• -

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOC” W DWORZE CZECZÓW

Category : Konkursy

Piękne wiosenne święta były inspiracją dla młodych artystów do stworzenia jak zawsze cudownych kolorowych prac, które pokazały naszą polską tradycję czyli baranki, pisanki, palmy wielkanocne, koszyczki, wiosenne kwiaty… itp.

Dzieci z klas 0-III przygotowały na konkurs prace płaskie i przestrzenne, każde z nich włożyło w swoją pracę dużo serca i stąd aż 48 laureatów – uczniów naszej szkoły.

Nagrodzeni w tym konkursie:

Maja Markowska z klasy O

Katarzyna Kurek z klasy O

Emilia Szarek z klasy O

Patrycja Daniec z klasy O

Laura Kurek z klasy O

Jakub Klejdysz z klasy I a

Julia Janaszak z klasy I a

Dominik Babiarski z klasy I a

Kacper Lewiński z klasy I a

Bartosz Kania z klasy I a

Oliwia Gaździk z klasy I a

Joanna Mikuła z klasy I a

Barbara Madej z klasy I a

Natalia Wincencik z klasy I a

Olga Kośmider z klasy I a

Szymon Król z klasy I a

Filip Polowiec z klasy I a

Aleksandra Pawlik z klasy I a

Nikola Pliszka z klasy I a

Julia Wadas z klasy I a

Michał Lewiński z klasy I a

Piotr Popowski z klasy I a

Maciej Lis z klasy I b

Zofia Madej z klasy I b

Gabriela Nitecka z klasy I b

Zofia Palonek z klasy I b

Gabriela Jędrzejczyk z klasy I b

Zuzanna Styrna z klasy I b

Michał Frontczak z klasy IIa

Marta Hreczańska z klasy IIa

Filip Pieniążek z klasy IIa

Oliwia Sobaś z klasy IIa

Eryk Bielicki z klasy IIa

Kacper Hołda z klasy IIa

Marta Surlas z klasy IIa

Łucja Bochenek z klasy IIa

Weronika Batko z klasy IIa

Adrian Janiak z klasy IIa

Jakub Marek z klasy IIa

Emma Paranyan z klasy II b

Nikola Dąbrowska z klasy III a

Natalia Śliwiak z klasy III a

Aleksandra Litwin z klasy III a

Anna Daniec z klasy III b

Aleksandra Marczyk z klasy III b

Maciej Kraszewski z klasy III b

Oliwia Prażmowska z klasy III b

Sandra Moniak z klasy III b.

Nagrodzonym gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

Category : Konkursy

Uczestnikami konkursu na tradycyjną palmę wielkanocną mogli być uczniowie wszystkich typów szkół oraz dzieci w wieku przedszkolnym z województwa małopolskiego. Zadaniem konkursowym było wykonanie palmy wielkanocnej. Kryteriami, którymi kierowało się jury było: zdobnictwo, forma, inwencja artystyczna i pomysłowość, sposób wykonania palmy, wykorzystanie materiałów, prezentacja obrzędu, wiersza związanego ze zwyczajami palmowymi, pomysł na „ubiór”. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło podczas Wielkanocnego Festiwalu Tradycji i Obrzędu w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014r.  na Placu Wolnica w Krakowie.

Uczniowie klasy I a przygotowali w domu po 10 kwiatów z bibuły, które zostały umieszczone na 4 metrowej palmie. Następujący uczniowie reprezentowali klasową palmę na konkursie: Ula Gutmajer, Joasia Mikuła, Ola Pawlik, Natalka Wincencik, Nikola Pliszka, Olga Kośmider oraz nasz męski rodzynek Szczepan Gwizdowski.

Nasza palma została bardzo wysoko oceniona, zajęliśmy 3 miejsce. Każdy reprezentant otrzymał dyplom i piękną książkę, a dla klasy zdobyliśmy odtwarzacz DVD i pamiątkowy dyplom.

Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zaangażowali się i przyszli ze swoimi dziećmi na Plac Wolnica oraz p. Brygidzie Greli, która towarzyszyła nam w czasie konkursowych emocji.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS NA KARTKĘ I BARANKA WIELKANOCNEGO

Category : Konkursy

Organizatorem konkursu było Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.Tematyka ogólnopolskiego konkursu obejmowała czas związany ze świętami wielkanocnymi i przedstawieniu własnego postrzegania tych świąt poprzez działania plastyczne. Prace plastyczne, które powstały w naszej szkole były wykonane w technice: pasteli, akwareli, kolażu, wycinanki. Na konkurs na kartkę wielkanocną wpłynęło 730 prac zgłoszonych przez 73 placówki z Krakowa, Warszawy, Chełma, Lublina, Sułoszowej, Ochojna, Siekierczyna, Sosnowca, Będzina, Myślenic, Pogórza, Białki k/Radzynia Podlaskiego, Białegostoku, Bukowa, Zelczyna, Łabuni, Swoszowej, Modlniczki, Mnikowa, Krzeszowic i Bochni, zaś na konkurs na baranka wielkanocnego 214 prac. Ilość nadesłanych na konkurs prac sprawiła, że jury nie mogło nagrodzić tylko wybranych i postanowiło uhonorować również tych, którzy wykazali inwencję twórczą i stworzyli przepiękne prace wręczając im listy gratulacyjne.

 W kategorii „KARTKA WIELKANOCNA” laureatami zostali następujący uczniowie naszej szkoły:

wyróżnienie Olga Kośmider z klasy I a, opiekun Marta Biernat

list gratulacyjny Aleksandra Pawlik z klasy I a, opiekun Marta Biernat

list gratulacyjny Piotr Popowski z klasy I a, opiekun Marta Biernat

list gratulacyjny Zofia Palonek z klasy I b, opiekun Katarzyna Kerep

 W kategorii „BARANEK WIELKANOCNY” wyróżniony został:

listem gratulacyjnym Jakub Grzesło z klasy I b, opiekun Katarzyna Kerep.

 Gratulujemy!!! Gratulujemy!!! Gratulujemy!!!

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ OZDOBĘ WIELKANOCNĄ

Category : Konkursy

Klub 6 Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie zorganizował konkurs na „Najładniejszą ozdobę wielkanocną”. Technika wykonania była dowolna, powstały więc piękne pisanki, stroiki, wesołe jajko, koszyczek-zajączek, witraż okienny oraz kartki wielkanocne. Uroczysty finał miał miejsce 15 kwietnia 2014r.  w Klubie Garnizonowym przy ul. Zyblikiewicza. Wszyscy uczestnicy, którzy przybyli na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród otrzymali słodycze i wspólny dyplom. Nagrodzony został uczeń klasy I a Filip Polowiec, który oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymał nagrody książkowe. Aktualnie wszystkie ozdoby wielkanocne można oglądać na wystawie pokonkursowej w holu klubu.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY I A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW WIELKANOCNYCH KLASY I A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY I B

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW KLASY 1B – STROIKI WIELKANOCNE

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA MALOWANE

Category : Aktualności

             16 kwietnia przygotowaliśmy apel w naszej szkole z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Deklamowaliśmy wierszyki i śpiewaliśmy piosenki. Występowały dziewczynki – kwiaciarki i palmiarki, które pokazały nam piękne pisanki,  kraszanki,  jajka malowane, bez których nie ma świątecznych niespodzianek. Były również piękne palmy duże, małe i malusieńkie. Bardzo piękne i kolorowe, które daje się w darze , bo tak stary zwyczaj każe. Ale największą atrakcją byli dyngusiarze, polewali dziewczyny , żeby miały radosne miny. Wszystkim bardzo się podobało i w radosnych nastrojach rozeszli się na śniadanka wielkanocne do swoich klas.

