• -

ZEBRANIE KLAS 0 i I

Category : Bez kategorii

Kraków, dnia 20 maja 2014r.

 

Szanowni Rodzice,

W dniu 16 czerwca 2014r. o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ul. Sucharskiego 38 odbędzie się zebranie organizacyjne rodziców dzieci zapisanych do naszej placówki na rok szkolny 2014/2015 do klasy pierwszej i oddziału zerowego.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja

 


 • -

EGZAMINY W 2015 ROKU

Category : Bez kategorii

Szanowni Państwo

Filmy o sprawdzianie i egzaminie maturalnym w 2015 roku są dostępne

na portalu telewizyjnym OKE w Krakowie oraz kanale  YouTube

http://www.okekrakow.tv/index.php/sprawdzian-od-2014-2015

http://www.youtube.com/results?search_query=egzamin+maturalny+2015


 • -

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU ZUCH W NASZEJ SZKOLE!

Category : Bez kategorii

Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie było organizatorem ogólnopolskiego konkursu Zuch dla uczniów klas I – III oraz konkursu Zuch z języka angielskiego dla klas I – III. Z naszej szkoły w obu konkursach wzięło udział łącznie 58 uczniów. Test sprawdzający wiedzę z edukacji polonistycznej , matematycznej i społeczno – przyrodniczej napisało : 15 uczniów z klas II i 15 uczniów z klas III. Test sprawdzający znajomość słownictwa oraz podstawowych zwrotów z języka angielskiego pisało: 4 uczniów z klas I, 7 uczniów z klas II oraz 18 uczniów z klas III.

Sprawdziany konkursowe dla klas I , II, III składały się z 21 pytań , waga poszczególnych pytań była jednakowa i wynosiła 10 punktów. Uczeń więc za jedno pytanie maksymalnie mógł uzyskać 10 punktów.

Wyniki konkursu Zuch przedstawiają się następująco :

DYPLOM LAUREATA otrzymali uczniowie z klasy II a ( podopieczni p. Jadwigi Puto ):

8 miejsce zdobyła MARTA HRECZAŃSKA uzyskując 195 punktów ,

11 miejsce zdobyła MARTA SURLAS uzyskując 190 punktów,

11 miejsce zdobyła OLIWIA SOBAŚ uzyskując 190 punktów

12 miejsce zdobył MICHAŁ FRONTCZAK uzyskując 187 punktów.

Pozostali uczniowie otrzymali DYPLOMY UZNANIA.

W konkursie Zuch z języka angielskiego żaden z uczniów SP Nr 124 w Krakowie nie otrzymał Dyplomu Laureata, wszyscy uczestnicy otrzymali DYPLOMY UZNANIA.

Pragnę bardzo serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom osiągniętych sukcesów i życzyć wiele satysfakcji ze zdobytych dyplomów i nagród.

Zapraszam ponownie za rok do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu.

Szkolny koordynator konkursu : Jadwiga Puto


 • -

RADIO RDN MAŁOPOLSKA W TARNOWIE

Category : Aktualności

WYCIECZKA KLAS 4B / 5A / 6A

            Uczniowie klas 4b,5a,6a uczestniczyli w zajęciach w studio radiowym RDN Małopolska w Tarnowie. Wycieczkę zorganizował red. Mariusz Kuś, który prowadzi w DK Dwór Czeczów warsztaty dziennikarskie. W czasie wizyty uczniowie zobaczyli jak wygląda praca dziennikarzy radiowych. Zwiedzili reżyserkę emisyjną, newsroom, studio emisyjne. Uczestniczyli też w audycji na żywo, a pozdrowienie słuchaczy i przedstawienie się na antenie  okazało się niezwykłym przeżyciem, które na chwilę spowodowało całkowity zanik mowy, nawet u tych zazwyczaj   gadatliwych.

Lidia Salawa


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY I A I I B

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

X MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ IM. JANA PAWŁA II

Category : Aktualności

15.05.2014 roku wybrana grupka uczniów z klas drugich ze Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie  uczestniczyła w X Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II, którego organizatorem była SP Nr 123 przy ul. Okólnej 16 w Krakowie.

Uczniowie zaśpiewali z wielkim zaangażowaniem  dwie piosenki związane z osobą Świętego Jana Pawła II . Zaprezentowali  „Barkę ” ulubioną pieśń oazową Naszego Umiłowanego Ojca Świętego  i piosenkę pt. „Kochamy Cię Janie Pawle II „.

Podczas Festiwalu panowała wyjątkowa atmosfera . Czuło się obecność Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy festiwalu starali się jak najpiękniej zaprezentować swoje piosenki o tematyce religijnej , a publiczność występ  poszczególnych grup nagradzała gromkimi brawami. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody . Wspomnienia z Festiwalu na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy organizatorom za wzruszające chwile , podczas których mogliśmy śpiewać piosenki na chwałę Bogu.

