• -

„SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2013”

Category : Bez kategorii

W tym roku wspólnie ”Odkrywamy Czystą Polskę .”

Pod takim hasłem rusza tegoroczna akcja :”Sprzątanie Świata – Polska ”, której finał przypada na trzeci tydzień września .W dniach 25 – 27 września 2013roku w naszej szkole zostanie zorganizowana zbiórka ZSEE ( zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego ). W tych dniach w obu budynkach szkoły podstawione zostaną kontenery, do których będzie można wrzucić odpady elektryczne i elektroniczne. Równocześnie odbędzie się zbiórka makulatury. Pozyskane z tej akcji pieniądze będą przeznaczone na rzecz naszej placówki.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału , gdyż w ten sposób propagujemy ”nieśmiecenie ”czyli unikamy tworzenia odpadów , bo je selektywnie zbieramy.

Szkolny koordynator akcji : Jadwiga Puto


  • -

WARTO SIĘ UCZYĆ … NAGRODA ZA I MIEJSCE W KRAJU W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE OMNIBUS 2013

I miejsce w kraju (klasa 6) zajęła uczennica klasy 6c ZUZANNA GODULA, która wygrała tygodniowy pobyt na obozie naukowo-  wypoczynkowym w czasie wakacji.

Nasza absolwentka, Zuza, miło wspomina pobyt w Serpelicach nad Bugiem w woj. mazowieckim.

Jedną z atrakcji był spływ kajakowy… zachęcam do obejrzenia  zdjęć.

 Lidia Salawa


  • -

GALA NAUCZYCIEL ROKU

Category : Aktualności

28 czerwca 2013r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/ 2013 odbyła się niezwykła gala – wręczenia nauczycielskich Oscarów. W ten sposób uczniowie klas szóstych pożegnali swoich nauczycieli i wyrazili swoją wdzięczność za naukę i wychowanie.

Dzięki zaangażowaniu Rodziców klas szóstych uroczystość zakończenia roku szkolnego przebiegała w miłej atmosferze. Szczególne podziękowania składamy autorce scenariusza uroczystości, pani Agnieszce Goduli z klasy 6c, która również dobrała odpowiednią muzykę oraz uczniowi klasy 4a , Jakubowi, który jak prawdziwy profesjonalista czuwał nad muzyczną oprawą uroczystości.

A potem w klasie niejedna łza zakręciła się w oku i długo trwały pożegnania z wychowawcami…

Lidia Salawa


  • -

WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE

Category : Aktualności

W dniach 17-18 czerwca 2013r. uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, informatykiem Dariuszem Rekoszem. Warsztaty odbyły się w DK Dwór Czeczów. Podczas spotkania uczniowie  poznawali  różne sposoby szyfrowania informacji , a także próbowali swoich sił detektywistycznych w odczytywaniu zakodowanych treści. Zwycięzcy otrzymali nagrody – książki  z dedykacją autora. Dariusz Rekosz jest autorem książek dla dzieci i dorosłych, pasjonuje się piłką nożną, napisał książkę, w której wyjaśnia tajniki tej gry, pisze także scenariusze i felietony. Jest animatorem i twórcą słuchowisk radiowych.

Z zainteresowaniem uczniowie obejrzeli krótki zwiastun reklamowy, który okazał się reklamą książki a jednym z aktorów był pan Rekosz. Autor zapoznał uczniów z kulisami kręcenia tego filmu. Wszyscy przekonali się jak ważna w pracy detektywa jest spostrzegawczość.

Lidia Salawa


  • -

GOŚCIE Z IRLANDII

Category : Aktualności

28 czerwca 2013r. podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2012/2013 gościliśmy młodzieżową orkiestrę (46 muzyków) z prowincji Ulster w Irlandii Północnej. The South Ulster Youth Band jest energicznym zespołem młodych muzyków, którzy swoim talentem dostarczają przyjemności wszystkim słuchaczom. Zespół założony przez Irlandzką Południową Radę Edukacji i Bibliotek ma swoją siedzibę w Portadown w hrabstwie Armagh, gdzie spotyka się w sobotnie poranki. Młodzi muzycy prezentują szeroki repertuar obejmujący klasyczne utwory, muzykę sakralną, motywy z filmów, popowe hity i piosenki estradowe oraz bluesa.

Na swoim koncie mają występy w najbardziej prestiżowych miejscach w Irlandii oraz poza granicami kraju. Poprzednie kierunki tras obejmowały: Krainę Jezior w Anglii, Szkocję, Georgię w USA, Wiedeń, Paryż oraz jezioro Garda we Włoszech.

Podczas trasy koncertowej do Krakowa i okolic, odwiedzą wiele miejsc historycznych i kulturowych dając 4 występy w czasie swojej sześciodniowej wyprawy. Czujemy się zaszczyceni, że jeden z koncertów odbył się w naszej szkole.

Młodym muzykom życzymy wszystkiego najlepszego i kolejnych ciekawych tras koncertowych.

Lidia Salawa


Archiwa