• -

WYRÓŻNIENIE UCZNIÓW KLASY I B W MIĘDZYSZKOLNYM QUIZIE WIEDZY

Category : Aktualności

            15 grudnia w DK Klub Kuźnia odbył się quiz wiedzy o zdrowym odżywianiu podsumowujący warsztaty Mądry człowiek, zdrowo je. W quizie uczestniczyły dzieci klas I-III z krakowskich szkół podstawowych. Każdą klasę reprezentowało dwoje przedstawicieli. Pierwszym zadaniem drużyny było przygotowanie plakatu w formacie A1 ilustrujący ich zdaniem najważniejszą zasadę zdrowego żywienia i przekazać go organizatorom przed rozpoczęciem quizu. Nasi przedstawiciele Wiktoria Kołodziejczyk i Sarian Bętkowski  dzielnie rozwiązywali zadania i zagadki konkursowe. Były nimi precyzyjne ważenie cukru w słodyczach, odgadywanie warzyw za pomocą dotyku, tworzenie piramidy żywieniowej,  znajomość grup składników wpływających pozytywnie i negatywnie na zdrowie ze szczególnym naciskiem na żywność przetworzoną i słodzoną oraz jej marnowaniem.

Nasza drużyna świetnie współpracowała ze sobą, a jako najmłodsi uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą o zdrowym odżywianiu. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, a pozostali dyplomy uczestnictwa.

Serdecznie gratuluję Wiktorii i Sarianowi, szczególne podziękowania kieruję do Mamy Sariana za poświęcony czas i opiekę nad naszymi laureatami podczas konkursu.

                                                                                  Wychowawca klasy

Ewa Miłaszewska


Archiwa