• -

SUKCESY ŁUCJI BOCHENEK

 

 

 

mgr Jarosław Dzierżak


  • -

FOTOREPORTAŻ KLASY III A Z WARSZTATÓW „FIZYKA DLA SMYKA – TAJEMNICE ŚWIATŁA”

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


  • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY III A – MAJ

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


  • -

CIEKAWE WYDARZENIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W dniu 3 kwietnia uczniowie klasy 1a brali udział w warsztatach pt. „Matematyka w muzyce”. Warsztaty odbyły się w Dworze Czeczów. Dzieci w ciekawy sposób poznawały tajniki muzyki oraz roli matematyki w muzyce. Rozwiązywali zagadki muzyczne. Mieli możliwość gry na instrumentach oraz wspólnej integracji.

Na zakończenie realizowanego tematu związanego z teatrem dzieci przyniosły do szkoły pacynki, kukiełki, zabawki. W grupach tworzyli krótkie przedstawienia dla uczniów. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Zaprezentowały bardzo ciekawe opowieści z zastosowaniem lalek. Była świetna zabawa, dużo radości i śmiechu.

Na zajęciach plastycznych wykorzystaliśmy pomysł zaczerpnięty od pani Moniki wychowawcy grupy „0”. Skorzystaliśmy z aplikacji Quiver i ożywiliśmy nasze prace. Dla niektórych dzieci ruchomy rysunek był wielkim zaskoczeniem. Nie spodziewały się takiego efektu swojej pracy. Na pewno będziemy korzystać z takiej formy pracy. Mina dzieci –bezcenna, uśmiech na buzi  zawsze cieszy.

W piątek 10 maja uczniowie klasy 1a uczestniczyli w warsztatach pt. „Krakowskim targiem” w Muzeum Etnograficznym.

Dzieci miały możliwość dowiedzieć się o życiu dawnych mieszkańców Krakowa na przełomie XIX i XX w., ich zawodach, czym się zajmowali się rzemieślnicy i jak wyglądał handel, czy można coś kupić nie używając pieniędzy? Dzieci dowiedziały się czym różnił się targ od dzisiejszej galerii handlowej.  W czasie gry ekonomicznej odwiedziły garncarza, szewca, kaletnika, tkacza, kowala, gospodarza wiejskiego.

Dzieci były zaangażowane, aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Zaproponowana forma warsztatów bardzo im się podobała. Na zakończenie odbył się targ, na którym dzieci sprzedawały lub wymieniały produkty, które zgromadziły podczas warsztatów. I nie obeszło się bez krzyków  jak na krakowskim targu bywało…

Do naszej klasy w dniu 15 maja zawitała przemiła pani Dorotka, która wprowadziła dzieci w świat ceramiki. Podczas warsztatów uczniowie pracowali z gliną tworząc ciekawe prace. Efekt końcowy będzie widoczny po wymalowaniu i wypaleniu glinianych upominków.

Opracowanie artykułu: Renata Tylek-Bebej


  • -

WIOSNA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny powitał nas piękna słoneczną pogodą. Właśnie wtedy zaplanowany był szkolny wiosenny pochód uczniów klas 0-3. Dzieci przygotowały razem z Rodzicami piękne kapelusze. Z wychowawcami wykonały kwiaty, które rozdawały przechodniom. Wiosenny korowód zawędrował na boisko szkoły przy ul. Weigla. Tam dzieci śpiewały piosenki o wiośnie i recytowały wiersz. Wszyscy świetnie się bawili, barwny pochód wzbudzał zainteresowanie i wywoływał uśmiech na twarzy zarówno dzieci jak i dorosłych. Panie w tym dniu prezentowały się również wiosennie.

Laureaci konkursu „Wielkanoc” w Dworze Czeczów

Uczniowie pod kierunkiem wychowawcy wykonali prace na konkurs plastyczny „Wielkanoc” organizowany przez Dwór Czeczów. Z płyt CD dostarczonych przez mamę Emilki powstały żółte kurczaczki. Praca dzieci została doceniona.

A oto lista laureatów z klasy 1a:

Marta K., Aleksy G., Aleksander Z., Karolina B.,  Milena W., Bartek S., Lena F., Borys H.

