• -

KONKURS PLASTYCZNY „ŚWIĄTECZNE KARTECZKI”

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” w Krakowie przy ul. Reymonta 18 zaprosił dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Świąteczne karteczki”. Przygotowane przez pierwszaków kartki miały nieograniczoną formę graficzną, literacką i estetyczną, bo tak stanowił regulamin konkursu. Do klasy zawitały aniołki, bałwanki, choinki, gwiazdki, Mikołaje, szopki bożonarodzeniowe i wiele, wiele innych ciekawych pomysłów. Wyniki konkursu poznaliśmy 17 XII 2013r w czasie wernisażu wystawy pokonkursowej. Spośród wysłanych 40 świątecznych karteczek z naszej szkoły tylko jedna , albo aż jedna została wyróżniona. Była to praca Joanny Mikuły, która narysowała choinkę i sama napisała życzenia, a jest przecież uczennicą pierwszej klasy  i nie zna jeszcze wszystkich liter! Dziewczynce gratulujemy!!!

Tekst: Marta Biernat

Zdjęcia: Barbara Mikuła


 • -

KONKURS SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

Category : Konkursy

Klub Kultury Rybitwy zaprosił uczniów do udziału w konkursie „Szopka bożonarodzeniowa”. Uczestnicy zostali podzieleni na kilka grup wiekowych i w kategorii klas 0-III szkół podstawowych mamy osiągnięcia:

II miejsce w kategorii szopek przestrzennych Oliwia Gaździk z klasy Ia (opiekun Marta Biernat)

wyróżnienie w kategorii szopek przestrzennych Julia Wadas z klasy I a (opiekun Marta Biernat)

wyróżnienie w kategorii szopek płaskich Marta Hreczańska z klasy II a ( opiekun Jadwiga Puto).

Celem konkursu było zachowanie tradycji budowania szopek, upowszechnianie wiedzy o polskich tradycjach bożonarodzeniowych wśród dzieci. I to się organizatorom udało, ponieważ na konkurs napłynęło 200 prac w kategorii przestrzennej i płaskiej. Format prac był dowolny, powstały ogrome szopki i maleństwo wielkości zapałki. Wszystkie szopki można było podziwiać w czasie finału konkursu, który miał miejsce 13 XII 2013r. w Klubie Kultury Rybitwy.

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

MIKOŁAJKI

Category : Aktualności

11 grudnia 2013r. klasy IA i IB wybrały się do kina. Dzięki wspaniałemu prezentowi od Mikołaja, dzieci obejrzały film pt. „ Ratujmy Mikołaja” w Cinema City Bonarka. Opowieść zachwyciła małych widzów,  którzy z zapartym tchem śledzili przygody elfa Bernarda i renifera ratujących święta i Mikołaja. Film był bardzo śmieszny i dostarczył wesołej rozrywki. Dzieci cieszyły się, że Mikołaj zrobił im taki właśnie prezent. Dowiedziały się, że to nagroda za dobre zachowanie i pilną naukę. Postanowiły ,że będą nadal grzecznie się zachowywać i pilnie uczyć , aby dostawać takie prezenty.

Dziękujemy Mikołajowi !

uczniowie klas pierwszych

Katarzyna Kerep


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ ULUBIONY MIESZKANIEC ZOO”

Category : Konkursy

Uczniowie klas młodszych wzięli udział w  konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 26 im. Andrzeja Struga w Krakowie. Konkurs plastyczny związany był ze Światowym Dniem Zwierząt, który przypada na dzień 4 X 2013r. Uczniowie naszej szkoły wykonali piękne i oryginalne prace, które zostały docenione przez jury.

I miejsce zajęły uczennice klasy 3a – Kamila Niedenthal i Natalia Śliwiak

II miejsce uczennica klasy 1a – Kamila Pliszka

III miejsce uczennica klasy 3b- Natalia Ludwikowska

Wyróżnienia otrzymały uczennica klasy 3b- Oliwia Prażmowska

oraz uczennica klasy 3a- Weronika Grochal

 

Praca Kamili Niedenthal

Praca Natalii Śliwiak

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowanie artykułu- Renata Tylek- wychowawca klasy 3a


 • -

PRACE PLASTYCZNE KLASY 3 A

Category : Aktualności

PRACE PLASTYCZNE KLASY 3 A

PRACE PLASTYCZNE KLASY 3A


 • -

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „KULTURY ŚWIATA – EDYCJA 2012/13 – ETIOPIA”

Category : Konkursy

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce 12 XII 2013r. w siedzibie Fundacji WYSPART, która była jego organizatorem. Wyniki były znane już od maja, teraz przyszedł czas na podsumowanie. Przypomnijmy, kto z naszej szkoły został nagrodzony:

Aleksandra Brozenbach z klasy III b (aktualnie z klasy IV b)

Igor Sobota z klasy II a (aktualnie z klasy III a)

Błażej Wysowski z klasy III a (aktualnie z klasy IV a)

Adrian Wincencik z klasy III b (aktualnie z klasy IV b).

 Uczniowie naszej szkoły, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy to: Tomasz Jaki, Dominik Matanyj, Kacper Chachlowski, Wiktoria Pustelnik, Monika Nowak, Kamila Kowalska, Weronika Grochal.

Tekst i zdjecia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA ŻOŁNIERZY WOJSK SPECJALNYCH PEŁNIĄCYCH SŁUŻBĘ POZA GRANICAMI KRAJU”

Category : Konkursy

Z przyjemnością pragnę poinformować, iż w konkursie plastycznym „Kartka bożonarodzeniowa dla żołnierzy Wojsk Specjalnych pełniących służbę poza granicami kraju” uczniowie naszej szkoły w kategorii klas I-III uzyskali następujące miejsca i wyróżnienia:

 Filip Polowiec III miejsce (klasa I a)

Oliwia Gaździk wyróżnienie (klasa I a)

Bartosz Kania wyróżnienie (klasa I a)

Julia Wadas wyróżnienie (klasa I a).

 Tematem konkursu było wykonanie kartki okolicznościowej z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dedykowanej żołnierzom Wojsk Specjalnych pełniących służbę poza granicami kraju. Warunkiem dopuszczenia do udziału w konkursie było umieszczenie na kartce akcentu wojskowego. Celem tego konkursu było rozbudzenie zainteresowania zwyczajem obdarowywania kartkami świątecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy Wojsk Specjalnych jako adresatów, którzy czas świąt spędzą z dala od rodzinnego domu. Jak nas zapewnili organizatorzy konkursu wszystkie kartki wykonane przez krakowskie dzieci ze szkół podstawowych są w drodze do Afganistanu i zostaną przekazane polskim żołnierzom, którzy uczestniczą teraz w trudnej misji.

Na konkursowej kartce mile widziane były życzenia dla polskich żołnierzy. Wśród tych, które zostały nadesłane wyróżniono kilka, których autorami byli uczniowie klasy pierwszej „a”. Poniżej je przedstawiam:

Drogi Żołnierzu, który czytasz tę kartkę, życzę Ci Wesołych Świąt oraz szczęśliwego powrotu do Polski. Chcę, abyś wiedział, że ja i moja rodzina myślimy o Tobie w czasie Wigilii – Joanna Mikuła

Wszystkim Żołnierzom będącym na Misjach życzymy zdrowych, spokojnych, bezpiecznych i mimo rozłąki z Rodzinami radosnych Świąt Bożego Narodzenia! Życzymy także spełnienia marzeń, pomyślności i wytrwałości każdego dnia oraz szybkiego i szczęśliwego powrotu do domu! Dziękujemy za trud, poświęcenie i niesienie pokoju! – Mateusz Sikora

W dniu Bożego Narodzenia i przez całe Święta każdy uczeń naszej klasy o Żołnierzach pamięta. Myślimy o Was i ślemy Wam życzenia, aby spełniły się Wasze życzenia – Julia Wadas.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów miało miejsce 11 XII 2013r. w Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie. Poniżej fotorelacja z uroczystego finału.

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZŁOTA POLSKA JESIEŃ ”

Category : Konkursy

Organizatorem tego konkursu był Dom Kultury „Podgórze „.Zadaniem uczestników było wykonać zdjęcia przedstawiające jesienny krajobraz . Na konkurs wpłynęło 1438 prac uczniów ze szkół podstawowych , gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 29 listopada 2013 roku .

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły , którzy otrzymali wyróżnienia ;

Marta Surlas kl. II a

Oliwia szewczyk kl. III b

Maciej Kraszewski kl. III b

Marta Hreczańska kl. II a

Zuzanna Słobodzian kl. V b

Serdecznie gratulujemy uczniom , których prace zostały wyróżnione i zachęcamy do obserwowania przyrody w zimowej szacie i fotografowania jej.

                  Opracowanie : Jadwiga Puto ( wych . kl. II a )

                  Zdjęcia : Iwona Surlas


 • -

„ŚNIADANIOWA KLASA”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie „Śniadaniowa klasa”. Był to nasz drugi udział, w ubiegłym roku zdobyliśmy wyróżnienie spośród ponad 520 szkół przy udziale 9 500 uczniów.

            W tym roku uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach z panią dietetyk i kucharzem. Podczas lekcji „Już wiem, jak zdrowo się odżywiać” wykonaliśmy pracę grupową z podziałem na dobre i złe produkty, które znajdują się w naszym codziennym żywieniu. Uczyliśmy się konstruować zdrowe posiłki, a potem w formie zadania domowego stworzyliśmy indywidualne jadłospisy dla całej rodziny. Wspólnie pisaliśmy krótkie wiersze i rymowanki na temat zdrowego śniadania.

