• -

„ WIEDŹMY I WIEDŹMINKI”

Category : Konkursy

30 października 2013r. uczniowie naszej szkoły odbierali nagrody w konkursie „ WIEDŹMY I WIEDŹMINKI”. Uroczystość odbyła się w Młodzieżowym  Domu Kultury przy ul. Beskidzkiej. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie klas pierwszych: Basia M., Gabrysia N., Julia J., Piotr P., Zosia M., Zuzia S.

             Rozdanie nagród poprzedziły warsztaty plastyczne, na których każdy uczestnik wykonał piękne, jesienne drzewo. Na zakończenie były robione zdjęcia na wielkiej scenie wśród oryginalnych „wiedźminek”.

Katarzyna Kerep


  • -

DZIEŃ NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

W tym roku szkolnym uroczystość z okazji DNIA NAUCZYCIELA odbyła się w naszej szkole w dniu 15 października . Uroczysty apel przygotowały klasy II a i II b pod opieką swoich wychowawczyń. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki ,w których dziękowali za trud i poświęcenie włożone w ich wychowanie i nauczanie w naszej szkole. Nie zabrakło także wzruszających życzeń  dla pani dyrektor, dla  wszystkich nauczycieli oraz pań woźnych.  Były też  laurki  własnoręcznie wykonane przez uczniów klasy II a. Uroczystość przebiegła w miłej i pogodnej atmosferze.

                   Opracowanie i zdjęcia : Jadwiga Puto – wych. kl. II a


  • -

„POCZYTAJ MI PRZYJACIELU CZYLI DZIECI – DZIECIOM”

Category : Aktualności

Od września 2013r. klasa 2b przystąpiła do realizacji projektu: „Poczytaj mi przyjacielu czyli dzieci- dzieciom”

W ramach programu młodzi ludzie przygotowują regularne spotkania czytelnicze i teatralne dla przedszkolaków, młodszych kolegów i koleżanek ze szkół świetlic, domów dziecka czy szpitali. Wspólne czytanie książek przygodowych, wierszy, bajek, baśni to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem się bawią, rysują, tańczą, śpiewają, przygotowują inscenizacje teatralne, a także zgłębiają wspólnie tajniki przyrody, świata czy języków obcych!

Dzięki uczestnictwu w programie młodzi ludzie mają okazję, często po raz pierwszy, zetknąć się z wolontariatem, kontakt z młodszymi uczy ich budowania więzi, a publiczne wystąpienia pozwalają zyskać więcej pewności siebie.

 3 października klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Anną Drozdowską odwiedziła naszą Zerówkę. Przyszliśmy do dzieci z programem artystycznym pt „W naszym Zoo”. Uczniowie przebrani za zwierzęta recytowali wiersze i wspólnie z przedszkolakami śpiewali piosenkę „Dzik jest dziki”. Na zakończenie spotkania ogłoszony został konkurs na najpiękniejszy rysunek przedstawiający jedno ze zwierząt, o którym była mowa w wierszu. Przedszkolaki razem z wychowawczynią p. Magdalena Zadwórną przygotowali piękne prace plastyczne. Rozstrzygnięcie konkursu już wkrótce.

Tekst: Anna Drozdowska
zdjęcia: Magdalena Zadwórna


  • -

WITAMINKI, WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI !

Category : Aktualności

Dzieci z oddziału zerowego przygotowały  podczas zajęć witaminową sałatkę owocową. Każde dziecko przyniosło kilka owoców zarówno krajowych jak i egzotycznych oraz niezbędne rzeczy potrzebne każdemu kucharzowi; deseczkę do krojenia, fartuszek, nożyk i miseczkę. Wszystkie owoce zostały porządnie umyte i obrane ze skórek, a następnie dzieci samodzielnie je kroiły i łączyły ze sobą. Przygotowanie sałatki dało wszystkim wiele satysfakcji i radości.

Było pysznie 🙂

mgr Magdalena Zadwórna


  • -

Z ŻYCIA ZERÓWKI

Category : Aktualności

„Autochodzik”

W październiku dzieci z oddziału zerowego wzięły udział w programie edukacyjnym „Autochodzik”. Program Edukacji Komunikacyjnej ma na celu budowanie u dzieci świadomości zagrożeń, na które są narażone będąc uczestnikami ruchu drogowego, a także uczenie ich właściwych reakcji na napotkane niebezpieczeństwa. Zajęcia prowadził przedstawiciel Straży miejskiej. Spotkanie miało na celu poszerzenie wiedzy o zasadach bezpiecznego poruszania się po ulicy a  także przygotowanie dzieci do samodzielności w ruchu drogowym. Poprzez zabawę w kolorowym miasteczku drogowym dzieci uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

mgr Magdalena Zadwórna


  • -

JASKINIA WIERZCHOWSKA – WYCIECZKA KLASY 4A I 4B

Category : Aktualności

W piątek, 4 października 2013r. klasy: 4a/4b były na wycieczce w jaskini w dolinie Kluczwody, koło wsi Wierzchowie. Uczniowie zwiedzili jedną z najdłuższych jaskiń w naszym kraju- Jaskinię Wierzchowską (970m długości), spotkali człowieka jaskiniowego w Sali Człowieka Pierwotnego.  Oglądali stalaktyty, stalagmity oraz skamieniałości skorup zwierząt, ze szkieletów których  zbudowane są skały wapienne. Zobaczyli nietoperze, a bardziej spostrzegawczy występującego tutaj pająka.

