uczniowie klasy 1a zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni dla  swoich Rodziców z okazji ich święta.  Podczas występu mali artyści pokazali swoje umiejętności zarówno recytatorskie jak i aktorskie.  Uczniowie recytowali wiersze, niektóre napisane przez nich samych.  Z wielkim zapałem i entuzjazmem zaśpiewane zostały dedykowane rodzicom piosenki. Całość występu dopełniły tańce „Szot” i „Czekolada”, które wzbudziły duże emocje i  wprawiły w zachwyt.  Na zakończenie były życzenia i piękne upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci. Na twarzach rodziców malowała się radość i wzruszenie. Byli dumni ze swoich pociech i zachwyceni ich dokonaniami. W nagrodę przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek.

 Opracowanie artykułu Renata Tylek


 • -

PIERWSZA POMOC W ODDZIALE „0”

Category : Aktualności

Nigdy nie wiadomo, kiedy zdarzy się wypadek lub inna sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, dlatego nawet najmłodsze dzieci warto uczyć, jak zachować się w przypadku niebezpieczeństwa. Życie i otaczające nas środowisko dostarcza aż nadto przykładów konieczności udzielenia takiej pomocy, nawet przez najmłodszych. Dlatego należy uczyć pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań nawet  dzieci  w wieku przedszkolnym. W grupie „0”odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia dla zerówki poprowadziły: Pani mgr Magdalena Gawin oraz Pani mgr Brygida Grela. Prowadzące były pod wrażeniem przygotowania i wiedzy jaką posiadają  najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie uczyli się jak należy postępować  w sytuacji niebezpieczeństwa, ćwiczyli zawiadamianie pogotowia pamiętając  o udzieleniu niezbędnych informacji.  Dzieci ćwiczyły zarówno indywidualnie pod czujnym okiem Pań, jak również miały możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w parach. Największym zainteresowaniem cieszyły się ćwiczenia praktyczne z fantomem. Zajęcia były niezwykle ciekawe i pouczające.

Opracowała: Magdalena Zadwórna


 • -

ODBIERAMY NAGRODĘ ZA ZDOBYCIE DRUGIEGO MIEJSCA W KONKURSIE „EKODZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

W dniu 20 czerwca w hotelu „Aspel” w Krakowie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie „Ekodzieci zbierają elektrośmieci”, w którym uczestniczyły Szkoły Podstawowe z województwa małopolskiego.

W I edycji konkursu po zaciętej dogrywce i doliczeniu dodatkowych kilogramów nasza szkoła zdobyła drugie miejsce, które zostało nagrodzone projektorem LCD firmy Panasonic oraz pendrive’m.  Do uczestnictwa w gali i odbioru nagród zostali wytypowani uczniowie klasy 1a – Aleksandra Woźniak i Nikola Dąbrowska wraz wychowawczynią Renatą Tylek.

W KONKURSIE:

I miejsce – zajęła Szkoła Podstawowa im. Armii Wojska Polskiego w Zabierzowie –> 3885kg

II miejsce – zajęła Szkoła Podstawowa nr 124 im. Marii Skłodowskiej – Curie  w Krakowie -> 3365kg

III miejsce – zajęła Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 2 – Szkoła Podstawowa nr 151 w   Krakowie ->2190kg

 Fotogaleria z Uroczystości wręczenia nagród znajduje się na stronie http://www.tomad.com.pl/

Opracowanie artykułu: Renata Tylek


 • -

ODDZIAŁ „0” I KL. I NA „RANCHO – PASJA”

Category : Aktualności

W dniu 18.06.2012  dzieci z oddziału zerowego wraz z klasą I udały się na wycieczkę na „Rancho – Pasja” w Brzesku. Położenie tego miejsca oraz ilość atrakcji sprawiły, że dzieci czuły się tam jak w raju. Ścianka wspinaczkowa, quady, jazda konna, suchy basen z piłeczkami, walki rycerskie, dmuchańce, wesołe miasteczko, tor łuczniczy, siatkówka, pole namiotowe, grille ogniska, koncerty, gry i zabawy, bar i wiele więcej. Dzieci wspaniale bawiły wykorzystując aktywnie każdą minutę spędzonego tam czasu.. Najwspanialszą atrakcję stanowiła przejażdżka na koniach. Gdy rozbawionym uczestnikom zaczął dokuczać głód, każdy otrzymał pyszną kiełbaskę z grilla. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości, wszyscy doskonale się bawili i żal im było opuszczać to miejsce.

