• 0

Dzień inny niż wszystkie, czyli święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole.

14 października obchodzone jest święto Komisji Edukacji Narodowej- popularny „ Dzień Nauczyciela”. W tym dniu nie ma tradycyjnych lekcji, ale to nie znaczy, że nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie.
Uczniowie, którzy przyszli do szkoły, nie żałowali, bo przyjemnie mijał czas na wspólnych zabawach. Samorząd Uczniowski wraz z kołem teatralnym przygotował okolicznościowy apel.
Były życzenia, kwiaty, miła atmosfera. Wszystkich rozbawił występ naszych utalentowanych aktorów, którzy ukazali szkolną rzeczywistość w sposób żartobliwy.

Lidia Salawa

 


  • 0

Wrzosowe święto ziemniaka

ZIEMNIAK – TO BRZMI APETYCZNIE I ARTYSTYCZNIE. Ziemniaka można jeść, można z niego zrobić arcydzieło, można dla niego pisać poematy. Można też… wiele, wiele więcej i dlatego Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie zaprosił uczniów do udziału we Wrzosowym Święcie Ziemniaka.
Na program święta złożyły się:

* konkurs plastyczny (biżuteria, pieczęć, postaci KARTOFLINKI)
* konkurs literacki (oryginalny i zabawny wiersz o ziemniaku, fraszka, tekst piosenki)
* konkurs kulinarny (smaczna, pomysłowa potrawa ziemniaczana)
* konkurs jesiennych kompozycji kwiatowo-owocowo-warzywnych (jesienne bukiety przygotowane z
* kwiatów, suchych roślin owoców i warzyw).

Uczniowie klasy I b bardzo chętnie podjęli się tego zadania wykonując piękne prace plastyczne, jesienne, ziemniaczane kompozycje oraz tworząc wiersze i piosenkę. Jury konkursowe wzięło pod uwagę zaangażowanie pierwszoklasistów i przyznało uczniom naszej szkoły następujące lokaty:

* NOWAK MONIKA nagroda za kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną i biżuterię
* CHACHLOWSKI KACPER wyróżnienie za kompozycję kwiatowo-owocowo-warzywną
* KOWALSKA KAMILA Z RODZICAMI wyróżnienie specjalne za postaci KARTOFLINKÓW
* JAKOSZ ANDRZEJ wyróżnienie za wiersz
* PAŁKA PATRYCJA Z MAMĄ II miejsce w konkursie kulinarnym

16 X 2010r. jak co roku na progu jesieni bawiliśmy się na imprezie plenerowej z dziećmi i rodzicami. W tym dniu organizatorzy przedstawili laureatów konkursów, wręczyli bardzo atrakcyjne nagrody, zaprezentowali nagrodzone prace plastyczne i literackie, podzielili się kulinarnymi pysznościami oraz zaprosili do zabaw i konkursów z ziemniakami w tle.
Zabawa była wspaniała!!! Laureatom konkursów gratuluję!!!

Opracowanie i zdjęcia Marta Biernat, wychowawca I b


  • 0

Święto Edukacji Narodowej – ślubowanie 2010

14 października odbyła się wielka uroczystość, ważna dla całej społeczności szkolnej. Szczególnie jednak dla klas pierwszych, Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 124, które złożyły w tym dniu ślubowanie.
Tym razem opuściliśmy szkolne mury, bowiem impreza musiała mieć wyjątkową oprawę. Zgromadziliśmy się w dworze Czeczów, w magicznej sali widowiskowej z ogromnymi żyrandolami i prawdziwą scena. Na widowni, w wygodnych fotelach zasiedli rodzice, nauczyciele, starsi uczniowie, ksiądz katecheta i panie dyrektorki szkoły.
Wszystkim udzielił się podniosły nastrój, gdy do sali wprowadzono sztandar szkoły. Dzieci z przejęciem odśpiewały hymn narodowy i złożyły ślubowanie. Potem grzecznie czekały na część artystyczną. Młodzi artyści z kl. Ia i Ib z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
Panie były zadowolone z ich występu, bo nikt się nie pomylił. Dzieci mówiły głośno i wyraźnie, każdy starał się wypaść jak najlepiej.
I wreszcie nadeszła najbardziej oczekiwana chwila. Pani dyrektor wniosła na scenę ogromny klucz i tym kluczem do wiedzy pasowała dzieci z klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 124. Widać było na twarzyczkach skupienie i przejęcie. Dzieci rozumiały, że podjęły wielkie zobowiązanie i trud bycia dobrym uczniem, który będzie się pilnie uczył i dbał o dobre imię szkoły. Dla upamiętnienia otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Uświetnieniem uroczystości był słodki poczęstunek.
To był wspaniały dzień dla wszystkich i godne uczczenie święta Edukacji Narodowej.

Klasy pierwsze przygotowały do ślubowania: p. Marta Biernat i p. Katarzyna Kerep.

Opracowała:
Katarzyna Kerep


  • 0

Komunikat

Category : Z życia szkoły

W wyniku diagnozy uzdolnień kierunkowych, siedmioro uczniów zakwalifikowało się do zajęć pozaszkolnych w Powiatowych Ośrodkach wspierania uczniów zdolnych:

* j. angielski – Aleksandra Dz., Katarzyna I., Joanna Ż.
* matematyka- Piotr K., Mikołaj Ś.
* technologia informacyjno-komunikacyjna – Bartłomiej Ż.
* Przedsiębiorczość – Gabriela Ch., Wojciech S.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!! – Dyrekcja i Nauczyciele SP 124

Organizatorzy projektu „Diament” skontaktują się z Rodzicami zakwalifikowanych uczniów.


Archiwa