• -

UCZNIOWIE Z KLASY I,,B” I I,,C” LAUREATAMI KONKURSU

Category : Konkursy

Test ze znajomości baśni i życiorysu H. Ch. Andersena

organizowanego przez Centrum Kultury Podgórza w ramach Cyklu konkursów „Cudowny Świat Baśni”

Zgłoszeni do konkursu pierwszoklasiści podczas pisania testu musieli się wykazać znajomością następujących baśni H.Ch.Andersena :

„Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko”, „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Świniopas”.

,,Testy zostały opracowane w oparciu o zbiór baśni wydawnictwa Greg (lektura – opracowanie polecane przez nauczycieli i egzaminatorów).”

Zawierały one 34 pytania oraz dodatkowe zadanie rysunkowe.

Test konkursowy uczniowie naszej szkoły pisali 15 marca 2018r.

Pomimo dużego stopnia trudności, szczegółowości w pytanich – kilkoro uczniów z klasy I,,b” oraz klasy I,,c” porawdziło sobie w teście znakomicie uzyskując

WYRÓŻNIENIA :

DOMINIK SITEK kl. I,,b” – wych. mgr Ewa Miłaszewska

FILIP SITEK Kl. I,,b” – wych. mgr Ewa Miłaszewska

ZUZANNA POLEK – kl.I,,c” – wych. mgr Katarzyna Ptak

MIKOŁAJ SIKORA – kl.I,,c” – wych. mgr Katarzyna Ptak

oraz chlubne V MIEJSCE :

DAWID ZAGÓRSKI kl. I,,b” – wych. mgr Ewa Miłaszewska

Uroczysty finał konkursów testowych miał miejsce 16 kwietnia 2018r.

w DK Podgórze, ul.Sokolska 13.

Wszystkim uczestnikom powyższego konkursu serdecznie gratuluję wzięcia w nim udziału i włożenia trudu w przygotowywanie się do niego 😀

mgr Katarzyna Ptak


  • -

ŚWIĘTO ZIEMI

Category : Aktualności

19 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. Z tej okazji uczniowie i Rodzice klas IV–VII wspólnie przygotowali przekąski warzywno-owocowe.

Zdrowe smakołyki sprzedawane były przez przedstawicieli poszczególnych klas podczas przerw międzylekcyjnych. Dochód ze sprzedaży klasy przeznaczą na zakup wiosennych kwiatów doniczkowych do swoich sal oraz na inne potrzeby wskazane przez wychowawców.

Wszystkie warzywno-owocowe stoliki wzięły udział w konkursie na stoisko, które najlepiej promowało zasady zdrowego i higienicznego żywienia. Jury w składzie: przedstawiciel dyrekcji, nauczyciele przyrody oraz przewodniczący SU przez cały dzień bacznie przyglądali się przygotowanym prezentacjom. Z uwagi na bardzo wysoki poziom prezentacji nie udało się wyłonić jednego zwycięzcy. Jury postanowiło więc przyznać drobne nagrody wszystkim klasom. Nagrody zostaną przekazane wychowawcom i rozdane podczas godzin wychowawczych.

Nie sposób wymienić wszystkich zdrowych produktów przygotowanych przez klasy, ale na naszych stołach królowały między innymi przepyszne: soki ze świeżo wyciskanych owoców, galaretki owocowe, ciasteczka owsiane, tarty warzywne, ciasta owocowe, sałatki owocowe i warzywne, koreczki i szaszłyki warzywno-owocowe, bakalie, świeże warzywa i owoce, lemoniada, koktajle oraz owocowe lody.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom uczniów, którzy tak chętnie włączyli się do współpracy podczas naszego święta. Cieszymy się, że mogliśmy ten dzień spędzić wspólnie w tak miłej i serdecznej atmosferze.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z wydarzenia.

Organizatorzy:

Monika Kasprzyk i Anna Motyka


  • -

FOTOREPORTAŻ -WARSZTATY TEATRALNE KL. 3A – KWIECIEŃ

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek-Bebej


  • -

WARSZTATY TEATRALNE – FOTOREPORTAŻ – MARZEC 2018

Category : Aktualności

mgr Tylek-Bebej Renata


  • -

KLASA I,,C” NA KWIETNIOWYCH WARSZTATACH TEATRALNYCH

Category : Aktualności

Comiesięczne warsztaty teatralne odbyły się tym razem 23 kwietnia 2018r.

Nasza przygoda z nimi zbliża się już ku końcowi – ku finałowi, którym będzie ,,Prezentacja zdobytych umiejętności – dla Rodziców.

Uczniowie klasy I,,c” już bardzo swobodnie czują się na scenie – kontrolują swoje zachowanie, by nie rozpraszać widza i skupić jego uwagę na fabule przedstawienia.

Odgrywane scenki z bajki ,,Królewna Śnieżka” ćwiczyły umiejętność skupienia się , jak również dały możliwość wykazania się własną kreatywnością.

Dzieci dowiedziały się, że ,,czarny charatker ” na scenie, nie musi zawsze nosić czarnej sukni. Może to być piękna Wróżka, której złe usposobienie zdradza niegodziwe postępowanie.

Dziewczynki odgrywające role Wróżek miały za zadanie wymyślić niematerialny dar dla nowonarodzonej Królewny.

Uznały one, że podarują Jej : miłość, mądrość, odwagę, muzykalność i cierpliwość.

