• -

UCZNIOWIE KLASY 2 B WYRÓŻNIENI W KONKURSIE „ZACZYTANA ZAKŁADKA”

Category : Konkursy

Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie – Filia ul. Na Wrzosach 57 zaprosił uczniów klas II – V szkół krakowskich do udziału w konkursie literacko – plastycznym

ZACZYTANA ZAKŁADKA

Warunkami uczestnictwa było przygotowanie krótkiego opowiadania o swojej ulubionej książce i zakładki do niej, która będzie ilustracją do książki. Opowiadanie powinno być czytelnym rękopisem, obejmującym około dwie strony formatu A 5. Technika plastyczna i forma przygotowania zakładki była dowolna.

Jury brało pod uwagę inwencję twórczą i pomysłowość wykonania zakładki, związek tematyczny tekstu i zakładki z wybraną książką oraz oryginalność tekstu.

Po przeczytaniu i obejrzeniu 159 zgłoszonych prac na konkurs, jury przyznało wyróżnienia uczniom klasy 2 b:

Sarianowi Bętkowskiemu,

Filipowi Sitkowi

Dominikowi Sitkowi

Serdecznie gratuluję zwycięzcom i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                        Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

MARCOWE WARSZTATY TEATRALNE KLASY 2 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

„PIERWSZE KROKI NA ŚNIEGU”

Category : Aktualności

Od 18 do 22 marca nasza szkoła uczestniczyła w programie Urzędu Miasta Krakowa „Pierwsze kroki na śniegu”. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w bezpłatnych lekcjach nauki na nartach i snowboardzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Nauka jazdy odbywała się na stoku narciarskim w Sieprawiu we wiosennej atmosferze jak widać na zdjęciach.

Piotr Korput


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 3 A – MARZEC

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASA 3 B – 18.03.2019 r.

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

„ZIELONA SZKOŁA” W PORĄBCE!

Category : Aktualności

W dniach 4-8 marca 2019  uczniowie klas 1a, 1c, 2a rozpoczęli wyjazdy dzieci z klas młodszych na zielone szkoły.

Dzieci uczestniczyły w pięciodniowym turnusie w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce koło Żywca.

W ramach programu uczniowie poznali najbliższą okolicę, spacerowali zboczem Kozubnika, odbyli marsz na orientację z elementami edukacji ekologicznej i zasadami pierwszej pomocy, uczestniczyli w zabawach sportowych oraz bawili się i spędzali czas na placu zabaw.

W ramach wyjazdu odbyła się wycieczka na Górę Żar. Piękna pogoda sprawiła, że dzieci obserwowały piękne widoki Beskidu Śląskiego, jezioro Międzybrodzkie, rzekę Sołę, panoramę Porąbki. Na szczycie góry zobaczyły jezioro oraz elektrownię szczytowo-pompową.

Dzieci miały również czas na zabawę w Figloparku.

W trakcie pobytu na zielonej szkole uczniowie uczestniczyli w warsztatach. Zrobili pachnące mydełka oraz wykonali pamiątkowe sowy.

Większość czasu wykorzystana została na integrację zespołów klasowych. Podczas wspólnych zabaw, tańców, zawodów sportowych dzieci wzajemnie się poznawały, pomagały sobie, uczyły się współpracy i cieszenia się z sukcesów własnych oraz innych.

Na zakończenie pobytu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uzyskane sukcesy podczas pobytu na zielonej szkole.

Pobyt minął dzieciom szybko. Wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

Wychowawcy: Magdalena Broniak, Barbara Pacura, Renata Tylek-Bebej


 • -

CO SIĘ OSTATNIO WYDARZYŁO W KLASIE 1A?

Category : Aktualności

Luty obfitował w wiele wydarzeń.

Uczniowie klasy 1 a brali udział w zabawie karnawałowej w dniu 11 lutego. 

Dzieci poprzebierane w postaci z bajek, zwierzątka i ulubionych bohaterów bawiły się na sali gimnastycznej. Zabawę prowadzili animatorzy, którzy zapewnili dzieciom wesołą rozrywkę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W lutym w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Zdrowia.

Pod kierunkiem wychowawcy dzieci zagrały w grę podczas zajęć gimnastycznych. Podczas gry utrwalały wiadomości na temat zdrowego trybu życia.

W ramach tygodnia zdrowia oraz realizacji podstawy programowej dzieci wykonały sałatki owocowe.

Uczniowie podzieleni na grupy bardzo odpowiedzialnie i z zaangażowaniem podjęli kolejne wyzwanie. Wcześniej zostały przydzielone obowiązki i zadania dla każdego członka grupy. Każda grupa wykazała się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Następnie dzieci smakowały swoje sałatki i częstowały panie. Wszystkim bardzo smakowały przygotowane desery.

W naszej klasie powstała również hodowla rzeżuchy.

