• -

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

Category : Konkursy

Oświadczenie Rodzica
Karta zgłoszenia
Karta Oceny
Regulamin
materiały do zajęć

  • -

KLASA 1 A POZNAJE KOSMOS

Category : Aktualności

Lapbook to innowacyjne narzędzie, które łączy zabawę z nauką. Właśnie w taki sposób uczniowie klasy 1 a utrwalali swoją wiedzę na temat kosmosu. Każdy uczeń wykonał własny lapbook, w którym umieścił wiadomości o kosmosie, najciekawsze informacje o planetach i gwiazdach, łączył obrazki z nazwami obiektów. Zanim jednak uczniowie wykonali swoje lapbooki, obejrzeli film edukacyjny na temat kosmosu, poznali planety w układzie słonecznym i porównywali ich wielkości. Rozmawialiśmy o lotach w kosmos oraz pracy astronautów. Była to dla uczniów niezwykła i fascynującą podróż po kosmosie.

mgr Barbara Pacura


  • -

WIZYTA W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM – 3A

Category : Aktualności

Klasa 3a przeniosła się w czasie i znalazła się w dawnej szkole z początku XX w. Powrót do świata drewnianych ławek, tornistrów, tabliczek do pisania i kałamarzy, w którym bardzo dobry uczeń mógł spędzić trzy lata w tej samej klasie wywołał wiele emocji. Dzieci z zaciekawieniem brały udział w warsztatach przygotowanych przez Muzeum Etnograficzne. Podczas zajęć uczniowie pisali kredą na tabliczkach, poznali zabawy uczniów sprzed 100 lat oraz kary, jakie czekały na uczniów, gdy złamali obowiązujące w szkole zasady. Mogli też poczuć na własnej skórze karę klęczenia na grochu. Dowiedziały się jakie były sposoby organizacji nauki, poznali uczniowskie skarby oraz podjęli edukacyjne wyzwania. Poznali pracę nauczyciela i wyzwania z jakimi musiał sobie wtedy radzić. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń spróbował swoich sił w pisaniu piórem maczanym w kałamarzu.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


  • -

SPOTKANIE WIGILIJNE W KL. 3A

Category : Aktualności

Jak co roku w naszej klasie kultywujemy tradycje Bożego Narodzenia. Wspólne spotkanie wigilijne, składanie życzeń, łamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd i pastorałek sprawia, że ten dzień jest wyjątkowy. Również odwiedziny naszej koleżanki Nadii oraz urodziny Tymka i Ani dostarczyły nam dużo radości i dobrych emocji.

Fotorelacja : mgr Renata Tylek-Bebej


  • -

WIGILIA W KLASIE 1A

Category : Aktualności

W ostatnim dniu nauki przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy w naszej klasie wspólną Wigilię klasową. Uczniowie zasiedli przy stołach zakrytych białymi obrusami, na których czekały smakołyki. W blasku choinki składaliśmy sobie wzajemnie najlepsze życzenia i łamaliśmy się opłatkiem. Śpiewaliśmy kolędy i pastorałki a przygrywał nam na ukulele uczeń naszej klasy – Miłosz. Rozmawialiśmy o tym, jak w  rodzinach odbywa się wieczerza wigilijna i jakie tradycyjne potrawy pojawią się na świątecznych stołach. Rodzice przygotowali dla wszystkich uczniów cudwne stroiki świąteczne.

Bardzo wesoło i miło spędziliśmy ten klasowy, przedświąteczny czas.

fotorelacja: mgr Barbara Pacura


  • -

JASEŁKA – KLASA 3 A

Category : Aktualności

Jasełka 2023

W magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich uczniów klas 1-3, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 3a pod opieką pani Renaty Tylek- Bebej. W pięknie udekorowanej sali w dniu 21 grudnia widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię biblijnych wydarzeń sprzed 2000 lat w nietypowy sposób. Czasy dawne mieszały się z dzisiejszymi. Mali aktorzy pokazali nam czym jest Boże Narodzenie. Całość przedstawienia przeplatana była pięknymi pastorałkami, tańcem, radością, wzruszeniem.

Wieczorem dzieci z przejęciem wypowiadały swoje kwestie na przedstawieniu dla Rodziców. Wspaniałe stroje, światła, lampiony, muzyka, swoboda i radość z występu sprawiły uśmiech na twarzach członków rodziny, burzę oklasków oraz podziękowanie za niezwykły wieczór.

Fotogaleria: mgr Renata Tylek-Bebej


  • -

KLASA 1 A-PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Category : Aktualności

Świąteczne przygotowania rozpoczęliśmy od dekorownia sali skrzatami bożonarodzeniowymi, tworzyliśmy kartki świąteczne, prace plastyczne ze św.  Mikołajem, choinkę z naszych kolorowych dłoni, śnieżne kule oraz ozdoby świąteczne. Wspólnie ubraliśmy klasową choinkę. W kolejnych dniach dzieci uczyły się wielu polskich kolęd i pastorałek. Uczniowie wraz z rodzicami nie zapomnieli również o potrzebujących. Przez wiele dni do klasy spływały różnorodne produkty żywnościowe biorąc ucział w akcji ” Szlachetna paczka”. Zbierali suchą karmę, posłania, zabawiki, kuwety, koce i przysmaki dla kotków i piesków znajdujących się w krakowskim schronisku – „Gwiazdka dla zwierzaka”. Uczniowie wykonywali również kartki świąteczne dla starszych, często samotnych podopiecznych ZOL-u przebywających w Miejskim Centrum Opieki w Krakowie.

Już nie możemy się doczekać kiedy zasiądziemy do klasowej wigilii.

Fotorelacja : mgr Barbara Pacura


  • -

🎄KARTKA DLA SENIORA🎄🌟

Category : Aktualności

Już kolejny raz uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej Nr 124 wykonali przepiękne kartki świąteczne dla podopiecznych Miejskiego Centrum Opieki przy ul. Wielickiej.

Kartki zostały dostarczone starszym osobom przebywającym w ZOL-u.

Sprawiły Im wiele radości❤️

Dziękuję za wspaniałą inicjatywę, zaangażowanie dzieci, rodziców i nauczycieli.

 ✨🌟🫶❣️🫶✨🌟

Opiekun akcji: Renata Tylek-Bebej


Archiwa