• -

UCZNIOWIE NA ZIELONEJ SZKOLE W ZAWOI

Category : Aktualności

W dniach 14-16.09 uczniowie klas 5b oraz 5d wzięli udział w wycieczce do Zawoi.

Mieszkaliśmy w D.W. Jodełka pod Babią Górą. Zwiedziliśmy Skansen w Zubrzycy Górnej, gdzie mogliśmy zrobić i skosztować moskolików.

Wzięliśmy udział w zajęciach „Od ziarna do chleba”. Dzieci samodzielnie wykonały eko-zabawki z sianka, malowidła na szkle, które jako pamiątki zabrały do domu.
🎨
Byliśmy również na wieży widokowej w Zawoi oraz w mini Zoo, gdzie mogliśmy karmić m.in. sarny i łosie.
🦌
W ostatnim dniu byliśmy w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie, gdzie uczniowie malowali drewniane figurki.
🪆
Na koniec zwiedziliśmy Karczmę „Rzym” w Suchej Beskidzkiej.
🛖
Chociaż pogoda nam nie dopisała, to wycieczka dzięki wielu atrakcjom była udana i dzieci pełne wrażeń wróciły do domu.

mgr Marcelina Juszkiewicz


  • -

3 A ZWIEDZA WARSZAWĘ

Category : Aktualności

Dnia 12 września 2022 r. wyjechaliśmy na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Z Krakowa do Stolicy wyruszyliśmy o godz.6.30 rano i już przed południem byliśmy na miejscu. Zwiedzaliśmy tu najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, które przykuwają uwagę niejednego turysty.

Pierwszego dnia gościliśmy na Stadionie Narodowym, spacerowaliśmy po Parku Łazienkowskim a w godzinach wieczornych świetnie bawiliśmy się przy ognisku. W drugim dniu z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy po Starym Mieście. Niesamowitych wrażeń dostarczyła nam zabawa w Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy także okazję przejechać się metrem. W trzecim dniu pojechaliśmy autokarem do Pałacu w Wilanowie a następnie udaliśmy się na seans do Planetarium Niebo Kopernika. Po południu zakończyliśmy wizytę w Warszawie i udaliśmy się w drogę powrotną do Krakowa.

Była to nasza pierwsza wycieczka w klasie trzeciej ale z pewnością nie ostatnia.

Wychowawca : Barbara Pacura


Archiwa