• -

ZERÓWECZKA SPRZĄTA ŚWIAT

Category : Aktualności

W piątek 15.09.2017r. W akcje sprzątania świata włączyła się również zeróweczka.  Dzieciaki uzbrojone w rękawiczki oraz worek na śmieci dzielnie spełnili swoje zadanie, dzięki temu nasz ogród szkolny nie jest już zaśmiecony.

Magdalena Broniak


  • -

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

Category : Aktualności

Najmłodsza grupa w naszej szkole rozpoczęła jesienną przygodę z Akademią Przedszkolaka. Dzieci poznały panią trener i zaznajomiły się z nowymi przyrządami gimnastycznymi, nie mogło także zabraknąć zabaw sportowych a to wszystko w myśl zasadzie „ w zdrowym ciele- zdrowy duch”.

Magdalena Broniak


  • -

INAUGURACYJNE WARSZTATY TEATRALNE KLASY I ,,c”(wychowawca: mgr Katarzyna Ptak)

Category : Aktualności

 Uczniowie klasy I ,,c” w roku szkolnym 2017/2018 po raz pierwszy w warsztatach teatralnych uczestniczyli 18 września 2017r.

        Niektórzy bardzo entuzjastycznie podeszli do wcielania się w różne role teatralne, a niektórzy jeszcze z pewną dozą nieśmiałości. Atrakcję warsztatów stanowiły przeróżne maski. W większości dzieci świetnie poradziły sobie z odtwarzaniem swoich ról, w czym bardzo pomógł odpowiednio dobrany do każdej postaci – podkład muzyczny. Warsztatom towarzyszyła miła, przyjemna, pełna radości atmosfera. Na scenie uczniowie potrafili się skupić i wykonywać zadania aktorskie zgodnie z zaleceniami prowadzącej. Dzieci miały szansę pokazać swoje talenty, rozwinąć je , jak i pokonać pewne bariery, które czasami bardzo niepotrzebnie krępują ich swobodę.

     Dziękujemy serdecznie p.Marcie Biernat, która zapoczątkowała w naszej szkole inicjatywę warsztatów teatralnych i corocznie jest ich koordynatorem.

Fotorelacja z warsztatów (zdjęcia):

mgr Katarzyna Ptak


  • -

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017 ”

Category : Aktualności

Mały Samorząd zaprosił uczniów klas 0 – III do udziału w 24. edycji akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – polska 2017 ”. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce ”. Głównymi celami tegorocznej akcji była zmiana postrzegania odpadów jako śmieci i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie selektywnej zbiórki odpadów.

Akcja ta odbyła się w piątek 15.09.2017 roku.  W tym dniu dzieci z klas młodszych porzadkowały najbliższe otoczenie naszej szkoły.  Zbierały śmieci ,które znalazły na szkolnym podwórku , odpowiednio segregując oddzielnie do poszczególnych worków ( papier, szkło, metal ). Sadziły  zakupione przez rodziców wrzosy w ogródku . Ponieważ pogoda w ostatnim tygodniu była zbyt deszczowa nie można było wykonać innych prac w ogrodzie szkolnym . Mamy nadzieję , że nastanie jeszcze „złota polska jesień ”i będzimy mogli w ciepłe październikowe dni uporządkować nasze wspólne miejsce do zabawy, jakim jest szkolny ogród.

Dziękuję wszystkim uczniom i wychowawcom , którzy wzięli udział w tej akcji .

Opiekun MS : Jadwiga Puto


  • -

ROZPOCZĘCIE WARSZTATÓW TEATRALNYCH W DWORZE CZECZÓW

Category : Aktualności

Już kolejny rok uczniowie klas 1-3 raz w miesiącu uczestniczą w warsztatach teatralnych prowadzonych w atrakcyjny sposób przez panią Małgorzatę Karpowicz- Dukat, aktorkę związaną z teatrem Groteska. Uczniowie poznają maski, lalki, kostiumy; uczą się posługiwania rekwizytem teatralnym. Odgrywają indywidualne i zbiorowe scenki wcielając się w postacie ze znanych bajek i baśni.
Dzięki tym spotkaniom nasi uczniowie rozwijają wyobraźnię, kreatywność i twórcze myślenie, uczą się współpracy i kulturalnego zachowania.

Pierwsze warsztaty były poświęcone masce. Dzieci z wielkim zaangażowaniem występowały na scenie wcielając się w postaci zwierzątek i bohaterów bajek. Towarzyszyła im piękna  hiszpańska muzyka.

 Każde dziecko miało możliwość wykazać się talentem aktorskim i tanecznym.

Fotorelacja z warsztatów, w których uczestniczyła klasa 3a.

                                                                                   Wychowawca: Renata Tylek-Bebej


  • -

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Category : Aktualności

Znów minęły dwa miesiące wakacji, beztroskiej zabawy. Opaliliśmy się, wypoczęliśmy, nabraliśmy sił do pracy. Dzisiaj witamy się serdecznie i wspominając mile spędzony czas rozpoczynamy nowy rok szkolny.

W dniu 4 września w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Powitaliśmy nową Dyrekcję Szkoły –pana dyrektora Bartosza Rutkowskiego i p. wicedyrektor Agnieszkę Łapczyńską.

Uroczysty apel dla klas młodszych przygotowali uczniowie klas trzecich, a dla klas 4-7 uczniowie z 6b.

Przywitaliśmy nowych uczniów z grupy „0” , klas pierwszych, pozostałych uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły.

„Szkoła cichutko drzwi uchyliła

I dzieci do siebie zaprosiła”.

 SDC13349 SDC13358

Opracowanie artykułu Renata Tylek-Bebej


Archiwa