• -

ODWIEDZINY W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI

Category : Aktualności

20 stycznia uczniowie klasy 3 b odwiedzili Miejskie Centrum Opieki przy ul. Wielickiej w Krakowie. Zostaliśmy poproszeni przez nauczycieli naszej szkoły, by przedstawić klasowe jasełka,  koordynatorem wyjścia była Pani Marcelina Juszkiewicz. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie, tym bardziej, że byliśmy w przeddzień Dnia Babci i Dziadka.

                Mali aktorzy z przejęciem pokazali piękno i ubóstwo, radość i smutek betlejemskiej szopki, a więc Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów, trzech króli, rozbójnika, dzieci. Nie zabrakło śpiewu kolęd i pastorałek, które dopełniły wspaniały występ. Po jasełkach odbył się koncert na fortepianie i trąbce uczennic z klasy piątej i ósmej. A przy akompaniamencie gitary Pani Renaty Wiązownickiej wspólnie ze staruszkami śpiewaliśmy znane kolędy. Następnie dzieci wręczyły wszystkim chorym laurki, wykonane na świetlicy oraz przez Gosię Madej z naszej klasy.

                 Gościliśmy tu po raz pierwszy wśród ciężko schorowanych, starszych ludzi, najczęściej umieszczonych na wózkach inwalidzkich. Ten widok poruszył nasze serca, ale też nadał sens, bo mogliśmy podarować choć krótką chwilę radości i uśmiechu, a nawet łzy wzruszenia. My również otrzymaliśmy słowa podziękowania i słodycze od pensjonariuszy i Dyrekcji Centrum.

                Serdecznie dziękuję za ogromną pomoc Rodzicom oraz Paniom Marcelinie i Renacie, a dzieciom za przygotowanie i udany występ.

                                                                                                                             Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

KOCHAMY NASZE BABCIE I NASZYCH DZIADKÓW – DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

W środę 22 stycznia do naszej klasy przybyli cudowni goście-nasi kochani Dziadkowie i Babcie. My przystroiliśmy salę własnoręcznie wykonanymi kwiatami oraz portretami Dziadków i Babć. Przygotowaliśmy w dniu Ich święta występ artystyczny składający się z dwóch części.

Najpierw pokazaliśmy przygotowane w grudniu przedstawienie jasełkowe. Następnie recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki dla naszych najbliższych. Każdy starannie przygotował się do występu. Daliśmy z siebie wszystko!

Na zakończenie złożyliśmy Babciom i Dziadkom życzenia, podarowaliśmy samodzielnie wykonane laurki i świeczniki. Nasi rodzice upiekli pyszne ciasta, zakupili napoje, zadbali o przygotowanie poczęstunku i pysznej kawy. Bardzo im  za to dziękujemy!

Występ dostarczył naszym najbliższym dużo radości. Na twarzach malował się uśmiech, a czasami pojawiały się łzy wzruszenia. Przedstawienie bardzo się podobało. Wspólnie spędziliśmy miłe chwile i mogliśmy zaprezentować nasze umiejętności aktorskie, recytatorskie, muzyczne i plastyczne.

                                                                                         Wychowawca Renata Tylek-Bebej


 • -

„KARTKA BOŻONARODZENIOWA DLA ŻOŁNIERZY WOJSK SPECJALNYCH” VI EDYCJA

Category : Konkursy

I miejsce- Mateusz Turowski uczeń klasy 2a

Tematem konkursu była kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Bożonarodzeniowych dedykowana żołnierzom Wojsk Specjalnych.

Organizatorem konkursu był Klub Wojsk Specjalnych w Krakowie.

Cele konkursu: – rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży,

– rozbudzenie zainteresowania zwyczajem obdarowywania kartkami świątecznymi, ze szczególnym uwzględnieniem żołnierzy Wojsk Specjalnych jako adresatów,

– propagowanie celebrowania Świąt Bożonarodzeniowych.

Uczniowie klasy 2a wzięli udział w konkursie. Kartka Mateusza Turowskiego została najwyżej oceniona przez jury i zajął tym samym pierwsze miejsce.

Uczeń otrzymał piękny dyplom oraz nagrodę w postaci pamiątkowego medalu oraz różnych upominków militarnych.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

                                                           Wychowawca Renata Tylek-Bebej


 • -

PODSUMOWANIE XVIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

Category : Konkursy

W dniu 13 stycznia uczniowie klasy 2a Magdalena Chrzan, Marta Kowalczyk, Mateusz Turowski wraz wychowawczynią  Renatą Tylek-Bebej uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w Domu Kultury w Trzebini. Rozdanie nagród poprzedził występ artystyczny w wykonaniu podopiecznych Domu Kultury, którzy prezentowali swoje zdolności taneczne, wokalne, gry na instrumentach.  Na zakończenie uczniowie podziwiali wystawę prac, które zostały nagrodzone. Przygotowany był również słodki poczęstunek. Było moc wrażeń.

