• -

NASZE SERCA DLA UKOCHANYCH DZIADKÓW

Category : Aktualności

10 stycznia 2013r. tj. w czwartek klasy trzecie zaprosiły do Dworu Czeczów  wyjątkowych gości. Przybyły Babcie i Dziadkowie na specjalną uroczystość „Dzień Babci i Dziadka”.

         Dzieci odegrały wigilijne Jasełka, śpiewały pastorałki i deklamowały wiersze. I choć publiczność była bardzo wyrozumiała, starały się zaprezentować, jak najlepiej. Grali i śpiewali przecież dla ukochanych Dziadków. Potem nastąpił moment najbardziej wzruszający, wręczenie własnoręcznie wykonanych laurek i składanie życzeń.

        Na zakończenie był słodki poczęstunek, zdjęcia i całusy. Impreza była bardzo udana, a dzieci szczęśliwe. Do występu przygotowały się pod kierunkiem p. Kasi i p. Marty, więc wszystko musiało się udać.

Katarzyna Kerep


 • -

KLASA II B Z WIZYTĄ W DOMU MATKI I DZIECKA

Category : Aktualności

9 stycznia klasa II b odwiedziła Dom Matki i Dziecka w Krakowie przy ulicy Żywieckiej 16. Prezentowaliśmy nasze klasowe jasełka, które przyniosły wiele radości i ciepła naszym odbiorcom. W podziękowaniu za przybycie otrzymaliśmy słowa pochwały i podziękowania, brawa oraz słodkiego lizaka.

            Dom Matki i Dziecka jest placówką stacjonarną pobytu czasowego. Zapewnia całodobową opiekę samotnym matkom z dziećmi ( w wieku od 0-7 lat) oraz kobietom
w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W placówce pracuje 11 pracowników,  dyrektor-pracownik socjalny, psycholog, pedagog, prawnik, pielęgniarka, ks. Kapelan, terapeuta zajęciowy, portierzy. Bezpośrednią opiekę nad mieszkankami sprawują siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługującym Ubogim. Dom posiada około 60 miejsc w pokojach pojedynczych i wieloosobowych.

Opracowanie:  mgr Ewa Miłaszewska


 • -

XII FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK !!!

Category : Aktualności

W ostatni piątek przed feriami 11 stycznia 2013 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Organizatorami tej wyjątkowej imprezy były panie:

Monika Tarsa, Renata Tylek, Marta Biernat, Katarzyna Ptak i Magdalena Zadwórna.

Do finału zakwalifikowało 56 uczniów (w tym 18 zespołów z klas 0-3 i 16 z klas 4-6), którzy przeszli wcześniejsze eliminacje. Uczniowie wykazali się dużym talentem muzycznym.

Całą imprezę prowadziła rozpoczęła pani wicedyrektor Danuta Osuch, a prowadziła p. Monika Tarsa, której pomagała pani Katarzyna Ptak odpowiedzialna za oprawę muzyczną festiwalu oraz pani Renata Tylek, która rozdała wraz z panią dyrektor Ewą Kazberuk  nagrody dla zwycięzców.

Przewodniczącym jury został p. Kamil Syc, w skład którego weszli: p. Agata, p. Urszula przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzia G. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, znajomość melodii, poziom wykonania oraz wrażenie artystyczne.

Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych. Swoich głosem zachwyciła wszystkich najmłodsza uczestniczka Festiwalu- Marysia z grupy „0”, która otrzymała specjalne wyróżnienie za wykonanie pastorałki „Kolędowy czas”!

A oto wyniki :

KLASY 0-3

Specjalne wyróżnienie!-  Maria Cz. solistka z grupy „0”

I MIEJSCE

duet z klasy 2 a –  Kinga L. i Aleksandra M.

II MIEJSCE

solistka z klasy 2a- Nikola D.

solistka klasy 3a-  Gabriela H.

III MIEJSCE

solistka z klasy 3a – Wiktoria N.

duet z klasy 2c – Amelia M. i Julia S.