                          Tekst i zdjęcia : Jadwiga Puto ( wych. kl. II a)


 • -

MAŁY SAMORZĄD ogłasza konkurs pod hasłem : „WYBIERAMY NAJMILSZĄ PARĘ UCZNIÓW Z KAŻDEJ KLASY”

Category : Bez kategorii

Celem konkursu jest kształtowanie wzorowej postawy wśród uczniów z naszej szkoły . Zadaniem wszystkich  nauczycieli jest wyłonienie z każdej klasy pary uczniów (dziewczynka i chłopiec), którzy cechują się wysoką kulturą osobistą ,a ich  zachowanie i postawa społeczna  są godne naśladowania.

Konkurs trwa od 15maja do 15 czerwca 2014 roku.

Zakończenie konkursu  : na apelu w ostatnim tygodniu czerwca. Na zwycięzców czekają nagrody!

Zapraszamy !

               Opiekun MS : Jadwiga Puto


 • -

KONKURS: „NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT”

Category : Bez kategorii

Mały Samorząd wspólnie z Biblioteką Szkolną zaprasza uczniów klas O – III do udziału w konkursie pod hasłem : ”NAJPIĘKNIEJSZY ZESZYT ”.

Celem konkursu jest wyrabianie nawyku dbania o staranne i kształtne pismo wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Zadaniem wychowawców  jest wyłonienie trójki dzieci z każdej klasy, których zeszyty są najładniej prowadzone , a pismo najbardziej kształtne i poprawne pod względem kaligraficznym.

Konkurs trwa od 15maja 2014 roku do 30 maja 2014roku.

Zeszyty prosimy składać u wychowawców klas .

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody! Zakończenie : ostatni tydzień czerwca , podczas apelu podsumowującego pracę w II okresie.

Opiekun MS i Bibliotekarz


 • -

 • -

SPOTKANIE Z PISARZEM

Category : Aktualności

Światowy Dzień Książki był okazją do spotkania z pisarzem książek dla dzieci- Marcinem Pałaszem. 23 kwietnia 2014r. uczniowie klas 4-6 mieli przyjemność poznania autora serii książek, których bohaterem jest sympatyczny pies- Elf. Marcin Pałasz okazał się wspaniałym gawędziarzem. Jego opowieści wzbudzały powszechną wesołość wśród młodych słuchaczy, którzy z ciekawością słuchali o pomysłach autora i ważnej roli jaką w nich odgrywa jego czworonożny przyjaciel, Elf. Podczas spotkania, które odbyło się w DK Dwór Czeczów, zainteresowani  mogli zakupić książki pisarza wraz z pamiątkowym autografem. Zachęcam do lektury serii powieści przygodowych o Elfie, a motto autora: „ Słowa niosą uśmiech” jest gwarancją dobrej zabawy.

Lidia Salawa


 • -

ZIELONA SZKOŁA W MIĘDZYZDROJACH

Category : Aktualności

Uczniowie klas trzecich w dniach 06-17 kwietnia przebywali na zielonej szkole w DOMU WCZASÓW DZIECIĘCYCH oraz w pobliskim PPTK w Międzyzdrojach. Program zielonej szkoły był tak ułożony, aby dzieci miło i przyjemnie spędziły czas w nadmorskiej miejscowości, a przede wszystkim poznały uroki morza i przyrody w Wolińskim Parku Narodowym.

            Dzieci odbywały piesze wędrówki nad morze, oglądały filmy edukacyjne, zwiedziły Pokazowy Rezerwat Żubrów, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Figur Woskowych.

Były na wycieczce w średniowiecznym skansenie położony na wyspie Wolińska Kępa, gdzie brały udział w zajęciach warsztatowych. Przeniosły się w czasy Słowian i Wikingów. W drodze powrotnej podziwiały Jeziorko Turkusowe.

Oprócz tego odbywały się piesze wycieczki na Górę Kawczą, gdzie uczniowie zapoznali się z pojęciami: klif, reda, zatoka, wyspa, wody oblewające wyspę Wolin, wyznaczali kierunki świata.

Odbyły się również spacery szlakiem pomników przyrody w Międzyzdrojach oraz ścieżką dydaktyczną „Poznaj las”. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości zdobyte na lekcjach dotyczące funkcji lasu, gatunków drzew, krzewów i roślin runa leśnego charakterystycznych dla Wolińskiego Parku Narodowego.

W Rezerwacie Żubrów podziwiali wspaniałe zwierzęta jakimi są żubry, oprócz nich zobaczyli sarny, dziki, orły bieliki, poznali ich zwyczaje i cechy charakterystyczne.

W Muzeum Figur Woskowych ujrzeli znane postaci z bajek i filmów, sławnych ludzi oraz ludzi, którzy w jakiś sposób się wyróżniali i byli wyjątkowi. Wszystkie figury zostały wykonane z wosku i wyglądały jak żywe.

W Muzeum Przyrodniczym dzieci mogły zobaczyć faunę i florę oraz bogactwa naturalne Wyspy Wolin. O zwierzętach bardzo ciekawie opowiadała dzieciom pani Ela.