Opracowała: Magdalena Zadwórna


 • -

PIŁKARZE NIEMIECCY NA „TURNIEJU 800 LAT BIEŻANOWA”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy drugiej „b” stali się przez jeden dzień piłkarską drużyną z Niemiec. Każdy uczeń wybrał sobie jednego zawodnika, którego nazwisko nosił na podkoszulku. Wymyślili hasło: Niemcy, Niemcy, Niemcy są najlepsi na świecie. Na zajęciach plastycznych wykonali flagi, z którymi udali się na boisko Bieżanowianki, aby wziąć udział w otwarciu turnieju. Koedukacyjna drużyna ruszyła przeciwko starszym kolegom z innej szkoły. Pomimo niekorzystnego dla nas wyniku i kontuzji naszego bramkarza nie zabrakło im dobrego humoru. Następne mecze będą rozgrywane we wrześniu. Wtedy też liczą, że uzyskają lepszy wynik. Trzymam za nich kciuki !!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

DRUGOKLASIŚCI Z WIZYTĄ W KINIE

Category : Aktualności

Uczniowie klas drugich wybrali się do CINEMA CITY GALERIA KAZIMIERZ na film „Goryl Śnieżek w Barcelonie”. Zaopatrzeni w popcorn, chipsy i napoje rozpoczęli seans. Bohaterem filmu był goryl Śnieżek, który jest albinosem. Cieszył się on dużą popularnością wśród dzieci odwiedzających ZOO w Barcelonie. Jego ubarwienie, a także sympatia ludzi sprawiają, że zostaje odrzucony przez inne zwierzęta. Wyjątkiem była czerwona panda, która stała się wiernym towarzyszem goryla. Przeżywają mnóstwo przygód, które bardzo ich do siebie zbliżają. Odkrywają czym jest poczucie własnej wartości, oryginalność i przyjaźń. Mam nadzieję, że drugoklasiści wyciągną z filmu morał, iż należy akceptować samego siebie!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

UCZNIOWIE KLASY II B Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

Category : Aktualności

W poniedziałek 18. czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą i mamusiami Adriana i Szymona mieli przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaka. W tym celu została zorganizowana wycieczka piesza do Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie Bieżanowie. Dzięki życzliwości pana strażaka Tomka drugoklasiści mogli oglądać samochody i sprzęt gaśniczy, wspiąć się po rurze (mistrzynią okazała się Jagoda, która pokonała we wspinaczce nawet chłopców). Wysłuchały również o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaka, wejścia do samochodów oraz na wieżę, na której ćwiczą strażacy. Spotkanie obfitowało w dużo wrażeń, zostało wykonanych wiele zdjęć. Na koniec wizyty gromkim dziękujemy pożegnaliśmy się. Myślę, że niejednemu z nich tej nocy przyśniło się, że są dzielnymi strażakami.

Tekst i zdjęcia:  Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „DZIECI ŚWIATA”

Category : Konkursy

Nasza szkoła zorganizowała dla klas  0-III konkurs plastyczny „Dzieci świata”. Zadaniem uczestników było przedstawienie w formie plastycznej dzieci, które pochodzą z różnych stron świata. Uczniowie klas młodszych malowali, wycinali, tworzyli piękne, kolorowe prace, za które jury postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce:

Kinga Lewińska, klasa I a

Klara Weichönig, klasa II b

Karina Szewczyk, klasa III a

II miejsce:

Oliwia Sobaś, klasa O

Ola Woźniak, klasa I a

Jakub Godula, klasa I b

Oliwia Szewczyk, klasa I b

Oliwia Dąbrowska, klasa II b

III miejsce:

Ola Litwin, klasa I a

Wiktor Nawrot, klasa I a

Kamila Kowalska, klasa II b

Monika Olkuśnik, klasa III a

Bartek Król, klasa III b

wyróżnienia:

Ola Szybalska, klasa O

Magdalenas Tomczyk, klasa O

Adrian Janiak, klasa O

Tomek Jaki, klasa I a

Łucja Daniec, klasa III a

Karolina Mazgaj, klasa III a

Laureatom gratulujemy, rozdanie nagród nastąpi w ostatnim tygodniu nauki szkolnej.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

TRZECIOKLASIŚCI NA SPARTAKIADZIE DZIELNICY XII

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III a reprezentowali naszą szkołę na Spartakiadzie Dzielnicy XII, której gospodarzem był Zespół Szkół Ogólnokształcacych Nr 4  im. Polskich Noblistów przy ul. Żabiej 20 w Krakowie. Uczestnikami turnieju były reprezentacje szkół podstawowych z terenu Dzielnicy XII. Wśród dziewięciu szkół, które były uczestnikami spartakiady zajęliśmy 7. miejsce.

Konkurencje sportowe, w których rywalizowali uczniowie klas młodszych to:

 •                     Sztafeta wahadłowa z pałeczką
 •                     Wyścig z przeplataniem
 •                     Bieg sztafetowy „Rozrzuć, zbierz”
 •                     Sztafeta skoczna „Szycie na maszynie”
 •                     Rzuty do kosza
 •                     Kręgle
 •                     „Podaj cegłę”
 •                     Biegi sprinterskie
 •                     Skoki dodawane

Reprezentanci naszej szkoły w kategorii klas I-III to:

 •                     Łucja Daniec
 •                     Marcelina Szybalska
 •                     Karolina Mazgaj
 •                     Kamila Nowak
 •                     Piotr Kucharski
 •                     Michał Mysłek
 •                     Marcel Podrzucki
 •                     Krzysztof Sowicki
 •                     Paweł Pałka
 •                     Damian Ryński

 Do zawodów przygotowała ich wychowawczyni Katarzyna Ptak, której bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. W czasie spartakiady zawodnikami opiekowały się pp. Marta Biernat, Katarzyna Kerep.