Wielkie podziękowania dla p. Marka Chrzana, który zawiózł nas do Trzebini.

Gratuluję laureatom sukcesu!

                                                                                                                             Renata Tylek-Bebej


 • -

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 2 A – STYCZEŃ

Category : Aktualności

mgr Renata Tylek-Bebej


 • -

JASEŁKA KLASY 3 B

Category : Aktualności

Tradycją naszej szkoły stały się jasełka. W tym roku dla młodszych uczniów przygotowała klasa 3 b.

Wieczorem 19 grudnia w sali balowej naszego zabytkowego Dworu Czeczów wystąpiliśmy przed Rodzicami, a następnego dnia przed młodszymi kolegami. Piękne stroje przygotowane przez Rodziców, wspaniała gra aktorów oraz wzruszający śpiew kolęd i pastorałek wprowadził nas w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Były również życzenia i  pierniczek samodzielnie udekorowany przez dzieci dla każdego nauczyciela oraz Rodzica.

             Występ bardzo się podobał o czym świadczą słowa uznania Pana Dyrektora oraz nauczycieli. Zostaliśmy również poproszeni, by jasełka pokazać staruszkom z Miejskiego Centrum Opieki w Krakowie mieszczącego się przy ulicy Wielickiej, co uczynimy z wielką radością.

                                                                                              Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

MIKOŁAJ W KLASIE 3 B

Category : Aktualności

4 grudnia klasa 3 b udała się do Teatru Współczesnego na spektakl pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”. Pełna uroku, koloru i wesołych piosenek wersja znanej i lubianej baśni Andersena, która przenosi widza w fantastyczny świat Króla Grocha, Królowej Grochówki i ich syna, Księcia Groszka. Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji nie pozwolą na nudę, a zmieniająca się dekoracja, która szybko przeobraża scenerię przygód królewskiej rodziny, przykuje uwagę młodego widza.

Po przedstawieniu mieliśmy spotkanie ze Św. Mikołajem, który każdego obdarował prezentem i zamienił kilka słów.

Oto nasza fotorelacja :

                                                                                              Wychowawca Ewa Miłaszewska


 • -

CYKL DWÓR KULTURY – CHOINKOWE PIERNIKI

Category : Aktualności

Uczniowie klas 6-7 uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w CKP Dwór Czeczów, w czasie których upiekli smakowite choinkowe pierniczki. Aromatyczny zapach pieczonych ciasteczek wypełnił wszystkie zakamarki dworu, a po powrocie uczniów do szkoły również szkolne korytarze  zapachniały piernikami. Smakowały wybornie.

Lidia Salawa


 • -

CYKL DWÓR KULTURY – WARSZTATY DRUKU 3D

Category : Aktualności

Uczniowie klas 8 uczestniczyli w warsztatach druku 3D w CKP Dwór Czeczów, w czasie których wysłuchali krótkiej prelekcji, a następnie przy użyciu specjalnych pisaków każdy uczeń korzystając z tej nowoczesnej technologii wykonał dla siebie pracę. Większość zrobiła okulary- być może bardziej optymistycznie będą przez nie spoglądać na świat…

Lidia Salawa


 • -

CYKL DWÓR KULTURY – BOMBKI CHOINKOWE

Category : Aktualności

Uczniowie klas 4-5 uczestniczyli w zajęciach plastycznych w CKP Dwór Czeczów, w czasie których  wykonywali ozdoby – bombki choinkowe. Okazuje się, że z kolorowych serwetek i brokatu można wyczarować różne cudeńka.

Lidia Salawa


 • -

SZKOLENIE DLA MAŁYCH RATOWNIKÓW

Category : Aktualności

16 XII w naszej szkole odbyła się wielka lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej. Przyszedł do nas pan Ratownik Medyczny, tata naszej koleżanki, który krok po kroku nauczył nas podstawowych zasad udzielania pomocy. Każdy z nas ćwiczył  i powtarzał wytrwale, czynności ratujące życie w nagłych wypadkach. Teraz wiemy jak wezwać pomoc, ułożyć poszkodowanego i ratować go nim przyjedzie pogotowie.

Bardzo dziękujemy za nasze pierwsze kroki w świecie medycyny.

Wdzięczni Mali Ratownicy z wychowawcami.

