• -

GRUDNIOWE WARSZTATY TEATRALNE KLASY 2B

Category : Aktualności

mgr Ewa Miłaszewska


 • -

 • -

WARSZTATY TEATRALNE W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Pierwszaki od października uczestniczą w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorkę Teatru Groteska p. Małgorzatę Karpowicz-Dukat.

Od początku dzieciom ten rodzaj zajęć bardzo się spodobał. Chętnie i aktywnie uczestniczą w warsztatach. Są przejęte, zaangażowane i … zaczarowane przez panią Małgosię.

Na warsztatach uczą się poruszać na scenie, pracy z kukłami, nowych pojęć związanych z teatrem oraz samodyscypliny, cierpliwości i współpracy.

Renata Tylek-Bebej

Fotorelacja z warsztatów (zdjęcia -Renata Tylek-Bebej)


 • -

POKAZ NAUKOWY „FIZYKA DLA SMYKA – FASCYNUJĄCE WŁAŚCIWOŚCI POWIETRZA”

Category : Aktualności

Akademia Nauki z profesorem Pytalskim proponuje ciekawe zajęcia dla dzieci. W  listopadzie 2021r. uczniowie klas: 6ab, 7a, 8a uczestniczyli w pokazie naukowym w CKP Dwór Czeczów. Zajęcia na temat właściwości powietrza wprowadziły wszystkich uczestników w świat eksperymentów naukowych. Przeprowadzone doświadczenia pokazały  niesamowite właściwości powietrza. Pokaz był nie tylko nauką, ale i świetną zabawą. Udział w ćwiczeniach i obserwacja ciekawych doświadczeń to dla uczniów pomoc w poznaniu i zrozumieniu tajemnic otaczającego świata.

Lidia Salawa


 • -

WARSZTATY – KULTURA JAPONII

Category : Aktualności

Uczniowie klas: 4ac oraz 5abc uczestniczyli w zajęciach w CKP Dwór Czeczów.

Warsztaty poświęcone kulturze Japonii składały się z następujących części:
1. Prezentacja audiowizualna: kultura Japonii; postać gejszy- prezentacja stroju; ciekawostki o Japonii. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o sztuce, kulturze Japonii, zobaczyli japońskie instrumenty, słuchali muzyki. Z ciekawością oglądali oryginalny strój gejszy, w którym wystąpiła prowadząca spotkanie, a także poznali wiele szczegółów z życia japońskiej gejszy. Zainteresowaniem cieszył się krótki quiz dotyczący wiedzy o Japonii, a odpowiadający byli nagradzani cukierkami za prawidłowe odpowiedzi.
2. Kaligrafia japońska- zabawa z japońskim alfabetem; język japoński opiera się na systemie znaków graficznych, uczniowie próbowali swoich sił w malowaniu znaków, mogli napisać swoje imię po japońsku.
3. Origami- to umiejętność składania papieru w różne figury i wzory, która rozwija zdolności manualne, precyzję i logiczne myślenie. Ćwiczenie wymagało od uczniów skupienia uwagi.

4. Nauka poprzez zabawę- uczniowie mogli bawić się oryginalnymi zabawkami japońskimi i wykazać się w grach zręcznościowych.

Lidia Salawa


 • -

WARSZTATY – CHOINKOWE PIERNIKI

Category : Aktualności

Uczniowie klas: 4abcd, 5bc, 6ab oraz 7a uczestniczyli w zajęciach w CKP Dwór Czeczów. W czasie kulinarnych warsztatów upiekli smakowite choinkowe pierniczki. Aromatyczny zapach pieczonych ciasteczek wypełnił wszystkie zakamarki dworu, a po powrocie uczniów do szkoły również szkolne korytarze zapachniały piernikami. Pięknie ozdobione piernikowe choinki uczniowie zabrali do domu, ale nie wszyscy oparli się pokusie i niektórzy z apetytem zjedli wszystkie smakowite wypieki…

Lidia Salawa


 • -

FOTOREPORTAŻ Z WARSZTATÓW TEATRALNYCH KLASY 3A – GRUDZIEŃ

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Do pierwszaków 6 grudnia przyszedł Mikołaj. Dzieci były bardzo przejęte. Każde otrzymało prezent, a cała klasa bilet na przedstawienie w Nowohuckim Centrum Kultury pt. „Elfy Trzy”. Dzieci zaśpiewały piosenkę „O dobrym świętym Mikołaju” i zatańczyły do piosenki. Każde dziecko miało zrobione przez wychowawcę zdjęcie z Mikołajem, a na pożegnanie cała klasa zrobiła pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Renata Tylek-Bebej


 • -

3. MŁODZIEŻOWE DNI WOLONTARIATU

Category : Aktualności

7. grudnia w Starej Zajezdni przy ul. Świętego Wawrzyńca odbyła się Gala wręczenia nagród Młodzieżowego Wolontariusza Roku, które otrzymało pięciu zasłużonych wolontariuszy. Wśród laureatów jest nasza uczennica Emilka Jankowska z klasy 7b. Na uroczystości byli obecni wolontariusze wraz z opiekunką Szkolnego Koła Wolontariatu panią Marceliną Juszkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim wolontariuszom! 👏🏼

#wolontariat #pomagamy #młodzież

mgr Marcelina Juszkiewicz


 • -

MIKOŁAJKI W KLASIE 3 A

Category : Aktualności

mgr Marta Biernat


 • -

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W dniu 25 listopada wypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Jego tradycja nie jest długa. Po raz pierwszy zaczęto świętować ten dzień w setną rocznicę powstania maskotki, tj. w 2002 roku.