A oto lokaty poszczególnych szkół:

SZKOŁA

ILOŚĆ  PUNKTÓW

MIEJSCE

SP 24

55

IV

SP 41

36

VIII

SP 61

58

III

SP 111

45

VI

SP 117

45

V

SP 123

33

IX

SP 124

40

VII

SP 148

58

II

SP 157

87

I

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawczyni kl. II b


 • -

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA UDZIAŁ W AKCJI ”EKODZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”

Category : Bez kategorii

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie za zaangażowanie się w ekologiczną akcję : ”EKODZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI”. Dzięki dogrywce, w której zebraliśmy 3365 kg elektrośmieci utrzymaliśmy się na II miejscu podczas międzyszkolnej rywalizacji o cenne nagrody . Nagrodą dla naszej szkoły jest projektor multimedialny, który będzie służył wszystkim uczniom. Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do II edycji konkursu, która odbędzie się jesienią 2012 roku.

 Koordynator Akcji : Jadwiga Puto


 • -

SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Uczennica klasy 5c

Zuzanna Godula zajęła I miejsce

w  Konkursie Recytatorskim „ Poezja polska”

DK Podgórze Uczennicy i Rodzicom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !

mgr Lidia Salawa


 • -

ŚWIERSZCZYKOWY KLUB POŻERACZY LITER

Category : Aktualności

        Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter      czyli wielka uczta dla małych wielbicieli książek

 „My jesteśmy Pożeracze,

jemy słowa, jemy zdania.

Chrup literka po literce

poznajemy smak czytania”

Uczniowie klasy 1a i 1b w drugim semestrze realizowali projekt                    przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era oraz
Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”

Cel główny projektu:

Promowanie czytelnictwa wśród uczniów klas 0, 1, 2  szkół podstawowych.

Cele szczegółowe:

– zapoznanie uczniów z bogactwem literatury dla dzieci
– wyrabianie wśród dzieci potrzeby i  nawyku obcowania z książką lub czasopismem
– rozwijanie u dzieci sprawności językowych, twórczego myślenia i wyobraźni
– wyposażenie nauczycieli w „narzędzie”, które pomoże im zachęcić dzieci do odkrywania i poznawania świata literatury
– wspieranie  nauczycieli i rodziców w zachęcaniu i motywowaniu uczniów do czytania książek w dobie wirtualnej rzeczywistości

Charakterystyka i zadania

Istota Świerszczykowego Klubu Pożeraczy Liter to wdrażanie uczniów do czytania książek i czasopism. Nieocenioną rolę w tym procesie rozwoju odgrywają nauczyciele oraz rodzice i opiekunowie.

Nauczyciel prowadzący ma za zadanie założyć Klub w klasie, w której uczy.

Zadanie rodzica/opiekuna to wspieranie nauczyciela i organizowanie w domu czasu na czytanie dziecku lub przez dziecko, a także potwierdzanie przeczytania danej pozycji podpisem w legitymacji członkowskiej.
Spotkania klubu odbywały się podczas zajęć w ramach kółek zainteresowań. Przeprowadzonych zostało kilka spotkań Klubu.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie zostali pasowani na Pożeracza Liter:

„Obiecuję i przysięgam

na ciasteczka ciotki Józi:

pożrę każdą dobrą książkę

choćbym nie miał zębów w buzi!

***

Połknę wiersze i komiksy,

bajki, mity, opowieści…

Schrupię tyle różnych liter,

ile tylko głowa zmieści.”

Uczniowie wykonali portrety Pożeracza Liter oraz założyli klasową biblioteczkę. Zostali również poinformowani o znaczkach NADZWYCZAJNEGO, WYJĄTKOWEGO I NIEUSTRASZONEGO POŻERACZA LITER, które mogą zdobyć po przeczytaniu odpowiedniej ilości książek (zapełnieniu legitymacji członkowskich).

Podczas realizacji kolejnych tematów uczniowie świetnie się bawili i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, które nie tylko rozwijały zainteresowania czytelnicze ale też rozbudzały twórczą aktywność dziecka.

Ze względu na duże zainteresowanie dzieci projekt będzie kontynuowany w klasie drugiej.

Projekt realizują panie Renata Tylek i Ewa Miłaszewska.

Artykuł opracowała Renata Tylek


 • -

WYSTAWA DK DWÓR CZECZÓW PTAKI – W. PUCHALSKI

Category : Aktualności

16 kwietnia 2012r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli wystawę prac Włodzimierza Puchalskiego „ Ale najważniejsze są ptaki…”. Po wystawie oprowadziła uczniów p. Magdalena Piędel ( kierownik DK). W ciekawy sposób opowiadała o wielkiej pasji W. Puchalskiego – obserwacji przyrody i utrwalaniu  obserwowanych zjawisk na zdjęciach i taśmie filmowej.

