• -

TURNIEJ WIEDZY O KRAKOWIE – KONKURS DLA SZEŚCIOLATKÓW

Category : Konkursy

27 listopada 2019 r. w Przedszkolu nr 135 odbył się Turniej wiedzy o Krakowie, w którym uczestniczyła  grupa sześciolatów z naszej szkoły. Wychowawczynie organizujące konkurs wraz z Panią Dyrektor przyjęły nas bardzo ciepło i miło.

W konkursie brało udział pięć grup przedszkolnych. Emocje były duże. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również szybkością i refleksem w udzielaniu odpowiedzi oraz umiejętnością współpracy z członkami swojej grupy.

Zadania były różnorodne.  Zagadki, układanie puzzli wylosowanego zabytku, budowanie najwyższej wieży Kościoła Mariackiego z klocków, ułożenie Kopca Kraka z nakrętek, quiz wiedzy o zabytkach Krakowa, polegający na skojarzeniu odpowiednich rysunków.

Po wielkich i emocjonujących chwilach uczestnicy mieli czas na posilenie się  i naładowanie „akumulatorów”. Jury nie miało łatwego zadania… Poziom był  wyrównany… Naszej grupie udało się zdobyć trzecie miejsce. Uczestnicy otrzymali nie tylko piękne, pamiątkowe dyplomy, ale również atrakcyjne nagrody.  Wydarzenie było bardzo ciekawym doświadczeniem!

Oprac. Brygida Grela


Archiwa