• -

ZACZAROWANE WZGÓRZE- WYCIECZKA KLASY 2A I 3A

Category : Aktualności

W dniu 7.10 klasy 2a i 3a pojechały na wycieczkę do zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego w Czasławiu. Zaczarowane Wzgórze to ośrodek edukacji dzieci, gdzie uczą się przez doświadczanie i zabawę.

Pogoda nam dopisała. Ciekawe atrakcje dla dzieci zostały przygotowane przez doświadczoną kadrę pedagogów, instruktorów jeździectwa, przyrodników i animatorów.

Przy ognisku poznaliśmy historię ziemniaka, sami zrobiliśmy frytki, które potem smakowaliśmy w minimalnych ilościach razem z innymi potrawami zrobionymi z ziemniaków (pierogi ruskie, kopytka, chipsy, prażynki).

W stodole we wspaniałej scenerii poznaliśmy różne zioła. Zrobiliśmy też w małej buteleczce przyprawę z różnego rodzaju ziół i oleju rzepakowego.

Następnie czekała nas kolejna atrakcja- przejażdżka na konnym grzbiecie. Zanim dosiedliśmy konie poznaliśmy zasady zachowania oraz rodzaje koni.

Byliśmy w wiejskim zoo, w którym dokarmialiśmy zwierzęta, rozpoznawaliśmy jajka, „doiliśmy” krowę. Było dużo śmiechu.

Braliśmy też udział w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, były konkursy na najdalszy rzut ziemniakiem oraz wyścigi rzędów- noszenie ziemniaka na łyżce.

Po obiedzie wszyscy mieliśmy czas na szaleństwo na placu zabaw. Każdy znalazł coś dla siebie. Piękna pogoda, słońce, wiejski klimat i piękne jesienne krajobrazy sprawiły, że żal nam było wracać.

Wycieczka dostarczyła nam dużo radości i przyjemności. Chętnie wrócimy na Zaczarowane Wzgórze 🙂

Fotorelacja :

Opracowanie artykułu i zdjęcia Renata Tylek-Bebej- wychowawczyni klasy 2a


Archiwa