            Pani dietetyk przygotowała nam bardzo ciekawy wykład nt drugiego śniadania, który wzbogaciła kolorowymi planszami oraz broszurkami i naklejkami dla każdego ucznia. Z kolei pan kucharz przygotował smaczne, bankietowe kanapki i pod okiem którego tworzyliśmy swoje drugie śniadanie. Do jego wykonania użyliśmy: sera białego i żółtego, wędliny, jajek, masła, sałaty, szczypiorka, pomidora, ogórka świeżego i kiszonego, rzodkiewki, papryki, oliwek. Z tych produktów wykonaliśmy zdrowe i  kolorowe kanapki, którymi poczęstowaliśmy wszystkich nauczycieli i obsługę szkoły. Ale to nie koniec naszego przedsięwzięcia. Przed nami wykonanie najtrudniejszego etapu, czyli udokumentowanie. Efekty zdobytej wiedzy należało uwiecznić na zdjęciach w dowolnej formie plastycznej. Z pomocą i wsparciem przyszła nam pani Kinga, nasz nieoceniony rodzic i klasowy plastyk. Nasza praca wykonana została w formie patery, na której znalazły się warzywa.  Na połówkach warzyw pani  Kinga przykleiła nasze zdjęcia, wiersze, jadłospisy. To piękna i oryginalna praca. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

            Udział w konkursie to wspaniała edukacja prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz frajda wspólnego wykonania posiłku z kolegami.

                                                                                            Ewa Miłaszewska


 • -

NOCNE SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM W BOCHNI

Category : Aktualności

3 grudnia klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Kopalni Soli w Bochni. Udaliśmy się tu na nocleg. Noc w solnych podziemiach to nietypowe odbywające się w godzinach nocnych zwiedzanie kopalni z wieloma atrakcjami. Zjazd 140 – metrową zjeżdżalnią, projekcja filmu w podziemnym kinie czy zabawa na parkiecie dyskoteki 250 m pod ziemią. Do dyspozycji był również sprzęt sportowy oraz boisko. Każdy więc miał możliwość wybrać coś dla siebie.

            Największą niespodzianką było spotkanie ze św. Mikołajem. Każde dziecko otrzymało piękną paczkę, w której znalazły się kolorowe poduszeczki na których dzieciaki mogły wygodnie przespać noc, słodycze i rózgi… czyżby nasi uczniowie na nie zasługiwali, czy to przypomnienie o dobrym zachowaniu? Potem wykonaliśmy wspólne, klasowe zdjęcie z dostojnym gościem i udaliśmy się do kolejki elektrycznej podziemnej trasy turystycznej.

            Czekała na nas niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze wyrobiska, znajdujące się na poziomie IV i VI. Obejmują one unikatowe komory o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, surowe kaplice z pięknymi rzeźbami i malowidłami, jak również narzędzie i urządzenia górnicze, które były wykorzystywane przed wieloma wiekami. Dzięki Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej zwiedzanie miał charakter niezwykłej podróży przez historię soli. Spotkamy tu polskich królów, żupników genueńskich, czy ducha cystersa. Materiały filmowe wyświetlane na solnych ścianach robią wrażenie jakby życie kopalni toczyło się obok zwiedzających. Uczestniczyliśmy również w słuchowiskach przestrzennych, animacjach i interaktywnych prezentacjach podziwiając rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków. Natomiast w sali kinowej komorze Ważyn obejrzeliśmy film „Bochnia na szlaku handlowym średniowiecza”.

            To była wspaniała przygoda, zabawa, edukacja i profilaktyka zdrowotna, bowiem  mikroklimat podziemnych komór wykorzystywany jest do leczenia schorzeń układu oddechowego, astmy i alergii.

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW „FIZYKA DLA SMYKA” W KLASIE I A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

MIKOŁAJKI PIERWSZOKLASISTÓW W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

W dniu imienin Świętego Mikołaja uczniowie klas pierwszych przyszli z wizytą do Dworu Czeczów. Czekali tam na nich aktorzy z Teatru Figura Kraków, którzy zabrali pierwszoklasistów do krainy zabawy. W czasie mikołajkowej zabawy dzieci poznały tajniki żonglerki, zapoznały się ze sztuką kuglarstwa, poznały pantomimę i teatr cieni. Uczniowie klasy I a i I b nie spotkali wprawdzie Świętego Mikołaja, ale ten dobry znajomy dzieci zostawił dla nas prezenty. Obie klasy dostały bilety do kina, wybierzemy się tam w środę 11 XII.

Święty Mikołaju dziękujemy za prezenty, a o wrażeniach z kina napiszemy w następnym artykule.

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Category : Konkursy

Dom Kultury PODGÓRZE zaprosił uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Drogi do niepodległości”. Konkurs ten miał na celu zachęcenie dzieci do aktywnego poznawania historii Polski i walki narodu polskiego o niepodległość oraz przedstawienie jej w nowoczesnej formie graficznej przez młodych artystów. Temat wydawał się trudny, jednak uczniowie klas młodszych podjęli się go. Powstały piękne prace przedstawiające naszą historię widzianą oczami dziecka.

W kategorii klas I-III szkoły podstawowej wyróżnienie otrzymała Joanna Mikuła z klasy I a, która na zajęciach koła artystycznego narysowała Marszałka Józefa Piłsudskiego na koniu.

Gratulujemy!!!

 

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa