• -

ŚWIĘTO PATRONKI SZKOŁY MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

Category : Aktualności

W czwartek 24 listopada uczniowie klasy 2a przyszli odświętnie ubrani, aby uczcić w ten sposób swoją Patronkę Szkoły.

Wcześniej dzieci samodzielnie zapoznały się z lekturą pt. „Mania dziewczyna inna niż wszystkie” autorstwa Julity Grodek.

Zajęcia zaczęliśmy od podzielenia się wrażeniami po przeczytaniu książki o Marii Skłodowskiej-Curie oraz po krótkim sprawdzeniu jakie informacje zapamiętały dzieci.

Następnie obejrzeliśmy film z serii „Było sobie życie” o życiu Marii Skłodowskiej- Curie.

Kolejnym zadaniem było wykonanie portretu wybraną techniką.

Ostatnią częścią naszego dnia były doświadczenia, które przygotowała dla dzieci wychowawczyni.

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzili doświadczenie ze wspaniałym efektem końcowym- wybuchem „lawy”.

Dzieci przyniosły tacki, płyn do garnków i sodę oczyszczoną.

Własnoręcznie wykonali wulkan z kartonu.

Radość była wielka, gdy z krateru wypływała kolorowa lawa. 

Tak naprawdę powstała piana, to bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczoną.

Wykonaliśmy też doświadczenia z wodą gorącą (żółtą) i zimną (niebieską). Widzieliśmy wodę, która na naszych oczach mieszała się i tworzył się kolor zielony i w odwrotnej konfiguracji kolory pozostawały na swoim miejscu.

Układaliśmy skittlesy na talerzyku, z których po zalaniu wodą powstała kolorowa tęcza.

Sprawdziliśmy co kryje się w napojach gazowanych, dlaczego balonik rośnie?

Dowiedzieliśmy się, dlaczego gaśnie świeczka i woda z talerzyka zostaje zassana pod szklankę.

A na koniec były zaczarowane ołówki.

Naszą wspólną zabawę ukazują zdjęcia zrobione przez panią Klaudię ze świetlicy, której bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Wychowawca klasy 2a Renata Tylek-Bebej


  • -

ANDRZEJKI W KLASIE 3 A

Category : Aktualności

25 listopada w Dworze Czeczów odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów klasy 3 a, która połączyła świat realny ze światem magii, czarów i wróżb. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy oraz integracji łącząca szacunek dla tradycji i obrzędy ludowe. Impreza rozpoczęła się po zajęciach szkolnych o godz. 16.30 i trwała do 19.30. Każdy uczeń przebrany był w przygotowany wcześniej strój. Obecni na zabawie rodzice sprawili dzieciom wspaniałą niespodziankę, ponieważ oni także byli przebrani. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, lały wosk przez klucz, rzucały kośćmi, tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Uczniowie mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Brali udział wielu ciekawych zabawach i konkursach. Wspólnie z Rodzicami tańczyły Makarenę, taniec belgijski, Kaczuchy a radości oraz uśmiechu było co nie miara. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Czas pełen atrakcji w pięknie ubranej sali upłynął w miłej i ciepłej atmosferze. Zapewne z utęsknieniem dzieci będą czekały na następny andrzejkowy bal.

Organizator : Barbara Pacura


Archiwa