• -

KONKURS PLASTYCZNY „ANIOŁY W GRUDNIU”

Category : Aktualności , Konkursy

Organizatorem konkursu „Anioły w grudniu” był Osiedlowy Klub Kultury Wróblowice – jednostka organizacyjna Domu Kultury Podgórze. Uczniowie klasy I a na zajęciach plastycznych stworzyli piękne prace kredkami pastelowymi. Później wychowawczyni dostarczyła je do organizatora, który postanowił przyznać trzy wyróżniania dla:

Kajetana Gila

Zofii Styrny

Kamila Śliwiaka

Bardzo się cieszę, wyróżnionym gratuluję sukcesu, bo byli najmłodszymi uczestnikami konkursu!!!

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

 • -

 • -

LAUREACI KLASY 3B W KONKURSIE „NASZA CHOINKA”

Category : Konkursy

Uczniowie klasy 3b wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Dwór Czeczów pt. „Nasza choinka”. Konkurs był  skierowany do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego  celem było wspólne przeżywanie okresu Świąt Bożego Narodzenia. Zadaniem każdego uczestnika było samodzielne wykonanie ozdoby choinkowej w dowolnej technice, my wykonaliśmy bombki ze sznurka, włóczki i kolorowych wstążek. Z naszej klasy laureatami zostało 13 uczniów:

Filip Bednarz

Oliwia Guzik

Igor Juszczyk

Laura Krystyan

Kacper Łojszczyk

Maja Markowska

Ola Nowak

Natalia Polak

Bartek Popek

Wojtek Przybyłek

Iwo Występek

Kuba Tomera

Gabrysia Zięba

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy, a cała klasa  udział w bezpłatnych warsztatach ceramicznych. Serdecznie gratuluję zwycięzcom za duże zaangażowanie i pięknie wykonane kolorowe bombki, które zachwyciły jury konkursu.

Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

NASZE PIERWSZE JASEŁKA W SZKOLE

Category : Aktualności

12XII odbyły się w naszej szkole jasełka. Uczniowie klas pierwszych zebrali się w sali gimnastycznej,gdzie przy licznie zebranej publiczności rozpoczęła się ta podniosła uroczystość.

Pierwszaki, pięknie przebrane, z odpowiednimi rekwizytami,wspaniale odgrywały swoje role. Głośno śpiewały kolędy i pastorałki. To były pierwsze aktorskie role , ale zagrane koncertowo. Aniołki tańczyły wesoło, a pastuszkowie przytupywali im w rytm muzyki. Mędrcy Świata Trzej Królowie maszerowali wokół wszystkich i pozdrawiali ich wesoło. Wszyscy składali nowo narodzonemu dzieciątku dary przy żłóbeczku.

Goście głośno nagradzali aktorów brawami i owacjami na stojąco.

Jak na debiut było to przepiękne wystąpienie.

Gratulujemy artystom i składamy wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia wychowawcy klas pierwszych z wychowankami.

opracowała

Katarzyna Kerep


 • -

MUSICAL „PIĘKNA I BESTIA”

Category : Aktualności

15 grudnia dzieci z grupy ” 0 ” oraz uczniowie z klasy II a  i III a  obejrzeli spektakl muzyczny w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Musical zaprezentowany został na scenie kina Kijów. Przepiękna scenografia, dopracowane i efektowne kostiumy, znakomicie zaaranżowane piosenki oraz fantastyczna gra aktorska sprawiły, że widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

„Piękna i Bestia” to historia dobrej i pięknej Belli, która udała się do mrocznego zamku Bestii by ocalić życie ojca. Z pomocą zaczarowanych mieszkańców zamku Bestii – Pani Czajnik, Pani Świecznika i Pana Zegara – przekonaliśmy się, że pod przerażającym obliczem Bestii kryje się wrażliwe ludzkie serce…

 Spektakl dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad dziećmi podczas wyjścia.

                                                                          Opracowała : Barbara Pacura


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 2A

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KL. 3 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

WYCIECZKA KLASY 3B DO PARKU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W ZATORZE

Category : Aktualności

7 grudnia nasza klasa była na wycieczce w Parku Świętego Mikołaja w Zatorze. Cudowna sceneria migocących światełek, postaci ze znanych bajek oraz muzyka wprawiła nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Pani przewodnik pokazała nam gdzie spała Śpiąca Królewna, mieszkanie Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków, Sierotki Marysi, 101 Dalmatyńczyków, Czerwonego Kapturka czy Świętego Mikołaja. Przy bajkowej ścieżce spotkaliśmy Strażaka Sama, Królową Śniegu, Wesołe Małpki, Piratów z Karaibów i wiele innych postaci. Później czekała nas krótka przejażdżka mini pociągiem. Inną atrakcją było lodowisko, niektórzy po raz pierwszy ubrali łyżwy i stanęli na tafli. Zjeżdżaliśmy również z olbrzymiej zjeżdżalni, kręciliśmy się na diabelskim młynie i byliśmy w kinie 3D. Podczas zorganizowanych warsztatów plastycznych malowaliśmy mikołajową skarpetę i zobaczyliśmy paradę bajkowych postaci. Jednak największą atrakcją było spotkanie ze Św. Mikołajem, każdy uczeń otrzymał kartkę i certyfikat z wizyty, a na sam koniec cała klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Był to wspaniały mikołajkowy prezent od Rodziców, za co wszystkie dzieci bardzo dziękują.