K.Kerep


 • -

CYKL DWÓR KULTURY – WARSZTATY EKOLOGICZNE – GLOBALNE OCIEPLENIE

Category : Aktualności

Uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w CKP Dwór Czeczów, w czasie których wysłuchali krótkiej prelekcji na temat problemów współczesnego świata wynikających z zanieczyszczenia środowiska i ocieplania się klimatu. Ważna jest świadomość, że to co robimy dzisiaj, będzie miało wpływ na życie następnych pokoleń, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko, w którym żyjemy.

Lidia Salawa


 • -

CYKL DWÓR KULTURY – SPOTKANIE Z PISARZEM MARCINEM PAŁASZEM

Category : Aktualności

Uczniowie klas 4-6 mieli przyjemność poznania autora serii książek, których bohaterem jest sympatyczny pies- Elf. Marcin Pałasz okazał się wspaniałym gawędziarzem. Jego opowieści wzbudzały powszechną wesołość wśród młodych słuchaczy, którzy z ciekawością słuchali o pomysłach autora i ważnej roli jaką w nich odgrywa jego czworonożny przyjaciel, Elf.

         Podczas spotkania, które odbyło się w CKP Dwór Czeczów, zainteresowani  mogli zakupić książki pisarza wraz z pamiątkowym autografem.

Lidia Salawa


 • -

UCZNIOWIE KLASY 2A LAUREATAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO – ”BOŻE NARODZENIE TRADYCJA I WSPÓŁCZESNOŚĆ”

Category : Konkursy

Konkurs został zorganizowany pod Patronatem Starosty Chrzanowskiego.

 Organizatorem XVIII Wojewódzkiego konkursu plastycznego był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.

Na konkurs wpłynęło 608 prac z 64 placówek oświatowych z województwa małopolskiego.

Uczniowie z klasy 2a również zaangażowali się w wykonanie prac. Podczas zajęć plastycznych dzieci malowały farbami akrylowymi na foliach. Najpierw czarnym markerem rysowały kontury, a następnie wypełniały pola kolorami. Powstały piękne prace na wzór witraży.

Powstały piękne prace, które zostały wysłane do Trzebini. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki, które zostały ogłoszone 19 grudnia na stronie internetowej:

http://www.pmdk-trzebinia.pl/files/wynikiwojewdzkiegokonkursuplastycznegoboenarodzenie2019.pdf

Magdalena Chrzan oraz Marta Kowalczyk zostały nagrodzone w kategorii wiekowej 7-9 lat.

Praca Mateusza Turowskiego została zakwalifikowana do wystawy.

Uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu!

                                                                                              Renata Tylek-Bebej


 • -

JASEŁKA I WIGILIA W KLASIE 2A

Category : Aktualności

W dniu 19 grudnia uczniowie klasy 2a przedstawili swoim Rodzicom jasełka, które przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni. W grudniowy wieczór wybrzmiewały piękne kolędy i pastorałki, uczniowie recytowali wiersze i odegrali wydarzenia z narodzenia Bożej Dzieciny. Na scenie wystąpiły anioły, pasterze, trzej królowie, Herod, diabeł, śmierć oraz Maryja z Józefem. Piękne stroje przygotowali rodzice. O dekorację sali zadbali uczniowie, którzy wykonywali prace plastyczne oraz wychowawczyni. Jasełka bardzo się wszystkim podobały, były chwile wzruszenia i radości. Na zakończenie przekazane zostały wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

W tym dniu organizowany był kiermasz świąteczny. Nasza klasa również przygotowała prace na kiermasz. Dzieci na zajęciach plastycznych wykonały reniferki, choinki i bombki choinkowe.

Na następny dzień uczniowie uczestniczyli w klasowej wigilii, którą przygotowali Rodzice. Dzieci składały sobie życzenia, łamały się opłatkiem, śpiewały poznane pastorałki i kolędy z rodzicami, którzy zagościli w tym dniu w naszej klasie.

                                                                                                                             Renata Tylek-Bebej


 • -

JASEŁKA W GRUPIE „0”

Category : Aktualności

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia dzieci z „zeróweczki” wraz z wychowawcą i Panią od religii postanowiły aktywnie włączyć się w radosne obchodzenie tego wyjątkowego czasu i pokazać Swoim Rodzicom oraz bliskim aktorskie umiejętności w jasełkowym przedstawieniu.

I tak 19 grudnia odbyło się przedstawienie…były  kolędy i pastorałki oraz taniec aniołów, pasterze i królowie przynieśli dary kłaniając się maleńkiej Dziecinie. Następnego dnia dzięki Rodzicom  Dzieci mogły  mieć również  symboliczną namiastkę tego co jest najważniejsze w czasie świąt, czyli wspólne świętowanie, składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, a przede wszystkim radowanie się z bycia ze sobą podczas wigilijnego biesiadowania …

                     oprac. B.Grela


Archiwa