• -

KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA WIELKANOCNA DLA ŻOŁNIERZY WOJSK SPECJALNYCH”

Category : Konkursy

Tematem konkursu była kartka okolicznościowa z okazji Świąt Wielkanocnych dedykowana żołnierzom Wojsk Specjalnych, a organizatorem konkursu był Klub Wojsk Specjalnych w Krakowie przy ul. Tynieckiej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie i wykonanie dowolną techniką plastyczną kartki wielkanocnej zawierającej akcenty wojskowe. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: I a, II a, II b i III b. Prace na konkurs zawiozła p. Śliwiak mama jednego z uczestników, za co bardzo Jej dziękujemy.

Komisja artystyczna miała bardzo trudne zadanie, ponieważ na konkurs napłynęło dużo ciekawych prac. Tym większa jest nasza radość, ponieważ wśród laureatów tego konkursu znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Są to:

Aleksander Baran z klasy II a zdobywca I miejsca (opiekun Renata Tylek)

Karolina Litwin z klasy I a zdobywczyni II miejsca (opiekun Marta Biernat)

Wojciech Przybyłek z klasy III b zdobywca III miejsca (opiekun Ewa Miłaszewska)

Zofia Frontczak z klasy I a, która zdobyła wyróżnienie (opiekun Marta Biernat).

Poniżej zdjęcia prac wymienionych uczniów, gratulujemy!!!

Opracowanie: Marta Biernat

 


 • -

KONKURS PLASTYCZNY „PRZYGODY BRZYDKIEGO KACZĄTKA”

Category : Konkursy

W konkursie wzięło udział 543 nadesłanych prac z 28 placówek. Prace zostały ocenione w pięciu kategoriach wiekowych: klasy I,II, III, IV oraz dzieci starsze.

Jury pod przewodnictwem Iwony Bołądź, artystki plastyczki postanowiło nagrodzić następujące osoby w kategorii klas pierwszych:

I miejsce Barbara Kasperkiewicz z klasy I a

II miejsce Michał Kasperkiewicz z klasy I a

III miejsce Zofia Frontczak z klasy I a.

Konkurs zorganizował Dom Kultury PODGÓRZE, w siedzibie którego 24.04.2017r. miał miejsce finał z rozdaniem dyplomów i nagród.

Laureatom gratulujemy!!!

Poniżej relacja fotograficzna z imprezy.

Opracowanie, zdjęcia:

Marta Biernat


 • -

FOTORELACJA Z UROCZYSTEGO WRĘCZENIA NAGRODY MARII SZECÓWCE – UCZENNICY KLASY III,,C”(WYCHOWAWCA: KATARZYNA PTAK) – LAUREATCE KONKURSU „DRZEWO RECENZJI 2017 – WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ”

Category : Aktualności

Wręczenie odbyło się 24 kwietnia 2017r. w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie. Autorką zdjęć jest Mama Marysi.

mgr Katarzyna Ptak


 • -

NASZE WIOSENNO-ŚWIĄTECZNE PRACE PLASTYCZNE UCZNIÓW KL. 2A

Category : Aktualności

Uczniowie naszej klasy chętnie wykonują prace plastyczne i biorą udział w konkursach plastycznych. Wiosna to czas kolorów, świeżych pomysłów i chęci do działania.

Oto prace uczniów:

Nad wykonaniem czuwa wychowawca oraz pani Ania-asystentka.

Prace są starannie wykonane, pomysłowe i twórcze.

                                               Wychowawca Renata Tylek


 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH MARZEC/KWIECIEŃ KLASA 2A

Category : Aktualności

Oto zdjęcia z ostatnich w tym roku warsztatów teatralnych. W czerwcu czeka nas już tylko pokaz dla Rodziców.

                                  Wychowawca Renata Tylek


 • -

SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Category : Aktualności

W ostatni dzień marca do naszej szkoły zawitał Strażnik Miejski. Jego zadaniem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz jazdy na rowerze. Dzieci poznawały i przypominały sobie zdobyte wiadomości o znakach drogowych, sygnalizacji świetlnej oraz o przechodzeniu przez ulicę. Pan w ciekawy i zabawny sposób przybliżył dzieciom zagrożenia wynikające z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego.