Ewa Miłaszewska


 • -

ODWIEDZINY ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA W KLASIE III ,, C ‘’

Category : Aktualności

6 grudnia do klasy III ,, c ‘’ zawitał Święty Mikołaj. Zaskoczył nas podczas pracy w sali komputerowej.

Nasz gość był bardzo oczekiwaną – szczególnie w tym dniu – osobą.

Okazało się, że tym razem żadne z dzieci – uczniów nie otrzymało od Świętego Mikołaja – rózgi.

Znając historię biskupa Mikołaja i jego dobre, współczujące i kochające serce – możemy się domyślać, ze nasz przybysz też takie serce posiadał. Prawdopodobnie więc zastosował dla nas taryfę ulgową i prezenty wręczył awansem jako zadatek na poczet naszych przyszłych wspaniałych postaw i poczynań.

Podczas wręczania prezentów zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową ze Świętym Mikołajem, gdyż jest to niecodzienny i zupełnie wyjątkowy gość.

Bardzo chcieliśmy zatrzymać go u siebie na dłużej, niestety bardzo spieszył się już do innych dzieci, więc musimy być bardzo cierpliwi i wypatrywać go znowu w przyszłym roku.

Tymczasem będziemy się starać nie tylko oczekiwać na prezenty i przyjemności od innych, ale sami sprawiać radość innym w różny sposób.

Dziękujemy Ci świetny Święty Mikołaju !

Tekst: mgr Katarzyna Ptak

(wychowawca klasy III ,, c ‘’ )

Zdjęcia : uczennice klasy III ,, c ‘’ : Wiktoria Gawlik i Wiktoria Wolny


 • -

MIKOŁAJKOWA NIESPODZIANKA OD RODZICÓW DLA UCZNIÓW KLASY III ,, C ‘’ – WYCIECZKA DO CIUCIU – CUKIER ARTIST W KRAKOWIE

Category : Aktualności

W dniu 30.11.2016r. uczniowie klasy III ,, c ‘’ wzięli udział w wycieczce – niespodziance zorganizowanej im przez Rodziców.

Pojechaliśmy do CiuCiu – Cukier Artist w Krakowie, gdzie wkroczyliśmy w kolorowy i pachnący świat karmelków.

Na początek dzieci otrzymały fartuszki i chusteczki ochronne na głowę oraz jednorazowe rękawiczki.

Tak zabezpieczone wzięły udział w pokazie produkcji cukierków, podczas którego oprócz obserwacji kolejnych etapów wykonywania karmelków, dzieci mogły zdobyć szeroką wiedzę na temat pochodzenia barwników stosowanych do ich wytwarzania, nacji europejskiej spożywającej najwięcej lizaków, niezwykłych dla dzieci smaków lizaków wytwarzanych w niektórych państwach na świecie itp.

Uczniowie całkiem trafnie odpowiadali na różne pytania dotyczące wiedzy ze świata karmelków zadawane im przez jedną z pań prowadzących pokaz.

W nagrodę za prawidłową odpowiedź otrzymywały po lizaku. Po chwili  karmelki były już gotowe i dzieci mogły skosztować ciepłego cukierka.

Następnie uczniowie z pomocą prowadzącej – wykonywały własnego lizaka w wybranym przez siebie kształcie. Wszyscy wspaniale wywiązali się z tego zadania.

Na zakończenie uczniowie otrzymali Certyfikaty Młodego Karmelarza i paczuszkę cukierków.

Dzieci bardzo chętnie skorzystały również z oferty kupna różnych lizaków.

Do szkoły wracały bardzo zadowolone.

                                                                                                       Tekst: mgr Katarzyna Ptak

                                                                                                   (wychowawca klasy III ,, c ‘’ )

                                                                           Zdjęcia : mgr Katarzyna Ptak i Rodzice uczniów klasy III ,, c ‘’


 • -

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KLASY III ,, A ‘’ I KLASY III ,, C ‘’ W SZACOWNYCH WNĘTRZACH DWORU CZECZÓW

Category : Aktualności

W dniu 28.11.2016r. uczniowie klasy III ,,a’’ i III ,,c’’ bawili się na dyskotece andrzejkowej w salach zaprzyjaźnionego z nami Dworu Czeczów.

