• -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 1 D

Category : Aktualności

W dniu 28 października w Dworze Czeczów, odbyły się pierwsze warsztaty

teatralne klasy 1 d. Wszyscy uczniowie wcielili się w role aktorów,

mając okazję za pomocą lalek teatralnych spróbować swoich umiejętności.

Spisali się na prawdę wspaniale.

Zapraszam do galerii.

Monika Stachura


 • -

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH

Category : Aktualności

25.09.2019 roku odbył się wyjazd integracyjny klas pierwszych. Uczniowie zawitali do Gospodarstwa Agroturystycznego Zaczarowane Wzgórze w Czasławiu. Przywitała nas wspaniała pogoda oraz uśmiechnięci opiekunowie ośrodka. Każda z klas uczestniczyła w różnych aktywnościach i formach wypoczynku. Dzieci zapoznały się z historią ziemniaka – skąd pochodzi, jak się go uprawia? Wspólnymi siłami przygotowały frytki, całość zakończyła się degustacją ziemniaczanych potraw. Uczniowie zwiedzali mini zoo, poznali różne zwierzęta hodowlane. Na chętnych czekała przejażdżka na końskim grzbiecie, pod czujnym okiem instruktorów. Zajęcia sensoryczno-plastyczne sprawiły wszystkim nie lada przyjemność, zwłaszcza, gdy okazało się, że do wykonania prac trzeba będzie posłużyć się jesiennymi darami natury. To był wspaniały dzień dla wszystkich uczestników – zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Anna Witkowska


 • -

SPOTKANIE Z POLICJANTEM W KLASACH 0 – III

Category : Aktualności

Od początku roku szkolnego uczniowie klas 0 -III  naszej szkoły poznawali i przypominali sobie z poprzednich lat podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Chodziliśmy na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać w jej pobliżu.

Najwięcej jednak o ruchu drogowym wie pan policjant i dlatego 23 października zaprosiliśmy do naszej placówki pana  Janusza Tureckiego, który jest policjantem z VI Komisariatu Policji w Krakowie, a prywatnie jest tatą Milenki z pierwszej klasy. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest jego praca, jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Uczniowie klas 0 – III zobaczyli prezentację zdjęć wraz z omówieniem sytuacji ruchu drogowego.

Na koniec każdy uczeń mógł przymierzyć policyjną czapkę i potrzymać lizaka.

Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci!

 

Tekst: Marta Biernat

Zdjęcia: wychowawcy klas


 • -

WARSZTATY Z MATEMATYKI I FIZYKI KLAS 0-III

Category : Aktualności

 


 • -

KL 2C WYZNAJE ZASADĘ W ” ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

Category : Aktualności

Korzystając z pięknej jesiennej pogody klasa 2 C po zajęciach  na basenie postanowiła spalić dodatkowe kalorie na zielonej siłowni. Z racji tego, ze sportu w życiu nigdy za wiele pomimo zmęczenia pływaniem postanowili poćwiczyć:)

mgr Magdalena Broniak


 • -

 • -

SMACZNIE I ZDROWO- SURÓWKA W KLASIE 1 D

Category : Aktualności

W ramach Międzynarodowego projektu „Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”, klasa 1 d poznając nawyki zdrowego żywienia, wykonała surówkę z jabłka i marchewki. Uczniowie samodzielnie przygotowali owoce i warzywa, umyli, obrali oraz starli .

Radości było wiele, surówka była przepyszna, a przede wszystkim zdrowa!

Monika Stachura


 • -

DZIEŃ KROPKI – DOT DAY W KLASIE 1 D

Category : Aktualności

Jak co roku 15 września ( a w tym roku 16 września) – obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym dniu organizowane są różnego rodzaju działania, które pomagają zrozumieć, że każdy z nas ma jakiś talent. Uczniowie klasy 1 d, również włączyli się do obchodu tego święta. Wysłuchali bajki „The Dot”, autorem której jest Peter Reynolds, a opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i uwierzyła w siebie. Nauczyliśmy się piosenki pt. „Od maleńkiej kropki”, wykonywaliśmy zadania z kropką, za pomocą aplikacji Quiver ożywiliśmy swoje kropki, wymyślaliśmy zwierzęta i potrawy w kropki, oraz wykonaliśmy wspólne kropkowe zdjęcia.