 Takie zajęcia są bardzo potrzebne dzieciom, uczą i utrwalają zdobyte w klasie wiadomości i umiejętności.

                                                                                                              Wychowawca klasy 2a Renata Tylek


 • -

UDZIAŁ KLASY 2A W WIELOBOJU ŁYŻWIARSKIM 2017

Category : Aktualności

W dniu 6 kwietnia klasa 2a brała udział w zawodach łyżwiarskich zorganizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków „Zachód”, które kończyły sezon nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach dla szkół podstawowych.

Wszystkie konkurencje przeprowadzane były na czas w systemie sztafety. Poszczególne konkurencje to: jazda przodem, jazda tyłem, slalom, ósemka, jazda szybka.

Klasę 2a reprezentowało pięć dziewczynek i pięciu chłopców wybranych przez trenera. Uczniowie dzielnie się spisali, chociaż doskonalili jazdę na łyżwach przez niecały rok, a uczniowie z innych szkół doskonalili się przez dwa lata.

W ostateczności zajęliśmy 8 miejsce. Ale w jeździe szybkiej byliśmy na trzecim miejscu!

Gratulujemy dzieciakom sportowej postawy, współzawodnictwa oraz umiejętności współpracy w drużynie.

Wychowawca Renata Tylek


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY I A (KWIECIEŃ 2017R.)

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

NAGRODA DLA UCZENNICY KLASY III,,C” – MARII SZECÓWKI (WYCH. KATARZYNA PTAK) W AMBITNYM KONKURSIE: „DRZEWO RECENZJI – WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ …”

Category : Konkursy

Maria Szecówka – uczennica klasy III,,c” wzięła udział w Konkursie pod tytułem: „DRZEWO RECENZJI – WARTO CZY NIE WARTO PRZECZYTAĆ…”, który zorganizowany został przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, z siedzibą 31-124 Kraków, ul. Rajska 1 oraz przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Oddział w Krakowie z siedzibą I Liceum Ogólnokształcące, Plac na Groblach 9, 31-101 Kraków.

Konkurs realizowany był w dniach od 20 lutego do 24 kwietnia 2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Patronat honorowy nad konkursem objął Instytut Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wsparcia udzieliły mu wydawnictwa : Akapit Press, Znak i Astra.

Celem Konkursu było ,,rozwijanie twórczości literackiej dzieci i młodzieży oraz ich aktywności twórczej oraz rozbudzanie zainteresowań dzieci i młodzieży czytelnictwem”.

Zadaniem stojącym przed uczestnikami Konkursu „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać …” było napisanie recenzji jednej z podanych tytułów książek dla dzieci i młodzieży.

Marysia przeczytała książkę : „Papuk czyli opowieść o potwornym apetycie na książki” – J. Kmieć Wydaw. Akapit Press.

W wyżej wymienionym Konkursie wzięły udział jeszcze inne dzieci z klasy III,,c”, które zapoznały się z treścią książki „Dzieciaki z Krainy Niesnu: Wielkie poszukiwania”- Joanna Preisner; Jakub Bogusz Wydaw. Akapit Press za co zostały już sowicie wynagrodzone przez panią wychowawczynię klasy III,,c”.

W konkursie „Drzewo Recenzji – warto czy nie warto przeczytać …” mogli wziąć udział uczniowie z klas III –VI szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego.

Do Konkursu mogło zostać zgłoszonych z jednej szkoły maksymalnie 5 prac.

Każdy uczestnik miał napisać jedną recenzję na podanej do wydruku karcie.

Kryterium wyróżnienia prac konkursowych było następujące ,,oryginalność i odzwierciedlenie tematu Konkursu.”

W dniu 6 kwietnia 2017 roku jury konkursu „Drzewo Recenzji”przyznało nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu.

Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 100 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa małopolskiego.

Wśród 5 nagrodzonych osób w kategorii :szkoły podstawowe: klasy III – VI znalazła się nasza sympatyczna uczennica klasy III,,c”: Maria Szecówka.

Wręczenie nagród odbędzie 24 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej w Krakowie.