WYRÓŻNIENIE

duet z klasy 2b –Oliwia P. i Natalia L.

KLASY 4-6

I MIEJSCE

solistka z klasy 4a  – Julia Z.

duet z klasy 6 c- Weronika K. i Klaudia M.

II MIEJSCE

duet z klasy 4b i 6a  siostry – Faustyna i Oliwia M.

III MIEJSCE

solistka z klasy 5a – Alicja T.

WYRÓŻNIENIE

Dominik G.- uczeń klasy 5 a- gra na instrumencie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

                                  Opracowała: Renata Tylek.

Zdjęcia : Magdalena Zadwórna


 • -

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Category : Aktualności

W tradycję naszej szkoły wpisał się już kiermasz bożonarodzeniowy, który organizowany jest w grudniu podczas spotkań z rodzicami uczniów klas O-III .

Prace przygotowali jak zwykle uczniowie klas O-III wraz ze swoimi wychowawcami oraz wychowawcami świetlicy szkolnej. Zaangażowali się również Rodzice, którzy osobiście przygotowali własne ozdoby. Dzięki tym wszystkim , a szczególnie Rodzicom, którzy zechcieli kupować prace przygotowane przez nasze Dzieci udało się Nam osiągnąć duży sukces . Dzięki hojności i zrozumieniu szczytnego celu jakim jest wspieranie uczniów naszej placówki , których rodziny borykają się z trudną sytuacją finansową zebraliśmy kwotę w wysokości 2546 złotych.

 Wszystkim Ofiarodawcom i Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

Wychowawcy klas O-III

Wychowawcy świetlicy szkolnej

(opracowała Brygida Grela)


 • -

AKCJA „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Category : Aktualności

W grudniu po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję inicjowaną przez Krakowskie Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Gwiazdka dla zwierzaka”. Dzięki dobremu sercu i wrażliwości wielu osób z naszej społeczności udało się zebrać;

 • 76 kg suchej karmy dla psów
 • 11kg. 800g. suchej karmy dla kotów
 • 12kg kg850g. konserw dla psów
 • 5 kg 960g  konserw dla kotów
 • 17 sztuk posłań
 • 1 „ubranko”
 • 12.5  kg psich przysmaków
 • 16  sztuk zabawek i  przysmaków
 • 2 miski, 1 smycz, kasza

Tego wyniku  nie osiągnęlibyśmy bez wykazanego zaangażowania Uczniów i ich Rodziców.

Za każdy dar dziękujemy,               a właściwie dziękują czworonożni przyjaciele człowieka, którym dzięki zebranym darom polepszyliśmy los.

Opracowała Brygida Grela –opiekun akcji


 • -

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „MASKI I FIGURKI AFRYKAŃSKIE”

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ul. Grunwaldzkiej 5 zaprosił dzieci i młodzież w wieku 7-21 lat do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „MASKI I FIGURKI AFRYKAŃSKIE”. Prace, które miały wziąć udział w tym przedsięwzięciu to mogły być wyłącznie autorskie projekty inspirowane sztuką i kulturą afrykańską. Uczniowie klasy III b wykonali figurki afrykańskich kobiet wzorując się na paniach jesieni, które tworzyli w czasie zajęć plastycznych w klasie. Dodatkową inspiracją były też warsztaty plastyczne o Etiopii, w których uczestniczyli kilka tygodni wcześniej.

Uczestnicy mogli wykonać: rysunki, ceramikę, prace przestrzenne, maski i figurki. W obradach jury wzięli udział Afrykańczycy mieszkający w Polsce oraz zawodowi artyści plastycy. Na konkurs napłynęło blisko 1300 prac z całej Polski. Dlatego ogromnym sukcesem jest zajęcie II miejsca przez Filipa Gastoła !!! Kwalifikacje do wystawy otrzymał Dominik Matanyj.

Nagrodzonym serdecznie gratuluję i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy III b


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WIGILII KLAS TRZECICH

Category : Aktualności


Archiwa