• 0

„Gwiazdka dla zwierzaków”

Category : Z życia szkoły

W grudniu 2009 roku nasza szkoła brała udział w akcji organizowanej przez Krakowskie Schronisko dla zwierzaków, które znajduje się przy ulicy Rybnej 3.

Nasi uczniowie wraz z wychowawcami z wielkim zaangażowaniem przystąpili do zbiórki darów dla bezdomnych psów i kotów.

Uzbieraliśmy ponad 8 kg suchej karmy dla kotów, 26 kg karmy dla psów, 8 kg konserw dla zwierzaków, 9 kocyków,39 sztuk zabawek i przysmaków i 2 miski.

Dary zostały przewiezione do schroniska. Więcej informacji na temat akcji i schroniska można uzyskać na stronie www.schronisko.krakow.pl.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej „Gwiazdka dla zwierzaków”!!!

Organizatorzy akcji:
Jadwiga Puto
Renata Tylek
Joanna Niemiec

DZIĘKUJEMY!!!


    


  • 0

Konkurs wiedzowy Krakusek

Category : Z życia szkoły


Uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w V edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krakowie „Krakusek”.
Organizatorami konkursu byli: Zamek Królewski na Wawelu, Społeczna Szkoła Podstawowa nr 4, Akademia Żakowska oraz Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Celem konkursu było umożliwienie dzieciom poznanie historii swojego miasta i jego tajemnic
w jak najciekawszej formie. Pomocą w zdobyciu wiedzy i przygotowaniu się do konkursu były warsztaty muzealne w Celestacie, lekcja muzealna na Zamku Królewskim na Wawelu oraz zajęcia edukacyjne realizowane przez Akademię Żakowską w trakcie wycieczki po Krakowie pod hasłem „ Wśród średniowiecznych murów Krakowa”.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach, pierwszy uczniowie klas trzecich mają już za sobą, odbył się 12 stycznia 2010 roku na terenie własnej szkoły, natomiast drugi etap będzie miał miejsce na Zamku Królewskim na Wawelu. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy mieli do rozwiązania test (obejmujący także ilustracje), który należało rozwiązać w ciągu 45 minut, nie można było korzystać z żadnych pomocy naukowych. Z każdej klasy należało wyłonić ucznia, który zdobył w teście największą liczbę punktów i tak laureatami poszczególnych klas zostali:

III a WIŚNIEWSKA ALEKSANDRA, ilość zdobytych punktów 45
III b SIATKA PATRYK, ilość zdobytych punktów 27
III c GODULA ZUZANNA, ilość zdobytych punktów 28,5

Teraz laureaci poszczególnych klas będą reprezentowali nasza szkołę w czasie finału konkursu, który będzie miał miejsce 1 marca 2010 roku na Zamku Królewskim na Wawelu, trzymamy kciuki
i życzymy sukcesów.

Opracowała Marta Biemat


  • 0

Konkurs plastyczny 30. rocznica powstania „Solidarności”

Category : Z życia szkoły

Instytut Pamięci Narodowej (Oddział w Krakowie) wspólnie z Województwem Małopolskim, Stowarzyszeniem NZS 1980, Zarządem Regionu Małopolska NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” w ramach XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem:

„30. ROCZNICA POWSTANIA „SOLIDARNOŚCI”.

TY I JA WĘDRUJEMY SZLAKIEM WIARY, NADZIEI, TĘSKNOTY CZYLI HISTORIA „SOLIDARNOŚCI” W OCZACH DZIECKA”

Patronat honorowy nad konkursem objęli:

Marek Nawara – Marszałek Województwa Małopolskiego

Janusz Śniadek – Przewodniczący NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”

Janusz Kurtyka – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

Celem konkursu było: propagowanie wiedzy z najnowszej historii Polski, rozwijanie twórczości plastycznej oraz aktywności twórczej dzieci i młodzieży oraz rozwijanie zainteresowań tematyką najnowszej historii Polski.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-VI szkół podstawowych z województwa małopolskiego z podziałem na grupy wiekowe: I-III i IV-VI.

Uczestnicy wykonali prace plastyczne dowolną techniką w maksymalnym formacie A3.