Wam też życzymy zdrowych ,

 pogodnych Świąt Wielkanocnych

 smacznego święconego i mokrego dyngusa.

Klasy pierwsze z wychowawczyniami

Opracowała :Katarzyna Kerep


 • -

WARSZTATY TEATRALNE – TEATR PAPIERU

Category : Aktualności

Teatr Figur Kraków po raz kolejny zaprosił uczniów  naszej szkoły  na ciekawe zajęcia do DK Dwór Czeczów. Papier, klej, nożyczki, wyobraźnia i można podziwiać oryginalne  figury – Papierowe Roboty. Dzieci z uwagą śledziły zręczne ręce pań prowadzących (Ałła Maslovskaya, Kinga Wilczyńska) i pod ich kierunkiem tworzyły własne dzieła, dobrze się przy tym bawiąc. Formy z papieru przybierały różne kształty. Okazuje się, że możliwości twórcze papieru są niezwykłe, a dziecięca fantazja nieograniczona. Efekty  pracy ilustrują zdjęcia.

Lidia Salawa


 • -

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI

Category : Aktualności

26 marca 2014r. do naszej szkoły przyjechał pan Bogusław Michalec, który reprezentował Wydawnictwo AKSJOMAT. Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się z twórcą książek dla dzieci, między innymi: „Ulica Bajkowych Postaci”, „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Opowieści Waniliowego Lasu”, „Baju – bajki”. Gość czytał swoje bajeczki, a dzieci chętnie ich słuchały. Niektórzy z uczniów zamienili się w aktorów i przedstawiali pozostałym postacie z bajek pana Bogusława. Tak było w przypadku książeczki „Wierszyki dla najmłodszych Kangury”, a tytułowymi kangurami byli Gabrysia i Kamil z klasy I b. Autor czytał „Zagadkowo 102 zagadki dla dzieci”, a dzieci próbowały rozwiązać łatwe i trudne zagadki, które znalazły się w tej pozycji. Młodzi czytelnicy szukali przysłów czytanych przez gościa w wierszu, sporo udało się rozpoznać! Po zakończeniu spotkania można było kupić autorskie książeczki po bardzo przystępnych cenach. Każdy uczestnik spotkania dostał naklejki i zakładki do książek, które zasponsorowało Wydawnictwo AKSJOMAT.

Dziękujemy pani Małgorzacie Gaździk, mamie Oliwki z klasy I a, która zorganizowała to spotkanie.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

PAMIĘTAMY O TOBIE OJCZE ŚWIĘTY…

Category : Konkursy

Dzieląc się radością ogłoszenia świętym naszego Papieża Jana Pawła II rodzice i nauczyciele zachęcili i pomogli przygotować do konkursu recytatorskiego „Poezja Jana Pawła II i Ojcu Świętym”. To już IX edycja tego konkursu zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich EDEN. Celem konkursu było wyrażenie wdzięczności i szacunku Papieżowi Janowi Pawłowi II za Jego życie i pontyfikat oraz rozbudzenie zainteresowania szeroko rozumianą poezją.

Uczestnicy konkursu byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III i IV-VI. Przygotowane do recytacji wiersze (w tym również autorskie) zrobiły na widzach i jurorach wielkie wrażenie. Deklamacjom przysłuchiwało się jury w składzie: Anna Leszczyńska-Lenda, Barbara Kumon, Marta Biernat. Kryteriami, którymi kierowało się jury przy ocenie uczestników konkursu były: dobór i rozumienie tekstu, dykcja i opanowanie tekstu, oryginalna interpretacja, ogólny wyraz artystyczny.

 

Laureatami konkursu w grupie młodszej zostali:

I miejsce Aleksandra Michalik z klasy III a

I miejsce Joanna Kotarba z klasy III b

II miejsce Anna Daniec z klasy III b

III miejsce Julia Wadas z klasy I a

III miejsce Jakub Klejdysz z klasy I a

wyróżnienie Kinga Lewińska z klasy III a

wyróżnienie Aleksandra Pawlik z klasy I a.

