• 0

Apel „Tragiczny wrzesień”

W tym roku przypada 70. rocznica wybuchu II wojny światowej. 1 września na Westerplatte zebrali się przedstawiciele rządów wielu państw, aby uczcić pamięć ofiar tej wojny.

Każda wojna jest źródłem dramatów i cierpienia, lecz II wojna światowa wciąż pozostaje ewenementem w dziejach ludzkości, na co wskazuje jej tragiczny bilans: 50 milionów zabitych oraz 35 milionów kalek. Widmo II wojny światowej jest nie tylko podręcznikową przeszłością, ale wciąż pozostaje przestrogą dla przyszłych pokoleń.

Uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy IV b w dniu 25 września miał na celu właśnie upamiętnienie tamtych tragicznych wydarzeń, a co za tym idzie uświadomienie uczniom naszej szkoły, że zawsze będziemy pamiętać o wielkich ofiarach, jakie wówczas ponieśliśmy

Opracowała: mgr Barbara Faron
Foto wykonał: Karol Kostrzewa uczeń kl. 5b


  • 0

„Sprzątanie Świata – Polska 2009”

W piątek 18.09.2009 r. Szkoła Podstawowa Nr 124 w Krakowie wzięła udział w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata – Polska 2009″ zorganizowanej przez Mały Samorząd. Uczniowie klas I – III porządkowali teren wokół szkoły. Pogoda nam dopisała, uczniowie chętnie zbierali śmieci na boisku szkolnym . Cieszymy się , że uczniowie naszej szkoły są odpowiedzialni za otaczające nas środowisko przyrodnicze.

Opracowała: mgr Jadwiga Puto


  • 0

KONKURS HISTORYCZNY – ROZSTRZYGNIĘTY !

Category : Z życia szkoły

 

„WOJNA OBRONNA POLSKI W 1939 R.”

 

W konkursie wzięło udział 9 uczniów klas IV-VI.

 

I m. – uczeń kl. 4 b P.K.

II m. – uczeń kl. 6 a P. Sz.

III m. – uczennica kl. 5 b B. S.

 

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 

Wszystkim Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w innych konkursach.

 

Organizatorzy:

L. Salawa

B. Faron

M. Tarsa


Archiwa