Prace biorące udział w Konkursie zostaną wyeksponowane na wystawie zorganizowanej przez Wypożyczalnię i Pracownię dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a nagrodzone opublikowane na stronie internetowej Organizatora.

Dziękujemy serdecznie Pani Lilianie Majdzie-Niezgodzie za zachęcenie uczniów klasy III,,c” do udziału w konkursie i za dostarczenie nam potrzebnych materiałów.

Gratuluję serdecznie Rodzicom Marysi i Jej samej za podjęcie wyzwania jakim było przeczytanie wybranej pozycji książkowej, a następnie podjęcie pewnie pierwszej w życiu próby napisania recenzji zakończonej od razu tak spektakularnym sukcesem 😉

mgr KatarzynaPtak

Zdjęcia:


 • -

 • -

PODSUMOWANIE WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY III,,C”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III,,c” w roku szkolnym 2016/2017 uczestniczyli w warsztatach teatralnych prowadzonych przez p. Małgorzatę Karpowicz-Dukat (aktorkę związaną z Teatrem Groteska).

Warsztaty odbywały się w sali balowej Dworu Czeczów, gdzie istnieje podwyższenie sceniczne na którym dzieci mogły szlifować swoje umiejętności aktora teatralnego.

W bieżącym roku szkolnym dzieci nadal ćwiczyły granie w maskach teatralnych, miały możliwość nauczenia się pracy z rekwizytem, brały udział w castingach do roli postaci bajkowej, poznały wspaniały, widowiskowy teatr formy, uczyły się ,,tańca do kogoś” – trudnej sztuki wybierania sobie osoby – ,,lustra”, której podczas tańca należy przez cały czas patrzeć prosto w oczy.

Podczas zajęć teatralnych uczniom bardzo często towarzyszyła ilustracja muzyczna, będąca dopełnieniem kreacji aktorskiej.

Dzieci mogły korzystać z barwnych, ciekawych strojów – kostiumów teatralnych.

W tym roku szkolnym nadal ćwiczyły ,,nie bycie prywatnymi” na scenie, skupienie, rozwijały umiejętność utrzymywania przez dłuższy czas kontaktu wzrokowego z wybraną osobą.

Trzecioklasiści bogacili swoje słownictwo o terminologię teatralną: rekwizyt, obsada, casting, dubler, ruch sceniczny, intuicja aktorska, taniec formy.

Mieli też możliwość ćwiczenia swojej pamięci poprzez zapamiętywanie kwestii do wypowiedzenia, a także gestów i ruchów do wykonania w odpowiedniej, ustalonej wcześniej chwili.

Przed dziećmi zostały jeszcze ostatnie zajęcia – próba przed prezentacją dla rodziców i prezentacja.

Pani Małgorzacie dziękujemy serdecznie za tak szalenie ubogacające nas zajęcia i gratulujemy doskonałej formy i treści zajęć oraz umiejętności pracy z dziećmi.

                                                                                                       mgr Katarzyna Ptak


 • -

O ZWIERZAKACH PAMIĘTAMY – WIELKIE SERCE DLA NICH MAMY!

Category : Aktualności

Uczniowie klasy III,,c” – dla czworonożnych milusińskich 🙂

Uczniowie klasy III,,c” w miarę swoich możliwości – zawsze odpowiadają na apel dotyczący pomocy ludziom i zwierzętom.

Los często chorych, bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny, zwłaszcza, że sami w większości posiadają w domu swoich pupili i rozumieją doskonale, ilu starań i zabiegów ze strony opiekuna wymagają zwierzęta, aby czuć się dobrze i być w dobrej kondycji.

Tylko zwierzątko, którym właściciel dobrze, odpowiednio się zajmuje – może być radością dla swoich opiekunów i całej rodziny.

Dzieci wiedzą, że zwierzęta absolutnie ,,nie są zabawką” i że cierpią, gdy im ktoś dokucza, gdy są głodne, gdy jest im zimno, a także, gdy zapadają na różne choroby.

