• -

 • -

WYCIECZKA KLASY 5A DO KOPALNI SOLI W WIELICZCE

Category : Aktualności

W dniu 14 grudnia 2018 roku klasa 5a wraz z wychowawcą i opiekunami udała się do Kopalni Soli w Wieliczce pokonując „Trasę Górniczą”. Na miejscu wyruszający pod ziemię turyści otrzymali ekwipunek godny górników: roboczy strój, kask i lampę.

Przygoda rozpoczęła się od zjazdu najstarszym istniejącym w Wieliczce szybem górniczym – szybem Regis. Nad wyprawą czuwał doświadczony przewodnik zwany przodowym.

Znał kopalnię od podszewki, pewnie prowadził po labiryncie komór i korytarzy, był dla grupy najlepszym nauczycielem podziemnego fachu. Przodowy każdemu uczestnikowi ekspedycji przydzielił górniczy zawód oraz zadanie do wykonania. Uczniowie samodzielnie mierzyli  poziom stężenia metanu, wyszukiwali i transportowali sól, wyznaczali drogę i badali nieznane sobie komory. Uczestnicy wyprawy poznali w praktyce codzienne podziemne życie, a także tajniki górniczych tradycji i obrzędów. Czas ten był wypełniony dobrą zabawą i integracją zespołu klasowego.

Wychowawca klasy:

Anna Motyka


 • -

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

Category : Aktualności

W grudniu kl 1 c była na Warsztatach Florystycznych. Dzieci nauczyły się jak w prosty sposób zrobić stroiki świąteczne. Efekty naszej pracy przeszły najśmielsze oczekiwania.

mgr Magdalena Broniak


 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH W KL 1C SEMESTR I

Category : Aktualności

mgr Magdalena Broniak


 • -

PODSUMOWANIE AKCJI „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA” W KLASACH MŁODSZYCH

Category : Aktualności

W grudniu 2018r. po raz kolejny w naszej szkole została zorganizowana akcja „Gwiazdka dla zwierzaka”. W tym roku  w nowej odsłonie zbierana była karma dla chorych i starszych zwierzaków, ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy.

   Serdeczne podziękowania dla wszystkich Rodziców i Dzieci, którzy wsparli tę akcję . Dzięki temu dla krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt zebraliśmy w klasach młodszych 0-3;

 • 23,160 kg suchej karmy dla psów
 • 5,115 suchej karmy dla kotów
 • 20,275 kg konserw dla psów
 • 11,245 kg konserw dla kotów

Poza tym : posłania, miski, zabawki, psie przysmaki.

Dary zostały zabrane przez pracownika schroniska 7 stycznia  2019r.

Za wszystkie gesty dobrej woli oraz okazaną pomoc DZIĘKUJEMY!

Oprac. Brygida Grela


 • -

PRZEDSTAWIENIE O KRAKOWIE W RAMACH MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” UCZNIÓW KLASY 1A

Category : Aktualności

W dniu 19 grudnia w ramach Projektu „Piękna nasza Polska cała”  uczniowie klasy 1a przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni przedstawienie o naszym mieście Krakowie dla uczniów klas 0-3.

Piękne krakowskie stroje, wiersze i piosenki o Krakowie sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem obejrzały występ. Brawami został nagrodzony taniec Lajkonika oraz Krakowiak w wykonaniu dzieci.

Na zakończenie uczniowie odpowiadali na śpiewane przez małych aktorów zagadki muzyczne o Krakowie.

Występ pierwszoklasistów bardzo się wszystkim podobał.

Po występie zrealizowany został jeden z punktów programu- Pokaz mody patriotycznej. Wcześniej dzieci przeszły po szkole w biało-czerwonym korowodzie.

Renata Tylek-Bebej


 • -

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „BEZPIECZNE FERIE”

Category : Konkursy

Konkurs „Bezpieczne ferie” był przeznaczony dla uczniów klas 0-3 i miał za zadanie uświadomić dzieciom jak bezpiecznie spędzić czas podczas ferii i zimowego wypoczynku.

Do organizatorów dotarły 62 prace. Prace zazwyczaj były zgodne z tematyką i zawierały informacje na temat: jak wolno i jak nie wolno zachowywać się w czasie ferii, pokazywały różnorodność zabaw zimowych. Dzieci wykonały prace samodzielnie w domu lub pod kierunkiem wychowawców podczas zajęć poprzedzonych pogadankami na temat bezpieczeństwa. Prace były starannie wykonane. Jury miało trudny wybór. Ostatecznie wybrano 21 laureatów na poziomach klas.

Wyniki konkursu:

Klasy pierwsze i zerówka:

I miejsce- Kacper kl.1b, Milena kl. 1a, Wojtek Kl. „0”

II miejsce- Liliana kl. 1c, Gabrysia kl. 1d, Julia kl. 1b

III miejsce- Julia kl. 1b, Lena kl. 1a, Marta kl. 1a

Wyróżnienie- Wiktoria kl. 1b

Klasy drugie:

I miejsce- Zuzia kl. 2c, Jakub kl. 2b, Filip kl. 2b

II miejsce- Staszek kl. 2a, Dominik kl. 2b

III miejsce- Amelka kl. 2c

Klasy trzecie:

I miejsce- Daria kl. 3a, Michał kl. 3a

II miejsce- Kajetan kl. 3a, Karol kl. 3a

III miejsce- Dominika kl. 3a, Aleksander kl. 3a

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody i dyplomy dzieci otrzymają po feriach zimowych.

Organizatorzy życzą wszystkim dzieciom i rodzicom udanych i bezpiecznych ferii oraz wspanialej zabawy na śniegu i wypoczynku!

 Renata Tylek- Bebej, Barbara Pacura


 • -

POKAZY NAUKOWE DLA DZIECI „FIZYKA DLA SMYKA ” – „TAJEMNICE POWIETRZA ”

Category : Aktualności

Po paru latach przerwy nawiązaliśmy współpracę z Akademią Nauki z Krakowa i w dniu 3 stycznia 2019 roku uczniowie klas : I a, I b, I d, II a i kl. „O ” wzięli udział w warsztatach , które były małymi pokazami naukowymi .  Dzieci brały aktywny udział w zajęciach , przeprowadzając doświadczenia wspólnie z osobą prowadzącą.  Zajęcia dotyczyły Powietrza i jego tajemnic . Uczniowie  dowiedzieli się co to jest powietrze i jakie są jego składniki . Dzieci przekonały się ile waży powietrze w naszej sali i dlaczego nie odczuwamy nacisku jego ciężaru na sobie . Najsilniejsi chłopcy z klasy niestety nie  wygrali w zapasach z siłą ciśnienia atmosferycznego . Dziewczynki zaś za pomocą termometru miłości zmierzyły siłę uczucia do swoich bliskich . Uczniowie dowiedzieli się również dlaczego astronauci wychodzący w przestrzeń kosmiczną muszą posiadać skafandry i dlaczego samoloty latają mimo , że są o wiele cięższe od powietrza. Na zakończenie spotkania uczniowie zrobili smog i odczytali , jakie jest zanieczyszczenie  powietrza w naszej sali.

Takie spotkania z dziećmi są bardzo atrakcyjne i ciekawe , gdyż każde dziecko jest małym naukowcem . Podczas pokazów dzieci świetnie się bawiły , a przy okazji odkrywały niesamowite zjawiska zachodzące w życiu codziennym .

Mamy nadzieję , że wkrótce weźmiemy udział w kolejnym spotkaniu z „Fizyką dla Smyka ”.

                                                              Organizator spotkania : Jadwiga Puto


Archiwa