Poza tym ,,Wróżki” improwizowały taniec do muzyki, a ,,Dworzanie” tańczyli z rekwizytem.

,,Królowa” tuliła swoje dziecko, opiekowała się córeczką, a ,,Król” musiał odegrać czułość wobec żony i dziecka.

Królewicz natomiast dzielnie przedzierał się ze swoim mieczem przez chaszcze wyrosłe przez 100 lat wokół zamku oraz posłanym całusem budził ,,Królewnę”.

Na koniec ,,Wróżka” składająca ,,Królewnie” dar cierpliwości – podarowała go nam wszystkim : dzieciom uczestniczącym w zajęciach, prowadzącej oraz wychowawcy klasy, bo jest on nam wszystkim bardzo potrzebny 😉

mgr Katarzyna Ptak


  • -

KRÓTKA RELACJA Z PRACY JEDNEGO Z ZAJĘĆ KOŁA PLASTYCZNEGO KL. 1 B

Category : Aktualności

Ewa Miłaszewska


  • -

KLASOWE KONKURSY W KLASIE 1 B

Category : Konkursy

W klasie 1 b zawsze coś ciekawego się dzieje. Kolejnymi konkursami ogłoszonymi przez dzieci był „Projekt szkoły” oraz „Projekt Pani Wiosny”. Jeden i drugi polegał na samodzielnym lub z niewielką pomocą rodziców przygotowaniu pracy przestrzennej lub płaskiej w dowolnie wybranej technice. Powstały bardzo pomysłowe i pracochłonne projekty kolorowych, nowoczesnych szkół i klas, sportowe boiska i zielone tereny wokół obiektów. Pani Wiosna to z kolei młoda dama ubrana w kolorową sukienkę z pięknymi jasnymi włosami i kwiatami. Jury miało niełatwe zadanie w wyborze najlepszej pracy. Uzgodnili, że każdy uczestnik w konkursie otrzyma słodycze, a za największy wkład nagrodzili medalami.

            Bardzo dziękuję wszystkim dzieciom za pomysły i dobrą zabawę, a Rodzicom za zakup słodyczy i wykonanie medali.

Ewa Miłaszewska


  • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY II B – KWIECIEŃ

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


  • -

PORANEK WIELKANOCNY

Category : Aktualności

Jak co roku tuż przed świętami grupa „0” przygotowała poranek Wielkanocny. Tym razem na scenie pojawiły się nie tylko zajączki, pisanki, kurczaczki i baranki, ale i pszczółki, motylki, kwiatuszki oraz ONA- ta na którą wszyscy czekali….Pani Wiosna:) ” Zerówkowe” dzieciaczki jak zwykle zachwyciły publiczność pięknym przedstawieniem oraz przywitały wiosnę pięknymi piosenkami. Na finał przedstawienia dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę ” halleluja” do której dołączyli wszyscy uczniowie za co serdecznie dziękujemy 🙂 

mgr Magdalena Broniak


  • -

POKAZ DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH

Category : Aktualności

W dniu 5 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja działań koła chemicznego. Przeprowadziliśmy pokaz doświadczeń chemicznych. Zostały zaproszone  młodsze klasy, które przychodziły kolejno na lekcjach do pracowni fizyczno – chemicznej,   w której przygotowaliśmy eksperymenty. Przyszły klasy czwarte i piąte. Nie zabrakło też  pana dyrektora i pani wicedyrektor.
Przedstawiliśmy same ciekawe doświadczenia chemiczne, na przykład otrzymywanie tlenu z manganianu (VII) potasu lub chemiczny kameleon, czyli cieczy, która zmieniała swój kolor. Interesującymi eksperymentami były też: ciecz nienewtonowska, czyli ciecz, którą możemy łatwo zamienić w ciało stałe oraz badanie odczynu roztworu różnych substancji przy użyciu wskaźników.
Wesołym momentem okazało się doświadczenie z bombą pianową. W tym niezwykłym eksperymencie otrzymaliśmy ciecz, która pod wpływem ciśnienia wytworzyła pianę tryskającą po sam sufit. Wszyscy się śmiali i zrobiło się wesoło.
Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zrobić kolejny taki pokaz, tylko dla klas starszych. A może nawet dla nauczycieli :).

                                                                                                      Opracował:

Bartosz Godula klasa 7B

Zdjęcia: mgr Anna Motyka i Aleksandra Woźniak kl. 7A


  • -

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W PROJEKCIE KL. VII „MODELE ATOMÓW PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH”

Category : Aktualności

W dniu 28 marca odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień dla uczniów klas VII za najlepiej wykonane modele przestrzenne budowy atomów pierwiastków chemicznych.

Nagrody:

I miejsce: Sarota Kacper i Gas Kamil kl. 7c – atom krzemu
II miejsce: Kotarba Joanna kl. 7b –
atom fluoru
III miejsce: Szewczyk Oliwia i Kurek Kamila kl. 7c –
atom berylu

Wyróżnienia:


I wyróżnienie: Madej Amelia i Gubała Wiktoria kl. 7c –
atom chloru
II wyróżnienie: Gibek Joanna i Materna Wiktoria kl. 7c – atom neonu
III wyróżnienie: Ludwikowska Natalia, Markowska Gabriela i Prażmowska Oliwia kl. 7b – atom glinu

Gratulujemy!

mgr Anna Motyka


Archiwa