• -

SUKCESY SPORTOWE UCZNIÓW SP 124

W obecnym roku szkolnym nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki sportowe.

bieganie

Przez cały rok uczestniczymy w rywalizacji Szkół Podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbywają się zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i grach zespołowych. Nasza szkoła w dotychczasowej klasyfikacji szkół zajmuje wysokie 13 miejsce na 128 sklasyfikowanych szkół podstawowych. W osobnej klasyfikacji chłopców zajmujemy 2 miejsce.

Największe tegoroczne sportowe sukcesy to :

3 miejsce w wojewódzkich indywidualnych biegach przełajowych naszego ucznia Jakuba Pestki warto w tym miejscu wspomnieć, że Kuba zajął 1 miejsce w Krakowie.

6 miejsce w wojewódzkich zawodach w pływaniu w stylu grzbietowym naszego ucznia Jana Łopucha, Janek w zawodach o Mistrzostwo Krakowa był na 3 miejscu podobnie jak w stylu dowolnym inny nasz uczeń Nikodem Bochenek, który w zawodach wojewódzkich zajął 13 miejsce.

Jeśli chodzi o pływanie to wspomnieć w tym miejscu trzeba naszą sztafetę chłopców, która zajęła 4 miejsce w Krakowie i 12 w województwie małopolskim. Chłopcy startowali w składzie: Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Łopuch, Michał Słomak, Kacper Chachlowski, Patryk Jędrzejczyk, Maciej Jakosz, Jacov Kirillovskii, Kajetan Szot.

Jeśli chodzi o sukcesy drużynowe to największy sukces odniosła nasz sztafeta chłopców podczas sztafetowych biegów przełajowych zdobyła ona tytuł Mistrzów Krakowa i V miejsce w finałach wojewódzkich. Sztafeta biegła w składzie Jakub Pestka, Andrzej Sagan, Wojtek Zając, Dawid Duda, Adrian Wołek, Wiktor Nawrot, Nikodem Bochenek, Jan Łopuch, Jakub Grochal.

Teraz czas na nasze osiągnięcia w grach zespołowych:

Nasza drużyna chłopców zdobyła 2 miejsce w Krakowie w rozgrywkach piłki nożnej halowej. Chłopcy grali w składzie: Kasper Burkat, Nikodem Bochenek, Jakub Pestka, Grzegorz Mróz, Jakub Wołkowicz, Adrian Wincencik, Dawid Duda, Patryk Jędrzejczyk, Jakub Basista, Mateusz Krzak, Iacov Kirillovskii.

Nasi chłopcy startowali również w innych grach. W koszykówce, piłce siatkowej i piłce ręcznej rywalizowaliśmy bardzo dzielnie z innymi szkołami. Niestety w tych dyscyplinach odpadliśmy w eliminacjach grupowych nieznacznie przegrywając mecze eliminacyjne.

W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci za zrozumienie i wszelkie wsparcie oraz pomoc w organizacji transportu na zawody.

Bardzo dziękuję!

WP_20160415_09_58_14_Pro WP_20160415_09_59_50_Pro WP_20160425_12_50_18_Pro

Nauczyciel wychowania fizycznego Jarosław Dzierżak


  • -

  • -

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA, ACH TO TY !

Category : Aktualności

Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty

Marek Grechuta

W tym roku w naszej szkole wiosna zawitała już na dobre.

Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie i nauczyciele klas III – VI uczestniczyli w wielu wiosennych konkurencjach.

Z uwagi na wysoki poziom prac uczestników, rywalizacja była bardzo zacięta.

W programie obchodów odbyły się następujące konkursy:

  • konkurs na najpiękniejsze życzenia dla wiosny

  • konkurs pod hasłem ,, Zdrowo jem – czyli wiosenne śniadanie”

  • konkurs na wiosenny strój pt. ,,W kolorach wiosny”

W programie obchodów Pierwszego Dnia Wiosny nie zabrakło również specjalnie na tą okazję przygotowanej przez klasy wiosennej piosenki. Na koniec wiosennej zabawy wszystkie klasy otrzymały owocowe upominki.

Mamy nadzieję, że po takim przywitaniu wiosna pozostanie z nami na dłużej, chociaż nie da się pewnie ukryć, że wszyscy z utęsknieniem wyczekujemy już lata.

przygotowały:

MonikaTarsa, Monika Kasprzyk


  • -

WYCIECZKA KL. 2 A

Category : Aktualności

6 kwietnia 2016 r. klasa II A wybrała się na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109. Spotkanie rozpoczęło się w sali konferencyjnej, gdzie uczniom szczegółowo przedstawiono zadania, obowiązki, uprawnienia i zakresy kompetencji poszczególnych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji. Następnie uczniowie udali się na spotkanie z przewodnikami i ich służbowymi psami. Z ogromnym zainteresowaniem słuchały o tym, jak ważną rolę pełnią psy w Policji i do jakich zadań są angażowane. Jak wygląda codzienna praca służb mundurowych. Policjanci demonstrowali umiejętności psów a następnie dzieci mogły pogłaskać posłuszne czworonogi.

O swojej pracy opowiadały również Panie Poicjantki  Wydziału Ruchu Drogowego. Każde dziecko mogło usiąść na policyjnym motocyklu oraz za kierownicą radiowozu.

Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Policjantami Wydziału Prewencji. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką ich pracy oraz ze sprzętem jakiego używają w swojej codziennej służbie. Dzieci przymierzały kaski i kamizelki ochronne, nagolenniki, ochraniacze na ręce. Miały okazję choć przez chwilę potrzymać tarcze, pałki szturmowe, miotacze gazu, strzelby gładkolufowe, broń palną osobistą (pistolety GLOCK/Walther P99), kajdanki służbowe.

Wycieczka do KWP w Krakowie była dla uczniów doskonałą okazją do poznania  trudnej służby w Policji.

Opracowała : Barbara Pacura


  • -

WARSZTATY TEATRALNE KLASY IIIA (KWIECIEŃ)

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


  • -

PROGRAM 500+

Category : Bez kategorii

Od  1 KWIETNIA 2016r. do  30 KWIETNIA 2016r. w godzinach od 08.00 do 14.30 od poniedziałku do piątku

W SEKRETARIACIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 124  w Krakowie ul. WEIGLA 2 BĘDĄ PRZYJMOWANE WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO

                           Dyrekcja


Archiwa