• -

ZIELONA SZKOŁA 2 B W LUBOGOSZCZY

Category : Aktualności

Drugim wyjazdem naszej klasy była zielona szkoła  w Kasince Małej. Był to pilotażowy  projekt  Zielona szkoła dla Krakowa, w której wzięło 16 szkół w bazie Krakowskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego „Lubogoszcz” w Kasince Małej.

 Podczas pobytu wzięliśmy udział  w warsztatach kulturowych, artystycznych i przyrodniczych. Spotkaliśmy się z ratownikami GOPR, by poznać zasady bezpiecznego wypoczynku w górach, zwiedziliśmy ekspozycję Gorczańskiego Parku Narodowego. Wszystkie aktywności przebiegały pod hasłem „Natura i Kultura Zagórzańskich Dziedzin”. Przygotowany projekt miał promować zdrowy, aktywny tryb życia, a bogata oferta programowa zielonej szkoły zminimalizować negatywne skutki izolacji i nauki zdalnej w czasie pandemii. Każde warsztaty kończyły się zazwyczaj wykonaniem „pamiątki”, którą dzieci zabierały ze sobą. Szczególne wrażenia na nas wywarły warsztaty przyrodnicze (zielarskie, spacer z leśnikiem po ścieżce edukacyjnej Nadleśnictwa Limanowa). „Słodko” wspominamy wizytę w zagórzańskiej pasiece „Na Brzyzku” w Kasince Małej. Smakowicie było w Zagrodzie Edukacyjnej „U Misia” w Porębie Wielkiej, gdzie uczyliśmy się sztuki robienia zagórzańskich serków. Hitem były również aktywności przygotowane przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR – park linowy i udzielanie pierwszej pomocy.

Pragnę podkreślić, że całkowity koszt pobytu i przejazdu pokryła gmina Kraków. Pięciodniowy pobyt to wspaniała przygoda, nauka i integracja dzieci w pięknym Beskidzie Wyspowym, wymarzona słoneczna pogoda, przepyszna kuchnia oraz wspaniała opieka Pani kierownik i obsługi sprawiło, że dzieci wróciły bardzo szczęśliwe i pełne wrażeń.

                                                                                                                                Wychowawca

                                                                                                                                Ewa Miłaszewska


Archiwa