To był wspaniały dzień.

Monika Stachura


 • -

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Category : Aktualności

W piątek 11 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania klas pierwszych na uczniów.

Ceremonia pasowania rozpoczęła się od występu bohaterów tego dnia, którzy wcielili się w Smerfy. Wszyscy musieli zdać egzamin, który przeprowadziły szkolne duszki. Nie muszę dodawać, że egzamin wypadł celująco!!! Najmłodsi dostali za to ogromne brawa od rodziców, dyrekcji szkoły i wychowawczyń.

Najważniejszym jednak momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów kluczem do świata wiedzy. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie pana Dyrektora Bartosza Rutkowskiego, który skierował gorące słowa do pierwszoklasistów.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Tekst i zdjęcia:

Marta Biernat, wychowawca klasy I a


 • -

SPOTKANIE Z PISARZEM – ANDRZEJEM MARKIEM GRABOWSKIM

Category : Aktualności

W roku szkolnym 2019/20 rozpoczęliśmy cykl zajęć dWór kultury. Uczniowie klas 4-8 będą uczestniczyć co miesiąc w zajęciach o różnej tematyce.

We wrześniu uczniowie klas 4-5 wzięli udział w spotkaniu z pisarzem- Andrzejem Markiem Grabowskim  autorem książki Wojna na Pięknym Brzegu.  Dzieci mogły poznać życie swojej rówieśniczki- Krysi, bohaterki książki, dorastającej w czasie II wojny światowej.

Andrzej M. Grabowski- pisarz, twórca programów telewizyjnych dla dzieci: Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia, Budzik, autor piosenek: Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie? Autor kilkunastu książek, z których: Zenek i mrówki oraz Wojna na Pięknym Brzegu zostały wpisane na  Złotą Listę książek Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

W czasie spotkania uczniowie mieli możliwość nabycia książek z autografem autora.

Lidia Salawa


 • -

JAPONIA – SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

Category : Aktualności

W roku szkolnym 2019/20 rozpoczęliśmy cykl zajęć dWór kultury. Uczniowie klas 4-8 będą uczestniczyć co miesiąc w zajęciach o różnej tematyce.

We wrześniu  uczniowie klas 6-8 wzięli udział w warsztatach podróżniczych: Japonia- spotkanie z podróżnikiem. W trakcie spotkania wysłuchali opowieści  o Tokio, ogromnym mieście bez początku,  kapsułowych hotelach, historii tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011,  górze Fuji, a także o robotach, które tańczą, śpiewają, gotują i grają w piłkę, Alpach Japońskich, makakach kąpiących się w gorących źródłach. Poznali  podstawy shinto- religii Japończyków.  Nie zabrakło również fotografii wstrząsoodpornych wieżowców, mikroskopijnych mieszkań w wielkich miastach. W trakcie spotkania zobaczyli również kilka rekwizytów przywiezionych z Japonii- strój gejszy. Dużą ciekawość wzbudziły opowieści o wyspach królików.

Lidia Salawa


 • -

EDUKACJA PLASTYCZNA W KLASIE 2A (WRZESIEŃ)

Category : Aktualności

Po wakacjach dzieci wróciły wypoczęte i pełne zapału. Jak zawsze bardzo chętnie wykazują się podczas wykonywania prac plastycznych.

Prace dzieci są pełne pomysłów, inspirowane otaczającą przyrodą. W czasie zajęć plastycznych wykorzystywane są różne techniki. Uczniowie korzystają z szerokiej gamy kolorów.

W większości prace są niezwykłe, twórcze i bardzo starannie wykonane. Uczniowie pracują na miarę swoich możliwości, z wielkim zaangażowaniem.

Każdego cieszy efekt wykonanej pracy!

Oto niektóre wrześniowe prace wykonane podczas zajęć plastycznych:

 

 1. Wakacyjne wspomnienia
 1. Zwierzątka z kamyków
 1. Jesienne drzewa

Wychowawca: mgr Renata Tylek- Bebej


Archiwa