• -

KLASY II W PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ

Category : Aktualności

21 maja 2015r.,tj. w czwartek pojechaliśmy do Parku Edukacji Globalnej, który mieści się w centrum Krakowa, przy Bulwarach Wiślanych, obok Mostu Zwierzynieckiego. To bardzo interesujące miejsce stworzone, aby pokazać życie mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Na ogromnej powierzchni zobaczyliśmy wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę. Byliśmy podzieleni na dwie grupy, jedna przeszła do igloo, druga do indiańskiego tipi. Tam poznaliśmy kulturę, codzienność oraz problemy mieszkańców różnych stron świata. Na terenie Parku był też sklep misyjny z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Po obiekcie oprowadzali nas wolontariusze, którzy też prowadzili warsztaty. Szczególnie podobały się nam kamienne rzeźby zwierząt, przy których robiliśmy sobie zdjęcia. Wszystkim polecamy „Wioski świata”, to naprawdę warto zobaczyć.

Klasy drugie z wychowawczyniami.


  • -

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „WIOSENNY SAD”

Category : Konkursy

Szkoła Podstawowa nr 26 w Krakowie była organizatorem konkursu „Wiosenny sad”, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas I-III z krakowskich szkół podstawowych. Jego celem było uwrażliwienie młodych twórców na piękno przyrody w wiosennej szacie. Uczniowie mieli do wyboru następujące techniki plastyczne: rysunek, malarstwo, wydzieranka, wycinanka. Jury wzięło pod uwagę pomysłowość i estetykę wykonanej pracy oraz jej samodzielność.

Uczennice z klasy II a zostały laureatkami tego konkursu:

I miejsce Natalia Wincencik

II miejsce Olga Kośmider

III miejsce Julia Wadas.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane na wystawie w czasie uroczystego finału konkursu w dniu 14.05.2015r. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy II a


  • -

KONKURS PLASTYCZNY „WIOSENNY BUKIET”

Category : Konkursy

W kwietniu 2015r. w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 123 został zorganizowany konkurs plastyczny pt. „Wiosenny bukiet”. Do konkursu przystąpiły dzieci z klas I-III z następujących szkół: SP 25, SP 117, SP 123, SP 124. Wśród osób nagrodzonych w tym konkursie znalazła się Julia Janaszak z klasy II a. Gratulujemy!!!

Marta Biernat – wychowawca klasy II a


  • -

  • -

ZEBRANIE ORGANIZACYJNE

Category : Bez kategorii

                                              Kraków, dnia 13 maja 2015r.

Szanowni Rodzice,

W dniu 8 czerwca  2015r. o godzinie 17.00 w budynku szkoły przy ul. Sucharskiego 38 odbędzie się zebranie organizacyjne rodziców  dzieci zapisanych do naszej placówki na rok szkolny 2015/2016 do klasy pierwszej i oddziału zerowego.

Serdecznie zapraszamy!

Dyrekcja


  • -

DRUGOKLASIŚCI W CENTRUM EDUKACYJNYM BARYCZ

Category : Aktualności

22 kwietnia 2015 r. w dniu Święta Ziemi klasy drugie pojechały na wycieczkę połączoną z zajęciami edukacyjnymi w Centrum Edukacyjnym BARYCZ.

Na początku uczniowie oglądali plany wszystkich obiektów należących do składowiska śmieci czyli sortownię, kompostownię i składowisko. Potem zobaczyli w jaki sposób korzystać z kolorowych dzwonów, pojemników i worków. Pogoda w tym dniu nam dopisywała i dlatego dużo czasu spędziliśmy na „Ścieżce Edukacyjnej”, które przeznaczona jest dla najmłodszych i ma nam uświadomić jakie odpady wytwarzamy codziennie i jak z nimi właściwie postępować. Przypominała ona pomieszczenie mieszkalne, jej właścicielami była rodzina Śmieciaków. Przechodząc przez poszczególne pomieszczenia dzieci mogły zauważyć jak wiele na co dzień wytwarzamy śmieci i jak je segregować, aby oszczędzać środowisko. Potem uczniowie mogli zobaczyć jak sortowane są odpady. Z makulatury produkowany jest ponownie papier, z butelek typu PET powstają polary, a z stłuczki szklanej nowe szklane butelki. Przekonaliśmy się, że warto segregować odpady, bo z nich znów możemy mieć wiele ładnych i pożytecznych przedmiotów, które wykorzystujemy na co dzień. Od pani Teresy, która oprowadzała naszą wycieczkę dowiedzieliśmy się, że każdy z nas „produkuje” 300 kg śmieci, z czego co najmniej połowa może zostać ponownie przetworzona!!!

Ta wycieczka pozwoliła drugoklasistom lepiej zrozumieć zasady funkcjonowania składowiska w Baryczy oraz przekonała do sprawnej i skutecznej nauki segregowania śmieci.

Tekst i zdjęcia: Marta Biernat

wychowawca klasy IIa


  • -

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY W ZERÓWCE

Category : Aktualności

Wiele dzisiaj słyszymy o przypadkach w których dzieci ratują życie bliskich. Każda taka sytuacja budzi w nas podziw, ale również nakłania do przemyśleń; „czy my potrafilibyśmy udzielić pomocy osobie która tego potrzebuje?”. Od kilku lat fundacja Jurka Owsiaka prowadzi program „Ratujemy i uczymy ratować”. Program szkolenia obejmuje podstawy pierwszej pomocy czyli: wezwanie pomocy, zachowanie w razie utraty przytomności oraz resuscytację krążeniowo – oddechową. Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej. Przeszkoleni nauczyciele przekazują wiedzę dzieciom, podczas zajęć połączonych z praktyką. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczyli się tych działań i należy przyznać, że radzili sobie świetnie. Zajęcia są także przeprowadzane w klasach pierwszych i drugich  przez p. Brygidę Grelę, p. Magdę Gawin oraz p. Katarzynę Ptak.

Opracowała : mgr Magdalena Zadwórna


Archiwa