W klasie 1a dzień ten był wyjątkowy. Dzieci przyniosły swoje ukochane pluszowe misie. Każdy opowiedział historię swojej zabawki.

Dzieci wysłuchały pięknej piosenki pt. „Pluszowy miś” śpiewanej przez ZoZi, obejrzały prezentację dotyczącą historii powstania zabawki, która dotyczyła prezydenta Stanów Zjednoczonych -Teodora Roosvelta, rozwiązały quiz o znanych z bajek misiach. Był miś Coralgol, Uszatek, Baloo, Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy Misie Gumisie. Razem z Puchatkiem dzieci ćwiczyły i tańczyły.  

Wszystkim zajęcia bardzo się podobały. Było mnóstwo śmiechu i radości. Każdy zrobił sobie zdjęcie z misiem Tadziem. W domu dzieci wykonały pracę plastyczną, której tematem był oczywiście miś.

Oto fotorelacja z Dnia Pluszowego Misia:

Opracowanie: wychowawca Renata Tylek-Bebej


 • -

ANDRZEJKI W KLASIE 1A

Category : Aktualności

Andrzejki to nieoficjalne święto, które wypada w nocy z 29/30 listopada czyli w wigilię świętego Andrzeja -patrona Szkocji. Z dawnych słowiańskich tradycji  andrzejkowych, takich jak rozpalanie ognisk przed domem czy wkładanie spodni pod poduszkę, niewiele już pozostało. Dawniej dziewczyny wróżyły sobie kiedy wyjdą za mąż i jaki będzie ich mąż. Odpowiednikiem wróżb dla chłopców były Katarzynki odbywające się w dzień św. Katarzyny.

Andrzejki obecnie to przede wszystkim wróżby i zabawa.

I właśnie w taki sposób dzieci z klasy 1a w poniedziałkowe popołudnie w dniu 29 listopada spędzały czas.

Najpierw dzieci poznały historię tego zwyczaju oglądając film z Panem Nauczanką. Następnie były wróżby: imiona przyszłych małżonków (serca), co nas czeka w przyszłości (kubeczki), wróżby z kapelusza i rzuty monetą do naczynia z wodą czy spełnią się nasze marzenia. Oprócz wróżb dzieci bawiły się  wyśmienicie przy muzyce do znanych i lubianych piosenek połączonych z ruchem. Był taniec z balonikami i dużo śmiechu.

Wspaniała zabawa, wróżby dla żartu, magiczny klimat sprawiły, że dzieci były bardzo zadowolone!

Fotorelacja i opracowanie: wychowawca Renata Tylek-Bebej


 • -

KLASA 1 A Z WIZYTĄ W TEATRZE GROTESKA

Category : Aktualności

W dniu 17 listopada klasa 1a wybrała się na swój pierwszy wspólny spektakl teatralny do Teatru Groteska na przedstawienie pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Najpierw dzieci zostały zapoznane z lekturą przez wychowawcę, którą wysłuchały podczas zajęć w szkole i zajęć zdalnych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem czekały na przygody kolejnych skarpetek.

Na podsumowanie pracy z lekturą obejrzały spektakl reżyserowany przez Lecha Walickiego w wykonaniu wspaniałych aktorów Teatru Groteska.

Przedstawienie było bardzo zabawne o zabarwieniu kryminalnym 😉

Dziesięciu Bohaterów, dziesięć problemów i dziesięć niesamowitych przygód  osieroconych skarpetek, które chciały spełniać swoje marzenia.

Czy im się to udało i znalazły własną drogę i miejsce?

Uczniowie klasy 1a już to wiedzą!

A Was zachęcam do zobaczenia spektaklu.

                                                                Wychowawca klasy 1a Renata Tylek-Bebej


 • -

II MIEJSCE W FINALE 3. GRAND PRIX KRAKOWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Jest mi bardzo miło poinformować, że uczeń klasy 1a Tadeusz Tarnawski zdobył II miejsce w Finale 3. Grand Prix Krakowa w Biegach Przełajowych.

Rośnie kolejny młody talent lekkoatletyczny 🙂

Tadzio jest też małym górskim wędrownikiem

i zdobywcą górskich szczytów. W czasie wakacyjnych wędrówek razem z Rodzicami ukończył Główny Szlak Sudecki, Główny Szlak Beskidzki i Główny Szlak Świętokrzyski. To nie lada wyczyn jak na tak małego chłopca. Zwłaszcza, że był najmłodszym zdobywcą potrójnej korony.

https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/tadeusz-najmlodszy-na-glownym-szlaku-beskidzkim/

https://gorydlaciebie.pl/wyprawy/tadeusz-na-glownym-szlaku-swietokrzyskim/

http://terazprudnik.pl/2021/08/16/siedmioletni-tadeusz-w-18-dni-przeszedl-glowny-szlak-sudecki/

Na razie zarówno Tadzio jak i jego Rodzice traktują pasje syna jako super zabawę i sposób spędzania wolnego czasu.

Gratuluję Rodzicom oraz Tadziowi pasji i talentu!

Wszystkich zachęcam do wspólnych wędrówek oraz rozwijania dziecięcych pasji i zainteresowań.

                                                                        Wychowawca Renata Tylek-Bebej


Archiwa