Na imprezie obowiązywał swobodny strój w charakterze dyskotekowym. Podczas zabawy nie zabrakło tradycyjnych i tych mniej tradycyjnych wróżb, które należało traktować z przymrużeniem oka oraz – wesołych konkursów.

Dzieci mogły też korzystać z atrakcyjnego bufetu przygotowanego dla nich przez rodziców obydwóch klas w sąsiedniej salce. Niektórzy uczniowie najchętniej w ogóle podczas czasu przeznaczonego na zabawę nie opuszczaliby tego miejsca 😉

Na początku dyskoteki uczniowie wylosowali na karteczkach wróżbę dotyczącą wykonywanej przez nich w przyszłości profesji. Publika dziecięca unosiła się podczas odczytywania tych wróżb falami niepowstrzymanego śmiechu.

Następnie dziewczynka z klasy III ,,c’’ wykonała improwizację ruchową do przebojowego utworu muzycznego i wszystkich w ten sposób porwała do tańca.

Niektóre konkursy wymagały współpracy i uczyły nowych umiejętności. Jeden z nich polegał np. na okręceniu kolegi od łydek do ramion papierem toaletowym. Myślę, ze uczniowie biorący w nim udział robili to po raz pierwszy w życiu. Inny konkurs wymagał od dzieci zastosowania odpowiedniego nacisku części ciała służącej do siedzenia, aby w ten sposób spowodować pęknięcie balonika, który miało się pod sobą.

Uczniowie rywalizowali też w konkurencji na ,, najdziwniejszy taniec ‘’ oraz w konkurencji przechodzenia tanecznym krokiem pod liną, której podczas przechodzenia nie wolno było dotknąć, a po każdym przejściu pod nią wszystkich osób – lina opuszczana była coraz niżej.

Tradycyjną wróżbą w której dzieci wzięły udział było wyjście ustawionych jeden za drugim  bucików uczniów za próg sali. But, który za progiem pojawił się jako pierwszy zwiastował dla jego właścicielki najszybsze zamążpójście lub ożenek – w przypadku chłopców -z grona wszystkich osób biorących udział w tej zabawie.

Aby ostygły nieco emocje uczniowie mogli wziąć udział w konkursie na picie wody przez słomkę.

Wszyscy zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, które zasponsorowali rodzice.

Po tańcach, konkursach, pałaszowaniu słodyczy przyszedł czas na ostatnią wróżbę – losowanie karteczek z imionami swoich przyszłych mężów i żon. Fala wesołego śmiechu kolejny raz przetoczyła się przez salę, gdy okazało się, że przyszła żona będzie miała na imię Balbina, a przyszły mąż – Bonifacy lub Pankracy.

Czas imprezy szybko minął, bo gdy jest wesoło i ciekawie bardzo szybko on upływa.

A oto jak prezentowaliśmy się i jak bawiliśmy  na tej – myślę – udanej dyskotece andrzejkowej (zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów rodziców dzieci):

                                                                                                     mgr Katarzyna Ptak

                                                                                                   (wychowawca klasy III ,, c ‘’)


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 1A (GRUDZIEŃ)

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ ZE SPOTKANIA Z MIKOŁAJEM UCZNIÓW KLASY 1A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

KLASA 3 A I WYJĄTKOWY PREZENT OD ŚW. MIKOŁAJA

Category : Aktualności

6 grudnia uczniowie klasy 3 ”a ”otrzymali wyjątkowy list od Św. Mikołaja.

Św. Mikołaj postanowiłem dać całej klasie niespodziankowy prezent czyli bilety do kina na nowość kinową „Vaiana: Skarb oceanu”.

Na film zaprasił całą klasę w dniu 7 grudnia na godzinę 9.30.

Bilety tego dnia odebraliśmy przed seanscem w kinie Cinema City Bonarka.

Jest to najnowsza produkcja ze studia Walta Disneya.

Obejrzeliśmy znakomitą animację odwołująca się do tradycyjnych wartości.

Odważna i śmiała dziewczyna o niepospolitej urodzie natychmiast zdobywa naszą sympatię.

Akcja rozgrywa się pośród wysp Oceanii i odwołuje do polinezyjskiej mitologii.

Dzięki komputerowej animacji mogliśmy obejrzeć piękno tego rejonu świata.

Dziękujemy Św. Mikołajowi za tak wyjątkowy prezent dla całej klasy.

Szczególne podziękowanie dla p. Eweliny Dziob za czuwanie nad bezpieczeństwem

dzieci podczas wycieczki.