Laureatami konkursu w grupie starszej zostali:

I miejsce Maja Trzebunia z klasy IV a

II miejsce Wiktoria Zalewska z klasy V a

III miejsce Daria Baryła z klasy IV a

wyróżnienie Szymon Śniegoń z klasy IV b

wyróżnienie Adrian Wincencik z klasy IV b.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz piękne książki związane z Janem Pawłem II. Dodatkową nagroda dla zdobywców pierwszych miejsc była recytacja wierszy w kościele 2 kwietnia w czasie Mszy Świętej w rocznicę śmierci Naszego Wielkiego Polaka. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani dyplomami uczestnictwa i słodkościami.

Zachęcam do udziału w jubileuszowej edycji konkursu recytatorskiego „Pamiętamy o Tobie Ojcze Święty”. Organizatorzy planują również w przyszłym roku zorganizować konkurs wiedzy związany z postacią Jana Pawła II.

Marta Biernat


 • -

KONKURS PLASTYCZNY: „MÓJ ULUBIONY BOHATER Z DOLINY MUMINKÓW”

Category : Konkursy

Dom Kultury Podgórze przygotował dla uczniów klas 1-3 konkurs plastyczny dotyczący bohaterów książki „Opowiadania z Doliny Muminków”. Technika prac była dowolna w dwóch kategoriach:

– praca przestrzenna (makieta, rzeźba, ceramika, recykling itd.)

– rysunek, malarstwo, wyklejanka, wydzieranka.

Uczniowie wykonali ciekawe i oryginalne prace, które zostały docenione przez jury.

WYNIKI KONKURSU:

Kategoria rzeźba

wyróżnienie-Piotr Popowski klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

Prace przestrzenne

II miejsce – Zuzanna Najder klasa 1b– wychowawca Katarzyna Kerep

Prace malarskie

I miejsce- Igor Sobota klasa 3a – wychowawca Renata Tylek

wyróżnienia:

Kacper Lewiński klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

Szymon Król klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

Aleksandra Litwin klasa 3a – wychowawca Renata Tylek

Kacper Hołda klasa 2a – wychowawca Jadwiga Puto

Laureatom i wychowawcom gratulujemy!

Opracowanie artykułu Renata Tylek


 • -

„CUDOWNY ŚWIAT BAŚNI”

Category : Konkursy

DOM KULTURY „PODGÓRZE” przygotował dla uczniów klas 1-3 konkurs:

– test ze znajomości baśni i życiorysu H. Ch. Andersena 

Uczniowie mieli za zadanie przeczytać następujące baśnie:

Klasa I: „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”.

Klasa II:powyższe baśnie oraz „Dzielny ołowiany żołnierzyk”, „Słowik”, „Nowe szaty cesarza”, „Świniopas”.

Klasa III: powyższe baśnie obowiązujące klasę I, II i dodatkowo „Pasterka i kominiarczyk”, Stokrotka”, „Krzesiwo”, „Latający kufer”, „Choinka”.

Nasi uczniowie licznie wzięli udział (24 osoby) i reprezentowali szkołę.

Wyniki konkursu:

Klasy I

II miejsce – Olga Kośmider klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

III miejsce – Joanna Mikuła klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

V miejsce – Filip Polowiec klasa 1a- wychowawca Marta Biernat

Klasy II

II miejsce – Szymon Tomera klasa 2b – wychowawca Anna Drozdowska

wyróżnienie-Kacper Hołda klasa 2a- wychowawca Jadwiga Puto

Klasy III

wyróżnienie – Oliwia Szewczyk klasa 3b- wychowawca Ewa Miłaszewska

Wszystkim gratulujemy sukcesów!

Opracowanie artykułu – Renata Tylek


Archiwa