• -

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 KLAS MŁODSZYCH

Category : Aktualności

W dniu 21 czerwca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-3, Rodzice, nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły.

W części oficjalnej przemówił pan dyrektor Bartosz Rutkowski, który podziękował wszystkim za pracę przez cały rok szkolny i złożył wszystkim wakacyjne życzenia.

Następnie rozdał dyplomy i nagrody książkowe zakupione przez Radę Rodziców dla uczniów wpisanych do Złotej Księgi ze względu na bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Również Rada Rodziców ufundowała nagrody dla uczniów mających 100% frekwencję. Na zakończenie tej części Rodzice z poszczególnych klas zostali uhonorowani dyplomami za pracę na rzecz szkoły.

Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas trzecich kończących pierwszy etap edukacji. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń pp. Renaty Tylek- Bebej i Jadwigi Puto recytowały wiersze,  w których żegnały szkołę i witały wakacje. Podziękowały wszystkim za trzy lata nauki. Wesołe piosenki wprowadziły wszystkich w wakacyjny nastrój. Na zakończenie dzieci zatańczyły układ taneczny. Całość występu zwieńczyła piękna dekoracja przygotowana przez panią Edytkę Kamińską.

Dwudziestego drugiego czerwca w kościele odbyła się uroczysta Msza Święta, a w szkole rozdanie świadectw oraz dyplomów dla Rodziców, którzy pracowali na rzecz klasy. Klasy trzecie żegnały się ze swoimi wychowawcami. Nie obyło się bez wzruszeń i łez.

Życzymy wszystkim radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji !!!

Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Opracowała Renata Tylek- Bebej


  • -

APEL PODSUMOWUJĄCY ROK SZKOLNY W KLASACH MŁODSZYCH

Category : Aktualności

W dniu 20 czerwca w szkolnym ogrodzie odbył się apel podsumowujący pierwsze półrocze. Uczniowie zostali nagrodzeni w konkursach organizowanych na terenie naszej szkoły takimi jak: „Tydzień Zdrowia”, „Zuch”, „Baranek wielkanocny”, za udział w zbiórce makulatury oraz w konkursach świetlicowych. Większość dzieci chętnie brała udział w konkursach i została na apelu nagrodzona różnymi nagrodami i dyplomami. Na koniec każda klasa otrzymała słodycze, piłki oraz paletki do gry w badmintona.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym będziemy mieć możliwość nagrodzenia większej ilości dzieci.

Lider Zespołu Edukacji Wczesnoszkolnej- Renata Tylek-Bebej


  • -

WYJAZD KLASY 3A DO PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ„WIOSKI ŚWIATA”

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 3a wybrali się 13 czerwca na wycieczkę połączoną z warsztatami. Podczas warsztatów odkrywali kulturę Indian, poznawali ich dzieje, sztukę, tradycyjne symbole oraz wybrane rytuały. Oprócz wiedzy młodzi podróżnicy zdobywali liczne sprawności. Podzieleni na cztery plemiona ścigali się w różnych konkurencjach, ćwicząc się jednocześnie we współzawodnictwie, przestrzeganiu reguł, umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce. Wspólna zabawa prowadziła dzieci do jedności i współodpowiedzialności za członków plemienia. Wszystko to dzięki wycieczce do „Ameryki Północnej” w Wioskach Świata przy ul. Tynieckiej. Zmagania dzieci uwiecznione zostały na zdjęciach.

Wioski Świata – Park Edukacji Globalnej to pierwszy w Polsce, innowacyjny projekt, stworzony z myślą o wszechstronnej edukacji międzykulturowej dzieci i młodzieży.
Na obszarze obejmującym prawie 3 ha, wokół wielkoformatowej mapy świata, można zobaczyć wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańską chatę, czyli miejsca, których mieszkańcy znaleźli się na marginesie życia społecznego. Interaktywne zwiedzanie oraz bogaty program warsztatów edukacyjnych pozwalają w sposób innowacyjny poznawać kulturę, codzienność oraz problemy najbardziej potrzebujących mieszkańców świata. Misją Wiosek Świata jest przekazywanie wiedzy i podnoszenie świadomości na temat różnorodności kulturowej i problemów globalnych występujących na świecie: dostępu do edukacji, ubóstwa, praw człowieka, migracji oraz poznanie wzajemnych zależności istniejących pomiędzy różnymi częściami świata.

