• -

NASZ UDZIAŁ W WOŚP

Category : Aktualności

9 stycznia tego roku ruszyła akcja charytatywna na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotkaliśmy się w Dworze Czeczów na imprezie prowadzonej przez harcerzy. Poprzedziły ją liczne przygotowania. Już wcześniej nasze klasy III A i III B wykonywały prace przygotowywane do sprzedaży , a starsze klasy ćwiczyły  układy taneczno – wokalne. Nasze mamy na czele z panią Barbarą  Piotrowską -Styrną piekły ciasta, które też miały być sprzedawane na rzecz WOŚP. W dniu imprezy harcerze prowadzili licytację kalendarzy, skarbonek i podkoszulków. Wolontariusze zbierali datki do puszek. Odbywały się też występy artystyczne dzieci i dorosłych.

Było wspaniale, bawiliśmy się świetnie! Ale najważniejsze, że zebraliśmy 1894.44 zł na cele charytatywne. Możecie to zobaczyć, bo mamy dyplom od WOŚP i nasze zdjęcia są poniżej. Dziękujemy naszym Mamom za pomoc i wsparcie akcji oraz naszym Paniom, które z nami były cały czas. Jesteśmy dumni, że włączyliśmy się do ważnych działań na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.

Katarzyna Kerep zwychowankami


  • -

PODSUMOWANIE ZBIÓRKI W KLASACH MŁODSZYCH

Category : Aktualności

Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję „Gwiazdka dla zwierzaka”. I z roku na rok – co bardzo mnie cieszy – zwiększa się ilość dzieci , które wraz z rodzicami angażują się w pomoc bezdomnym zwierzętom w naszym krakowskim schronisku.

W tym roku było to 69 dzieci.

Tak naprawdę niewiele trzeba, liczy się każda najmniejsza ofiarowana karma , czy też inna rzecz, która przyda się w schronisku, bardziej chodzi o chęć niesienia pomocy i zaangażowania się w akcję dzięki czemu rośnie nasza społeczna świadomość.

Dzięki takiej właśnie postawie i otwartemu sercu zebraliśmy:

  • 12,215 kg konserw dla kotów
  • 10 kg konserw dla psów
  • 15,804 kg suchej karmy dla kotów
  • 47,4 kg suchej karmy dla psów
  • 1 szelki, 2 obroże,1 smycz,4 piłki, 2 zabawki
  • posłania

 Dary te zostały przekazane schronisku przed świętami Bożego Narodzenia.

Bardzo dziękuję wszystkim tym , którzy nie pozostali obojętni na los zwierząt.

Opiekun akcji

Brygida Grela


Archiwa