Pobyt w Międzyzdrojach to także słodki deser na molo czyli gofry i rurki z bitą śmietaną, „Kolorowy Dzień”, nauka piosenek, spacer Aleją Gwiazd, wykonanie prac plastycznych „Bezludna wyspa”, „Pani Fauna”  oraz pięknych palm wielkanocnych. W trakcie pobytu uczniowie zakupili pamiątki na promenadzie oraz wysłali pocztówki do rodziny.

Bardzo chętnie dzieci spędzały czas na placu zabaw. Mogły bawić się i rozładować energię, która ich nieustannie rozpierała.

Dużym przeżyciem okazał się mecz piłki nożnej rozegrany w nowoczesnej sali gimnastycznej rozegrany pomiędzy uczniami kl. 3a i 3b i 3c. Atrakcją meczu był konkurs dla pań wychowawczyń. Każda z nich stanęła w bramce i musiała obronić rzuty karne wykonane przez uczniów.

Wszyscy wrócili zdrowi, uśmiechnięci i zadowoleni. Nawet długa podróż pociągiem nie zepsuła nam humorów.

Pobyt na zielonej szkole pozostanie w pamięci uczniów!!!

Opracowanie artykułu: Renata Tylek – wychowawca klasy 3a

Zdjęcia:  Barbara Pacura, Ewa Miłaszewska, Renata Tylek

 


 • -

SANTO SUBITO – „DZIECI W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II”

Category : Aktualności

Dnia 25.04.2014 roku uczniowie klasy II a i kl. II b pod opieką artystyczną swoich wychowawczyń przedstawiły całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie  piękny program artystyczny z okazji kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II i Jana XX III. Dzieci w prosty sposób przybliżyły wszystkim zebranym postać wspaniałego Polaka , Naszego Umiłowanego Ojca Świętego i Jego drogę do Świętości , a  piosenki :”Lolek ,”  „Kochamy Cię Ojcze Święty” ,”Santo Subito ” dzieci wykonały z wielkim zaangażowaniem jeszcze bardziej podkreśliły wyjątkowy nastrój  naszej szkolnej uroczystości.  Zaśpiewano też  Barkę ” ulubioną piosenkę oazową Ojca Świętego.

Do tego ważnego wydarzenia uczniowie przygotowywali się od długiego czasu.Każdy drugoklasista wykonał samodzielnie kwiaty w kolorze żółtym i białym , z których powstała dekoracja przedstawiająca flagę w papieskich barwach. Artyści ubrani w galowe stroje udekorowani zostali żółto – białymi  wstążeczkami .

W maju  uczniowie zaprezentują ten program artystyczny   w Domu Kultury  Dwór  Czeczów, a także wystąpią  podczas XXI Dni Bieżanowa . Wybrana reprezentacja z obu klas będzie reprezentować naszą szkołę w czasie X Festiwalu Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II , którego organizatorem jest SP Nr 123 w Krakowie przy ul. Okólnej.

Cieszmy się radością , że mamy w gronie świętych w niebie Naszego Rodaka i Wielkiego Polaka – ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II .” Nie lękajcie się być świętymi” –  wsłuchujmy się  w słowa , które mówił do nas  Św. Jan Paweł II i realizujmy je w codziennym naszym życiu.

                           Tekst i zdjęcia :

                          Anna Drozdowska ( wychowawca kl. II b )

                          Jadwiga Puto ( wychowawca kl. II a )


 • -

DOGOTERAPIA

Category : Aktualności

30 kwietnia tego roku byliśmy w Dworze Czeczów na spotkaniu ze wspaniałym pieskiem o imieniu Kiper. Nauczyliśmy się, jak należy postępować z pieskami ,aby unikać niemiłych i niebezpiecznych sytuacji.Opiekunka Kipera przedstawiała nam różne scenki, w których braliśmy udział. Kiper był bardzo skupiony  i zauważał wszystkie nasze potknięcia. Dlatego szybko uczyliśmy się wszystkiego. Potem każdy mógł podejść do Kiperka i go pogłaskać , a nawet przytulić. Niektórych z nas bardzo polubił , bo lizał nas po rękach. Na zakończenie zagrał z nami mecz , strzelaliśmy do bramki gole ,a Kiper  był bramkarzem. To świetny bramkarz, przepuścił tylko dwie bramki na kilkadziesiąt goli, a gdy obronił biegał dumnie z piłką między nami  i czekał na oklaski. Będziemy ten dzień długo pamiętać i naukę, jaką zdobyliśmy. Szkoda ,że Kiper nie może z nami iść do szkoły, wtedy nauka byłaby weselsza.

Dziękujemy Kiperkowi i jego Pani za cenną naukę, jak należy postępować z pieskami.

Pozdrawiamy, uczniowie z klas pierwszych.

Opracowała:

Katarzyna Kerep


Archiwa