• -

WYCIECZKA KLASY 1A I 1C DO NADLEŚNICTWA NIEPOŁOMICE

Category : Aktualności

W piątek 5 października pierwszoklasiści wraz z wychowawcami Magdaleną Broniak i Renatą Tylek- Bebejwybrali się na warsztaty przyrodnicze w Nadleśnictwie Niepołomice pt. „Zostań pomocnikiem leśnika”. W pierwszym etapie dzieci zwiedziły wystawę przyrodniczą, gdzie zobaczyły zwierzęta i rośliny występujące w Puszczy Niepołomickiej, poznały leśnika i dowiedziały się na czym polega jego praca. Uczniowie dowiedzieli się również jakie dary daje nam las i jak o niego dbać.

W drugiej części był spacer po lesie. Uczniowie poznawali tajemnice lasu pod czujnym okiem leśnych strażników. Każdy uczeń otrzymał zeszyt z zadaniami, które wykonywał wędrując po ścieżce edukacyjnej.Wszyscy z ogromnym zapałem i zaangażowaniem rozwiązywał zadania. Dzieci miały między innymi odszukać dary lasu (grzyby, krzewy borówek, zioła), znaleźć tropy zwierząt, narysować korę drzew, rozróżniać drzewa, dowiedzieć się jakimi narzędziami posługuje się leśnik i poznać zasady zachowania się w lesie.

Dzieci były bardzo zainteresowane i z przejęciem podchodziły do kolejnych zadań. Wszystkim dopisywały dobre humory. Na dodatek dopisała pogoda. Wszyscy wrócili zadowoleni bogatsi o nowe umiejętności przyrodnicze.

Podziękowania dla p. Agnieszki Woźniak, która zorganizowała wycieczkę oraz Rodzicom, którzy pomagali w opiece nad dziećmi.

Opracowanie artykułu i zdjęcia Renata Tylek Bebej


Archiwa