Maj przyniósł nam bzy.

Dzieci malowały piękne bukiety z bzów farbami plakatowymi. Pod kierunkiem wychowawczyni powstały piękne obrazy. Aż trudno uwierzyć, że autorami tych pięknych prac są pierwszoklasiści!

                                               Opracowanie artykułu:  Renata Tylek-Bebej


  • -

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH – 1 KWIETNIA 2019

Category : Aktualności

To nie Prima Aprilis! W końcu udało się i przełożony wyjazd integracyjny z dnia 12 listopada 2018 roku doszedł do skutku.

Cztery pierwsze klasy zawitały do „Zaczarowanego Wzgórza” w Czasławiu. Zostaliśmy tam wszyscy powitani i ugoszczeni pysznymi muffinkami przez naszą wspaniałą p. Agnieszkę Gil i jej współpracowników.

Każda klasa uczestniczyła w wielu różnych formach zabawy i czynnego wypoczynku. Dzieci zwiedzały mini zoo, doiły krowę, jeździły na koniach. Był survival w wąwozie i zajęcia plastyczne. Mieliśmy również możliwość poznawania tradycji związanych z Wielkanocą.

Atrakcje i ciekawe propozycje sprawiły, że nikt się nie nudził i każdy znalazł coś dla siebie. Na dodatek dopisała nam piękna pogoda. Mogliśmy podziwiać wiosenne kwiaty- zawilce w lesie, poznać zwierzęta hodowane w gospodarstwie wiejskim, poskakać na trampolinie i wspólnie spędzić czas.

Zdjęcia pokazują ile atrakcji zapewnił nam ten wyjazd. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Czas spędzony w Zaczarowanym Wzgórzu na długo zostanie w naszej pamięci.

Opracowanie artykułu Renata Tylek- Bebej


  • -

WYRÓŻNIENIE UCZENNIC KLASY 2 B W KONKURSIE RECYTATORSKIM

Category : Konkursy

Dom Kultury Podgórze zaprosił uczniów klas 1-4 szkół krakowskich do udziału w konkursie recytatorskim w ramach cyklu konkursów „Cudowny świat baśni”. W ramach Konkursu uczestnik mógł zaprezentować utwór poetycki lub prozatorski dedykowany dzieciom, a czas prezentacji nie mógł przekraczać 5 minut.

W konkursie wzięło udział 296 osób z 26szkół. Jury w składzie Zinajda Zagner ( aktorka), Inka Dowlasz( reżyser, dramaturg) oraz Iwona Praczyńska (sekretarz) postanowiło przyznać wyróżnienia:

Karolinie Pawłowskiej i Amelii Rybak

Serdecznie gratuluję znakomitego sukcesu.

                                                        Wychowawca Ewa Miłaszewska


  • -

LAUREACI KLASY 2 B W KONKURSIE PLASTYCZNYM WIELKANOC

Category : Konkursy

Dwór Czeczów po raz kolejny zaprosił uczniów szkół krakowskich do udziału w konkursie Wielkanoc. Dzieci mogły wykonać dowolną pracę plastyczną nawiązującą do tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie naszej klasy wykonali piękne wianki na drzwi. Oto nasi laureaci:

Sarian  Bętkowski     Jagoda  Tryba

Kacper  Kania            Filip   Sitek

Amelia   Rybak          Dawid  Zagórski

Dominik  Sitek           Jakub   Rybka

Serdecznie gratuluję sukcesu.

                                                                  Wychowawca Ewa Miłaszewska


  • -

OSTATNIE WYDARZENIA W ZERÓWCE

Category : Aktualności

Już każdy w zerówce wie, skąd mleko bierze się !!!

Już każdy w zerówce wie, skąd mleko bierze się !!!

Kodujemy, liczymy i dobrze się przy tym bawimy!!!

Kodujemy, liczymy i dobrze się przy tym bawimy!!!

Tydzień zdrowia

Tydzień zdrowia

Tydzień zdrowia

Tydzień zdrowia

Walentynki

Walentynki

Zakładamy hodowlę fasoli !

Zakładamy hodowlę fasoli !


Archiwa