• -

DZIEŃ RODZINY W KL.II,,C’’(WYCH. KATARZYNA PTAK)

Category : Aktualności

Dzięki bardzo owocnej współpracy dyrekcji  SP Nr 124 w Krakowie z kierownictwem Domu Kultury ,,Podgórze’’- Dwór Czeczów wiele imprez: Ślubowanie Pierwszoklasistów, zabawa karnawałowa, Dzień Babci i Dzień Dziadka – jak również w tym przypadku : Dzień Rodziny kl.II,,c’ ’mogły się odbyć w pięknych wnętrzach tego obiektu – w sali balowej.

Wychowawca korzystał też z  fachowej pomocy pracowników Domu Kultury – Dwór Czeczów – przy sprzęcie nagłaśniającym oraz upięciu dekoracji za co składa serdeczne podziękowania kierownictwu i zespołowi Dworu Czeczów.

Nasza impreza klasowa odbyła się 30 maja 2016r. , a rozpoczęła o godz.17.30. W programie występu uczniów klasy II,,c’’ były wesołe piosenki oraz jedna bardzo wzruszająca. Wprowadzenie do całości zrobili : Amelia Tomalczyk i Wojciech Jarosz.

Dzieci zaprezentowały zgromadzonym gościom dwa przedstawienia.

Pierwsze z nich zrealizowano na podstawie opowiadania Małgorzaty  Musierowicz pt.,,Rybka’ ’. Rzecz jest o chłopcu, który ,, nie lubił być grzeczny’’. Prawdziwe utrapienie miała z nim babunia, której jego zachowanie natychmiast ,,szkodziło na serce’’ i zaraz ,,siadała w fotelu trzymając się za serce’’. Rodzice również nie mogli dać sobie rady z niesfornym synem, przez którego mama nawet płakała, a tata ,,przekładał Rybkę przez kolano…’’. Sytuacja zmieniła się dopiero wówczas, gdy Rybka mógł doświadczyć złego zachowania najbliższych – na własnej skórze. Wtedy to jego świat ,,stanął na głowie’’, bo nagle nikt nie troszczył się o niego, a jego najbliżsi robili to ,,co im się podobało’’.

W rezultacie zrozpaczony Rybka stwierdza ,,-Przecież tak nie można…(…)-Bo… bo… trzeba liczyć się z innymi…’’. Następnego dnia po przebudzeniu zauważa, że  chociaż wszystko wróciło do normy i ,,jest takie zwyczajne i miłe’’,  ,,to wczorajsze to nie był sen’’. ,,Ma na to dowody’’-,,Po pierwsze-kaktus tkwi w nowej, czerwonej doniczce’’, ,,A po drugie – w całym domu nie ma ani odrobiny truskawkowych konfitur’’. W postać Rybki wcielił się Przemysław Florkowski, rolę Babuni zagrała Kinga Noszczyńska, a Rodzicami Rybki byli: Hanna Korzeniowska i Oskar Gawor.

Drugie przedstawienie miało tytuł ,,Darować czas rodzicom’’. Głównym jego bohaterem był również chłopiec – Tomek. Prawdziwym zmartwieniem tego dziecka było to, że rodzice ,,nigdy nie mieli dla niego czasu’’ i dopiero Czarodziej z wahadłowego zegara dał mu receptę na poradzenie sobie z tym problemem. Chłopiec dowiedział się, że ,,Czasu się nie kupuje, czas się darowuje’’ i aby go zyskać Tomek powinien ,,Od jutra zmienić swoje zachowanie. Pomagać swoim rodzicom, robić wszystko, co chłopiec w jego wieku może robić’’, a ,,Wówczas zobaczy , że jego rodzice będą mieli więcej czasu dla niego i dla siebie. Czas, który im podaruje pomagając im, oddadzą mu, nie wyniszczając siebie’’. Chłopiec ,,przemyślał to, co powiedział mu czarodziej i wziął się do pracy’’.

Scenariusz tego przedstawienia opracowała p. Małgorzata Kozłowska na podstawie opowiadania Bruno Ferrero pt.,,Darować czas rodzicom’’.

Rolę Tomka odegrał Igor Gołda, Mamą była Wiktoria Gawlik, Tatą – Łukasz Nowak , Kolegą Michałem-Bartosz Młynarczyk , a Koleżanką Moniką-Wiktoria Pushtinkov, Czarownicą – Maria Szecówka , a Czarodziejem z wahadłowego zegara – Adrian Kleszcz.

Program artystyczny dzieci w Dniu Rodziny – zakończyły wygłoszone przez Natalię Olejniczak – ,, z głębi serca płynące – najpiękniejsze życzenia’’ oraz wręczenie rodzicom prezentów w postaci wykonanych przez dzieci ,, Albumów dla Rodziców ‘’ – w których poczyniły one dla nich – osobiste wyznania.

Po gorących buziakach i przytulasach  – nasi goście ze swoimi pociechami przeszli do sali w pobliżu, gdzie odbyła się taka nasza mała uczta.

                                   Katarzyna Ptak


Archiwa