• -

PROJEKT „TYDZIEŃ ZDROWIA ”W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 124 W KRAKOWIE – PODSUMOWANIE

Category : Aktualności

W dniach od 09.02 – 13.02.2015 roku w naszej szkole realizowana była II edycja  projektu pod nazwą : „TYDZIEŃ ZDROWIA” . Głównym celem projektu  była realizacja podstawy programowej oraz  promocja zdrowego stylu życia , właściwego odżywiania i profilaktyki medycznej , a także zwrócenie uwagi na aktywność fizyczną wśród dzieci i dorosłych. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas 0 – III, a wychowawcy klas byli odpowiedzialni za poszczególne zadania.

Pierwszym zadaniem było stworzenie „MAPY ZDROWIA” w celu rozpowszechnienia wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia. W każdej klasie  także został zorganizowany  kącik poświęcony zdrowiu.

Kolejnym zadaniem były zespołowe rozgrywki sportowe , które rozegrane zostały na poziomie każdej klasy. Uczniowie młodsi grali w „Zbijanego”, a trzecioklasiści rozegrali walkę o zwycięstwo w grze „Dwa ognie ” Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni , gdyż walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana .

W trzecim dniu  wszyscy uczniowie w świetlicy szkolnej obejrzeli film edukacyjny pt : „Zachowaj równowagę z Pascalem .”Po projekcji tego filmu uczniowie zapamiętali , że należy uprawiać sport każdego dnia  , a dieta powinna być urozmaicona i  bogata w warzywa i owoce.

Czwartym zadaniem projektu był udział wszystkich uczniów z klas I – III w konkursie wiedzy : „Wiem co jem , bo dbam o zdrowie .”

Uczniowie poradzili sobie znakomicie z testem o zdrowiu i zdobyli maksymalną liczbę punktów. Oto wyniki konkursu :

klasa I a

Mateusz Klimek

Filip Łuszczek

klasa I b

Mikołaj Czechowicz

Michał Łącała

Wojciech Przybyłek

klasa I c

Wyróżnienia :

Wojciech Jarosz

Oskar Gawor

Adrian Kleszcz

Stanisław Nowak

Wiktoria Pusthikov

klasa II a

Barbara Madej

Kacper Lewiński

Bartosz Kania

klasa II b

Jakub Jamróz

Emilia Gazda

klasa III a

Aleksandra Czop

Dorota Gutmajer

klasa III b

Wojciech Durbas

Kacper Kotara

Wiktoria Badoń

Maria Bochenek

Kinga Figacz

Mateusz Matanyj

Wojciech Zając

Kolejnym zadaniem projektu o zdrowiu był konkurs plastyczno – literacki  pt. „Zdrowy jadłospis .” Zadaniem uczestników konkursu było ułożenie  zdrowego jadłospisu na jeden dzień.Spośród wielu  prac , które wpłynęły na konkurs jury wyróżniło  prace następujących uczniów  :

klasa „0”

Kasia Kurek

Oskar Wiecheć

Paulina Stawarz

klasa I b

Natalia Polak

Gabriela Zięba

Iwo Występek

klasa I c

Kinga Noszczyńska

Igor Gołda

Wiktoria Gawlik

klasa II a

Joanna Mikuła

Jakub Klejdysz

Natalia Wincencik

klasa II b

Mateusz Tomczyk

Zuzanna Styrna

klasa III a

Łucja Bochenek

Marta Hreczańska

Kacper Hołda

klasa III b

Natalia Kalina

Klaudia Sadowska

Borys Masier

Ostatnim zadaniem projektu było przygotowanie w każdej klasie zdrowego poczęstunku dla dzieci . W tym zadaniu pomagali chętni  rodzice . Dzieci wykonywały różne zdrowe dania : soki , sałatki owocowe, koktaile owocowe , kanapki , szaszłyki owocowe.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy zdobyli najlepsze miejsca  w konkursach .

Uroczyste zakończenie projektu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród odbyło  się w środę : 24 czerwca 2015 roku o godzinie 10.00 w ogrodzie szkolnym.

Pragnę podziękować wszystkim koleżankom, które zaangażowały się w realizację tego projektu. Wiedza i  umiejętności uczniów zdobyte  podczas realizacji tego projektu przyniosą oczekiwane efekty , gdyż wszyscy dobrze wiemy , iż zdrowie jest najważniejszą  i bezcenną  wartością w życiu każdego człowieka.  W przyszłym roku zapraszam ponownie do udziału w podobnym przedsięwzięciu.

                    Szkolny koordynator projektu : Jadwiga  Puto

                    Zdjęcia: Katarzyna Ptak


  • -

Archiwa