• -

2 A NA WYSTAWIE SZOPEK KRAKOWSKICH

Category : Aktualności

18 lutego klasa 2 a wybrała się  do Muzeum Historycznego na pokonkursową wystawę „Szopek Krakowskich”. Na wystawie podziwialiśmy szopki biorące udział w tegorocznym konkursie, wykonane z różnorodnych materiałów,  z ogromną starannością i dbałością o detale. Zobaczyliśmy zarówno wielkie, ruchome szopki, będące przenośnymi teatrzykami jak i miniaturowe, wykonane z tradycyjnych materiałów: kolorowej folii aluminiowej, bibułki, kartonu i papieru. Przyglądaliśmy się uważnie miniaturowym mechanizmom oraz  próbowaliśmy w elementach szopek doszukać się nawiązań do historii i architektury Krakowa. Te kolorowe, mieniące się wszystkimi barwami cudeńka wykonali nie tylko doświadczeni szopkarze, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych.  Również na wystawie mogliśmy obejrzeć szopkę wykonaną przez uczniów klas trzecich naszej szkoły.

Po wyjściu z muzeum pełni wrażeń udaliśmy się na spacer  w kierunku Rynku. Zobaczyliśmy Barbakan, Bramę Floriańską, Kościół Mariacki i ołtarz Wita Stwosza, Sukiennice oraz  Ratusz.Wiemy gdzie mieszkał i tworzył nasz słynny malarz Jan Matejko. Poznaliśmy wiele legend, bogatą historię w/w zabytków i ciekawostek z nimi związanymi,  a także usłyszeliśmy grany z hejnalicy hejnał mariacki. W drodze powrotnej podziwialiśmy krakowskie planty.

                 Artykuł oraz zdjęcia : Barbara Pacura

 


 • -

 • -

 • -

 • -

 • -

 • -

 • -

 • -

ZAWODY W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Category : Aktualności

Dnia 18.02.2019r. na stoku w Sieprawiu odbyły się zawody w Narciarstwie Alpejskim w ramach Krakowskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznika 2003-2005)

Naszą szkołę nr 124 reprezentowali ;

Jakub Groblicki  kl.8a, oraz Wojciech Durbas i Szymon Tomera z kl. 7a

Nasi uczniowie po brawurowym przejeździe zajęli  VI miejsce drużynowo.

Najlepszym zawodnikiem okazał się Jakub Groblicki, który osiągając 5 miejsce dostał się do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Wszystkim zawodnikom życzymy dalszych sportowych sukcesów!

mgr Piotr Korput


 • -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 1A

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

TYDZIEŃ DOBREGO SŁOWA W KLASIE 2 A

Category : Aktualności

POMAGAMY CZYNIĆ ŚWIAT

LEPSZYM,

PIĘKNIEJSZYM,

SZCZĘŚLIWSZYM  !

 

Rozpoczęliśmy  tydzień dobrego słowa.  W klasie uczniowie losowali cichego przyjaciela, dla którego będą przez cały tydzień szczególnie miłe. Będą to okazywały poprzez dobre słowo, uśmiech, dobry uczynek czy małą niespodziankę.
Podczas zajęć podkreślamy szacunek dla języka polskiego.

Nauczyciel uświadamia  konieczność dbania o poprawność języka,

Propagujemy zasady kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego.

Rozwijamy sprawność komunikacyjną uczniów.

Przygotowaliśmy także specjalne plakaty na ten dzień, wykonaliśmy emotki przedstawiające nasze uczucia, tworzyliśmy prace w grupie, sklejaliśmy puzzle z hasłami rozwiązywaliśmy zagadki oraz bawiliśmy się w kalambury.

Rozmawialiśmy o znaczeniu słów :

DZIĘKUJĘ , PROSZĘ , PRZEPRASZAM, MIŁEGO  DNIA  !  DZIEŃ  DOBRY  !

DOBRZE ŻE JESTEŚ , LUBIĘ  CIĘ  ! ,UWIERZ  W SIEBIE !NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ  ! UŚMIECHNIJ  SIĘ  ! MIŁO  CIĘ  WIDZIEĆ  !

artykuł i zdjęcia : Barbara Pacura


 • -

WYCIECZKA DO NAJMNIEJSZEJ NA ŚWIECIE FABRYKI CUKIERKÓW

Category : Aktualności

Klasa 3 a wybrała się na wycieczkę do Najmniejszej na Świecie Fabryki Cukierków(manufaktura działa na 50 metrach kwadratowych). Łakocie produkowane są ręcznie na bazie technologii zaczerpniętej z XVII i XVIII wieku. Przy ul. Grodzkiej 38 uczestniczyliśmy w pokazie, podczas którego mogliśmy obejrzeć od początku do końca jak tworzą się cukierki i lizaki, poczuliśmy aromat unoszący się podczas produkcji, a na sam koniec spróbowaliśmy ciepłego lizaka, którego otrzymał każdy kto dobrze odpowiedział na pytania dotyczące produkcji łakoci.

Sami braliśmy udział w formowaniu kształtu swojego lizaka, którego zabraliśmy do domu. Na koniec otrzymaliśmy dyplom młodego karmelarza i paczuszkę cukiereczków o różnych smakach. To było ciekawe doświadczenie.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat


 • -

AKCJA „ZIMA W SZKOLE” W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

W drugim tygodniu ferii w Małopolsce miała miejsce w naszej szkole akcja „Zima w szkole”. Rodzice trzydziestki dzieciaków zgłosili ich udział w zaplanowanym przedsięwzięciu. Opiekę nad uczestnikami akcji sprawowali wychowawcy pp. Magdalena Gawin i Katarzyna Kerep, a nad całością czuwał kierownik Marta Biernat. Zajęcia rozpoczynały się od 7.30 i trwały do 15.30. Zapisani uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zorganizowanych dla nich wycieczkach, były to wyjścia na lodowisko, basen, do kina i muzeum. Dzieci z klas młodszych wzięły udział w warsztatach interaktywnych w Muzeum Inżynierii Miejskiej „Takie to proste” i obejrzeli film w Cinemacity BONARKA „Królowa Śniegu po drugiej stronie lustra”, niektórzy stawiali pierwsze kroki na lodzie na lodowisku w Wieliczce, a niektórzy zaprezentowali wysoki poziom jazdy na łyżwach oraz wygrzewali się basenie i jacuzzi w Centrum Sportu Com-Com Zone.

Myślę, że było to połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Akcja „Zima w szkole” kierowana jest do uczniów samorządowych szkół podstawowych. Jej organizatorem jest dyrektor szkoły, który decyduje o przystąpieniu szkoły do programu. W tym roku z oferty skorzystało 2000 uczniów z 69 szkół. Gmina Miejska Kraków zapewniła bezpłatną opiekę nad dziećmi, pozostałe wydatki związane z wyjściem poza teren szkoły pokryli rodzice uczestników.

Kierownik akcji:

Marta Biernat


Archiwa