Opracowała : Barbara Pacura


 • -

NASZE ANIOŁY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Category : Aktualności

Uczniowie naszej klasy wykonali anioły na kiermasz świąteczny. Pani przygotowała dzieciom stożki, na które naklejali kolorowe piórka. Potem tylko skrzydła, główka i włosy i aniołek gotowy! Każdy bardzo się starał, dlatego efekt końcowy był wyjątkowy. Anioły wszystkim bardzo się podobają!

Mamy nadzieję, że Rodzicom też!

A oto efekty naszej pracy:

Renata Tylek


 • -

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

Category : Aktualności

W dniu 6 grudnia uczniów klasy 2a odwiedził na ostatniej lekcji Mikołaj.

Przyniósł ze sobą duży wór prezentów. Dzieci z  niecierpliwością czekały na podarki.

Mikołaj zadał dzieciom kilka pytań, zwłaszcza jedno: „Czy były grzeczne?”

Wyjaśnił pochodzenie Mikołaja, kim był, z czego zasłynął.

Potem rozdał dzieciom prezenty.

Wszyscy podziękowali i byli zadowoleni z tej niecodziennej wizyty. Niektórzy myśleli, że…… to ksiądz Sławek 🙂

Renata Tylek


 • -

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

Category : Aktualności

W dniu 14 listopada dzieci z klas młodszych mogły poznać pracę ratownika medycznego z pogotowia ratunkowego. Uczniowie klasy 2a przypomnieli sobie sposoby udzielania pierwszej pomocy medycznej. Rozmawiali o trudnej pracy ratownika medycznego i mogli zobaczyć w co wyposażona jest karetka pogotowia. Każdy mógł wejść do karetki i dowiedzieć się jakiego rodzaju zabiegi są w niej wykonywane.

Dzieci mogły również wypróbować na fantomie aparat do sztucznego masażu serca.

Takie akcje są bardzo ważne, zwłaszcza dla młodych i dzieci, aby nie bały się udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz wiedziały, że każda sekunda jest bardzo ważna dla poszkodowanego i może mu uratować życie.

Renata Tylek


 • -

„ŚNIADANIE DAJE MOC” 8 LISTOPADA 2016

Category : Aktualności

Uczniowie naszej klasy uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie „Śniadanie daje moc!”

Wszyscy przygotowali potrzebne produkty. Najpierw rozmawialiśmy o wartościach odżywczych produktów, poznaliśmy piramidę żywieniową. Przypomnieliśmy sobie zasady współpracy w grupie i zasady bezpieczeństwa posługiwania się nożem.  Oprócz tego dzieci wykonały plakaty z owocami i warzywami.

Uczniowie pracowali w grupach. Praca przebiegała zgodnie, dzieci współpracowały ze sobą czego dowodem były pyszne i zdrowe kanapki. Każdy mógł zjeść przygotowaną przez siebie kanapkę.

Zadanie zostało wykonane w stu procentach.

mgr Renata Tylek


 • -

III MIEJSCE W MIĘDZYNARODOWYM MEMORIALE ZAPAŚNICZYM

GRATULACJE !!!


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WSPANIAŁYCH ANDRZEJEK PIERWSZOKLASISTÓW

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

XII EDYCJA KONKURSU WIEDZY „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – NASZ PAPIEŻ”

Category : Konkursy

Dom Kultury PODGÓRZE zaprosił uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do wzięcia udziału w XII edycji konkursu wiedzy „Święty Jan Paweł II – Nasz Papież”.

Testy obejmowały ogólną wiedzę na temat znajomości faktów z życia Karola Wojtyły, przebiegu pontyfikatu papieża Polaka oraz Jego twórczości.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, uzyskali oni wyróżnienia:

Dominika Kwaśniewska z klasy I a

Oliwia Zając z klasy I b

Patrycja Carowicz z klasy I b

Gabriela Hreczańska z klasy II a

Wojciech Przybyłek z klasy III b.

Nagrodzonym gratuluję życząc sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

100_3196 100_3198

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”

Category : Konkursy

Pierwszoklasiści wzięli udział w V edycji konkursu plastycznego „Drogi do niepodległości”, którego organizatorem był Dom Kultury PODGÓRZE. Młodzi artyści stworzyli kredkami pastelowymi piękne prace przedstawiające historię Polski. Taki był właśnie cel konkursu zachęcenie uczniów do aktywnego poznawania historii Polski i walki narodu polskiego o niepodległość oraz przedstawienie jej w nowoczesnej formie graficznej przez najmłodszych.

W kategorii klas I-III  wyróżnienia zdobyli:

Barbara Kasperkiewicz

Mateusz Szymański

Zofia Styrna

Zofia Frontczak

Michał Jońca.

Wszyscy wymienieni to uczniowie klasy I a, a swoje prace wykonali na zajęciach plastycznych. Gratuluję!!!

Marta Biernat

wychowawca klasy I a


Archiwa