• -

97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

Category : Aktualności

11 listopada 1918r. jest jedną z najważniejszych dat w dziejach Polski. Przez 123 lata Polacy dążyli do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości. Marzenia o Wolnej Polsce spełniły się. Ciesząc się Wolnością,  pamiętamy o Tych Pokoleniach, które złożyły ofiary z krwi walcząc o Niepodległość Ojczyzny.

9 listopada 2015r.

Udział  50 uczniów klas 0-6 naszej szkoły w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej w KDK EDEN

 

11 listopada 2015r.

Udział pocztu sztandarowego oraz delegacji uczniów w obchodach Dnia Niepodległości w Bieżanowie:

– Msza Święta

– Program artystyczny uczniów XXV LO oraz Gimnazjum 30

– Przemarsz pod Pomnik Bieżanowian i Apel Poległych

– Występ laureatek Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej KDK Eden –m. in. Joanny Kotarby (5b), Aleksandry Litwin (5a), Natalii Śliwiak (5a)

-Złożenie wiązanki kwiatów pod pomnikiem w centrum Bieżanowa przez reprezentację uczniów naszej szkoły.

-Udział uczniów w okolicznościowym koncercie z okazji święta Niepodległości w DK Dwór Czeczów- wspólny występ  z zespołem Bieżanowskie Trubadurki (Koło Seniorów).

Wystąpili: Gabrysia Helizanowicz (6a), która zaśpiewała pieśni Wojenko, wojenko oraz Pierwsza kadrowa, Monika Nowak (6b) – Rozkwitały pąki białych róż oraz Pierwsza brygada, duet- Julia Sotwin, Julia Żabicka (5c)- Ułani, ułani, duet- Wojtek Durbas, Jakub Wołkowicz (4a)- Piechota.

Koncertowi towarzyszyła okolicznościowa wystawa. Zaprezentowane obrazy i szabla Marszałka  pochodziły z  prywatnych zbiorów państwa Gaworów.

13 listopada 2015r.

Poranek patriotyczny klas 4-6 w DK Dwór Czeczów wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych. Lekcja historii inna niż wszystkie…

Dziękuję uczestnikom: dyrekcji, nauczycielom, nauczycielowi muzyki pani Monice Tarsie, która przygotowała oprawę muzyczną oraz wszystkim uczniom klas 4-6. Szczególne podziękowania składam Dyrekcji Domu Kultury „Dwór Czeczów”- pani Magdalenie Piędel za pomoc w organizacji poranku, dzięki czemu odbył się on w niezwykłych wnętrzach dawnego dworu rodziny Czeczów.

Lidia Salawa


Archiwa