Uczniowie nie tylko zobaczyli ciekawe zdjęcia, ale dowiedzieli się ile wysiłku i cierpliwości wymagało ich wykonanie.

Na koniec obejrzeli film dokumentalny autorstwa W. Puchalskiego o ptakach i środowisku, w którym żyją.

Lidia Salawa


 • -

ŚWIĘTO SZKOŁY 2011/2012

Category : Bez kategorii

4maja 2012r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły: Marii Skłodowskiej – Curie.

Tegoroczne święto uczniowie  klas IV- VI spędzili w Muzeum Inżynierii Miejskiej . Wzięli udział w zajęciach: Spółdzielnia- lekcja z Marią Skłodowską- Curie. Scenariusz warsztatów oparty jest na eksperymencie dydaktycznym pod nazwą „ Spółdzielnia”, którego autorką była Maria Skłodowska- Curie. Były to zajęcia z fizyki, które prowadziła dla własnych dzieci i dzieci swoich znajomych. Podczas warsztatów uczniowie wykonywali doświadczenia pozwalające zrozumieć pojęcie gęstości ciał. Nietypowa lekcja, ciekawe doświadczenia przybliżyły uczniom postać Patronki.

Lidia Salawa


 • -

WYSTAWA 800 LAT BIEŻANOWA

Category : Aktualności

Poznajemy naszą Małą Ojczyznę…

 800 lat Bieżanowa

 25 maja 2012r. uczniowie klas IV- VI obejrzeli wystawę towarzyszącą obchodom 800- lecia Bieżanowa (DK Dwór Czeczów).

Po wystawie oprowadziła uczniów p. Kamila Follprecht– kurator wystawy. Dzięki materiałom udostępnionym przez: Archiwum Państwowe w Krakowie, Archiwum Krakowskiej Kapituły Katedralnej, Archiwum UJ, Muzeum Archeologiczne, MHM Krakowa, Narodowe Archiwum Cyfrowe, Archiwum Parafii w Bieżanowie zwiedzający mogli poznać mniej znane epizody z historii Bieżanowa.

Najstarszy- zachowany do naszych czasów- dokument dotyczący Bieżanowa pochodzi z 1212r., ale odkryte przez archeologów zabytki dowodzą, że pra-bieżanowianie mieszkali na tym terenie nawet 70tys. lat temu. Na wystawie uczniowie obejrzeli unikatowe zdjęcia, mapy, dokumenty, dzięki którym zobaczyli jak zmieniał się Bieżanów z upływem czasu.

Lidia Salawa


 • -

MALOWANIE NA DREWNIE – ANIOŁY

Category : Aktualności

Poznajemy kulturę  naszego regionu…

 25-26 kwietnia 2012r. Uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w warsztatach malowania na drewnie (DK Dwór Czeczów) przygotowanych przez Fundację Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS, która zajmuje się upowszechnianiem wiedzy na temat artystów i starych technik rękodzieła artystycznego Małopolski.

         Zajęcia prowadziła p. Halina Jasińska ( Sułkowice), która wierzy, że każde miejsce ma swego anioła. Artystka tworzy ogrody, a każdy Jej ogród ma takiego anioła.

          Pod okiem p. Haliny uczniowie tworzyli własne anioły. Na deszczułkach malowali farbami wspaniałe dzieła. Każdy zabrał swojego anioła do domu…

 Lidia Salawa


 • -

KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS 1-3 „A GDYBYM ZOSTAŁ KRÓLEM?”

Category : Konkursy

Rok 2012 – rokiem  JANUSZA KORCZAKA

„Nie ma dzieci – są ludzie”

         Świetlica przy Szkole Podstawowej Nr 61 w Krakowie zaprosiła uczniów do konkursu plastycznego związanego tematycznie z twórczością Janusza Korczaka. Prace plastyczne miały przedstawiać wymyślone, dziecięce państwo, dostosowane do potrzeb małego człowieka: państwo, w którym dziecko zostaje królem.  Uczniowie klasy 1a i 2b postanowili wziąć udział w konkursie, ponieważ już wcześniej brali udział w konkursie literackim oraz ze znajomości lektury „Król Maciuś I”.

Jury brało pod uwagę realizację tematu, staranność wykonania pracy, ciekawą kolorystykę i interesujące ujęcie tematu.

I miejsce zajęła uczennica z klasy 1a – Kinga Lewińska                             wychowawca Renata Tylek

II miejsce zajęła uczennica klasy 1a – Aleksandra Litwin                            wychowawca Renata Tylek

wyróżnienie zdobył uczeń klasy 2b – Filip Gastoł                                         wychowawca Marta Biernat

Wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne dyplomy, nagrody książkowe i kolorowe kredki pastelowe.

Wszystkim uczestnikom i wychowawcom gratulujemy sukcesów!!!

