• -

UCZEŃ KLASY 2 B WYRÓŻNIONY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY

Category : Konkursy

Konkurs Kangur cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych naszej szkoły od kilku już lat. Mimo, że zadania są trudne i wymagają wiedzy oraz logicznego myślenia wcale ich nie zniechęcają, wręcz przeciwnie.

Test konkursowy w kategorii „Żaczek” dla dzieci klas drugich zawierał  21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, zwane dalej TUWiNM, z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Wśród uczniów piszących test  z klas 2 i 3 naszej szkoły

wyróżnienie otrzymał Filip Sitek

                          Serdecznie gratuluję znakomitego sukcesu i życzę kolejnych.

                                                                                 Wychowawca Ewa Miłaszewska


Archiwa