Wszystkim smakowały kiełbaski z ogniska, a gry i zabawy zręcznościowe w plenerze wzbudziły wiele emocji sportowych.

Lidia Salawa


  • -

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

Category : Aktualności

 W dniach 26 oraz 27 września 2013r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich w DK Dwór Czeczów. Zajęcia prowadził redaktor Marcin Kuś, dziennikarz radiowy (radio Zet).

W czasie  zajęć uczniowie przekonali się, że program radiowy powstaje dzięki współpracy wielu osób, zdobycie informacji wymaga  wysiłku i czasu, a praca dziennikarza radiowego cierpliwości, wrażliwości oraz poczucia humoru.

Uczyli się współdziałania w zespole: podzieleni na grupy, w określonym czasie, poszukiwali materiałów w internecie- ich zadaniem było przygotowanie krótkiego serwisu informacyjnego.

Uczniowie zaangażowali się w poszukiwanie informacji, a przygotowanie relacji dziennikarskiej na temat: „Smok wawelski” okazało się ciekawą lekcją dziennikarstwa.

Lidia Salawa


  • -

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZYSKAŁA NOWYCH CZYTELNIKÓW !

Category : Bez kategorii

W czwartek 17 października 2013 roku uczniowie klasy 1a i 1b uroczyście zostali czytelnikami szkolnej biblioteki.

Poznali regulamin oraz zasady wypożyczania książek i czasopism. Złożyli też przyrzeczenie:

My uczniowie pierwszej klasy, uroczyście przyrzekamy.
Że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą.
Obowiązki czytelnika traktować z wielką powagą,
przyrzekamy!

W bibliotece każdy wybierał książkę dla siebie, a w klasie wszyscy niecierpliwie zaczęli kartkować i czytać wypożyczoną lekturę. Plecaki w tym dniu – były bardzo ciężkie!!

Na koniec spotkania z bibliotekarzem każdy z uczniów otrzymał zakładkę – przypominajkę, gdzie wypisane są dni i godziny pracy biblioteki.

Biblioteka jest otwarta dla klas 0-2, we wtorki i czwartki od. 8.30 do 10.30.

                                                                                                            Tekst i zdjęcia:  mgr Liliana Majda – Niezgoda i mgr Marta Biernat


  • -

11 PAŹDZIERNIKA MIAŁO MIEJSCE W NASZEJ SZKOLE WIELKIE WYDARZENIE

Category : Aktualności

W pięknej scenerii Dworu Czeczów pierwszaki ślubowały przyjęcie w szkolne szeregi.

Najpierw uczniowie klas drugich powitali młodszych kolegów. Następnie rozpoczęła się uroczystość i odśpiewano hymn. Potem dzieci wykonały program artystyczny.

Uczniowie byli bardzo stremowani, ale dobre wróżki, które przybyły na uroczystość, zaczarowały ich zaklęciem i trema zniknęła. Występ był bardzo piękny i uroczysty.

Wszystkie recytacje zostały wykonane bezbłędnie i z ogromnym zaangażowaniem. Tak samo piosenki.

Wszyscy cieszyli się ,że nie są już przedszkolakami, ale prawdziwymi uczniami. Każdy dostał dyplom zaraz po pasowaniu przez panią dyrektor. Potem dzieci udały się na słodki poczęstunek.

To było wielkie święto w naszej szkole. Uroczystość przygotowały wychowawczynie klas pierwszych, p.Kasia i p.Marta.

Katarzyna Kerep


  • -

PIERWSZAKI NA PLENERZE MALARSKIM

Category : Aktualności

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w plenerze malarskim, który zorganizowała i prowadziła pani Łucja Korzec. Plener odbył się na terenie Dworu Czeczów. Dzieci miały możliwość obserwować drzewa, przyglądać się z bliska jesiennym liściom, a potem przenieść swoje spostrzeżenia na papier. Pierwszaki prace plastyczne, które stworzyły zabrały do domu i pokolorowały. Piękne jesienne dzieła plastyczne będą teraz poddane ocenie, ponieważ zostały zgłoszone do konkursu, który organizuje pani Łucja, plastyk Dworu Czeczów.

 Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa