• -

U PANA KLEKSA

Category : Aktualności

  1. czerwca klasy 4b i 4d uczestniczyły w wycieczce do Katowic do Bajki Pana Kleksa 🎨

Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa są związane ze zwiedzaniem przez dzieci ponad 1000 m2 interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, która jest podzielona na 8 stref tematycznych (pomieszczenia są inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie: Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów.) 🦾🤖

Dzieci przeszły przez całą ekspozycję pod okiem przewodnika 🗺

Uczniowie podczas zwiedzania mieli do wykonania misję – ich zadaniem było odnalezienie ukrytych magicznych przedmiotów Pana Kleksa.

Dzieci korzystały z interaktywnych elementów, np. gra planetarna Układ Słoneczny, quiz wiedzy o kosmosie czy fotele do symulacji stanu nieważkości.

Na zakończenie czekała niespodzianka 🎁

Smart Kids Planet Centrum Mądrej Zabawy 🧸

Jest to ekspozycja 11 atrakcji rozmieszczonych na otwartej przestrzeni, gdzie dzieci mogą pobawić się w dowolny sposób, mają okazję bardziej się zintegrować, ćwiczyć umiejętności motoryczne, pobudzić swoją kreatywność i twórczość. Wśród atrakcji znajdują się duże piankowe klocki, z których można tworzyć przeróżne konstrukcje, atrakcje multimedialne, kulodrom czy mini linia produkcyjna „Akcja Segregacja”. 

Po kilku godzinach wspaniałej zabawy i poczęstunku w formie pizzy i soku, uczniowie wraz z opiekunami wrócili szczęśliwie do Krakowa.

Opracowała: Wychowawczyni klasy 4D – Pani Marcelina Juszkiewicz


Archiwa