Dzieci przygotowały nasionka, ziemię i pudełeczka. Następnie wspólnie wysialiśmy rzeżuchę do poszczególnych pudełeczek, które opisaliśmy. Dzieci podczas tego doświadczenia miały przez tydzień obserwować wzrost roślin i wyciągnąć wnioski „Co roślinie potrzebne jest do życia?”.

Na podsumowanie dzieci zjadły kanapki z rzeżuchą. Wszystkim bardzo smakowały witaminowe rarytasy. Niektóre poprosiły o dokładkę 🙂

Mieliśmy również dzień rozpusty. Rodzice zrobili nam Tłusty Czwartek. Były pączki i chrust.

W dniu 25 lutego uczniowie mieli spotkanie ze Strażnikiem Miejskim.

Po raz kolejny utrwalili podstawowe wiadomości o bezpiecznej drodze do i ze szkoły oraz poruszania się po drogach. Z zainteresowaniem słuchali i zadawali pytania przedstawicielowi Straży Miejskiej. Był też czas na zabawę, która była podsumowaniem zajęć. Dzieciom spotkanie ze Strażnikiem Miejskim bardzo się podobało, byli zaangażowani w rozmowę, zadawali pytania i chętnie odpowiadali na postawione.

Zima zainspirowała dzieci swoimi urokami. 

Wyzwoliła ciekawość dziecięcą i kreatywność. Zimową porą wykonywaliśmy piękne prace plastyczne. Powstały zimowe drzewa, bałwanki, mozaikowe koty. Wspólnie wykonaliśmy zimowe ptaszkowe drzewo. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat ptaków zimujących w Polsce i pomocy zwierzętom w zimie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Był tez czas na zabawę.

Najbardziej dzieciom podobała się zabawa w sklep. Dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad przedsiębiorczości, robienia zakupów, dysponowania pieniędzmi, zasad kulturalnego zachowania się w sklepie podczas dokonywania zakupów. Zabawa tak się dzieciom spodobała, że trwała przez kilka dni. Na co dzień, podczas przerw dzieci zazwyczaj korzystają z tablicy interaktywnej. Chętnie układają puzzle, znajdują szczegóły na obrazkach lub rozwiązują rozmaite zadania.

 

Opracowanie artykułu i zdjęcia Renata Tylek-Bebej


 • -

WARSZTATY TEATRALNE KLASY 1 A – „KRÓLOWA ŚNIEGU”

Category : Aktualności

Kolejne warsztaty teatralne w Dworze Czeczów.

Tym razem scenki z „Królowej Śniegu” w wykonaniu uczniów z klasy 1a.

                                               Zdjęcia Renata Tylek-Bebej


 • -

PIASTÓWNY NA TRONACH EUROPY

Category : Aktualności

Najnowsza książka pani Barbary Faron.

Dzieje władców zawsze budzą ciekawość. Zachęcam Wszystkich do przeczytania najnowszej książki pt „Piastówny na tronach Europyautorstwa pani Barbary Faron, nauczyciela naszej szkoły, pisarki i miłośniczki historii. Książka ukazała się 8 marcanakładem Wydawnictwa Astra. Warto sięgnąć po tę lekturę, aby dowiedzieć się, jaką rolę odegrały córki i siostry Piastów w polityce swych ojców i braci, jaki miały wpływ na losy państwa polskiego i Europy. Nie wszyscy wiedzą, że Piastówna była cesarzową Hiszpanii, inne zasiadały na tronach europejskich, wychowywały przyszłych władców, a ich małżeństwa były gwarancją sojuszy z dynastiami średniowiecznej Europy. Życzę miłej lektury. Książkę można zakupić w księgarniach sieci Empik. Koleżance gratuluję i życzę sukcesów w pracy nad kolejną książką.

Lidia Salawa


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASA 3 B – 25 II 2019 R.

Category : Aktualności

mgr Katarzyna Kerep


 • -

„PĄCZEK DLA AFRYKI”

Category : Aktualności

Nasza szkoła wzięła udział w akcji charytatywnej organizowanej przez zakon Kapucynów „Pączek dla Afryki”. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu   i Małego Samorządu zbierali do puszek dobrowolne datki. Państwo Sojka (rodzice z klasy 2 c) ofiarowali nam do sprzedaży około 50 domowych, przepysznych pączków, kilkadziesiąt oponek oraz pączki z cukierni. Były one sprzedawane przy ulicy Sucharskiego. Zebrane pieniądze ( 460 zł – ul. Sucharskiego, 178 zł –ul. Weigla) zostaną przekazane na misje.

Pączki  = posiłki dla osieroconych dzieci
Pączki  = czysta, zdrowa woda z 3 nowych studni
Pączki = edukacja dla dzieci z buszu
Pączki = operacje dla niepełnosprawnych
Pączki = nowe kaplice w 3 wioskach w buszu
Pączki = nowe boisko, plac zabaw, zajęcia dla dzieciaków i wiele innych.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji.

   Marcelina Juszkiewicz

Jadwiga Puto

Renata Wiązownicka

 


 • -

 • -

LUTOWE WARSZTATY TEATRALNE KLASY 2 B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


Archiwa