• -

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW (INGA ZAJĄC, KASJAN SALAWA, JULIA KRÓWKA, ALEKSANDER ZAJĄC)

W okresie od kwietnia do listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły: Inga Zając  uczennica klasy 1b, Kasjan Salawa  uczeń klasy 5a, Julka Krówka  uczennica klasy 6 b oraz Aleksander Zając  uczeń klasy 6a rywalizowali w ramach Krakowskiej Ligi Lekkoatletycznej. Jest to całoroczny cykl zawodów lekkoatletycznych dla dzieci i młodzieży szkolnej.  Zawody odbywały się w formie Grand Prix (6 rzutów), a zawodnicy startowali w 3 wybranych konkurencjach (60m, 300m, 600m, skok w dal ze strefy). Zawodnicy naszej szkoły w każdym z rzutów zajmowali miejsca na podium, poprawiając swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty i umacniając się w klasyfikacji generalnej zawodów.

Ostatecznie nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

Inga Zając (klasa 1b) wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 60 m i 300 m, a także I miejsce w skoku w dal ze strefy  kat. U10 (roczniki 2016-2017). W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Inga zajęła I miejsce.

Kasjan Salawa (klasa 5a) wywalczył I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 300 m i II miejsce w biegu na 60 m i skoku w dal  kat. U12. W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Kasjan zajął II miejsce.

Julia Krówka (klasa 6b) wywalczyła I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 600 m i skoku w dal, a także II miejsce w biegu na 60 m.  kat. U14. W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Julka zajęła I miejsce.

Aleksander Zając (klasa 6a) wywalczył I miejsce w klasyfikacji generalnej biegu na 600 m i skoku w dal, a także II miejsce w biegu na 60 m.  kat. U14.  W klasyfikacji generalnej z 3 konkurencji łącznie Aleksander zajął I miejsce.

Serdecznie gratuluję wspaniałych sukcesów uczniom i ich Rodzicom!!