Więcej o „Wioskach Świata” na stronie: http://wioskiswiata.org/o-nas/

Opracowanie artykułu i zdjęcia:  Renata Tylek-Bebej


  • -

FOTORELACJA Z WYJAZDU NA PIELGRZYMKĘ DO KALWARII ZEBRZYDOWSKIEJ UCZNIÓW KLASY 3A I 3B Z KSIĘDZEM SŁAWKIEM I WYCHOWAWCAMI

Category : Aktualności

W dniu 12 czerwca odbyła się pielgrzymka po Pierwszej Komunii Świętej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Całość zorganizował ksiądz Sławek. Oto zdjęcia z wyjazdu:

Renata Tylek-Bebej


  • -

LETNIE PRACE KL. 3A

Category : Aktualności

Renata Tylek-Bebej


  • -

POKAZ UMIEJĘTNOŚCI UCZNIÓW NA OSTATNICH WARSZTATACH TEATRALNYCH ORAZ DZIEŃ RODZINY W KLASIE 3A

Category : Aktualności

W dniu 5 czerwca w Dworze Czeczów zebrali się uczniowie klasy 3a wraz z Rodzicami. Pani Małgosia przygotowała z dziećmi pokaz ich umiejętności, które opanowały podczas comiesięcznych spotkań. Dzieci wcieliły się w różne postaci z bajek. Chłopcy byli klaunami, królewiczami, dworzanami, a nawet groźnym wilkiem. Dziewczynki grały role wróżek, złej czarownicy, Kopciuszka, Śpiącej Królewny, Czerwonego Kapturka. Wszyscy wspaniale odegrali swoje role, pewnie czuli się na scenie. Trudno się dziwić skoro uczęszczali na zajęcia przez trzy lata.

Na zakończenie była niespodzianka, którą przygotowała pani Małgorzata Karpowicz-Dukat. Poprosiła na scenę kilku Rodziców. Ich zadaniem było ożywienie lalek i odegranie krótkiej scenki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przypatrywali się zmaganiom Rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania bawiąc się przy tym znakomicie.

Następnie dzieci podziękowały pani Małgosi za trud, wysiłek i pracę z dziećmi.

Po krótkiej przerwie dzieci wystąpiły na scenie z krótkim programem artystycznym z okazji Dnia Mamy i Taty. Pięknie zaśpiewane piosenki, wyrecytowane wiersze wzruszyły Rodziców. Nie zabrakło laurek i drobnych upominków. Rodzice przygotowali mały poczęstunek dla dzieci.

Na koniec została pokazana prezentacja multimedialna z wyjazdu na zieloną szkołę, którą wykonała Weronika Królik. Dzieci wróciły pamięcią do wiosennego wyjazdu w góry do Kościeliska.

Na końcu było krótkie podsumowanie drugiego okresu, rozdanie proponowanej oceny końcoworocznej oraz podziękowanie Rodzicom za trzy lata wspólnych spotkań.

Renata Tylek-Bebej


  • -

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH MŁODSZYCH

Category : Aktualności

Dnia 4 czerwca dzieci z klas młodszych miały szczególny dzień. W ogrodzie szkolnym ustawione zostały dmuchane zamki dzięki staraniom pani Edytki Kamińskiej. Przybył Miś Puchatek i animatorzy, którzy prowadzili zabawy dla dzieci. Były bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą animacyjną. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem organizatorów oraz wychowawców klas.

Rada Rodziców zapewniła dzieciom poczęstunek. Rodzice przygotowali pyszne kiełbaski z grilla, soczki.

Było sporo zabawy i radości, czyli to, co każde dziecko powinno mieć w dniu swojego święta!

Renata Tylek-Bebej


  • -

LETNIE PRACE W KLASIE 3A

Category : Aktualności

Uczniowie klasy 3 a pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Tylek-Bebej wykonywali pomysłowe i ciekawe prace plastyczne. Chętnie podejmowali wyzwania i tworzyli oryginalne i niepowtarzalne wytwory. Na wielu z nich dominowały kolory wiosny i lata. Dzięki użytym barwom prace przyciągały wzrok i wywoływały uśmiech na dziecięcych buźkach.

Oto niektóre z nich :

                                                                                              Opracowanie artykułu: Renata Tylek- Bebej


Archiwa