Artykuł opracowała Renata Tylek


 • -

WARSZTATY OGRODNICZE W II B

Category : Aktualności

11 czerwca uczniowie klasy II b uczestniczyli w ogrodniczych warsztatach pt. „Ogród pachnący ziołami”. Zajęcia, które przeprowadziły dwie sympatyczne panie z firmy „Wiszące ogrody” obfitowały w wiele atrakcji, które w formie zabawy (zagadek, wierszyków, kolorowych ilustracji) pokazały drugoklasistom uprawę ziół.  Dzieci poznały różne zioła i ich właściwości, wykonały zielnik, a także posadziły zioła w doniczkach torfowych. Doniczki  uczniowie ozdobili sznurkiem konopnym i z posadzonymi ziołami zabrały do domu, by rodzice mogli je wykorzystać w kuchni w czasie rodzinnego gotowania.

 Dzieci w czasie warsztatów dowiedziały się m.in.

 •  jak otrzymać „własne” jedzenie,
 •  co to jest ogrodnictwo ekologiczne,
 •  poznały zioła i ich właściwości.

 Celem zajęć było:

 •  kształtowanie więzi emocjonalnej z przyrodą i wrażliwości na jej piękno
 •  uczenie poszanowania przyrody
 •  rozwijanie zainteresowania dziecka otaczającym go światem.

 Koszty warsztatów wziął na siebie tata Klary, pan Łukasz Weichönig, za co Mu jesteśmy wdzięczni, bardzo dziękujemy!!! Uczniowie klasy II b z wychowawcą.

Zdjęcia Marta Biernat


 • -

WIZYTA KLASY I A i I C W ZOO

Category : Aktualności

6 czerwca klasy I a i I c wybrały się na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Miejsce położone jest na zachodnich obrzeżach miasta, na terenie przepięknego Lasku Wolskiego.

 Celem wycieczki było poznanie :

–  różnorodnych gatunków zwierząt żyjących w Polsce,

–  zwierząt egzotycznych,

–  zwierząt o nocnej aktywności,

–  zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym,

–  mieszkańców egzotarium – ryb, płazów, gadów,

–  przystosowania zwierząt do życia w różnych środowiskach,

–  krain zoogeograficznych

–  ptasiego świata krakowskiego ZOO,

–  idei ochrony zagrożonych gatunków.

Zwiedzanie ZOO rozpoczęliśmy od zapoznania się z regulaminem. Podczas trzygodzinnego spaceru, zatrzymywaliśmy się przy każdym wybiegu. Dzięki tabliczką informacyjnym umieszczonym przy każdej wolierze, poznawaliśmy bliżej zwyczaje zwierząt, sposób ich odżywiania, miejsce przebywania.

Wszystkie zwierzęta, które z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy, były bardzo ożywione  i wspaniale się prezentowały. Nie lada atrakcją okazało się także „Mini ZOO”, gdzie każdy mógł pogłaskać małego osiołka, kucyka, karłowatą kózkę czy świnkę chińską. Podziwialiśmy również bogactwo roślinności, która o tej porze roku najpiękniej rozkwita.

W tym dniu mieliśmy również okazję zobaczyć  słonicę o imieniu Citta , która typowała zwycięzcę meczu  Polska – Grecja. Zainteresowanie typowaniem wyniku było olbrzymie. Pojawiło się mnóstwo zwiedzających, a także telewizje z Polski, Niemiec, Francji, a nawet Japonii.

My również pojawiliśmy się w relacji dziennikarzy w Kronice Krakowskiej.

Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją edukacji przyrodniczej.

 Tekst i zdjęcia : Barbara Pacura, wychowawca klasy I c


 • -

DZIEŃ RODZINY W KLASIE I B

Category : Aktualności

W popołudniowy poniedziałek 4 czerwca 2012 roku odbył się w naszej szkole uroczysty Dzień Rodziny.

Dzieci przybyły wraz ze swoimi rodzicami, odświętnie ubrani i z uśmiechem na twarzach. Mali aktorzy przygotowali montaż słowno – muzyczny. Mieli możliwość podziękować swoim rodzicom za miłość, troskę i opiekę, jak również przeprosić za swoje przewinienia. W sposób humorystyczny dzieci podziękowały swoim tatusiom za pyszne obiadki, reperację urządzeń i pomieszczeń, ale również zwróciły uwagę na bardzo zapracowanych i często nieobecnych w domu.

Piękne recytacje i śpiew przygotowanych piosenek  sprawił wzruszenie wśród rodziców. Miłym momentem było złożenie życzeń i wręczenie własnoręcznie wykonanych bukietów kwiatów dla mam i laurek dla tatusiów. Dopełnieniem wspaniałej uroczystości był słodki poczęstunek dla rodziców i dzieci, przygotowany przez nasze mamy:  panią Popowską, Sopel, Szewczyk, Krzak, Ludwikowską, Donatowicz, Frysiak.

Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za tak liczne przybycie, przygotowanie dzieci i poczęstunek oraz mile spędzony czas.