Komisja konkursowa spośród nadesłanych prac wybrała 20, autorzy prac zostali laureatami konkursu. Wśród finalistów mamy dwie uczennice naszej szkoły: ZUZANNĘ GODULĘ oraz PATRYCJĘ SZEWCZYK. Wyróżnienie otrzymał KAMIL SAGAN. Wszyscy wymienieni to uczniowie klasy III c.

Wręczenie nagród nastąpi w maju 2010 roku w ramach XII Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, fotoreportaż z uroczystości przedstawimy po uroczystości, na której finaliści otrzymają poświadczenie udziału w konkursie oraz wydane publikacje zawierające wybrane nagrodzone prace.

GRATULUJEMY!!!

Tekst: Marta Biernat, wychowawca klasy III c.


  • 0

Konkurs na ozdobę świąteczną

Category : Z życia szkoły

Dom Kultury PODGÓRZE zaprosił uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału VII edycji konkursu na najpiękniejszą, własnoręcznie wykonaną świąteczną ozdobę. Tegoroczny konkurs miał być okazją do rozwijania kreatywności, wyobraźni, zdolności manualnych dzieci i prezentacji ich talentu. Ten konkurs miał być również inspiracją do samodzielnego tworzenia świątecznych ozdób, a nie kupowania ich w sklepach. Uczniowie naszej szkoły przygotowali ozdoby wiszące i stojące w dowolnej technice. Uznanie jury zyskała ozdoba świąteczna wykonana przez Karola Zychowicza z klasy III c. Wręczenie dyplomów i nagród nastąpiło 18 grudnia 2009 roku w Domu Kultury „Podgórze” i było połączone z otwarciem wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac. Gratulujemy!!!

Tekst: Marta Biernat, wychowawca klasy III c


  • 0

Galicyjski przegląd kolęd i pastorałek oraz przedstawień jasełkowych

Category : Z życia szkoły

Dom Kultury „Podgórze” w Krakowie zaprosił dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie kolęd i pastorałek.

Przegląd miał zasięg wojewódzki w dwóch kategoriach:
– muzycznej
– przedstawień jasełkowych

W kategorii muzycznej każdy uczestnik musiał przygotować dwa utwory (kolędy, pastorałki lub piosenki świąteczne).

Naszymi reprezentantami były uczennice klasy III a: Ola Kornaś, Faustyna Matoga i Karolina Sąsiadek. Przesłuchanie odbywało się 5 i 6 stycznia 2010 roku w Kinoteatrze „Wrzos” i również tu 14 stycznia odbył się uroczysty Koncert Laureatów połączony z rozdaniem nagród.

Wyróżnienie zdobyła Faustyna Matoga za kolędy „Kołysanka” i „Pastuszek bosy”,a w nagrodę otrzymała dyplom i książkę.

Serdecznie gratuluję

Opracowała Ewa Miłaszewska


  • 0

Akcja REBA

Category : Z życia szkoły

Wiosną ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła do programu REBA. Ma on na celu zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych (bez samochodowych).

Jako uczestnicy gromadzimy punkty i za każdy zebrany i oddany do REBA kilogram baterii otrzymamy 1 punkt. Zgromadzone punkty można zamienić na produkty zgodnie z ofertą Katalogu REBA.

Włączając się w powyższy program stajesz się ekologiem, a jednocześnie zdobywasz cenne nagrody dla szkoły, z których korzystać będzie mógł każdy.

Zapraszam do dalszego i systematycznego udziału w zbiórce baterii.

Pamiętaj! Zbierasz i chronisz środowisko!!

Opracowała Ewa Miłaszewska


  • 0

IX Festiwal kolęd i pastorałek w naszej szkole!!!

Już po raz dziewiąty 15 stycznia 2010 roku odbył się w naszej szkole Festiwal Kolęd i Pastorałek. Organizatorami szkolnej imprezy były panie: Monika Tarsa, Barbara Pacura, Renata Tylek i Katarzyna Kerep.
Jak co roku najpierw odbyły się przesłuchania, w których brało udział 120 uczniów z naszej szkoły. Następnie 4 stycznia zostali wyłonieni finaliści, którzy zaprezentowali się na Festiwalu w dwóch kategoriach: klasy 1-3 oraz klasy 4-6.
Całą imprezę prowadziła p. Monika Tarsa, której towarzyszyły anioły z klasy 5b. Uczniów oceniało jury w składzie: p. Danuta Osuch, p. Maria Borejczuk, p. Renata Tylek, ks. Krzysztof oraz uczniowie: Zuzanna Godula w I części i Karol Kostrzewa w części drugiej. Nad oprawą muzyczną czuwała p. Basia, dekorację przygotowała p. Kasia.
Uczniowie prezentowali wysoki poziom wokalny, dobór kolęd i pastorałek do możliwości uczniów sprawił, że jury miało bardzo trudne zadanie. Dodatkowym atutem niektórych uczniów były piękne stroje, wykorzystanie instrumentów muzycznych oraz ilustracja ruchem wykonywanego utworu.
W czasie, gdy obradowało jury, reprezentacje klas losowały baloniki z tytułem kolędy i prezentowały się publiczności. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli też rodzice i nauczyciele. Publiczność brawami nagradzała występujących, a anioły mierzyły głośność oklasków.
Na zakończenie pani wicedyrektor odczytała werdykt jury.

KLASY 1-3

I Miejsce zajęły siostry – Oliwia Matoga kl. 1b, Faustyna Matoga kl. 3a, oraz uczeń klasy 2a – Dawid Paranyan

II Miejsce zajęła – Karolina Sąsiadek kl. 3a

III Miejsce zajęły – Zuzanna Olejniczak kl. 2a, Karolina Furmańska kl. 3c

Wyróżnienia:
Mateusz Gaweł kl. 2a, Weronika Królik kl. 3c, Karol Sikora kl. 1b

KLASY 4-6

I Miejsce zajęły – Weronika Mazur kl. 5a, Anna Lewińska kl. 4b

II Miejsce zajęły dwa duety – Karolina Palonek kl. 4b, Aleksandra Dziekan
kl. 4b, oraz Anna Oleszko kl. 4a, Karolina Gaweł kl. 4a

III Miejsce zajęło trio z klasy 5b – Aleksandra Dziurdzia, Gabriela Michałek, Katarzyna Michałek

Wyróżnienia:
Natalia Piotrowska kl. 5a, Klaudia Skowron kl. 6b

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Organizatorzy: Barbara Pacura, Monika Tarsa, Katarzyna Kerep, Renata Tylek.

Zdjęcia z Festiwalu wykonali uczniowie klasy 5b –Karol Kostrzewa i Tomasz Jędrzejczyk,
opracowała: mgr Renata Tylek


  • 0

IV Wojewódzki konkurs plastyczny Choinkowe dekoracje 2009

Organizatorem tego konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej, honorowy patronat nad konkursem objął Urząd Gminy Mogilany. Każdy uczestnik konkursu mógł wykonać jedną pracę w dowolnej technice plastycznej np: rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika, formy przestrzenne. Cel konkursu to utrwalanie tradycji związanych z choinką poprzez działanie twórcze realizowane technikami plastycznymi. Anioł wykonany przez ROKSANĘ JANIAK z klasy III b bardzo spodobał się komisji oceniającej, która postanowiła przyznać jej nagrodę. Wyróżnienie zespołowe za bombki z papieru wykonane z różnych materiałów plastycznych otrzymali uczniowie z klasy III c w składzie: Patryk Bonior, Dominika i Wiktoria Dyl, Karolina Furmańska, Zuzanna Godula, Marcin Gwizdowski, Kamil Juras, Weronika Królik, Magdalena Leatońska, Mikołaj Małczyk, Sara Marzec, Justyna Mysłek, Kamil Najder, Wiktoria Sanecka, Kamil Sagan, Małgorzata Słomak, Patrycja Szewczyk, Filip Szot, Karol Zychowicz, Andrzej Żaba.
Finał konkursu Choinkowa Dekoracja odbył się 21 grudnia 2009 roku w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury, na którym laureatka konkursu Roksana i wyróżnieni uczniowie z klasy III c otrzymali dyplomy i upominki. Gratulujemy!

Opracowanie i zdjęcia : wychowawca klasy III c Marta Biernat


Archiwa