• -

WIELKA GALA FILMOWA

Category : Aktualności

Uczniowie klas 4 naszej szkoły wspólnie z uczniami klasy 6a SP 111 oraz wychowankami Zespołu Szkół Specjalnych w Wieliczce uczestniczyli w warsztatach w DK Dwór Czeczów: „Lalka anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”. Zajęcia trwały od stycznia do grudnia 2015r. Efektem pracy uczniów było zrealizowanie filmu animowanego „Wakacje smoka Bonawentury” w oparciu o tekst autorstwa reżysera Macieja Wojtyszki.

            Uroczysta, niezapomniana, wielka gala filmowa, podczas której odbyła się pełna bajkowego uroku premiera tej produkcji filmowej, miała miejsce 18 grudnia 2015r.  w sali widowiskowej  Zespołu Szkół Specjalnych w Wieliczce. Młodzi artyści filmowcy zaprosili na tę niezwykłą uroczystość swoich rodziców, dziadków, nauczycieli, przyjaciół.

            Pokaz filmowy uświetnili swoim występem uczniowie klasy 4a z koła teatralnego, którzy pod opieką pani Barbary Faron oraz aktorki – Teatru Lalki, Maski i Aktora „Groteska” w Krakowie-pani Mai Kubackiej przygotowali przedstawienie Bajkowe zamieszanie, czyli gdzie się podział smok wawelski. Nowoczesna sala widowiskowa, efekty akustyczne, oświetlenie, duża scena nie budziły wśród naszych aktorów tremy, wręcz przeciwnie, swobodnie czuli się na scenie i żal im było ją opuścić.

            Wszyscy uczniowie, uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Podziękowania otrzymali również nauczyciele. Widzowie nagrodzili wszystkich uczestników gali oklaskami. Rodzice, w imieniu naszych uczniów, podziękowali kierownikowi DK Dwór Czeczów- pani Magdalenie Piędel za organizację warsztatów oraz pani Mai Kubackiej za próby teatralne i pani Grażynie Skalniak za opiekę nad zdjęciami i animacją. Po zakończeniu premiery w kuluarach, przy ciasteczku, słychać było długo pełen emocji gwar rozmów. Wydarzenie to na pewno pozostanie w pamięci jego uczestników.

Lidia Salawa


Archiwa