Opracowała Ewa Miłaszewska


 • -

ŚWIĘTO RODZINY W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

28 maja 2012r.nasze klasy ,czyli IIA i IIB spotkały się z naszymi kochanymi rodzicami na uroczystości specjalnie przez nas przygotowanej.

Rozpoczęliśmy przedstawieniem „Kochamy Naszych Rodziców”, w pięknej scenerii sali balowej. Na wielkiej scenie prezentowaliśmy swoje wierszyki i piosenki. Widownia nagradzała nas gromkimi brawami. Następnie w takt piosenki „Cudownych rodziców mam” zaczęliśmy składać życzenia i wręczaliśmy prezenty własnoręcznie wykonane.

Wszyscy byliśmy bardzo wzruszeni i w serdecznej atmosferze przeszliśmy do sali, gdzie czekał na naszych kochanych gości słodki poczęstunek. Wszystkim bardzo smakowały nasze andruty przekładane pyszną czekoladą. Rodzice nie dowierzali, że jesteśmy tak wspaniałymi kucharzami.

Byliśmy bardzo szczęśliwi i sami zajadaliśmy się ciastkami ze smakiem. Impreza była bardzo udana, więc w wesołych nastrojach wróciliśmy do domów.

klasa II a z wychowawcą

 Katarzyną Kerep


 • -

 • -

ZWYCIĘSTWO W EKO-KONKURSIE

Uczniowie klasy II b wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Galerię Kazimierz. Konkurs propagował postawy ekologiczne wśród dzieci i młodzieży, a polegał na wykonaniu przez uczestników rzeźb o dowolnej tematyce, w dowolnej technice plastycznej z materiałów ekologicznych lub recyklingowych jak makulatura, butelki plastykowe, puszki itd. Organizator wyznaczył trzy kategorie wiekowe uczestników: przedszkola, juniorów (klasy I-III) oraz seniorów (klasy IV-VI). Dzięki pomysłowi jednej z mam pani Jolancie Gastoł i pomocy pań Moniki Kapery i Jolanty Wincencik oraz talentom plastycznym drugoklasistów z plastykowych butelek powstało przepiękne kwitnące kolorowo drzewo. Do konkursu zostało zgłoszonych 100 rzeźb, z których jury wybrało 30  (po 10 z każdej kategorii wiekowej), rywalizowały one w drugim etapie konkursu. Ten etap polegał na głosowaniu on-line na poszczególne ekologiczne dzieła za pośrednictwem strony internetowej Galerii Kazimierz. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, uczniów, nauczycieli i ich rodzinom, znajomym , przyjaciołom udało się zdobyć  pierwsze miejsce i wygrać 40′ telewizor SAMSUNG wraz z DVD, które zostaną przekazane na szkolną świetlicę, aby mogło z nich korzystać jak najwięcej dzieciaków.

Wielki finał konkursu i rozdanie nagród miało miejsce 2 czerwca 2012r. podczas eventu ekologicznego w Galerii Kazimierz.

Wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do tego sukcesu serdecznie dziękuję Marta Biernat – opiekun prowadzący.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca klasy II b


 • -

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Category : Aktualności

20 maja tego roku w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bieżanowie 76. dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Czterdzieści troje z nich to uczniowie klas drugich naszej szkoły. Uroczystość była bardzo podniosła, drugoklasiści przejęci, a ich rodzice, goście, dyrekcja szkoły i wychowawcy wzruszeni. Poniżej przedstawiam grupowe zdjęcia obu klas.

Marta Biernat

wychowawca klasy II b


 • -

ODKRYWANIE TALENTÓW W KLASIE I C

Category : Aktualności

„ Nasza wiara w możliwości dziecka i pomoc
w przekonaniu go do wiary w siebie,
może poczynić cuda ”

 Każde dziecko ma wrodzone pragnienie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. W okresie szkolnym dzieci cieszą się, że uczą się czytać i pisać, że  poznają otaczający je świat.

Ogromny wpływ  na motywację do nauki mają takie czynniki jak : zainteresowanie, wiara we własne siły, pochwały oraz nagrody.

 W klasie I c wychowawczyni stosuje dodatkowe formy wspierania , motywowania oraz inspirowania uczniów do ciągłego rozwoju. Są to różnego rodzaju konkursy wewnątrzklasowe dostosowane, jeśli chodzi o skalę trudności, do możliwości uczniów –  zadania dla zainteresowanych. Taka forma motywacji została wprowadzona, aby nauka nie była mozolną pracą i dawała satysfakcję oraz radość.

Dzięki  rozmaitym konkursom łatwiej jest odkryć  osobiste uzdolnienia i talenty.

 Pierwszy klasowy konkurs przebiegał pod hasłem „ Pięknie czytam”. 15 maja uczestnicy  prezentowali wcześniej przygotowany tekst. W w/w konkursie wzięło udział 18 uczniów.

Wyboru najlepiej czytających dokonywały dzieci.

Poziom czytelniczy , który zaprezentowali uczniowie był bardzo wysoki. Wszyscy byli doskonale przygotowani, o czym świadczy przyznanie 6 pierwszych miejsc.