W związku z powyższym chętnie biorą udział w akcji ,,Gwiazdka dla zwierzaka” w której mogą przyczynić się do poprawy warunków życia zwierząt przebywających w schronisku – zwłaszcza w okresie zimy.

Pani mgr Brygida Grela potrafi też zawsze docenić starania dzieci i rodziców dziękując im za udział w corocznej akcji – sympatycznym dyplomikiem, serdecznym uściskiem dłoni i słodkim drobiazgiem, który już zupełnie roztapia nasze serducha 🙂

My też dziękujemy Pani – Pani Brygido za możliwość ,,dzielenia się z innymi” – w tym przypadku – zwierzętami – tym, co mamy.

Uczymy się, by nie pozostawać obojętnymi. Dziękujemy serdecznie !!!

                                                                       mgr Katarzyna Ptak

Zdjęcia


 • -

KONKURS RECYTATORSKI „PAMIĘTAMY O TOBIE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II”

Category : Konkursy

W dniu 31.03.2017 r. w Katolickim Domu Kultury EDEN odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Pamiętamy o Tobie Święty Janie Pawle II”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Krakowa-Bieżanowa.

Głównymi jego celami były: propagowanie twórczości Karola Wojtyły, inspirowanie dzieci i młodzieży do przeżywania głębi poezji związanej ze św. Janem Pawłem II, uwrażliwienie na piękno poezji religijnej i jej promocja.

W konkursie wzięli udział głównie uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie.

Niska frekwencja uczestników konkursu skłania do refleksji czy tego typu przedsięwzięcie jest potrzebne.

W jury zasiadły panie: Biernat Marta, Leszczyńska-Lenda Anna, Miłaszewska Ewa, które po wysłuchaniu recytujących i naradzie ogłosiły wyniki.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

I miejsce Zuzanna Krzyworzeka z klasy II b

I miejsce Amelia Madej z klasy VI c

II miejsce Julia Zając z klasy III b

II miejsce Daria Badoń z klasy I a

III miejsce Kacper Sobas z klasy III b

III miejsce Dominika Kwaśniewska z klasy I a

III miejsce Olga Dąbrowska z klasy II b

III miejsce Karolina Jaskierska z klasy II b

wyróżnienie Oliwia Zając z klasy I b

wyróżnienie Jakub Nędzyński z klasy III a.

Oprócz dyplomów i nagród książkowych nagrodą dla zdobywczyń pierwszego miejsca była recytacja wierszy w dniu 2.04. w czasie mszy świętej z okazji 12. rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II, a dla wszystkich laureatów w czasie poranka z św. Janem Pawłem II w Dworze Czeczów.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i ich Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich pociech do tego konkursu.

Zapraszamy za rok !!!

Obraz 868 Obraz 870

Opracowanie Marta Biernat

Zdjęcia Henryk Kwaśniewski


 • -

PORANEK ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II !

Category : Aktualności

W poniedziałek 3 kwietnia 2017 roku uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej Nr 124 w Krakowie spotkali się w Dworze Czeczów na uroczystym poranku , aby uczcić 12 . rocznicę śmierci największego z Polaków Świętego Jana Pawła II. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i pracy duszpasterskiej Ojca Świętego , którą przygotowała i przedstawiła pani Katarzyna Ptak.Po prezentacji odbył się konkurs z nagrodami. Pytania dotyczące wydarzeń z życia Kartola Wojtyły , późniejszego papieża były bardzo szczegółowe . Jednak z odpowiedziami dzieci poradziły sobie znakomicie , gdyż uważnie słuchały prezentacji. Następnie laureaci konkursu recytatorskiego pt „Pamietamy o Tobie Ojcze Święty ” , który odbył się 31 marca 2017 roku w KDK „Eden ”zaprezentowali nagrodzone wiersze. Na koniec wszyscy uczestnicy tego poranka zaśpiewali wspólnie „Barkę ” , ulubioną pieśń Karola Wojtyły i inne piosenki o Wielkim Papieżu- Janie Pawle II.

Poranek przygotowały panie : Jadwiga Puto,Katarzyna Ptak , Anna Wojtasik i Barbara Poręba.

Tekst : Jadwiga Puto

Zdjęcia : Marta Biernat


Archiwa