• -

UWAGA , UWAGA !

Category : Aktualności

To już dziś 22 kwietnia 2021r.

Wielkie świętowanie Dnia Ziemi czas zacząć.

W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbędzie się pod hasłem ,,Przywróć naszą Ziemię”.

Na Instagramie NASA ukazały się zdjęcia z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na fotografiach tych możemy podziwiać naturalne systemy (Ziemia, woda, powietrze i lód), które łączą się i wzajemnie na siebie oddziałują by życie na Ziemi mogło trwać. Dołączmy więc do 190 państw, aby po raz kolejny świętować obchody naszej planety.

Z okazji tak wyjątkowego święta nauczyciele naszej szkoły przygotowali dla uczniów następujące propozycje aktywności w formie konkursów:

 1. Drzewo – zielone płuca ziemi. Wykonanie drzewa 3d o minimalnej wysokości 1 metra z materiałów ekologicznych. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 1-8.
 2. Moja rodzina jest – eko. Konkurs fotograficzny przeznaczony dla uczniów klas 1-3, którego celem jest zaprezentowanie zachowań proekologicznych w codziennym, rodzinnym życiu.
 3. Konkurs techniczny Domki i budki dla owadów, ptaków i nietoperzy – zaprojektowanie i wykonanie domku dla owadów pożytecznych lub budek dla ptaków bądź nietoperzy; konkurs oceniany będzie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1 – 3 i klasy 4 -8.
 4. Bieżanów dawniej i dziś – jak zmieniło się środowisko przyrodnicze wokół nas na przestrzeni lat? Konkurs polega na wykonaniu pracy, dzięki której zobaczysz ile człowiek może zmienić w środowisku przyrodniczym w Twoim najbliższym otoczeniu. Konkurs przeznaczony dla klas 7-8.
 5. Wybierz się na EKOlogiczną wycieczkę nie używając silnika. Konkurs dla całych klas – sprawdźmy, która klasa pokona najdłuższy dystans!. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
 6. Konkurs na makietę eko-szkoły, czyli szkoła w ekologicznej odsłonie. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
 7. Eko – reporter, czyli nasi uczniowie w podróży. Konkurs polega na utrwaleniu piękna naszej przyrody za pomocą dokumentacji zawierającej (zdjęcia, film oraz opis cennego ze względu na walory przyrodnicze miejsca). Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4-8.
 8. Eko – Quiz – j.angielski, j,niemiecki. Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 7-8.
 9. Eko – plakaty (wykorzystujące pojęcia ekologiczne w j. angielskim). Konkurs przeznaczony dla uczniów klas 4,5,6.
 10. Konkurs na logo bloga pod hasłem 365 dni dla Ziemi (blog poświęcony będzie tematyce ekologii). Konkurs przeznaczony dla klas 4-8.
Wszelkie informacje na temat regulaminów konkursów, terminów oraz osób odpowiedzialnych za ich przeprowadzenie przedstawimy w najbliższy poniedziałek.
Ponadto w trosce o naszą planetę, począwszy od jutra, przez najbliższy tydzień na stronie librusa oraz facebooka naszej szkoły zamieścimy po jednej eko – poradzie na każdy dzień.
Dbajmy o Ziemię nie tylko od święta:)
Nauczyciele naszej szkoły

 • -

Category : Bez kategorii

 


Archiwa