 Najlepszymi okazali się:

 1. Kamila K.
 2. Tymon P.
 3. Amelia M.
 4. Alicja W.
 5. Kamil G.
 6. Patrycja K.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali serię naklejek , a zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi prezentami.

Kolejny konkurs odbył się 25 maja pod hasłem „ Laurka dla mamy ”. Był to konkurs kaligraficzny i zarazem plastyczny. Tutaj należało się wykazać starannością , pomysłem, wyobraźnią oraz inwencją twórczą. Zadaniem uczestników było samodzielne przepisanie wiersza pt.: „ Moja Mama” oraz wykonanie oprawy plastycznej.

 Prace oceniano pod względem :

–  staranności pisma (kształt i łączenie liter),

–  estetyki pisma,

–  czytelności, bezbłędności,

–  oprawy plastycznej tekstu

 W w/w konkursie wzięło udział  15 uczniów.

 Zadanie nie było proste, ale uczestnicy zdumiewająco dobrze poradzili sobie z tym  zadaniem. Wszystkie wiersze były przepisane bardzo staranne. Dzieci do wykonania prac wykorzystały ciekawe i różnorodne techniki plastyczne.

 Najpiękniejsze prace zaprezentowali uczniowie :

 1.  Joanna G.
 2.  Wiktoria G.
 3.  Kamila K.
 4.  Wiktoria L.
 5.  Kuba K.
 6.  Julia K.
 7.  Amelia M.

 Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali  naklejki , a zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Radość uczniów to dowód na to, że warto organizować takie przedsięwzięcia. Kolejny konkurs wewnątrzklasowy zorganizowany zostanie 5 czerwca. Tym razem uczniowie będą mogli sprawdzić się w roli recytatorów wierszy.

 Wszystkie nagrody w konkursach są sponsorowane przez wychowawcę klasy I c.

 Uczestnikom konkursów bardzo dziękuje za udział

i życzę dalszych sukcesów   !

 

                                              Barbara Pacura


 • -

„CUDOWNYCH RODZICÓW MAM”

Category : Aktualności

28 MAJA W  NASZEJ SZKOLE RODZICE DZIECI Z ODDZIAŁU ZEROWEGO OBCHODZILI SWOJE ŚWIĘTO. NAJMŁODSI UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY PRZYGOTOWALI PROGRAM SŁOWNO- MUZYCZNY DLA  KOCHANYCH MAM I DROGICH TATUSIÓW.GOŚCIE LICZNIE ZEBRANI NA SALI GIMNASTYCZNEJ Z UWAGĄ PODZIWIALI ZDOLNOŚCI RECYTATORSKIE, WOKALNE I AKTORSKIE SWOICH DZIECI. WYSTĘP ZOSTAŁ NAGRODZONY GROMKIMI BRAWAMI. WIELKĄ RADOŚĆ SPRAWIŁ RODZICOM  KONKURS NA ODNALEZIENIE  SWOJEGO PORTRETU SPOŚRÓD WIELU PRAC. PUBLICZNOŚĆ MIAŁA NIE LADA ORZECH DO ZGRYZIENIA ODNAJDUJĄC SWOJE PODOBIZNY. DZIECIĘCA WYOBRAŹNIA  WYMALOWAŁA  UŚMIECH NA TWARZACH WSZYSTKICH  RODZICÓW. WZRUSZAJĄCYM MOMENTEM BYŁO WRĘCZENIE PRZEZ DZIECI PRZYGOTOWANYCH UPOMINKÓW. UROCZYSTOŚĆ ZOSTAŁA UWIEŃCZONA SŁODKIM POCZĘSTUNKIEM.

 OPRACOWAŁA: Magdalena Zadwórna


 • -

FOTORELACJA Z DNIA DZIECKA W 3 A

Category : Aktualności

Dzień Dziecka odbył się 31.05.2012 r. w Parku Jordana.

foto mgr Katarzyna Ptak


 • -

II TARGI KSIĄŻKI DLA DZIECI

Category : Aktualności

W dniu 1.06 uczniowie klasy 1a wybrali się wraz z wychowawcą Renatą Tylek, panią bibliotekarką Lilianą Niezgodą oraz rodzicami p. Nawrot, p. Małysą i p. Prasielem na 2 Targi Książki dla Dzieci. Niektórzy uczniowie przebrali się za bajkowe postacie.

Na portalu Czas Dzieci przenieśliśmy się do świata czarów, magii i fantazji … czyli wzięliśmy udział w Dorocznym Zlocie Postaci Bajkowych. przez godzinę świetnie  bawiliśmy się z królewnami, wiedźmą, smokiem i innymi bajkowymi postaciami. Głównym punktem zlotu, oczywiście oprócz balu był przemarsz kolorowego, bajkowego korowodu wyznaczoną trasą między targowymi stoiskami.

Następnie podzieleni na grupy odpowiadaliśmy na pytania przy różnych stoiskach wydawniczych i zdobywaliśmy pieczątki na specjalnych kartach, które potem upoważniały do odbioru nagrody.

Odwiedziliśmy Koziołka Matołka i razem świętowaliśmy jego 79 urodziny. Wzięliśmy udział w konkursie o „Przygodach Koziołka Matołka” i zdobyliśmy super nagrody!!!  Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Koziołkiem Matołkiem.

Poznaliśmy również pisarkę panią Joanna Krzyżanek, która opowiedziała nam o  Cecylce Knedelek i psotniej gąsce Walerce oraz  wykonała  z dziećmi  gałgankowe mufinki.

Braliśmy udział w prezentacji produkcji papieru czerpanego, chcąc przybliżyć dzieciom dawne rzemiosła. Można było również samemu spróbować  ciężkiej pracy ręcznego czerpania papieru. Ta sztuka udała się Kubie.

Widzieliśmy jak robi się kolorowe lizaki, graliśmy w twistera, wykonywaliśmy  rysunki  i oczywiście kupowaliśmy piękne książki, bo przecież byliśmy na Targach Książki!!!

Nasze koleżanki Ola, Kinga, Nikola i Natalka udzieliły wywiadu Telewizji Kraków!!! Było to niezapomniane przeżycie, bo popołudniu mogliśmy obejrzeć się w Kronice Krakowskiej J

Na koniec naszego pobytu na Targach wszyscy dostaliśmy balony. Zadowoleni, radośni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. To był niezwykły i wspaniały Dzień Dziecka!!!

Szczególne podziękowania dla pani Lilki i Rodziców!

Opracowanie artykułu i fotorelacja z Targów Książki- Renata Tylek


 • -

KONKURS: „NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT” – ROZSTRZYGNIĘTY

Category : Konkursy

Mały Samorząd był organizatorem konkursu „Najpiękniejszy zeszyt ” dla uczniów klas I – III, który trwał od grudnia do końca maja 2012 roku. Głównym celem tego konkursu było zachęcenie uczniów do prowadzenia swoich zeszytów starannie i estetycznie oraz dbanie o kształtne pismo. Spośród 21 zeszytów, które zostały wybrane przez wychowawców klas i przekazane opiekunowi MS , okazało się , że najpiękniejsze zeszyty prowadzą  następujące uczennice :

AMELKA MADEJ  kl. I c  ( wychowawca Barbara Pacura )

NATALKA SZYMAŃSKA  kl. II a ( wychowawca Katarzyna Kerep )

MARTYNKA SIKORA  kl. III b  ( wychowawca Jadwiga Puto )

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy , aby w przyszłym roku prowadziły swoje zeszyty równie pięknie i starannie.

Rozdanie nagród odbędzie się na apelu wychowawczym w ostatnim tygodniu czerwca.

             Opiekun Małego Samorządu : Jadwiga Puto


 • -

DNI ZIEMI 2012 W BIEŻANOWIE

Category : Aktualności

W dniach 20-21 kwietnia 2012r. na terenie naszej szkoły miało miejsce wydarzenie na skalę miasta, a mianowicie Dni Ziemi 2012. W programie obchodów znalazły się: Krakowska Wystawa Ekologiczna, występy dzieci z krakowskich przedszkoli, szkół, domów kultury, rozstrzygnięcie konkursów „Drzewo różnorodności” oraz na zbiórkę „nakrętek”, gry, zabawy, konkursy dla dzieci oraz akcja „Sadzonki za surowce wtórne” (wystarczyło przynieść 20 butelek PET lub 20 puszek aluminiowych lub 20 zużytych baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych lub krzewów). Organizatorem Dni Ziemi 2012 był Urząd Miasta Krakowa Wydział Kształtowania Środowiska i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Uczniowie klas drugich naszej szkoły przystąpili do udziału w konkursie „Drzewo różnorodności”, którego przedmiotem było wykonanie makiety z surowców wtórnych zainspirowanych motywem drzewa. Dzieci z klasy II a pod opieką swojej wychowawczyni p. Katarzyny Kerep wykonały drzewo wraz ze zwierzętami z kartonu, któremu nadały tytuł „Zwierzątkowo”. Dzieci z klasy II b wykonały kwiaty z butelek plastikowych, które następnie pokolorowały farbami witrażowymi i umocowały drutami aluminiowymi na stelażu z 5-litrowych butelek. „Rajskie drzewo” powstało pod opieką wychowawczyni Marty Biernat, pomysłodawcą była jedna z mam pani Jolanta Gastoł, a pomagały mamy: pani Jolanta Wincencik i Monika Kapera. Na konkurs napłynęło 50 prac z całego Krakowa, jury konkursowe doceniło nasze dzieła i tak klasa II b zdobyła II miejsce, za co otrzymała małą wieżę CD. Klasa II a zdobyła wyróżnienie i otrzymała zgniatarkę do butelek typu PET. Dodatkowymi nagrodami były słodycze.

Tekst i zdjęcia Marta Biernat

wychowawca klasy II b


Archiwa